نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 246
پرینت

 تاثير مونوكسيد كربن بر سلامت

• مونو اکسید کربن (Co) چیست؟
مونواکسید کربن گازي بی‌بو و بی‌رنگ است و وقتی تشکیل می‌شود که کربن موجود در سوخت به طور کامل نمی‌سوزد. اگزوز وسایط نقلیه تقریباً 60 درصد کل CO را به وجود می‌آورند.در شهرها منبع 95 درصد از تولید گاز مونوکسید کربن وسایط نقلیه هستند.
دیگر منابع شامل احتراق سوخت در فرایندهای صنعتی و منابع طبیعی مثل آتش سوزی‌های وسیع می‌باشند. سطوح مونوکسید کربن به صورت عمومی در فصول سرد بالا است چرا که هوای سرد، احتراق را با مشکل مواجه می‌کند و احتراق ناقص به همراه بروز شرایط اینورژن (وارونگی دما در سطوح پایین اتمسفر) موجب تشدید حضور CO در هوا می شود.

ادامه مطلب: تاثير مونوكسيد كربن بر سلامت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 177
پرینت

علائم مسمومیت با مونوکسیدکربن و درمان اولیه

هر ساله با رسیدن فصل سرما و شروع استفاده از سیستم های گرمایشی، اخبار مرگ ناشی از گازگرفتگی را در نشریات می خوانیم. اما حقیقتا گازگرفتگی چیست؟
استفاده از گاز شهری، گازوئیل و چوب به عنوان مواد سوختی جهت ایجاد گرما در خانه های ما ایرانیان رایج است. در صورتی که این مواد به صورت ناقص بسوزدگازی به نام مونوکسیدکربن تولید می کند که عامل گازگرفتگی است. مسمومیت با مونوکسیدکربن شایع ترین علت مرگ ناشی از مسمومیت در کشورهای پیشرفته است. این گاز شایع ترین علت مرگ مرتبط با آتش سوزی هم هست.

گسترش سیستم گاز شهری در ایران و عدم کنترل صحیح بر وسایل گازسوز خانگی، عاملی برای بروز این گاز خطرناک در منازل شده است. گاز مونوکسیدکربن فاقد بو و رنگ است، به همین دلیل افرادی که در معرض این گاز قرار می گیرند تا قبل از بروز علائم هیچ اطلاعی از برخورد با آن ندارند. به دلیل مرگ و میر بالا و عدم شناسایی فیزیکی، گاز مونوکسیدکربن به «قاتل خاموش» معروف شده است. مونوکسیدکربن پس از جذب در خون به پروتئین حمل اکسیژن(هموگلوبین) می چسبد، ولی براحتی جدا نمی شود. این عاملی برای کاهش انتقال اکسیژن توسط هموگلوبین است. کمبود اکسیژن در بافت ها و اعضا منجر به بروز علائم مسمومیت می شود.

ادامه مطلب: علائم مسمومیت با مونوکسیدکربن و درمان اولیه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 154
پرینت

مسموميت با گاز مونوكسيد كربن به مخاطبين عام

 مقدمه:

سالانه تعداد زيادي از هموطنان ما در اثر مسموميت با گاز مونوكسيد كربن جان خود را از دست داده و يا دچار معلوليت‌هاي ذهني و رواني ناشي از آن مي‌گردند. نتايج مطالعات آماري متأسفانه بيانگر آنند كه امروزه با روند رو به رشد اين مسموميت روبرو هستيم به گونه‌اي كه در سال 87 تعداد 789 مورد مرگ در اثر مسموميت با اين گاز در سراسر كشور گزارش گرديده است كه نسبت به سال قبل از آن 9/22 كاهش داشته است.

 منابع توليد گاز مونوكسيد كربن:

عمده ترين منبع توليد اين گاز سوختن ناقص نفت و گاز است ولي اصولاً در اثر احتراق هر نوع ماده سوختني خصوصاً در محيط هاي در بسته و فاقد اكسيژن ممكن است توليد شود. در منزل استفاده از آبگرمكن يا بخاري هاي مستعمل يا داراي نقص فني و فاقد دودكش يا داراي دودكش بدون عملكرد مناسب بيشترين موارد ابتلا به مسموميت را تشكيل مي دهد. به علت بي رنگ و بي بو بودن اين گاز ممكن است وجود آن در محيط تا زمان ايجاد علايم مسموميت شديد مورد توجه واقع نگرددد و در نتيجه درمان را با مشكل مواجه نمايد.

ادامه مطلب: مسموميت با گاز مونوكسيد كربن به مخاطبين عام
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 178
پرینت

کربن مونوکسید

کربن مونوکسید (به انگلیسی: Carbon monoxide)، (با فرمول شیمیایی CO)، گازی است که بر اثر ناقص سوختن کربن بوجود می‌آید. این گاز بسیار سمی است اما رنگ و بوی خاصی ندارد. به همین دلیل کربن مونوکسید قاتل نامریی نامیده می شود. میل ترکیبی کربن مونوکسید با هموگلوبین خون حدود 300 برابر بیشتر از میل ترکیب گاز اکسیژن است. جالب است بدانید که در خون همه ی ما حدود 5 درصد کربن مونوکسید وجوددارد اما اگر این مقداربه 20 درصد برسد باعث مرگ ما خواهد شد.

وقتی کربن مونوکسید وارد سیستم تنفسی شخصی شود بلافاصله با گلبول های قرمز شخص وارد واکنش شده و باعث می شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد که اولین عارضه ی این مساله خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط می باشد. در این حات اعضای بدن گِزگِز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشمها در این حالت اغلب سیاهی می رود. در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود.

ادامه مطلب: کربن مونوکسید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 162
پرینت

 مفاهیم: گاز مونوکسید کربن چیست؟

مونوکسید کربن یا همان کربن مونوکسید (Carbon monoxide) (که فرمول شیمیایی آن CO است) نام یک گاز بی‌بو، بی‌رنگ و بی‌طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن به وجود می‌آید.

کربن مونوکسید یک گاز بسیار سمی است و به همین دلیل است که کربن مونوکسید را قاتل نامریی می‌نامند. این گاز در صورت غلظت بالا هم انسان و هم حیوان را از پا در‌می‌آورد. این گاز از یک اتم کربن و از یک اتم اکیسژن تشکیل می‌شود.

هنگامی که کربن مونوکسید وارد سیستم تنفسی شخص می‌شود بلافاصله با گلبول‌های قرمز شخص ترکیب می‌شود و باعث می‌شود  اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد.

این امر باعث خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط می‌شود، شخص دچار بیهوشی می‌شود.

ادامه مطلب: مفاهیم: گاز مونوکسید کربن چیست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 166
پرینت

 همه چیز در مورد مونوکسید کربن و مسمومیت با آن

عزراییل از لوله بخاری می آید

گوش شنودنگان رادیو دیگر به آمار روزانه مرگ و میر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن عادت کرده است. حالا دیگر اعداد است که ممکن است واکنشی را در آنها بربیانگیزد و آنان را شگفت زده کند یا نکند: مرگ شش نفر در استان یزد، گازگرفتگی ۲۵ دانش آموز دبستانی در پیشوای ورامین، مرگ یک پدر و پسر بر اثر گاز گرفتگی در خیابان جیحون و …

مرگ و میر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن اتفاق تازه ای در کشور ایران نیست. قاتل خاموش زمستانی در شش ماهه اول سال گذشته ۲۳۰ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO جان خود را از دست دادند. این در حالی است که این رقم در شش ماهه دوم سال به ۷۹۴ نفر افزایش یافت.

مرور آمار سازمان پزشکی قانونی نشان می دهد طی سال های گذشته آمار گازگرفتی نه تنها کاهش نیافته که هر سال رو به افزایش است. این نکته ثابت می کند که ایرانیان، علیرغم تمام هشدارها، نه تنها از مرگ هموطنان خود بر اثر سهل انگاری در استفاده از وسایل گاز سوز عبرت نمی گیرند، که با رشد سالیانه بیست درصد به مدد مسمومیت با گاز منوکسید کربن به دیار باقی می شتابند.

 منوکسید کربن «گاز میگیرد»

منظور از «گازگرفتگی» در اغلب موارد مسمومیت اتفاقی با گاز منوکسیدکربن است. منوکسیدکربن هنگام سوختن ناقص مواد سوختی مختلف از نفت، بنزین، گاز و گازوئیل گرفته تا زغال و چوب، یعنی هنگامی که اکسیژن کافی به آنها نمی رسد، متصاعد می شود. یک علت خطرناک بودن مونوکسیدکربن آن است که افراد از وجود آن بی خبر می مانند. منوکسیدکربن گازی است بی رنگ، بی بو و بی مزه و شما در هنگام تراکم یافتن آن به اصطلاح «بوی گاز» استشمام نخواهید کرد.توجه داشته باشید که منوکسید کربن (co) را با گاز دی اکسیدکربن (co2) اشتباه نکنید. گاز co2 فرآورده طبیعی بازدم انسان و سایر جانوران است.

ادامه مطلب: همه چیز در مورد مونوکسید کربن و مسمومیت با آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 178
پرینت

ویژگی عمومی لوازم گازسوز محفظه احتراق بسته

 لوازم گازسوز محفظه احتراق بسته ، هوای لازم برای احتراق را از خارج دریافت می کند و به هوای محیط نصب دستگاه وابسته نیست . این لوازم جهت تخلیه محصولات احتراق دارای فن بوده و جهت تخلیه محصولات احتراق و دریافت هوای لازم برای احتراق به دودکش دو جداره مجهز هستند.


این وسایل  بسته به سیستم تخلیه محصولات احتراق به " کلید ایمنی فشار دود " مجهز می باشند. لذا به هر دلیل دودکش قادر به تخلیه مناسب محصولات احتراق به خارج محیط نصب نباشد یا امکان تامین هوای لازم برای احتراق را نداشته باشد، این سیستم فعال شده و مسیر گاز ورودی به وسیله ی گازسوز را قطع می کند تا وسیله خاموش شود.

ادامه مطلب: ویژگی عمومی لوازم گازسوز محفظه احتراق بسته
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 145
پرینت

 روش های پیشگیری از گاز گرفتگی و مسمومیت با مونوکسید کربن

دود ناشی از آتش‌سوزی‌ها و یا گاز متصاعد شده از احتراق ناقص سوخت‌های فسیلی مثل نفت، گازوئیل، گاز، ذغال و چوب، تولید گازی می‌نماید به نام گاز مونوکسیدکربن که استنشاق آن، حتی به مدت دو الی سه دقیقه،‌ موجب مسمومیت با این گاز می‌گردد.
افراد بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش‌سوزی در فضای بسته در ظرف دو الی سه دقیقه مصدوم و دچار مسمومیت شدید با این گاز گشته که اگر سریعا اقدامات امداد و نجات صورت نگیرد منجر به مرگ وی خواهد شد. سوخت ناقص وسایل گرمازایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند یا سوزاندن ذغال چوب در محیط‌های بسته مثل اتاق،‌ چادر، کانکس و گاراژ با تولید این گاز (CO) به تدریج موجب مسمومیت افراد درون آن گشته و در صورت ادامه این وضعیت موجب مرگ آنان خواهد شد. نظر به اینکه گاز مونوکسیدکربن گازی است بی‌بو، بی‌رنگ و بی‌مزه تولید آن در محیط بسته چندان قابل تشخیص نیست و به تدریج که غلظت آن بالا می‌رود ابتدا فرد دچار سردرد، تهوع و استفراغ و ضعف در توانایی حرکتی می‌گردد و به دنبال آن گیجی و بی‌حالی رخ داده به طوری که قربانی قادر به حرکت و فرار از محیط نمی‌باشد و به زودی در اغماء فرو رفته،‌ مرگ فرا می‌رسد.

ادامه مطلب: روش های پیشگیری از گاز گرفتگی و مسمومیت با مونوکسید کربن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 154
پرینت

بي رنگ و بو، ولي کشنده

فصول سرد زمانى است كه اخبار مسموميت و مرگ افراد را به علت «گازگرفتگى» مى شنويم. مقصود از «گازگرفتگى» در اغلب موارد، مسموميت با گاز مونواكسيدكربن است.

مونواكسيدكربن هنگام سوخت ناقص مواد سوختى مختلف مثل نفت، بنزين، گاز، گازوئيل، زغال و چوب، يعنى هنگامى كه اكسيژن كافى به آنها نرسد، توليد مى شود.

يك علت خطرناك بودن مونواكسيدكربن آن است كه افراد از وجود آن بى خبر مى مانند.

توجه داشته باشيد كه مونواكسيدكربن (co) را با گاز دى اكسيدكربن (co2) اشتباه نگيريد. گاز co2  فرآورده طبيعى بازدم انسان و ساير جانوران است.

يكى از شايع ترين علل مسموميت با مونواكسيدكربن، خرابى بخارى ها و وسايل گرم كننده مشابه آن است و به همين علت در ماه هاى دى و بهمن، آمار مسموميت با گاز مونواكسيدكربن بالا مى رود.
مونواكسيدكربن گازى است بى رنگ، بى بو و بى مزه و شما در هنگام تراكم آن در يک فضا، «بوى گاز» را استشمام نخواهيد كرد.
چه بايد كرد و چه نبايد كرد؟

ادامه مطلب: بي رنگ و بو، ولي کشنده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 108
پرینت

مراقب مسمومیت با گاز مونوکسید کربن باشید


با شروع فصل سرما و استفاده برخی از هموطنان از بخاری‌ ها و وسایل گرمایشی غیراستاندارد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص مسمومیت با گاز منواكسید كربن اطلاعیه ‌ای صادر كرد.

 به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: برای پیشگیری از گازگرفتگی با مونوكسید كربن به مردم توصیه می ‌شود که از خوب كاركردن آبگرمكن، بخاری ‌های گازی و نفتی مطمئن شده و از منقل برای كُرسی استفاده نكنند.

 در این اطلاعیه همچنین ضمن تأكید بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد از مردم درخواست شده تا در مكان‌ هایی كه از سیستم ‌های گرمایشی مانند شومینه و بخاری استفاده می شود، درز در و پنجره به طور كامل بسته نباشد و یا هر سه ساعت یك بار در این مكان‌ ها یكی از پنجره ‌ها به مدت 5 دقیقه باز تا هوای تازه وارد اتاق شود و از قرار دادن آبگرمكن در فضای بسته جلوگیری شود.
روشن گذاشتن خودرو درپاركینگ ‌های دربسته خطر مسمومیت با منوكسید كربن را افزایش می ‌دهد.

همچنین از ساخته شدن آشیانه پرندگان بر دودكش ‌ها كه خود یكی از دلایل شایع گازگرفتگی است جلوگیری شود. بدین منظور لازم است از دودكش‌ های دارای كلاهك مخصوص به شكل هاش (H) استفاده شود.

ادامه مطلب: مراقب مسمومیت با گاز مونوکسید کربن باشید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 178
پرینت

مسمومیت کشنده با گاز مونواكسیدكربن در خانه

در چند سال گذشته آمار قربانیان مسمومیت با گاز مونواكسیدكربن (CO) در كشور ما هشداردهنده بود. اما امسال این آمار در حالی از سوی سازمان پزشكی قانونی اعلام می‌شود كه هنوز سرما به‌طور جدی شهروندان را ناچار به استفاده از وسایل گرمازا نكرده است.

با این حال دكتر محمد حسن عابدینی، رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور گفت: 257 نفر در نیمه اول سال‌جاری به ‌علت مسمومیت با گاز CO در كشور جان باختند و این میزان در مقایسه با مدت‌مشابه سال قبل، 14/7 درصد افزایش یافته ‌است. به گفته وی از این تعداد 172‌ نفر مرد و 85 نفر زن بودند.

با توجه به افزایش آمار مرگ‌و‌میر ناشی از مسمومیت با گاز CO در نیمه دوم سال به‌علت سردی هوا و استفاده از وسایل گرمازا، رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور به هموطنان توصیه كرد: در نصب وسایل گرمازا و تجهیزات مورد نیاز دقت لازم را داشته باشند و با رعایت استانداردها، مانع بروز حوادث تلخ و ناگوار شوند.
علت‌ های احتمالی افزایش قربانیان ناشی از خفگی با گاز منواكسیدكربن ظاهرا به چند عامل بر می‌گردد:

عامل اول: دودكش‌های غیراستاندارد

ادامه مطلب: مسمومیت کشنده با گاز مونواكسیدكربن در خانه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 174
پرینت

تشخیص مسمومیت با مونوکسید کربن

مسمومیت با مونوکسید کربن می تواند به آسیب بافتی و مرگ  منجر شود.مسمومیت با مونوکسید کربن زمانی اتفاق می افتد که میزان بالایی از گاز مونواکسید کربن در هوا وجود دارد.مسمومیت واقعی زمانی اتفاق می افتد  که  این هوا را استنشاق میکنید، به ویژه در یک محلی که  تهویه مناسب نیست

گاز منو اكسید كربن بی‌رنگ و بی‌بو بوده كه بر اثر احتراق ناقص تولید می‌شود به طوری كه بخاری، آبگرمكن، شومینه و اجاق گازها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودكش) عامل مسمومیت با گاز CO می‌شود.

اصول ایمنی و پیشگیری از گاز گرفتگی و مسمومیت با منواکسید کربن

كنترل و انسداد منافذ مسیر دودكش قبل از راه اندازی بخاری بهترین راه پیشگیری از بروز حوادث مسمومیت به شمار می‌رود و دقت و توجه به داغ بودن دودكش نیز بهترین آزمایش سلامت دودكش است. همچنین داشتن كلاهك مخصوص برای دودكش در پشت بام‌ها برای جلوگیری از عدم بروز خاموشی بخاری و به دنبال آن انتشار گاز اهمیت بالایی دارد. فراموش نکنید استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد در پیشگیری از این مسمومیت از اهمیت بالایی برخوردار است و بخاری‌های بدون دودكش به هیچ عنوان از تولید گاز CO جلوگیری نمی‌كند.

ادامه مطلب: تشخیص مسمومیت با مونوکسید کربن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 116
پرینت

پیشگیری از مسمویت با گاز منوکسید کربن - قاتل نامرئی

گاز منو اکسید کربن بی رنگ و بی بو بوده که بر اثر احتراق ناقص تولید می شود به طوری که بخاری، آبگرمکن، شومینه و اجاق گازها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل مسمومیت با گاز CO می شود.
سال‌‌ هاست که عنوان جدیدی در « مرگ ‌ومیر ایرانیان » مطرح شده است و نام آن را « مرگ خاموش » یا مرگ توسط « قاتل نامرئی » گذاشته‌ اند .
« قاتل نامریی » نامی است که مردم و مسوولان روی « گاز دی‌اکسید کربن » گذاشته‌ اند و معمولا به خاطر « عدم نصب مناسب » لوله ‌های « خروج گاز » از « آبگرمکن » و « بخاری در فضا » پخش شده و باعث « مرگ شهروندان » می ‌شود . متأسفانه تعدادی از شهروندان به « توصیه‌ های ایمنی » در باره نصب صحیح « لوله‌ های انتقال گاز » ، « عدم نصب بخاری‌ های گازسوز » در محل‌ های « خطرناک » مانند حمام‌ ها و دیگر توصیه‌ ها توجه نمی ‌کنند و با آغاز « فصل سرما » شاهد افزایش نگران‌ کننده « مرگ‌ و میر » ‌های اینچنینی هستیم .
سردرد، گیجی و خواب آلودگی از علائم تماس طولانی با گاز منوکسیدکربن است. فرد در تماس طولانی با منوکسید کربن، دچار تهوع، استفراغ و تپش قلب می شود و تماس با مقادیر بالای co می تواند سبب کاهش هوشیاری  برای جلوگیری از مسمومیت با منوکسید کربن ، از نگهداری کودک در داخل خودروی روشن ودر پارکینگ های طبقاتی خودداری کنید و به محض رسیدن به این نوع پارکینگ ها، کودک را از خودرو خارج کرده و به فضای آزاد ببرید.
در دود سیگار مقادیری از گاز منوکسید کربن موجود است و این گاز می تواند در اثر مصرف طولانی مدت سیگار سبب بروز مسمویت مزمن در افراد سیگاری شود. مسمومیت با گاز منوکسید کربن یکی از مرگبارترین انواع مسمویت ها است و تماس طولانی مدت با این گاز به ویژه در کودکان می‌تواند با بروز اختلالات رفتاری و کاهش حافظه و ضریب هوشی همراه باشد.

ادامه مطلب: پیشگیری از مسمویت با گاز منوکسید کربن - قاتل نامرئی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره گازگرفتگی با مونوکسیدکربن
نمایش از 28 مهر 1393 بازدید: 136
پرینت

علائم مسمومیت با منوکسید کربن

مرگ بر اثر گاز گرفتگی فرمول ساده ای دارد. گاز منوکسید کربن بدون بو است و به دنبال سوخت زغال، آبگرمکن، بخاری گازی و سوخت ناقص خودرو تولید می شود. این گاز اگر چه سبک تر از هواست اما قابلیت انتشار بسیار زیادی در محیط دارد و به همین دلیل در تمامی نقاط مثلا یک اتاق اعم از بالا و پایین به سرعت متراکم می شود.

 پیش از ترکیب منوکسید کربن با ۲۰درصد گلبول های قرمز خون هیچ نشانه ی بالینی دیده نمی شود. اما در غلظت بیش از ۲۰ درصد فرد دچار کندی تنفس و در بیش از ۳۰ درصد، افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب، سر درد ، تهوع و ضعف می شود. در بیش از ۴۰ درصد فرد به عوارضی نظیر کاهش حافظه، اختلال حرکتی و گیجی مبتلا شده و در بیش از ۵۰ درصد فرد فرد دچار ناتوانی در حرکت اندام می شود. حتی در صورتی که در این حالت فرد هنوز هوشیار باشد نمی تواند خود را نجات دهد. با پیشرفت این روند فرد مبتلا به عدم هوشیاری، بی اختیاری ادرار و مدفوع شده و آرام آرام جان می سپارد.

عوارض ناشی از قرار گرفتن در معرض منوکسید کربن پس از نجات افراد شامل سردرد، سرگیجه، ضعف عضلانی، اختلال حافظه و حتی ناشنوایی است که این افراد تا مدت ها پس از حادثه دچار آن خواهند بود.

ادامه مطلب: علائم مسمومیت با منوکسید کربن
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 89 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید