نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 18 آبان 1394 بازدید: 110
پرینت

بررسي جايگاه و كاربردهاي ماهواره در زندگي امروز

منصوره رضواني اصل كارشناس روابط عمومي راديو معارف

به عقيده كارشناسان،عصر حاضر را بايد عصر دوم رسانه ها يا عصر ارتباطات ناميد. در اين دوران پيشرفت علوم و فناوري به اندازه اي است كه توان مقاومت در برابر آن به سختي امكان پذير است.راه اندازي شبكه هاي متعدد ماهواره اي در سراسر دنيا مي تواند موجب نوعي جنگ عظيم رواني شود كه حتي اگر بخواهيم جنبه هاي مثبت وجود ماهواره ها را در نظر بگيريم باز هم اين واقعيت وجود دارد كه كشورهاي دريافت كننده امواجهاي ماهواره اي هيچ گونه دخالتي در انتخاب برنامه هاي آن نخواهند داشت و اين امر برخلاف اصل حاكميت دولتها در عصر حقوق بين الملل است . در گفتگو با مهندس ابراهيم خرم نژاد كارشناس فناوري اطلاعات و رسانه و مدير گروه بهره برداري فني راديو معارف و مهندس سياسي فركارشناس رسانه و دكتر الستي استاد دانشگاه به بررسي اين موضوع پرداخته ايم.

مهندس ابراهيم خرم نژاد ماهواره به مثابه يك رسانه قدرتمند چه ماهيتي دارد و با چه اهدافي راه اندازي شده است؟

ادامه مطلب: بررسي جايگاه و كاربردهاي ماهواره در زندگي امروز
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 18 آبان 1394 بازدید: 139
پرینت

اثرات مخرب ماهواره بر زندگی انسان

در چند سال اخیر بسیاری از رسانه های داخلی مانند تلویزیون و روزنامه سعی کرده اند مردم را نسبت به نادرست بودن و زیان آور بودن این تبلیغات و محصولات آگاه کنند اما این روند گویا همچنان ادامه دارد و نتیجه ای جز افزایش مصرف گرایی ندارد.

ابتدا چنین به نظر می آمد که پیشرفت رسانه های ماهواره ای، پدیده ای کاملا مطلوب و عاری از خطاست و برای تحقق دهکده جهانی، لازم و ضروری است. گرچه ماهواره و تکنولوژی های جدید ارتباطی، سهم به سزایی در پیشرفت علم و رفاه انسانی دارند اما در تجربه کوتاه و چندین ساله معلوم شده است دارای برخی آسیب ها و پیامدهای منفی نیز هست.

با شناخت به موقع این آسیب ها، می توان زمینه را برای بهره برداری هر چه بهتر از این تکنولوژی، آماده ساخت. بنابراین در این مقاله بر آن شدیم شما را با برخی از آسیب ها و پیامدهای منفی ماهواره برای کودکان، جوانان و بزرگسالان، آشنا کنیم.

ترویج خشونت

ادامه مطلب: اثرات مخرب ماهواره بر زندگی انسان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 18 آبان 1394 بازدید: 97
پرینت

ماهواره ها، ابزار شبیخون فرهنگی

اشاره:
بی تردید، ماهواره ها نقش عمده و تعیین کننده ای در سمت و سو دادن به مطالبات مردم دارند. دهکده جهانی مک لوهان نیز با این امکان عملی می شود و شعار «جهان وطنی» از این بستر، امکان تعامل و نزدیکی فرهنگ ها را فراهم می کند. ماهواره ها در حوزه سیاست، اقتصاد ، فرهنگ، هنر و...آخرین دست آوردهای روز را برای مردم تمام دنیا عرضه می کنند.

جهان ماهواره ای، کره خاکی را همچون استودیوی حقیری، زیر پرژکتورهای خود در محاصره دارد. به آسانی می تواند روی آن چه می خواهد زوم کند و آ ن چه را تاب نمی آورد، در سایه قرار دهد. برای بشر در عرصه تکنولوژی شاید این بزرگ ترین غنیمت ممکن برای تعامل و نزدیکی باشد. به راستی در این شرایط اجتناب ناپذیر و غیر قابل مهار، سهم ما از این دست آورد دراین رابطه یک سویه چیست؟

* ما؛ ناگزیر یا در گریز؟!
واقعیت این است که ما در این کشمکش ناگزیر و با احتساب توانمندی های محدود و محذورات اخلاقی، مغبون هستیم. برای گریز از این موقعیت اجتناب ناپذیر، آیا استفاده از اهرم قانون، به تنهایی می تواند ما را از این تهاجم مصون دارد؟ شبیخون فرهنگی به فرموده رهبر انقلاب، یک واقعیت غیر قابل انکار است. نسل امروز ما با تناسب شرایط جهانی، مطالبات خاص خود را دنبال می کند. حذف این مطالبات، نه امکان پذیر و نه عقلانی است. دست آوردهای تکنولوژیک در عرصه رسانه ای، به زودی مخاطبان را از نصب دیش ها روی بام بی نیاز می کند. در این شرایط، اهرم های قانونی هم قادر به مهار این پدیده نخواهد بود. ابزار دریافت امواج، هر لحظه و ثانیه نامریی تر می شوند. به راستی چه باید کرد؟

ادامه مطلب: ماهواره ها، ابزار شبیخون فرهنگی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 18 آبان 1394 بازدید: 96
پرینت

اثرات ماهواره بر زندگی امروزی

در دنیای مدرن امروزی این وسایل ارتباطی هستند که نقش های مهمی در زندگی روزمره افراد می گذارند و با تأثیرگذاری بر روی افکار و روان مخاطبان خود اهداف خود را عملی می کنند.
با تغییر و تحولات وسایل ارتباط جمعی به مرور زمان و پیشرفت روز به روز این وسایل شیوه زندگی و راه و رسم آن بکی دگرگون شده است . با نگاهی به گذشته بخوبی می توان دریافت که نوع دیدگاه و سلایق حتی توقعات مردم چقدر متفاوت تر بود . چرا که سرگرمی و وقت گذرانی با وسایل و تکنولوژی به شکل امروزی شناخته نشده بود و به این شکل و اندازه وجود نداشت و زندگی بیشتر صرف کارهای یدی و سرگرمی ها شامل کتابهای شعر، گنج نامه ها(شاهنامه)، گرامافون،رادیو و ...    می شد و در آن دوران گذراندن اوقات فراغت و تصمیم گیری درباره آن بر عهده بزرگترها بود در حالی که هم اکنون این رسانه های نوین هستند که براحتی گروه کثیری از مردم با افکارشان را به هر سمت و سویی که می خواهند هدایت می کنند، به عبارت دیگر این کوچکترها هستند که براحتی انتخاب می کنند، تصمیم می گیرند و نظر می دهند زیرا آنها نسلی هستند که با تکنولوژی جدید بزرگ شده اند در دنیایی که رسانه ها امیال و غرایز بشری را تحت کنترل دارند.
در این مقطع زمانی آن چه بسیار نگران کننده و تهدیدی جدی برای جوامع محسوب می شود کمرنگ شدن ارزش های انسانی و باورهای مذهبی بخصوص در نسل های جوان و نوجوان و افول فرهنگ و در نتیجه خطر سقوط فرهنگ اجتماعی است.
بر این اساس در ادامه به جایگاه و نقش ماهواره ها و تاثیرات آن در شکل گیری فرهنگ و آداب و رسوم و اهداف آن از جانب سرمایه داران و متصدیان آن می پردازیم.

ادامه مطلب: اثرات ماهواره بر زندگی امروزی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 18 آبان 1394 بازدید: 142
پرینت

آسيب هاي ماهواره و راه هاي مقابله با آن

ماهواره كه به خودي خود ابزاري مناسب جهت گسترش ارتباطات سالم مي باشد، متاسفانه به دست آلوده قدرت طلبان و استعمارگران به وسيله اي جهت استيلا و سلطه فرهنگي بدل شده است.
امروزه با گسترش بي حد و حصر فن اوري اطلاعات و ارتباطات كه مظهر آن همان اقمار مصنوعي مي باشد، تهاجم فرهنگي به مسئله اي جهاني تبديل گرديده است و اين ابتلاي جهاني، بسياري از كشورها را به چاره انديشي وا داشته است و حتي انديشمندان و روشنفكران كشورهاي غير اسلامي نيز نسبت به امحاء فرهنگ كشور خود در برابر فرهنگ ماهواره اي، دغدغه خاطر دارند و در مواجهه با اين پديده ساختارشكن، خود را مسئول مي دانند.

ناگفته پيداست كه حجم، سطح و ضريب اين مخاطرات ماهواره اي در كشور ما به مراتب نسبت به ساير كشورها بيشتر و حادتر مي باشد، زيرا ايران به عنوان كشوري كه تجربه انقلابي مردمي را دارا مي باشد و در طول سه دههه از حيات خود، بر آرامان هاي قدسي و ديني، پاي مي فشاردف مسلماً براي قدرت هاي طماع بين المللي خطر آفرين است و آنان را در تحقق تهاجم فرهنگي، توسط رسانه هاي ماهواره اي، ناكام مي گذارد.

بنابر اين ايران به عنوان يكي از كانون هاي مورد تهاجم آنان مطرح مي باشد بي گمان اين مسئله، بايد مسئولان و روشنفكران جامعه ما را در انجام رسالت فرهنگي خود در پاسداري از آرمان ها و مقابله با تهاجمات فرهنگي، راسخ تر و استوارتر سازد.

ادامه مطلب: آسيب هاي ماهواره و راه هاي مقابله با آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 231
پرینت

راهکارهای کنترل آسیب های استفاده از ماهواره

نتایج مطالعات نشان میدهد اکثر خانواده ها، ماهواره را به خانه خود را داده اند و از آن استفاده می کنند؛ گرچه برخی با استفاده از ماهواره مخالف هستند. نسل جدید به استفاده از ماهواره ادامه می دهد. از نظر برخی از کارشناسان صاحب نظر در این زمینه، ما نمی توانیم جلو ارسال امواج ماهواره و رسوخ هنجارها و آموزه های غیر خودی به درون خانواده های مان را سد کنیم. اما می توانیم با اتخاذ راهکارهایی جلو اسیب این ابزار را بگیریم و حتی کنترل مناسبی بر روی آن داشته باشیم. این مقاله قصد دارد شما را برخی از این راهکارها آشنا کند.
خود را مستثناء نکنیم
وقتی درباره آسیب های ماهواره صحبت می شود، برخی معتقدند ماهواره هیچ آسیبی حداقل برای آنان و خانواده های شان نداشته و این نحوه استفاده از ماهواره است که باعث آسیب می شود و افراد باید ظرفیت استفاده از آن را در خود ایجاد کنند و به قول خودشان فرهنگ استفاده از آن را داشته باشند! این حرف چندان بی ربط و غلط هم نیست. اما از سویی مگر می شود یک رسانه بدون هدف و سوگیری باشد! هر رسانه ای از جمله ماهواره و شبکه های آن اهداف و مقاصد مختلفی را دنبال می کند و بدانید شما نیز جزء گروه های هدف آنها هستید.

ادامه مطلب: راهکارهای کنترل آسیب های استفاده از ماهواره
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 184
پرینت

آسیب‌های ماهواره بر ساختار و کارکرد خانواده‌ها

ارزیابی‌ مسئولان و سیاست‏گذاران فرهنگی در ایران از تهدیدهای شبکه‌های ماهواره‌ای به گونه‌ای دیگر بوده است. خطر از دست رفتن هژمونی «رسانه ملی»، تخریب فرآیند‌های درونی‏سازی ارزش‌های اسلامی‌، خطر به ابتذال کشیدن خانواده ایرانی وطرح مسائل قبح‌شکنانه از مهم‌ترین نگرانی‌ها ومخاطراتی است که از آن‌ها یاد شده است.
نفوذ برنامه‌های ماهواره‌ای در قوت بخشیدن به ارزش‌های مدرنی همچون مادی‌گرایی، فردگرایی، آزادی‌های نامحدود و کام‏یابی ‌به هر قیمتی که باعث تغییر ارزش‌های سنتی و گاه ایجاد تضاد ارزشی در بین زوجین به واسطه تغییر ارزش‌ها در یکی از زوجین خواهد شد، احتمال نابهنجاری‌های مختلفی نظیر طلاق را افزایش خواهد داد.

در ایران، افزایش روزافزون آمار طلاق، افزایش سن ازدواج، کاهش میزان باروری و افزایش مشارکت اجتماعی، اشتغال و تحصیلات زنان از پیامدهای جهانی شدن است که ساختار روابط خانوادگی در جامعه ایران را تحت تأثیر قرار داده است.

ادامه مطلب: آسیب‌های ماهواره بر ساختار و کارکرد خانواده‌ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 282
پرینت

آسیب های ماهواره بر خانواده

گفت‌وگو با دکتر مجید ابهری چه راهکارهایی برای مقابله با آسیب های ابزارهای نوینی چون ماهواره و اینترنت وجود دارد؟ آیا بسترسازی فرهنگی مناسبی در مواجهه با زندگی مدرن صورت گرفته است؟ پرورش دینی یا آموزش دینی، چاره‌ساز وضع امروزند؟ شاخصه‌های پرورش دینی کدام است؟ اهداف فرهنگی عمدة ماهواره‌های فارسی‌زبان برای جامعه ایرانی و خانواده […]
گفت‌وگو با دکتر مجید ابهری

چه راهکارهایی برای مقابله با آسیب های ابزارهای نوینی چون ماهواره و اینترنت وجود دارد؟

آیا بسترسازی فرهنگی مناسبی در مواجهه با زندگی مدرن صورت گرفته است؟

پرورش دینی یا آموزش دینی، چاره‌ساز وضع امروزند؟ شاخصه‌های پرورش دینی کدام است؟

اهداف فرهنگی عمدة ماهواره‌های فارسی‌زبان برای جامعه ایرانی و خانواده کدام است؟

تلفن همراه چه تأثیری بر نظام خانواده گذارده است؟

مصرف اینترنت چه آسیب‌ها و فرصت‌هایی دارد؟

ادامه مطلب: آسیب های ماهواره بر خانواده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 143
پرینت

آسيب‌هاي ماهواره از منظر آيات و روايات

در اين مقاله كوتاه سعي بر آن شده كه اهداف شبكه‌هاي ماهواره‌اي و نقشي كه بر عهده دارند و همچنين بررسي آسيب‌هاي ماهواره اعم از آسيب‌هاي فردي، روحي و رواني، خانوادگي، اجتماعي و ديني و اعتقادي با توجه به احاديث و آيات قرآن مورد بحث قرار گيرد.
امروز ما با غول و پرنده افسانه‌اي 17 هزار سر و دست و پايي روبه‌رو هستيم كه همه دنيا را به هم مي‌دوزد و مرتبط مي‌کند، غولي كه چنگال هاي نحس خود را در بدنه خانواده فرو مي‌کند و نگوييم در يك آن بلكه با چند پرده نمايش سفره، خانه و خانواده را بر مي‌چيند كه اگر براي قديمي‌ها ازاين غول مي‌گفتي دهانشان از تعجب باز مي‌ماند كه مگر مي‌شود بله امروز سر از قبر در بياورند و ببينند كه اين غول چگونه همسران را سر به هوا كرده و رو به طلاق و فرزندان را به اعتياد و فساد دعوت مي‌کند و چطور فرهنگ‌ها را مسخر خود و چطور آداب و رسوم و اعتقادات و ارزش‌ها را به يك باره مي‌بلعد و جز خسران زيان تباهي باقي نمي‌گذارد. در اين مقاله كوتاه به بخشي از اهداف ماهواره و آسيب‌هاي ناشي از برخي از شبکه‌ها و همچنين راهكارها توجه شده است.

اهداف ماهواره

1- دعوت به نفاق و فسق

قال رسول الله (ص) و اما علامه الفاسق فاربعه الهو و لغو و العدوان و البهتان رسول خدا (ص) فرمود: علامت فاسق چهار چيز است: 1- لهوگرايي 2- بيهوده‌گرايي 3- دشمني 4- تهمت زدن (1)

ادامه مطلب: آسيب‌هاي ماهواره از منظر آيات و روايات
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 231
پرینت

11 آسیب خاص شبکه های ماهواره ای

همین چند وقت پیش رسانه‌ها خبری را منتشر کردند که جوانی تحت تأثیر برنامه‌های ماهواره خواهر زاده کودک خود را به قتل رساند. در برنامه‌های این شبکه‌ها صحنه‌های خشن بدون توجه به سن مخاطب نمایش داده می‌شود و مسلماً افراد چه بخواهند و چه نخواهند این برنامه‌ها در ضمیر ناخود آگاه آنها تأثیر می‌گذارد
کارشناس مسائل رسانه‌ حجت‌الاسلام جواد نصرالله‌پور در گفتگویی با فارس به سوالاتی پیرامون ماهواره در جامعه ایرانی جواب داده است که به قسمتی از این گفتگو که به یازده آسیب شبکه های ماهواره ای اشاره کرده است اشاره می کنیم
به نظر شما چرا طیف گسترده‌ای از مردم به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای اعم از خبری و یا شبکه‌های فیلم و سریال و سرگرمی‌ رو می‌آورند؟
ماهواره
وی دلایل استقبال از شبکه‌های ماهواره‌ای را مسائل مختلف و متعددی می داند که.دلیل اصلی و مهم آن نیاز مخاطب است که شاید در شبکه‌های داخلی پاسخ مناسبی برای نیازش پیدا نکرده است. و از میان ده‌ها اثر تخریبی و آسیبی که برنامه‌های ماهواره‌ای دارد بنده به 11 مورد اشاره می کند:
1- ترویج خشونت

ادامه مطلب: 11 آسیب خاص شبکه های ماهواره ای
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 185
پرینت

آسيب شناسي ماهواره اي

حسين ذوالقدر و مرتضي قاسم زاده

آسيب شناسي اجتماعي سريال هاي شبكه هاي ماهواره اي
برنگرش مخاطب ايراني
حسين ذوالقدر
مرتضي قاسم زاده عراقي

چكيده
هدف از نگارش مقاله پيش رو بررسي تاثيرات سريال هاي شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان بر نگرش مخاطبين مي باشد. براي رسيدن به هدف از نظريه هاي وابستگي مخاطبان، نظريه كاشت و نظريه يادگيري مشاهده اي بندروا استفاده شده است. متغيير مستقل شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان و متغيير وابسته نگرش مخاطبين در نظر گرفته شده است. در اين مطالعه كيفي براي جمع آوري داده ها از تكنيك مصاحبه نيمه ساختارمند استفاده شده است. جامعه آماري اين پژوهش شامل 40 نفر از مخاطبين شبكه ها ي ماهواره اي فارس وان، من و تو، زمزمه ، پي ام سي و جم كلاسيك مي باشد كه از طريق نمونه گيري غير احتمالي هدفمند انتخاب شده اند. يافته هاي پژوهش بيان ميدارد كه اغلب مخاطبين برنامه هاي اين شبكه ها دچار وابستگي به تماشاي سريال ها شده اند. همزاد پنداري مخاطبين با شخصيت هاي سريال ها تاثيرات عميقي بر نحوه نگرش آنها به مفهوم سبك زندگي، تجمل طلبي، نحوه پوشش، چگونگي انتخاب همسر و همچنين اعتقادات مذهبي و ديني داشته است. چنانچه علاوه بر روانشناسان و جامعه شناسان خود‌ مخاطبين اين شبكه ها هم اذعان به آثار سوء و پيامد هاي منفي آن دارند. حيازدايي، خيانت، بي هويتي، بدبيني، پيدايش روابط مثلثي، يأس و خود كم بيني، مصرف زدگي و تجمل گرايي و هم چنين عادي شدن و روا ج چند همسري از جمله پيامدهاي منفي اين سريالها مي باشند.

ادامه مطلب: آسيب شناسي ماهواره اي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 172
پرینت

آسیب های ماهواره وراهکارهای مقابله باآن

این روزها آمارهای ضد و نقیضی از درصد استفاده کنندگان از ماهواره در کشورمان به گوش می رسد که از میان این آمار در خوشبینانه ترین حالت حدود ۱۵ درصد و در بدبینانه ترین گمانه زنی ها حدود ۵۵ درصد از خانواده های ایرانی از ماهواره استفاده می کنند، بی شک خانواده های استفاده کننده از ماهواره را می توان قربانیان تبعات بسیار بد و پرهزینه برای جامعه دانست.درذیل تبعات واثار مخرب استفاده ازماهواره وراهکارهای مقابله باآن بیان شده است:

۱٫ ترویج خشونت: شاید بتوان یکی از آشکارترین آسیبی که با گسترش استفاده از ماهواره در جامعه مان دچار آن شده ایم را ترویج خشونت دانست. همین چند وقت پیش بود که خبرگزاری ها خبری وحشتناک را مخابره کردند. جوانی تحت تأثیر برنامه های ماهواره اقدام به قتل خواهر و خواهر زاده کودک خویش کرده بود. در برنامه های تولید شده در تلویزیون های ماهواره ای عموما صحنه های خشن بدون سانسور و توجه به سن مخاطب به وفور نمایش داده می شود، و مسلما افراد چه بخواهند و چه نخواهند دیدن چنین صحنه هایی در ضمیر ناخوداگاه آنان تأثیر می گذارد. گاهی این صحنه ها به حدی هنرمندانه و واقعی ساخته شده اند که افراد با دیدن این صحنه گویی دارند آموزش نحوه بروز خشونت در چنین شرایطی را می بینند، و همین مطلب سبب می شود، افرادی تحت تأثیر ماهواره در شرایط مشابه از خودشان رفتارهایی خشونت آمیز بروز دهند.

ادامه مطلب: آسیب های ماهواره وراهکارهای مقابله باآن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 172
پرینت

راهکارهای مقابله با آسیبهای ماهواره

راه های مقابله با آسیب های ماهواره را می توان در مواردی همچون، تقویت فرهنگ خودی و نشان دادن ارزشهای بالای آن به سطوح پایین جامعه، دفاع از ارزشهای ملی، ارتقاء سطح آگاهی افراد، برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت افراد وخانواده ها، ترویج زندگی معنوی و تقوا، ترویج الگوهای رفتاری صحیح در خانواده و جامعه دانست.


از آسیب های خانواده ایرانی و عوامل پیدایی آن از تاثیر ابزارهای نوین ارتباطی بر خانواده سخن گفت: غفلت ما از رصد کردن وضعیت خانواده طی سه دهه اخیر و ورود بی مقدمه و بدون زمینه سازی ابزارهایی چون ماهواره، بیشترین آسیب را به خانواده ایرانی وارد کرده است.


در این سه دهه از خانواده غفلت کرده ایم

ادامه مطلب: راهکارهای مقابله با آسیبهای ماهواره
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقيق در مورد ماهواره / اثرات ماهواره
نمایش از 10 ارديبهشت 1394 بازدید: 265
پرینت

ماهواره و آسيب هاي ناشي از آن...........

ماهواره و آسيب هاي ناشي از آن

امروز راديو، تلويزيون، ماهواره و اينترنت صاحب اختيار خانه و خانواده شده اند كه به جاي سرپرست خانوار و اعضاي خانواده تصميم مي گيرند و براي چگونه زيستن برنامه ريزي مي كنند و رقيبي براي كاركرد تربيتي خانواده محسوب مي شوند. ماهواره همواره يكي از مخرب ترين و اثر گذارترين ابزارهاي مدرن دشمن براي گسترش سلطه فرهنگي خود بر مسلمانان بوده و در حقيقت منشاءبسياري از بي بندو باري ها وانحرافات جنسي، بدحجابي ها، مزاحمت ها و لجام گسيختگي هاي اجتماعي است.
آسيب شناسي ماهواره

كاهش تاثير پذيري اطفال از والدين:

در شرايطي كه فرزندان با هدايت والدين بايد الگوي مناسب براي خود برگزينند و مسير زندگي خويش را انتخاب كنند با ورود به اين دهكده جهاني، به دنيايي بي انتها متصل شده و با آن خو مي گيرند و طبق راه و رسم آن رشد نموده و بلوغ جسمي و روحي پيدا مي كنند. اين هشدارهاي جدي براي خانواده ها محسوب مي شود كه بايد در صدد رفع اين مشكل بر آيند، زيرا ممكن است صدمات جبران ناپذيري را سبب شده و ديگر توان كنترل فرزندان خود را از دست بدهند. ماهواره به عنوان رقيبي براي والدين محسوب شده و فرزندان را از بسترهاي تربيتي والدين جدا ساخته و موجب خنثي شدن تلاش هاي منطقي والدين مي گردد.

ادامه مطلب: ماهواره و آسيب هاي ناشي از آن...........
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 133 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید