نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 128
پرینت

معرفی آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) محمود آباد

آستانه مبارکه امامزاده قاسم (ع) شهرستان ساحلی محمودآباد يكي از بهترين مكان‌ها براي استفاده زائران محلي و مسافران به استان مازندران بوده كه در مسير زائرين امام رضا (ع) قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران ،اين امامزاده كه از سال‌هاي دور زيارتگاه مردم منطقه بوده، داراي كرامات متعددي است كه شهروندان قديمي اين شهر آن را بازگو مي‌كنند و در دهه‌هاي گذشته نيز اين امامزاده در ميان تپه‌اي قرار داشت كه بعدها يك اتاقك كوچكي براي آن ساخته و به مرور در نظام مقدس جمهوري اسلامي ساختماني در شان امامزاده ساخته شده است كه زائران زيادي را به ويژه در مراسم‌هاي مذهبي و عزاداري پذيرا است
از جمله نگاه ويژه مردم شهر به اين امامزاده، حضور دسته‌جات عزاداري در محرم و به ويژه در روز تاسوعا و عاشوراي حسيني است كه ميتوان به آن اشاره كرد و همچنین این مکان هم اکنون به مرکز تجمعات فعالیتهای قران و فرهنگی شده است.

ادامه مطلب: آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) محمود آباد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 137
پرینت

 فهرست روستاهای شهرستان محمود آباد

ادامه مطلب: فهرست روستاهای شهرستان محمود آباد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 90
پرینت

معرفی آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) محمود آباد

آستانه مبارکه امامزاده قاسم (ع) شهرستان ساحلی محمودآباد یکی از بهترین مکان‌ها برای استفاده زائران محلی و مسافران به استان مازندران بوده که در مسیر زائرین امام رضا (ع) قرار دارد.
به گزارش راسخون به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران ،این امامزاده که از سال‌های دور زیارتگاه مردم منطقه بوده، دارای کرامات متعددی است که شهروندان قدیمی این شهر آن را بازگو می‌کنند و در دهه‌های گذشته نیز این امامزاده در میان تپه‌ای قرار داشت که بعدها یک اتاقک کوچکی برای آن ساخته و به مرور در نظام مقدس جمهوری اسلامی ساختمانی در شان امامزاده ساخته شده است که زائران زیادی را به ویژه در مراسم‌های مذهبی و عزاداری پذیرا است
از جمله نگاه ویژه مردم شهر به این امامزاده، حضور دسته‌جات عزاداری در محرم و به ویژه در روز تاسوعا و عاشورای حسینی است که میتوان به آن اشاره کرد و همچنین این مکان هم اکنون به مرکز تجمعات فعالیتهای قران و فرهنگی شده است.
آقا امامزاده قاسم جوانی به سن ۱۶ تا ۱۸ ساله که در زمان خلافت هارون الرشید ( لعنت الله ) ، بر اثر زخم شمشیر بر فرق سرش ، در همین مکان به شهادت رسیده و در همین جا دفن شده است.


ادامه مطلب: معرفی آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) محمود آباد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 148
پرینت

آشنايي گردشگران با جاذبه های سرخرود مازندران

شهر ساحلی سرخرود در شهرستان محمودآباد ، از زیباترین مناطق گردشگرپذیر ساحلی شمال ایران است که از یک سو در حاشیه دریای زیبای خزر ، آبهای فام خزر را با سخاوت و مهر به دیدارکنندگان منطقه ارزانی می دارد و از دیگر سو ، یله داده بر دشت های هموار و سرسبز در پهندشت مصفای دامنه البرز ، زیباترین نعم خدادادی را بـا سحر انگیزترین مناظر دلنواز مازندران به شهروندان بومی و میهمانان مهرجوی سراسر میهن اسلامی با سخاوت و میهمان نوازی عرضه می دارد . شهر زیبا و توریستی سرخرود ، که در حد فاصل شهرهای فریدونکنار و محمودآباد در ساحل زیبای دریای خزر ، قراردارد از جمله شهرهای زیبا و گردشگری استان مازندران است که تمامی گستره ی آن در منطقه جلگه ای ـ ساحلی قرار گرفته و قسمت جنوب آن محدود به اراضی شالیزاری است .

ادامه مطلب: آشنايي گردشگران با جاذبه های سرخرود مازندران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 127
پرینت

معرفی جاذبه های گردشگری،بناهای تاریخی و فرهنگ و آداب استان مازندران

استان مازندران با حدود 24 هزار كيلومتر مربع مساحت بين 47 دقيقه تا 38 درجه و 5 دقيقه عرض شمالي و 50 درجه و 34 دقيقه تا 56 درجه و 14 دقيقه طول شرقي از نصف النهار گرينويچ قرار گرفته است.
درياي مازندران در شمال، استان تهران، سمنان و قزوين در جنوب و استان‌هاي گيلان و گلستان به ترتيب در غرب و شرق آن قرارگرفته است. براساس آخرين تقسيمات كشوري با توجه به تفكيك استان گلستان از استان مازندران، اين استان درحال حاضر با مركزيت ساري داراي 16 شهرستان به نام‌هاي آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنكابن، جويبار، چالوس، رامسر، سوادكوه، قائمشهر، گلوگاه، محمودآباد، نكا، نور و نوشهر است و داراي51 شهر،44 بخش، 113 دهستان و 3697 آبادي می‌باشد.

استان مازندران

جغرافياي تاريخي استان

درباره تاريخ باستاني استان مازندران اطلاع زيادي دردست نيست و اساسا وضع اقليمي آن اجازه نمي‌دهد ابنيه وآثار معماري پايدار بمانند. درجلگه هاي ساحلي مازندران آثار معتبري از ادوار قبل از اسلام به دست نيامده وحتي از شهرهاي معتبر صدر اسلام (دوره‎‎ پادشاهان طبرستان وديلم) هم به جز آمل وساري يادگاري بجانمانده است.

ادامه مطلب: معرفی جاذبه های گردشگری،بناهای تاریخی و فرهنگ و آداب استان مازندران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 120
پرینت

«مکان های دیدنی شهرستان محمودآباد»

سرخ‌رود، یکی از شهرهای استان مازندران ایران می‌باشد. این شهر، مرکز بخش سرخ‌رود شهرستان محمودآباد می‌باشد. جمعیت بومی این شهر، (بافت الف) حدود هفت هزار نفر است. سرخ‌رود دارای ۳۹ روستاست. این شهر، در ۶ کیلومتری غرب فریدون‌کنار و پانزده کیلومتری شرق محمودآباد، در کنار دریای خزر و در انتهای مسیر رودخانه هراز به دریای خزر واقع است….

کشاورزی (برنج)، ماهیگیری و باغداری، مهم‌ترین شغل‌های ساکنان این شهر است.

“بافت شهری محمودآباد”
این شهر تازه‌بنیاد، دارای دو بافت جدا از هم است، که شامل:

الف: شرق، غرب، کمربندی و وزراء محله؛ که این یکی از سال ۱۳۸۵ به سرخرود پیوست.
ب:محله خوش نشینهای معروف به خط دریا(بلوار دریا)، در کنار ساحل خزر است؛ که در تعطیلات، جمعیتی برابر با جمعیت کل سرخرود را در خود دارد. در این منطقه، تاسیسات صید ماهی موجود است؛ که در فصل‌های مجاز صید در چند نوبت، صید ماهی صورت می‌گیرد؛ که در زمان جمع آوری تور منظره جالبی برای گردشگران بوجود می‌اید! در حال حاضر، یک جاده کمربندی برای اینکه مسافران عبوری به مقصد محمودآباد یا فریدونکنار به ترافیک شهر برخورد نکنند، در دست جدول گذاری و اسفالت شدن می‌باشد…

ادامه مطلب: «مکان های دیدنی شهرستان محمودآباد»
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شهرستان محمودآباد
نمایش از 13 بهمن 1393 بازدید: 112
پرینت

شهرستان محمود آباد

شهرستان محمود آباد یکی از شهرستان‌های زیبای مازندران است که از شمال به دریای مازندران، از شرق به بابلسر، از جنوب به آمل و از غرب به نور محدود می‌شود.
محمودآباد در گذشته پیش‌بندر آمل (و جزئی از آن) بوده و به عنوان یکی از کانون‌های حمل و نقل کالاهای تجاری ایران و روسیه ایفای نقش می‌کرد که با توسعه بنادر نوشهر و انزلی از اهمیت آن کاسته شد.
محموآباد یکی از زیباترین سواحل دریای مازندران را دارد که از نظر توسعه توریسم ساحلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سواحل زیبای دریای مازندران مهم‌ترین جاذبه شهرستان محمودآباد را تشکیل می‌دهد.
این شهرستان از سال 1351 با تصویب مجلس شورای ملی به بخشی از آمل تبدیل شد و دابوی شمالی هراز پی شمالی و اهلمرستاق شمالی در محدوده آن قرار گرفت و به بخش هراز نامگذاری گردید . از این تاریخ به بعد با سرعت زیاد پیشرفت نمود تا اینکه قابلیت شهرستان شدن رایافت و در سال 1375 با تلاش مسئولان به شهرستان تبدیل گردیدوبا نام شهرستان محمودآباد مستقل شد.


ادامه مطلب: شهرستان محمود آباد
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 316 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید