نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مرتبط با کنکور
نمایش از 03 اسفند 1393 بازدید: 207
پرینت

چگونه رتبه برتر كنكور شويم؟

 نويسنده: استاد حسين احمدي

من يك مشاور برتر داشتم
 من شكست را مي شناسم، سال ها قبل زماني كه همسن و سال شما بودم و براي اولين بار كنكور دادم، شكست خوردم. خب! آيا اين فاجعه است؟ بايد زانوي غم بغل مي كردم و غصه مي خوردم؟ يا اينكه خودم را مثل بعضي ها توجيه مي كردم و مي گفتم :« خوب، كنكور موضوع خيلي مهمي نيست!» يا « راستش را بخواهيد خيلي هم دلم نمي خواست وارد دانشگاه شوم!» من بر خلاف خيلي ها خودم را گول نزدم و حرف هاي دلخوش كنك تحويل خودم ندادم. شكست در كنكور باعث شد چشم هايم را باز كنم و به جستجوي يك مشاور خوب بروم. من شكست را پذيرفتم، اما كوشيدم آن را به پيروزي مبدل كنم. من به دانشگاه تهران رفتم و تصميم گرفتم يكي از رتبه هاي برتر را به عنوان مشاور براي خودم انتخاب كنم.

«نبردهاي ديگر در پيش است»
 من مشاورم را انتخاب كردم و به كمك او كه خود رتبه ي برتر كنكور و تحصيلكرده ي دانشگاه سراسري تهران بود، كار را آغاز كردم.
او به من كمك كرد تلخي زخم خوردن، بي تفاوتي اطرافيان ، شكست، استرس و اضطراب عدم موفقيت را وجود و ذهنم پاك كنم . اين كاري بود كه از دست هر كس ديگري برنمي آمد، در واقع او به من آموخت « رفع موانع ذهني» را و اين همان تكنيكي است كه سال هاست خودم با استفاده از آن هزاران نفر را رتبه ي برتر كنكور كرده ام .

ادامه مطلب: چگونه رتبه برتر كنكور شويم؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مرتبط با کنکور
نمایش از 03 اسفند 1393 بازدید: 344
پرینت

چگونه رتبه برتر کنکور شويم؟

 نويسنده: استاد حسين احمدي

  * رتبه ي برتر چه کساني هستند و چگونه پرورش يافته اند؟ 
 
درد دل استاد:
چند روز پيش چند نفر از شما عزيزان با من تماس گرفتيد و گفتيد: استاد شما خيلي خود خواه هستيد! چند ماهي هست که مقاله هاي شما را از مجله ي هفت روز زندگي مطالعه مي کنيم و يکشنبه ها نيز خيلي مواقع از راديو جوان، برنامه هاي آموزشي شما را گوش کرده ايم، اما چرا هيچ وقت به طور خصوصي برنامه ريزي انجام نمي دهيد، تا به ما امکان دهد ما نيز رتبه هاي يک رقمي کنکور شويم. من در پاسخ اين عزيزان، مقاله اين شماره را نوشتم و تقديم کردم به تمام کساني که با کم ترين امکانات، رتبه هاي برتر کنکور مي شوند و پس از کسب اين موفقيت قدر شناسانه از استادشان تشکر مي کنند.

* پلي براي عبور
سال ها قبل زماني که در سال 1373 براي اولين بار در يک کتاب کنکور، نام خود را به عنوان مولف ديدم آن قدر ذوق زده شدم که احساس کردم بايد احساس خوب رتبه ي برتر کنکور شدن را به هر کسي که از من کمکي بطلبد تقديم کنم و اين گونه شد که در سال 1374 اولين شاگردانم با رتبه برتر کنکور وارد دانشگاه سراسري شدند و سپس در کنکور 75، تعدادي از رتبه هاي برتر از برنامه ريزي درسي و پشتيباني اينجانب استفاده کرده بودند و اين اولين بار بود که بحث مشاوره و کنکور در مؤسسات آموزشي به صورت حرفه اي اجرا شد در سال 77 يکي از شاگردانم رتبه ي يک شد و صدها نفر نيز برترين هاي کنکور سراسري شدند. ولي هيچ کدام پس از رتبه شدن تماسي با من نگرفتند. اينجا بود که تازه فهميدم من تنها يک پل براي عبور بوده ام. قبل از کنکور همه از استاد تقاضاي کمک مي کنند و پس از کنکور و کسب رتبه، همان شاگردان توقع دارند که پس از کسب موفقيت شان به آن ها زنگ بزنم و مانند ديگر مؤسسات کنکور برايشان گوشي موبايل، ماشين يا سفر زيارتي سياحتي هديه بدهم و دريغ از اينکه يک نفرشان تماس بگيرد و تشکر کند و يا کارنامه اش را براي رؤيت من بياورد، يا بعضاً در بعضي از شهر ها که سخنراني مي کردم، ماه ها بعد از کنکور از زبان ديگران مي فهميدم که فلاني را که رتبه ي 30 هزار بوده است، انتخاب رشته کرده ام و در مهندسي عمران بابلسر قبول شده است و يا فردي در اصفهان با معدل 17 پزشکي شهيد بهشتي قبول شده است. ولي آنها هيچ کدام خبر اين موفقيت شان را به من نداده بودند و آن شد که در اوج موفقيت در سال 1377 کنکور را رها کردم و مؤسسات ديگر که امروز براي خودشان بسيار معروف هستند ولي در آن زمان اصلاً مطرح نبوده اند و با تقليد از کاربنده در مورد بحث پشتيباني و مشاوره در کنکورهاي آزمايشي و ايجاد نمايندگي در شهر هاي ديگر خود را به اوج رساندند.
ادامه مطلب: چگونه رتبه برتر کنکور شويم؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مرتبط با کنکور
نمایش از 03 اسفند 1393 بازدید: 178
پرینت

دلهره کنکوراین همه؟

اضطراب امتحان و کنکور(1)
اضطراب
 حتما در برخی شرایط زندگی احساس ناخوشایند اضطراب راتجربه کرده اید . احساس نامطبوعی که درمواردی از این که بتوانید کار یا فعالیت مورد نظرتان رابه خوبی انجام دهید ، ممانعت کرده است اضطراب چیست ؟آیا سعی کرده اید به عوامل ایجاد یا تشدید کننده آن پی ببرید ؟

چرا در موقعیت امتحان یا کنکور یا شرایط خاص ، که برای شمابسیارمهم وحیاتی است دچار اضطراب می شوید؟

آیا راه کنترل یا غلبه براضطراب را می شناسید؟

عصر ما را عصر اضطراب نام داده اند. زیرا در تمام شئون زندگی آثار اضطراب را می توان دید . با توجه به این که تعاریف ، تقسیم بندی و راه های کنترل و درمان متعدد وجود دارد ، به برخی ازآن ها درزیر اشاره می کنیم :

تعاریف اضطراب :

اضطراب حالت عاطفی نامطبوع است که با تغییرات سایکو فیزیولوژیک در پاسخ به یک تعارض درونی همراه می باشد.

 یک ترس درونی شده، واکنش ناآگاهانه دربرابر تمایلات سرکوب شده و نتیجه طرزتفکر غیرمنطقی است. میزان اضطراب را متناسب با میزان بی اعتباری پیش بینی های فردی دانسته اند .

اضطراب امتحان با عوامل شخصیتی ، اجتماعی خانوادگی ، فرهنگی وآموزشگاهی رابطه دارد و در عملکرد تاثیرگذار است و آن را «ترس ودلهره و نگرانی که افراد درمواجهه باموقعیتی به نام امتحان با آن روبرو می شون» تعریف کرده اند.

معمولا کسانی دارای اضطراب امتحان هستند که :

ادامه مطلب: دلهره کنکوراین همه؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مرتبط با کنکور
نمایش از 03 اسفند 1393 بازدید: 130
پرینت

مهارت های تست زنی در کنکور


تعدادی از تکنیک هایی که در رساندن شما به گزینه درست ‏می‏تواند بسیار کمک کند در زیر آمده است:

شک بین دو گزینه: اگر در تستی بین دو گزینه شک کردید، حتما از خیر آن تست نگذرید. حنی اگر با روش مهندسی معکوس مبتنی بر توزیع نرمال هم نتوانستید از روی پاسخ های طرفین گزینه درست را حدس بزنید، بازهم از خیر تست های دو گزینه تردیدی به راحتی نگذرید. دلیل آن هم بسیار راحت است:”احتمال درست بودن یکی از گزینه ها بر اساس احتمالات 50 درصد است.” فرض کنید در کل سوالات کنکور ، 20 سوال دارای چنین حالتی باشد. دو داوطلب را در نظر بگیرید. داوطلب اول به هیچ کدام از این 20تست پاسخ نمی دهد، در نتیجه نمره او برای این 20 سوال صفر درصد خواهد بود. فرد دوم ، اما به همه این سوالات با شک و تردید جواب‏می‏دهد. بر طبق قانون احتمالات از این 20 تست ، ده تا درست و ده تا غلط خواهند بود. پس نمره داوطلب با فرض سه امتیاز منفی مساوی یک امتیاز مثبت برابر است با:

درصد 33=3*20: 10-(3*10). یعنی نمره فرد برای این 20 تست ، 33 درصد خواهد بود و این در مقایسه با نمره فرد اول ، یعنی صفردرصد، نمره بالا و سرنوشت سازی است.

هماهنگی جواب سوال با خود سوال از لحاظ دستوری: پاسخ هایی که از نظر قواعد دستوری ، باسوال هماهنگی ندارند، غالبا(به احتمال 90درصد) غلط هستند. مثلا صورت مساله به صورت جای خالی است و از شما خواسته‏می‏شود ، جاهای خالی را با جواب درست پرکنید و یکی از گزینه ها اصلا مناسب آن جای خالی نیست. چرا که از لحاظ گرامری جایش آنجا نیست.
سعی کنید که از گزینه های طولانی فرار نکنید. گزینه ای که بررسی آن به ظاهر مشکل تر است خیلی اوقات در تست های جستجو کردنی همان گزینه جواب است.

ادامه مطلب: مهارت های تست زنی در کنکور
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مرتبط با کنکور
نمایش از 03 اسفند 1393 بازدید: 164
پرینت

آموزش کامل تکنیک های تست‌زنی مهندسی معکوس

روش تست زنی مهندسی معکوس روشی است که در آن از خصوصیات ذهنی طراح سؤال برای رسیدن به پاسخ درست کمک گرفته می‌شود. از آنجا که چیدمان سوالات و پاسخ ها هر سال پیچیده و حساب شده تر می‌شود، این روش در آزمون های سال‌های اخیر کارآیی کم‌تری دارد.
لازم به توضیح است که این روش تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند جایگزین آموزش صحیح شود و تنها به عنوان یک روش کمکی هنوز هم کارآیی مختصری دارد.
آیا واقعا می توان شانسی تست زد!؟

این سوال را باید با احتیاط زیاد پاسخ داد! اگر بگوئیم شانسی می توان در کنکور سراسری تست زد این بدان معناست که آزمون سراسری دیگر چندان معتبر نیست چرا که وقتی عده ای به طور شانسی و تصادفی بتوانند نمره قبولی را کسب کنند دیگر زحمت و سختی دیگر داوطلبین در خواندن عمیق و برنامه ریزی شده دروس بی معنا می شود و در نتیجه کل اعتبار دانشگاه زیر سوال می رود.

از سوی دیگر اگر بگوئیم نمی توان در کنکور شانسی تست زد، با اعتراض عده بسیاری از استادان درس ها روبرو می شویم که با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس کامل و حتی به طور تضمینی سوالات احتمالی کنکور 83 را قبل از کنکور پیش روی شما می گذارند و حتی حاضر به شرط بندی نیز برای ادعای خود می باشند!!!

ادامه مطلب: آموزش کامل تکنیک های تست‌زنی مهندسی معکوس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مرتبط با کنکور
نمایش از 03 اسفند 1393 بازدید: 143
پرینت

مهندسی معکوس در حل تست کنکور و روش های نوین حل تست بدون معلومات


 آیا می دانید با زدن حتی یک تست صحیح می توانید شانس موفقیت خود را افزایش داده و چند هزار نفر را پشت سر بگذارید و به نتیجه مطلوب تری دست یابید.
با استفاده از تکنیک ها و روشهای تست زنی شما می توانید فقط با داشتن 10* معلومات و بکار گیری شیوه های تست زنی تردید خود را بین گزینه ها از 4 به 2 گزینه کاهش دهید و سپس به گزینه صحیح برسید .

 تجربه نشان داده است که در هر سال کنکور و در هر درس 15* از سوالات کنکور تکرار سالهای گذشته می باشد که شما علاوه بر استفاده روش های تست زنی با تمرین و مرور تستها و رابطه بین گزینه ها به راحتی گزینه صحیح را کشف یا شکار کنید .
مجموعه فوق شامل روشهای تست زنی و شکار گزینه صحیح در بین 4 گزینه و روشهای صحیح مطالعه برای کنکور می باشد .

با روشهای صحیح تست زنی آشنا می شوید .  با امتحانات تستی و چگونگی برگزاری آنها آشنا می شوید.یاد می گیرید که در جلسه آزمون چگونه تست ها را انتخاب نمایید.می توانید تفاوت بین تست های استاندارد و غیر استاندارد را به راحتی تشخیص دهید.

ادامه مطلب: مهندسی معکوس در حل تست کنکور و روش های نوین حل تست بدون معلومات
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید