نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 224
پرینت

قطره چشمى نفازولين

قطره چشمي نفازولين به صورت محلول هاي يك دهم درصد براي تسكين موقت خارش  پر خوني و تحريكات خفيف چشم به كار مي رود  اين تحريكات ممكن است ناشي از آلرژي به مواد مختلف وگرده گلها  سرماخوردگي  گرد و غبار دود  شناكردن  عدسي هاي تماسي و استفاده بيش از حد از چشمها در مطالعه  رانندگي و تماشاي تلويزيون باشد.

مقدار مصرف اين دارو يك قطره هر سه چهار ساعت و با توجه به نياز بيمار است.

در هنگام مصرف اين دارو بايد به نكات زير توجه كرد:

    درصورت كدر شدن يا تغيير رنگ محلول از مصرف آن خودداري كنيد.
    به علت برخي عوارض اين دارو در بيماران مبتلا به ديابت بيماري هاي  قلبي عروقي  پركاري تيروئيد  عفونت يا .صدمه  به چشم و فشار خون بالا  اين دارو حتما بايد با تجويز پزشك صورت گيرد.
    از مصرف اين دارو در كودكان ونوزادان خودداري كنيد.
    براي استفاده از اين دارو ابتدا دستها را بشوييد  بيمار را به پشت بخوابانيد و يا سر وي را به عقب خم كنيد و از او بخواهيد كه به سقف نگاه كند  پلك تحتاني اش را به سمت پايين بكشيد و قطره را در فضاي ايجاد شده بريزيد و از تماس نوك و يا سرپوش قطره چكان  انگشتان يا هر سطح ديگري  با چشم بيمار  جلوگيري   كنيد و بعد از مصرف در آن را محكم  ببنيد.

ادامه مطلب: قطره چشمى نفازولين
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 280
پرینت

نحوه انتخاب فريم براى خانم ها وآقايان

انتخاب فريم براي خانم ها

وقتي كه پاي تصميم گيري براي خريد عينك به ميان مي ايد امار نشان مي دهد كه اغلب اين خانم ها هستند كه براي خودشان ، همسرشان وساير اعضاي خانواده تصميم ميگيرند بنابراين خريداران اصلي فريم انها هستند

براي خانمها خودشان امكان انتخاب فراوان است بسياري از مجموعه هاي عينك مخصوصا براي خانمها طراحي شده اند واز نظر مد ،رنگ و قيمت براي خانمها جالب هستند

چند نكته مهم:

    فريم هاي زنانه در شكلهاي بيضي با جزئيات برجسته در طرفين ،انواع چشم گربه اي وعينك هاي rimless يا گريف پيچ با اشكال عدسي ظريف ساخته مي شوند
    خانمها بيشتر رنگ هاي شاد وروشن را مي پسند ند
    دسته هاي فريم هاي زنانه داراي اشكال وجزئياتي هستند كه قسمت جلويي انرا زنانه تر وزيباتر مي سازد
    فريم هاي پلاستيكي يا كائو چويي در رنگها وطرحهاي مختلف مورد توجه خانمها قرار مي گيرد .

ادامه مطلب: نحوه انتخاب فريم براى خانم ها وآقايان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 240
پرینت

ده دليل براى رد ليزيک

بعد از سالها استفاده از عينك و لنز تماسي اكنون شما تصميم مي گيريد كه مشكل بينايي خود را با ليزيك حل نماييد . شما مقالات متعددي را درباره اين روش شگفت انگيز خوانده ايد وچشم پزشك شما هم كانديداتوري شما براي اين عمل را تاييد نموده است اكنون در اين زمان بيش از هر وقت ديگري در زندگيتان شما بايد توقف نماييد وجدا از هيجانات لحظه اي عميقا به كاري كه مي خواهيد انجام دهيد فكر كنيد . ليزيك بطور دائمي اپتيك و فيزيولوژي چشم شما را تغيير ميدهد به احتمال زياد همه چيز به خوبي پيش خواهد رفت اما يك احتمال قابل توجه بيشتر از آنچه كه همه چشم پزشك ها تشخيص ميدهند ويا عموم قبول دارند وجود دارد كه چشمهاي شما بگونه اي غير قابل برگشت صدمه بينند .
وقتي كه كسي يك روش جراحي انتخابي را بررسي ميكند بايد ببيند آيا واقعا منافع آن بر خطرات آن مي چربد مطمئنا شما درباره مزاياي اين عمل چيزهاي زيادي شنيده ايد و حتما هم از جراحي كه از انجام عمل برروي چشم شما نفع مالي ميبرد نيز شنيده ايد .

ادامه مطلب: ده دليل براى رد ليزيک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 139
پرینت

ميليونها نفر درجهان به عينك نياز دارند

پژوهشگران استراليايي با انتشار يك گزارش جديد جهاني تاكيد كردند كه ميليونها نفر در سراسر دنيا به عينك احتياج دارند اما حتي همين ساده‌ترين وسيله براي حفاظت از چشم‌هايشان را نيز در اختيار ندارند.

به گزارش ايسنا، پژوهشگران دانشگاه نيوسوات ويلز در شهر سيدني استراليا در اين گزارش اعلام كردند كه بيش از يك ميليارد نفر در سراسر جهان با مشكل از دست دادن انعطاف پذيري عدسي چشم و در نتيجه مشكل در بينايي دچار هستند كه نيمي از اين افراد با وجود نياز مبرم و جدي، عينك ندارند تا بتوانند بهتر ببينند.

به گفته متخصصان؛ اين عارضه چشمي در اثر سخت شدن عدسي‌هاي چشم و يا ضعيف شدن ماهيچه‌هايي كه اين عدسي را در كنترل دارند، بروز مي‌كند.

آمارها نشان مي‌دهد: در سال 2005 تقريبا 517 ميليون نفر كه در جهان به اين عارضه مبتلا بوده‌اند يا عينك نداشتند يا عينك آنها نامناسب بوده است.

همچنين از 410 ميليون نفري كه به دليل ابتلا به اين عارضه چشمي و نداشتن عينك قادر به انجام كارهاي عادي روزانه خود نبوده‌اند، 94 درصد در كشورهاي در حال توسعه زندگي مي‌كردند. اين آمار نشان مي‌دهد كه وضعيت مردم كشورهاي در حال توسعه از اين نظر وخيم‌تر است.

ادامه مطلب: ميليونها نفر درجهان به عينك نياز دارند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 187
پرینت

عينک باعث تغيير حالت و گود افتادن چشم‌ها نمي‌شود

يک متخصص و جراح چشم گفت: برخلاف تصور مردم از نظر علمي به هيچ وجه ثابت نشده که استفاده از عينک موجب تغيير در حالت چشم يا تغيير در رنگ پوست اطراف چشم و گود افتادن آن شود.
دکتر عليرضا کشتکار جعفري جراح استرابيسم و دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران، در خصوص تأثير عينک در انحراف چشم تصريح کرد: در بعضي مواقع عينک غير از واضح کردن تصوير بر روي شبکيه، بعضي از انواع انحراف چشم را هم درمان مي‌کند.
وي در ادامه افزود: البته استفاده نادرست و نابه‌جا از عينک هم مي‌تواند باعث انحراف چشم شود ولي اين اتفاق در موارد بسيار نادر است.
دکتر كشتكار جعفري در خصوص علت تجويز عينک گفت: در اکثريت موارد هنگامي که اختلال در ديد وجود داشته باشد و علت اين اختلال اشکال در سطوح منکسر کننده (برگشت دهنده نور) و يا شکست دهنده نور باشد عينک تجويز مي شود.

ادامه مطلب: عينک باعث تغيير حالت و گود افتادن چشم‌ها نمي‌شود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 193
پرینت

شيشه عينك‌هاي طبي وارداتي از چين به چشم صدمه مي‌زنند

چين با صادرات گسترده شيشه عينك‌هاي طبي بي‌كيفيت و غيراستاندارد، سلامت بينايي ايرانيان را تهديد مي‌كند.

يك توليد كننده شيشه عينك‌هاي طبي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا افزود: كيفيت شيشه عينك‌هاي وارداتي از چين بسيار نازل بوده و در شيشه‌ عينك‌هاي نمره شده وارداتي از اين كشور، حتي نمره دو شيشه يك عينك نيز با هم نمي‌خواند و متفاوت است.

وي ادامه داد: بسياري از شيشه عينك‌هاي چيني موج و خش دارند كه اين مساله موجب اختلال در ديد و سردرد در استفاده كننده از اين عينك‌ها مي‌شود.

او خاطرنشان كرد: در برخي موارد كه افراد بعد از دريافت عينك از سردرد و اختلال در ديد شكايت مي‌كنند، پزشكان توصيه مي‌كنند كه پس از چند روز استفاده، چشم به آن عادت مي‌كند، در حالي كه در اين موارد به دليل آن‌كه شيشه‌هاي عينك متناسب و استاندارد نيستند، اگرچه چشم به آن عادت مي‌كند، اما به مرور زمان دچار آسيب مي‌شود.

ادامه مطلب: شيشه عينك‌هاي طبي وارداتي از چين به چشم صدمه مي‌زنند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 169
پرینت

شیوه رفتار با کودکی که نیاز به عینک دارد

بعضی کودکان به دلیل ضعیف شدن دید خود به عینک نیاز پیدا و تعدادی از آن ها از به کاربردن عینک در مدرسه وهنگام خواندن درس امتناع می کنند.

به گزارش «Healthday»، کارشناسان چند نکته را برای انتخاب و استفاده از عینک توصیه می کنند:

- فریم هایی را انتخاب کنید که درست اندازه صورت کودک باشد، روی صورت او فشار نیاورد و از روی آن سر نخورد و سنگین نباشد.

- از شماره لنز یا عینک کودک مطمئن باشید.

ادامه مطلب: شیوه رفتار با کودکی که نیاز به عینک دارد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 245
پرینت

تاریخچه عینک

بنظر مي رسد در زمان مصريها، يوناني ها و رومي هاي باستان هيچ گونه وسيله کمک بينايي وجود نداشته است اين نظر از روي نامه يک فرد رومي که صد سال پيش از ميلاد نوشته شده ودر ان تاکيد دارد او بخاطر سن زيادش واينکه ديگر نمي تواند مطالعه کند وبراي اينکار بايد به برگانش متکي باشد استعفا مي دهد تائيد مي گردد مشهور است که تراژدي نويس رومي Seneca که در سال چهارم پيش از ميلاد مي زيسته است کتابها را با نگاه کردن از طريق يک کره شيشه اي پر اب که باعث بزرگنمايي مي شده مطالعه مي کرده است Nero از يک زمرد که انرا نزديک چشمش نگه مي داشته است براي تماشاي جنگ گلادياتورها استفاده مي کرده است البته اين دليل کافي براي اين نيستکه بگوييم رومي ها از خواص لنزها اطلاعي داشته اند زيرا اين احتمال وجود دارد که نرو از زمرد بخاطر رنگ سبز ان که باعث کاهش نور خورشيد مي شود استفاده مي کرده است.

ادامه مطلب: تاریخچه عینک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 220
پرینت

انواع عدسی عینک ؛ دو دید یا تدریجی؟

زمانیکه سن افراد به حدود چهل سال می‌رسد ، چشم قدرت تطابق خود را از دست می‌دهد و در نتیجه بدون عینک نمی‌توان مطالعه کرد یا اجسام نزدیک را بخوبی دید. این مسئله برای افرادی که پیش از آن به عینک نیاز نداشته اند چندان مشکل ساز نیست چون با مراجعه به متخصصین و خرید عینک مناسب مشکل حل می شود ولی افرادیکه پیش از آن هم عینک داشته‌اند با مشکل پیچیده‌تری مواجه می‌شوند چون باید همیشه دو عینک همراه خود داشته باشند.

عینک های دوکانونه ، چندکانونه و تدریجی یک راه حل مناسب برای این مسئله می‌باشد. در این مقاله ،  متداول ترین راه حل ها همراه با تصاویر گویا ارائه شده است و شما می‌توانید بهترین راه حل را با توجه به سلیقه و شرایط خودتان انتخاب نمایید.

ادامه مطلب: انواع عدسی عینک ؛ دو دید یا تدریجی؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 221
پرینت

چه مدل عینکی به چه صورتی می آید؟

عینک‌ها در انواع مختلفی وجود دارند ، عینک‌های طبی ، که شامل عینک‌های نزدیک بینی و عینک‌های دوربینی می‌شود و همچنین عینک‌های آفتابی .به طور کلی عینک تاثیر زیادی بر روی صورت افراد دارد به نحوی که انتخاب یک عینک مناسب در زیبایی تاثیر بسزایی دارد. در این مقاله ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا اتنخاب مناسبی داشته باشید.
عینک‌های آفتابی یکی از ضمائم خیلی مهم هستند و البته نباید هر عینک آفتابی را انتخاب کرد ، باید عینک‌های استاندارد را برای محافظت از چشمانتان استفاده کنید.

علاوه بر آن باید عینک‌هایی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید زیرا صورت‌های مختلفی وجود دارد مانند : صورت‌های گرد ، کشیده و ... .

ادامه مطلب: چه مدل عینکی به چه صورتی می آید؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 171
پرینت

ناسا از عینک های با توان قابل تنظیم استفاده می‌کند

حالا که برنامه‌های ناسا روتین‌تر شده، دیگر نیازی به خلبانان برجسته با دید چشمی عالی ندارد و ترجیح می‌دهد که از متخصصین آموزش‌دیده میانسال استفاده کند و به آن‌ها عینک‌های قابل تنظیم برای دید عالی بدهد.
 پیش از این فضانوردانی که ناسا انتخاب می‌کرد،‌ معمولا بهترین خلبان‌های نیروی هوایی آمریکا بودند، با دید چشمی تقربا عالی و کامل تا بتوانند در سفرهای فضایی دید کاملی داشته باشند. در نتیجه اغلب فضانوردان باید کم‌سن می‌بودند تا چنین دید کاملی داشته باشند و به خاطر بالا رفتن سن، دیدشان کم نشده باشد.

اما حالا که پروازهای فضاپیماهای ناسا اغلب به برنامه‌های مطالعاتی مشخص فضایی مربوط می‌شود، نیازی به یک خلبان با چنین ویژگی‌هایی ندارد و ناسا در مورد بینایی خیلی کم‌تر سختگیری می‌کند. به علاوه الان بسیاری از متخصصین آموزش‌دیده دیگر جوان نیستند و بر اثر سن،‌ قدری دوربین شده‌اند و تمرکز روی فاصله نزدیک کمی برایشان سخت است.

ادامه مطلب: ناسا از عینک های با توان قابل تنظیم استفاده می‌کند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 192
پرینت

دوخت جلد عینک آفتابی

اشاره:
این جلد محکم برای عینک آفتابی با دوخت بریتون و کاموای رنگ روشن گلدوزی سپس با پارچه ابریشمی آستری و تکه پشت آن دوخته شده است.

وسائل لازم:
خط‌کش
ماژیک نوک نمدی مشکی ضدآب
تکه کوچک پارچه کرباس با نخ یک لا
کاموا یا نخ برودری دوزی در رنگ‌های: ۱ کلاف زرد، ۳ کلاف سبز
سوزن برودری دوزی
قیچی و سوزن خیاطی
نخ کوک با رنگ متضاد
تکه کوچک پارچه ابریشمی سبز
نخ کتانی همرنگ پارچه
سوزن قلابدوزی
شیوه دوخت:

۱. برای درست کردن جلد ابتدا ابعاد عینک را اندازه‌ بگیرید. مستطیلی به‌همان اندازه با ماژیک مشکی روی پارچه کرباس رسم کنید و برای اینکه دوخت بریتون را صحیح انجام دهید فضای موجود را باید به ۴ بخش تقسیم کنید.
۲. با دوخت بریتون با استفاده از نخ سبز برای کوک‌های صاف و نخ زرد برای کوک‌های ضربدری، مستطیل را پر کنید.

ادامه مطلب: دوخت جلد عینک آفتابی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 197
پرینت

تهيه عينك آفتابي استاندارد

چطور مي‌توان يك عينك آفتابي استاندارد تهيه كرد؟
اشعه ماوراء بنفش يا همان (UV) داراي سه نوع طول موج UVA ،UVB و UVC است كه اشعه «UVC» در لايه ازن جذب شده و به زمين نمي‌رسد و آن قسمتي كه براي چشم مضر است UVB است كه موجب سوختگي پوست و اثرات مضر روي چشم است.
مثلا وقتي UVB به روي برف تابيده مي‌شود، مي‌تواند موجب كوري برگشت‌پذير شود و براي 12 تا 48 ساعت بينايي خود را از دست دهد.
دانشمندان بر اين اعتقادند كه تماس زياد با اشعه UVB مي‌تواند در مدت زياد بيماري‌هاي برگشت‌ناپذير، مانند: آب مرواريد، تغيير در مركز ديد و ناخنك چشم را فراهم آورد.
اشعه «UVA» بيشتر توسط عدسي چشم جذب مي‌شود و مدركي براي ضرر چشم وجود ندارد. اشعه‌اي كه بايد چشم را از آن مصون نگه داشت UVB است.
عينك‌ها بايد حداقل 98 درصد از UVA و UVB را جذب كنند چون عينكي كه استاندارد نيست، بسيار مضرتر از نزدنش است، چراكه عينك آفتابي باعث مي‌شود مردمك چشم باز شود و حال اگر UV را جذب نكند، تمام اشعه‌هاي مضر به داخل چشم نفوذ مي‌كنند.

ادامه مطلب: تهيه عينك آفتابي استاندارد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره عینک
نمایش از 04 آبان 1393 بازدید: 97
پرینت

عينك‌هاي خياباني و افزايش عيوب انكساري چشم

یك ضرب‌المثل معروف در بين ما ايرانيان شايع است كه مي‌گوييم «هر گردي گردو نيست»
اين موضوع در مورد عينك‌هاي آفتابي نيز به خوبي صدق مي‌كند با اين مضمون كه هر عينكي با شيشه رنگي عينك آفتابي به حساب نمي‌آيد. اهميت اين موضوع زماني مشخص مي‌شود كه بدانيد ضررهاي وارده از سوي يك عينك آفتابي غيراستاندارد به چشم (كه تنها حكم يك عينك رنگي را دارد) بسيار بيشتر از زماني است كه شما از عينك استفاده نمي‌كنيد.
با اين حال خريد عينك آفتابي به هر دليلي‌چه براي حفاظت چشم‌ها و چه براي پيروي از مد روز، با اما و اگر‌هاي بسياري همراه شده‌است.
اما در حالي كه متخصصان چشم تاكيد زيادي روي استفاده از عينك‌هاي آفتابي استاندارد و خريد آن از عينك‌فروشي‌هاي معتبر دارند، سال گذشته مطالعات مركز تحقيقات چشم پزشكي دانشگاه تهران نشان داده بود كه عينك‌هاي آفتابي كه از دستفروش‌ها تهيه مي‌شود، از لحاظ جذب اشعه UV تفاوتي با عينك‌هاي گران‌قيمت نداشته و درصورت قرار گرفتن در نور شديد خورشيد مي‌توان از هر دونوع اين عينك‌ها استفاده كرد.
دكتر عليرضا كشتكار جعفري، جراح و متخصص چشم و عضو هيأت علمي مركز تحقيقات چشم دانشگاه تهران كه تحقيقات خود را بر مبناي همين اتفاق در بيمارستان فارابي انجام داده بود، در اين مورد معتقد است: طي يك بررسي مقايسه‌اي بين عينك‌هاي آفتابي موجود در دستفروشي‌ها و عينك‌هاي آفتابي موجود در عينك‌فروشي‌هاي تهران در مجموع 353 عينك مورد بررسي قرار گرفت كه از اين تعداد 165 عينك از دستفروشي‌ها و 188 عينك از عينك‌‌فروشي‌ها انتخاب شد و با دستگاه اين عينك‌ها بررسي شدند. نتيجه مطالعه نشان داد كه ميزان جذب اشعه در هر دوي اين عينك‌ها تقريبا يكسان بود.

ادامه مطلب: عينك‌هاي خياباني و افزايش عيوب انكساري چشم
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 158 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید