نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 140
پرینت

نگاهی به تاریخچه قدس و فلسطین و دیدگاه امام خمینی (ره) نسبت به آن

 مدل مبارزاتی امام خمینی در قبال رژیم غاصب قدس بر چند محور استوار بود. این مدل را می‌توان روش «ظلم‌ستیزی» و یا «استکبار ستیزی» نام نهاده و از «هویت اسلامی فلسطین»، «اتحاد امت اسلامی»، «مبارزه درونی یا تزکیه و انسجام درونی نیروهای مبارز»، «دشمن شناسی و افشای مستمر ماهیت رژیم صهیونیستی» و «بهره‌مندی از قابلیتهای جهان اسلام» به عنوان مؤلفه‌های مهم و کارکردی این مدل مبارزاتی نام برد.

درباره اهمیت قدس شریف و مسئلة فلسطین از دیدگاه امام خمینی،‌ هر چه بگوییم و بنویسیم باز هم حق مطلب را ادا نخواهیم کرد. یکی از محورهای اساسی و مداوم پیامهای امام خمینی مربوط به قدس و فلسطین و نیز غدة سرطانی اسرائیل است. امام، مسئله‌ فلسطین را نه تنها مسئله مسلمانان بلکه مسئله تمام آزادیخواهان و مستضعفان جهان می‌داند و روز قدس را نه فقط روز مسلمین بلکه روز همة مستضعفان و موحدان و مؤمنان همة اعصار اعلام می‌کند. حضرت امام، اسرائیل را مادة فسادی می‌داند که در برابر اسلام ایستاده و بایستی ریشه‌کن شود و از طرف دیگر روز قدس را روز احیاء اسلام اعلام می‌کند. این است که قدس و فلسطین تا نابودی اسرائیل و تمامی ستمگران عالم مسئله اصلی مسلمانان و مستضعفان و آزادیخواهان دنیاست. بر این اساس مجلة حضور یکی از مباحث عمدة خود را همین مقوله قرار داده است و از تمامی محققان و متفکران و نویسندگان در جهت هر چه پربارتر کردن و توسعه بیشتر ادبیات قدس و فلسطین یاری می‌طلبد.
* * *

مقدمه

ادامه مطلب: نگاهی به تاریخچه قدس و فلسطین و دیدگاه امام خمینی (ره) نسبت به آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 203
پرینت

تاريخچه روز جهانی قدس

روز قدس (نام رسمی در ایران: روز جهانی قدس)، مناسبتی رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که از یک سال پس از انقلاب ایران، در آخرین جمعهٔ ماه رمضان و در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود.
هم‌چنین در این روز، گروه‌هایی از مسلمانان در نقاط مختلف جهان حمایت خودشان را از مردم فلسطین به نمایش می‌گذارند. روز قدس روزی رسمی در تقویم جمهوری اسلامی ایران است. با وجود این که رسماً گفته می‌شود روز قدس در آخرین جمعهٔ رمضان برگزار می‌شود، به این دلیل که در ایران عید فطر (و پایان رمضان) معمولاً یک یا دو روز دیرتر از دیگر کشورهای مسلمان برگزار می‌شود، در صورتی که روز آخر ماه رمضان جمعه یا شنبه باشد روز قدس معمولاً یک هفته زودتر برگزار می‌شود.

ادامه مطلب: تاريخچه روز جهانی قدس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 156
پرینت

روز قدس، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین

وقتی تنها یكسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رهبر این انقلاب یعنی امام خمینی (ره) روزی را برای حمایت جهانی از مردم فلسطین تعیین كرد، شاید كمتر كسی در دنیا فكر می كرد كه این روز پس از گذشت سال ها، نه تنها پابرجا بماند بلكه تبدیل به روزی جهانی شود.
بعد از گذشت یك سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، با تدبیر امام خمینی (ره) و به پیشنهاد وزیر امور خارجه وقت كشورمان، آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به عنوان "روز قدس" نامگذاری شد تا لااقل یك روز از سال همه به فكر فلسطین و فلسطینیان باشند.
روز قدس
بدین ترتیب در 16 مرداد 1358، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی، امام خمینی (ره)، از مسلمانان جهان خواستند تا آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب کنند و در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.
البته، سال‌‏ها قبل از پیروزی انقلاب، کشورهای عربی و در راس آن سازمان آزادی بخش فلسطین روزی را در ماه اکتبر که یادآور پیروزی فلسطنیان در دره کرامه بود روز فلسطین عنوان کردند. منشاء این نامگذاری نیز به این مساله برمی گردد كه بعد از جنگ چند روز سال 1967 و شکست مصر و سوریه، برای اولین بار فلسطینی ‏ها توانستند با یک سلسله عملیات نظامی در دره کرامه که مرز اردن و سوریه بود ارتش اسرائیل را به داخل آن منطقه بکشانند و با عملیات چریکی لطمات بسیاری شدیدی علیه رژیم صهیونیستی وارد کردند.
به دنبال این پیروزی، آن روز تاریخی به «معرکه کرامه» و «روز جهانی فلسطین» عنوان شد و در ماه اکتبر مراسمی در این روز در همه جا برگزار می شد ولی این نامگذاری هویتی عربی داشت و به همین خاطر مورد استقبال برخی مسلمانان و کشورهای اسلامی قرار نگرفت اما وقتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آخرین جمعه ماه مبارك رمضان برای نامگذاری به عنوان روز جهانی قدس پیشنهاد شد و امام خمینی (ره) با دوراندیشی این مساله را تثبیت كردند، اهمیت و فراگیری این روز بیشتر از روز جهانی فلسطین كه پیشتر مطرح شده بود، نمایان گشت.

ادامه مطلب: روز قدس، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 148
پرینت

جمعه آخر رمضان: روز قدس

پيامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:
أنَّهُم (اليَهودَ) أَغَشُّ الخَلقِ لِلمُسلِمينَ ؛
به درستى كه يهود ناسره ترين مردم نسبت به مسلمانان ، است .
ميزان الحكمه ، ح 14962
امام باقر علیه السّلام فرمودند:
إنَّ رَسولَ اللّه ِ استَقبَلَ بَيتَ المَقدِسِ سَبعَةَ عَشَرَ شَهرا ثُمَّ صُرِفَ إلَى الكَعبَةِ ؛
رسول خدا بيت المقدّس را هفده ماه قبله قرار دادند و پس از آن به سمت كعبه برگشتند .
قرب الإسناد ، ص 148
امام على علیه السّلام فرمودند:
أربَعَةٌ مِن قُصُورِ الجَنَّةِ فِي الدُّنيا: المَسجِدُ الحَرامِ و مَسجِدُ الرَّسولِ و مسَجِدُ بَيتِ المَقدِسِ و مَسجِدُ الكُوفَةِ ؛
چهار قصر از قصرهاى بهشت در دنيا هستند: مسجدالحرام ، مسجد الرسول ، مسجد بيت المقدّس و مسجد كوفه.
بحار الأنوار ، ج 99 ، ص 380 .

ادامه مطلب: جمعه آخر رمضان: روز قدس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 131
پرینت

صهیونیسم و رؤیای حکومت ‏بر جهان

نويسنده: بهروز جندقی
نهضت صهیونیسم از اواخر قرن 19 به رهبری «هرتزل‏» در کنفرانسی که در سال 1897 در شهر بازل سوئیس برگزار شد، بنا نهاده شد، بعد از جنگ جهانی اول، کانون ملی یهودیان در فلسطین با قیمومیت انگلیس تشکیل گردید و پس از جنگ دوم جهانی با محاصره و خرید زمین‏های فلسطینی تبدیل به دولت و کشور اسرائیل شد. البته در اواسط قرن 19 یعنی تقریبا 50 سال قبل از کنفرانس بال، نخست وزیر وقت انگلستان «بنیامین دیزرابیلی‏» به یک خانواده بزرگ یهودی قول تشکیل یک حکومت و ولت‏یهودی در فلسطین را داده بود.
قرنها پیش در اوایل حکومت اسلام، کعب الاحبار یک مرد یهودی یمنی بود که از راه مدینه به بیت المقدس رفته و آنجا ساکن شده بود، او در حقیقت‏یک صهیونیست‏بود زیرا علاقه داشت که در نزدیکی کوه «صهیون‏» در اورشلیم زندگی کند.
یهودیان از همان اوان قدرت گیری خود در صحنه مذهب یهود با حضرت عیسی(علیه السلام) و سپس پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) به خالفت‏برخاستند و از هیچ گونه آزار و اذیت و خیانتی نسبت‏به این دو پیامبر عظیم الشان خودداری نکردند. مطالعه تاریخ یهودیت نشان می‏دهد که این قوم از ابتدای تاریخ بشریت نیز مردمانی بوده‏اند انحصار طلب، تجاوزکار و خیانت‏پیشه.
در عصر حاضر نیز صهیونیسم همچون شبکه‏ای تار عنکبوتی بر صحنه گیتی تار فریب تنیده، سعی در تسلط کامل بر آدمیان این صحنه را دارد، سیاستهای استعماری صهیونیسم را در سه فصل جداگانه مورد بررسی قرار می‏دهیم تا ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این تسلط بر همگان آشکار گردد.
1- دنیا بازیچه سیاست‏یهود

ادامه مطلب: صهیونیسم و رؤیای حکومت ‏بر جهان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 143
پرینت

فلسطین؛ ریشه‌های درد

نويسنده: علی باقری چیذه
دشمنی اصلی اسلام و قرآن كریم و پیامبر عظیم الشأن صلی‌الله علیه و آله و سلم، ابرقدرت‌ها خصوصاً آمریكا و ولیده فاسدش اسرائیل است» امام خمینی(رحمت الله علیه) (صحیفه امام – ج 19- ص 28)
فلسطین در قدیم كنعان نام داشت و حمل ظهور پیامبرانی چون حضرت موسی(علیه السلام)، عیسی(علیه السلام) و محل زندگی و عبور حضرت ابراهیم(علیه السلام) بوده؛ اهمیت تاریخی این منطقه بر جنبه‌های عبادی و مذهبی برمی‌گردد و اهمیت كنونی علاوه بر آن، بدلیل واقع بودن در منطقه خاورمیانه است.
غالب وقایع بین‌المللی مهم در دو دهه اخیر در خاورمیانه و مناطق حول محور آن روی داده است – جنگ تحمیلی هشت ساله ایران با عراق – جنگ نفتكشها در خلیج فارس و حمله عراق به كویت و متعاقب آن انجام عملیات طوفان صحرای نیروهای غربی به رهبری آمریكا و تك تازی و نفوذ در منطقه شاهرك حیاتی نفت – بحران ظهور و سقوط لبنان – همه این وقایع در نزدیكی یكی از ذخایر عظیم انرژی جهان و به طریقی ریشه در انرژی نفتی دارد. ذخایر نفتی منطقه در رقابتهای منطقه‌ای، اهداف استعماری و دكترینهای سیاست خارجی دول ابرقدرت از جایگاه خاصی برخوردار است.
مفهوم صهیونیست و شناختی اجمالی از یهود

ادامه مطلب: فلسطین؛ ریشه‌های درد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 141
پرینت

پاره تن اسلام

نويسنده:عبد الکریم تبریزی
طلیعه:

بیت المقدس یکی از شهرهای تاریخی ومذهبی جهان به شمار می‏رود . این شهر با قدمتی که به 35 قرن پیش می‏رسد حائز اهمیت‏خاص بوده است و از دیرباز کانون توجه بزرگترین ادیان ابراهیمی (یهودیت، مسیحیت و اسلام) قرار داشته است . به همین جهت آثار و بناهای زیادی از این ادیان در مناطق مختلف این شهر به چشم می‏خورد . طبق برخی روایات این شهر توسط حضرت سلیمان بن داود ساخته شده است . (1) در این سرزمین مقدس پیامبران الهی زندگی کرده و در آنجا دفن شده‏اند . امام باقر علیه السلام به محمد بن مسلم فرمودند: «هنگامی که حضرت یعقوب از دنیا رفت، یوسف علیه السلام او را در تابوتی به سوی ناحیه شام حمل کرده و در بیت المقدس دفن نمود.»(2)
این شهر تاریخی، مذهبی و معنوی از آغاز ظهور دین اسلام مورد توجه قرار گرفته و به خاطر امتیازها و ویژگیهایی که داشته، از همان صدر اسلام به عنوان سومین شهر مقدس مسلمانان بعد از مکه و مدینه به حساب می‏آمده است . به همین جهت در این نوشتار به جایگاه و اهمیت این سرزمین الهی و مامن پیامبران آسمانی از منظر اسلام به نظاره می‏نشینیم .
قبله نخستین

ادامه مطلب: پاره تن اسلام
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 132
پرینت

روز قدس در کلام رهبري

 امام خميني (ره) 

«روز قدس، روز اسلام است.
روز قدس، روز حيات اسلام است.
روز قدس، روزي است که اسلام را بايد احيا کرد.
روز قدس، روزي است که بايد سرنوشت ملت هاي مستضعف معلوم شود.
روز قدس، يک روزجهاني است؛ روزي نيست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفين با مستکبرين است.
روز قدس که هم جوار شب قدر است، لازم است که در بين مسلمانان احيا شود و مبدأ بيداري و هشياري آنان باشد.
مسلمانان جهان بايد روز قدس را روز همه مسلمين، بلکه مستضعفين بدانند.
روز قدس که [در]آخرين روزهاي شهر الله اعظم [واقع]است، سزاوار [آن] است که همه مسلمانان جهان، از قيد اسارت و بردگي شياطين بزرگ و ابرقدرت ها رهاشده و [به] قدرت لايزال الله بپيوندند».(1)

ادامه مطلب: روز قدس در کلام رهبري
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 158
پرینت

ویژگی های روز قدس

روز قدس، روز حیات اسلام است.
امام خمینی در پیامی ویژگی‎های روز قدس را اینگونه تعریف نمودند :

ملت مسلمان ایران ؛‌ روز قدس، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین روز قدس یک روز جهانى است.
روزى نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.
روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

روز مقابله ملتهایى است که در زیر فشار ظلم امریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست.

روزى است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند.
روزى است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد.
متعهدین این روز را روز قدس مى دانند، و عمل مى کنند به آنچه باید بکنند.

و منافقین - آنهایى که با ابرقدرتها در زیر پرده آشنایى دارند و با اسرائیل دوستى - در این روز بى تفاوت هستند، یا ملتها را نمى گذارند که تظاهر کنند.
روز قدس روزى است که باید سرنوشت ملتهاى مستضعف معلوم شود، باید ملتهاى مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین.

باید همانطور که ایران قیام کرد و دماغ مستکبرین را به خاک مالید و خواهد مالید، تمام ملتها قیام کنند و این جرثومه هاى فساد را به زباله دانها بریزند.
روز قدس روزى است که باید این دنباله روهاى رژیم سابق در ایران، و آن توطئه چینهاى رژیم فاسد و ابرقدرتها در سایر جاها خصوصا در لبنان، تکلیف خودشان را بدانند.

روزى است که باید همت کنید و همت کنیم که قدس را نجات بدهیم، و برادران لبنانى را از این فشارها نجات بدهیم.
روزى است که باید تمام مستضعفین را از چنگال مستکبرین بیرون بیاوریم.

ادامه مطلب: ویژگی های روز قدس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 191
پرینت

روز قدس به روایت امام خمینی‌(ره)

قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، سرزمین اصلی و وطن میلیون‌ها آواره مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار، از سال 1948 آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.

این توطئه از همان اولین سالهای اجرا، با مقاومت مردم مسلمان فلسطین و اعتراض مسلمانان و انسان‌های آزاده و بیدار دل جهان مواجه شد و به شکل مبارزات پیگیر و سیاسی ـ نظامی، چهره خود را نشان داد. ملت مسلمان ایران نیز پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مسأله آزاد‌سازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‌هایش قرار داده و همه ساله روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستمکاران تاریخ تبدیل کرده است.

ادامه مطلب: روز قدس به روایت امام خمینی‌(ره)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 142
پرینت

بازخوانی روز قدس در مکتب امام خمینی (ره)

آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف از روزهای اولیه آغاز نهضت اسلامی، جزء مؤلفه‌های مهم انقلاب اسلامی به شمار می‌رفته است. به‌گونه‌ای که امام راحل(ره) از آغازین روزهای حرکت الهی خویش مسئله خطر رژیم صهیونیستی را گوشزد نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از اولین اقدامات انجام‌گرفته توسط انقلابیون، تعطیلی نمایندگی رژیم اشغالگر قدس و تحویل آن به نمایندگان ملت فلسطین بود.
یکی دیگر از اقدامات راهبردی امام خمینی(ره) در آن مقطع تعیین جمعه‌ی آخر ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس بود. در این نوشتار کوشیده خواهد شد تا ابعاد گوناگون این روز مهم و اثرگذار در اندیشه و مکتب امام راحل عظیم‌الشأن بررسی گردد.
روز قدس، روز انجام‌وظیفه همه مسلمین

در اندیشه‌ی امام(ره) روز قدس، روزی است که همه مسلمین در بزرگداشت آن وظیفه‌دارند و این انجام‌وظیفه مؤثر نیز هست. «مسلمان‌ها امیدوارم که روز قدس را بزرگ بشمارند و در همه ممالک اسلامی در روز قدس در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان تظاهر کنند، مجالس داشته باشند، محافل داشته باشند، مسجد داشته باشند، در مساجد فریاد بزنند، وقتی یک میلیارد جمعیت فریاد کرد، اسرائیل نمی‌تواند، از همان فریادش می‌ترسد. اگر همه مسلمینی که در دنیا هستند الآن هستند که قریب یک میلیارد هستند، اگر در روز قدس همه بیرون بیایند از خانه، فریاد بکنند مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی، همین قول مرگ بر شوروی، برای آن‌ها مرگ می‌آورد.»[1] ازاین‌رو می‌توان تأکید نمود در منظومه گفتمانی امام خمینی (ره)، روز قدس، تنها روزی نمادین نیست بلکه درصورتی‌که مسلمین در آن به وظیفه‌ی خود عمل کنند، امید می‌رود تا برکات آن یعنی نابودی غده‌ی سرطانی صهیونیسم و رهایی قدس شریف نیز محقق گردد.

ادامه مطلب: بازخوانی روز قدس در مکتب امام خمینی (ره)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 120
پرینت

روز قدس، روز مبارزه

پیش گفتار:
سال هاست آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که می آید خیابان ها را با عکس های سرزمین بیت المقدس آذین می بندد،‌ خبرگزاری ها و رسانه ها به سرگذشت سرزمینی می پردازند که روزی اولین قبله گاه مسلمین جهان بوده است.
اما تو گیج می مانی
مکانی به این تقدس سال هاست اسیر دشمنان و اشغالگرانی شده که هر روز بیش از پیش می خواهند
آنقدر که این روزها، نه مدت هاست دیگر به خون کودکان و نوجوانان نیز تشنه اند...
آری سالهاست روز قدس می آید، مردم جمع می شوند و اعتراض خود را به این اشغالگری و کشتار خونین به سمع و نظر جهانیان و مسئولین حقوق به اصطلاح بشر نیز می رسانند اما تو مدت هاست آرزو به دل آزادی این سرزمین اشغالی مانده ایی، از روزهای پیش،از دوران کودکی که تصویر کتک خوردن کودکان و نوجوانان فلسطینی را دیده بودی تا به امروز که بزرگ شده ایی ...
حتما تو هم جمعه همراه با خانواده ات به راهپیمایی این روز بزرگ رفته ایی، مشت گره کرده ایی و اسرائیل را به نابودی محکوم نموده ایی
روزی که یادگار رهبر مهربانمان امام خمینی (ره) بود
حتما دوست داری کمی بیشتر درباره این روز بدانی،‌ خوب با ما همراه شو و پاسخ پرسش های خود را از مطلبی که برایت مهیا نموده ایم جویا شو...

ادامه مطلب: روز قدس، روز مبارزه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 139
پرینت

روز قدس: جمعه آخر ماه رمضان

روز قدس
یكى از وقایع تاریخى كه بسیار حائز اهمیت است در اوائل پیروزى انقلاب اسلامى ایران كه به دست زعیم و رهبر كبیر مسلمین جهان حضرت امام خمینى ره دائر شده، «روز جهانى قدس است‏» كه از روز جمعه آخر ماه مبارك رمضان 1399 قمرى (1358 شمسى) شروع و مقرر گشت هر ساله در چنین روزى تمام مسلمین جهان راهپیمایى كنند.
اینك قسمتى از پیام امام خمینى قدس سره به مناسبت روز جهانى قدس از نظر خوانندگان گرامى مى‏گذرد: روز قدس، جهانى است، و روزى نیست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستكبرین است، روز مقابله ملتهائى است كه در زیر فشار ظلم آمریكا و غیر آمریكا بودند، روزى است كه باید مستضعفین مجهز بشوند، در مقابل مستكبرین، و دماغ مستكبرین را به خاك بمالند، روزى است كه بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد، متعهدین امروز را روز قدس مى‏دانند و عمل مى‏كنند به آنچه كه باید بكنند، و منافقین و آنهائى كه با ابرقدرتها در زیر پرده آشنائى دارند، و با اسرائیل دوستى دارند در این روز بى تفاوت نیستند، و یا ملتها را نمى‏گذارند كه تظاهرات كنند.
روز قدس، روزى است كه باید سرنوشت ملتهاى مستضعف معلوم شود باید ملتهاى مستضعف در مقابل مستكبرین اعلان وجود بكنند، باید همانطور كه ایران قیام كرد، و دماغ مستكبرین را به خاك مالید، و خواهد مالید، تمام ملتها قیام كنند، و این جرثومه‏هاى فساد را به زباله‏دانها بریزند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولت هاى اسلامى مى خواهم كه براى كوتاه كردن دست این غاصب وپشتیبانان آن , به هم بپیوندند; و جمیع مسلمانان جهان را دعوت مى كنم آخرین جمعهء ماه مبارك رمضان را كه ازایام قدر است و مى تواند تعیین كنندهء سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد, به عنوان " روز قدس " انتخاب و طى مراسمى همبستگى بین المللى مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونى مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند
روز قدس، روزى است كه باید همت كنند و همت كنیم كه قدس را نجات بدهیم، روز قدس روزى است، كه باید به این روشنفكرانى، كه در زیر پرده با آمریكا و عمال آمریكا روابط دارند هشدار داد، هشدار به اینكه اگر از فضولى دست‏بر ندارند سركوب خواهند شد.

ادامه مطلب: روز قدس: جمعه آخر ماه رمضان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: تحقیق درباره روز قدس
نمایش از 09 فروردين 1394 بازدید: 114
پرینت

درباره ی روز جهانی قدس

نويسنده: سید محمدمهدی موسوی
اشاره

قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن میلیون‏ها آواره فلسطینی است که استکبار جهانی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
از همان نخستین سال‏های اشغال پاره تن اسلام، با مقاومت فلسطینیان و اعتراض مسلمانان و دیگر انسان‏های آزاده جهان، نهضت مقابله با اسرائیل و حمایت از فلسطین مظلوم شکل گرفت. با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت مسلمان ایران به ویژه پس از صدور پیام تاریخی امام امت در سال 1358 مبنی بر نام‏گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، مسئله آزادسازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‏های خویش قرار داد. از این رو، همه ساله، روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستم‏کاران تاریخ و به لرزه درآوردن پایه‏های سست رژیم اسرائیل تبدیل کرده است.

اهمیت بیت المقدس از نظر اسلام

بیت المقدس به عنوان مهم‏ترین شهر فلسطین، از نظر اسلامی اهمیت ویژه‏ای دارد؛ زیرا مسجدالاقصی، نخستین قبله مسلمانان در این شهر تاریخی است.

ادامه مطلب: درباره ی روز جهانی قدس
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید