نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بهداشت و سلامتي / بهداشت محيط
نمایش از 14 آبان 1393 بازدید: 181
پرینت

 

تغذیه سالم

مقدمه

بدون شک چگونگی تغذیه در سلامت و تندرستی انسان به گونه‌ای موثر است که هیچکس نمی‌تواند آن را حتی به اندازه ذره‌ای انکار کند. تغذیه‌ای که بر اساس اصول علمی و با در نظر گرفتن تمامی احتیاجات بدن ما تنظیم شده باشد، سلامت انسان را تامین می‌کند و قوای دفاعی بدن را به صورتی بسیار اساسی و قابل ملاحظه افزایش می‌دهد. و اگر خلاف این امر واقع شود اثرات بد این عمل در تمامی اعضاء و دستگاههای بدن منعکس می‌شود و باعث از دست رفتن قوای فعال جسمی و حتی روحی در هر انسانی و تحت هر شرایطی می‌شود.در حقیقت به عقیده بسیاری از دانشمندان یک برنامه غذایی خوب و متعادل می‌تواند علاوه بر افزودن نشاط و نیروی حیاتی ، عمر انسان را به میزان بسیار قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. در حالی که محروم ماندن از مواد غذایی اساس تندرستی را سست می‌کند و حتی روی نسلهای آینده انسان نیز تاثیر گذار است.

علل سوء تغذیه

 محرومیت از مواد غذایی همیشه و یا لااقل در اکثر زمانها و مکانها وجود داشته و دارد. محرومیت از مواد غذایی همیشه به معنای نخوردن و یا کم خوردن نیست. ممکن است غذا از لحاظ حجم کافی باشد و حتی معده انسان را پر کند، اما کارآیی لازم را برای بدن در پی نداشته باشد یا اینکه رژیم غذایی نامتعادل باشد، یعنی دسته‌ای از مواد غذایی به اندازه کافی به بدن برسد و از دسته دیگر مواد مورد نیاز به میزان ناچیزی به بدن برسد.گاهی آداب و رسومی که در اجتماعات گوناگون وجود دارند موجب کاهش چشمگیر مواد غذایی در بدن انسان می‌شود.

ادامه مطلب: تحقیق در مورد تغذیه سالم
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بهداشت و سلامتي / بهداشت محيط
نمایش از 22 دی 1392 بازدید: 244
پرینت

چگونه اندامی مناسب داشته باشیم؟

 شما با استفاده از توصیه های زیر به راحتی می توانید به اندام مورد نظر خود دست یابید :داشتنزندگي پر تحرك همراه با رفتارهاي غذايي سالم، از مهم ترين دلايل چاق نشدنافراد لاغر است. پس از اينكه تصميم گرفتيد وزن خود را كم كنيد، يك برنامهي مناسب كه شامل تغيير روش زندگي است براي خودتان طراحي كنيد.

- بعد از بلند شدن از خواب يك راست به سراغ صبحانه نرويد. همين كه چشمهايتان را باز كرديد، بدون استفاده از دست ها به آرامي بلند شويد. عضلاتپاهايتان را صاف كنيد و شكمتان را به داخل ببريد. پس از 10 ثانيه رهاكنيد. تمرين مداوم اين نرمش 10 كالري را مي سوزاند.

 

ادامه مطلب: چگونه اندامی مناسب داشته باشیم؟
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 239 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید