نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 208
پرینت

هدف هک چیست هکرها چرا نفوذ می کنند

جواب این سوال قطعی نیست از لحاظ جامعه شناسی نفوذگر در تمام ادوار تاریخ وجود داشته است اما درسیستم های شبکه نفوذ می تواند چند علت اصلی داشته باشد.

۱- اعلام سواد و تسلط بر فن آوری اطلاعات :
این نوع نفوذ کمتر با تخریب و تهدید نفوذگر همراه است فراموش نکنید برای نفوذ در سیستم های شبکه ؛ باید فرد دارای سواد پایه ای در حد کافی باشد. برخی از افراد برای به رخ کشیدن سواد و توانمندی خود در شبکه های نفوذ نموده و با به جا گذاشتن یک ردپایی خود برای اثبات نفوذ سعی می کنند که سواد خود را به همه اعلان کنند

ادامه مطلب: هدف هک چیست هکرها چرا نفوذ می کنند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 231
پرینت

وب معنایی

وب تا کنون درمسیر تولید، ورود، ذخیره و نمایش اطلاعات موفق بوده است، اما بازیابی و پردازش هنوز به عنوان یک مشکل باقی است. موج اول پیشرفت وب شامل ارائه حداکثر اطلاعات ممکن به شکلی بود که بتواند به صورت مستقیم در قالب زبان نشانه گذاری فرامتن (LMTH) برای مخاطب نمایش داده شود. بانک های اطلاعاتی هر روز بیش از پیش تلاش می کنند اطلاعات را به شکلی تولید نمایند که قبل از نمایش برای کاربر، توسط دیگر رایانه ها قابل خواندن و پردازش باشد. آنها برای برچسب گذاری داده ها، به جای LMTH از زبان نشانه گذاری توسعه پذیر (LMX) بهره می برند و برخی از آنها به منظور استاندارد سازی قالب محتوا به نحوی که صرف نظر از کاربرد نهایی، توسط رایانه ها نیز قابل خواندن باشد به استفاده از چارچوب توصیف سند (FDR) روی آورده اند.

ادامه مطلب: وب معنایی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 230
پرینت

مدیریت شبکه های کامپیوتری SNMP

منبع:تهیه کننده: سلمان نظری کردکلائی

مدیریت شبکه های کامپیوتری SNMP

مدیریت شبکه مفهومی است که از ابزارها و تکنیک های مختلف به منظور مدیریت شبکه ها و سیستم ها استفاده می‌کند. مدیریت شبکه شامل پنج عملکرد اصلی است که عبارتند از: مدیریت خطا، مدیریت تنظیمات، مدیریت حسابداری، مدیریت اجرا و مدیریت امنیت.
در شبکه های کامپیوتری که ترکیبی از روترها، سوییچ ها و سرورها هستند، به منظور مدیریت همه ابزارها در شبکه باید کاری انجام شود تا از کارکرد بهینه آنها آگاه شد. اینجاست که SNMP، پروتکل ساده مدیریت شبکه، می تواند کمک کند. این پروتکل در سال ۱۹۸۸ معرفی شد تا احتیاجات رشدیافته ای را در پروتکلی به منظور مدیریت ابزارهایی که بر پایه پروتکل IP کار می کنند، اعمال کند. هسته اصلی SNMP مجموعه ساده ای از اعمال است که بهadministrator ها توانایی تغییر در محدوده ابزارهایی که بر پایه این پروتکل کار می کنند را، فراهم می‌کند.

ادامه مطلب: مدیریت شبکه های کامپیوتری SNMP
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 193
پرینت

روان شناسی رنگ ها در طراحی صفحات وب

 یکی از اصول بسیار مهم و کلیدی در طراحی صفحات وب ، توجه به اصل رنگ بندی صفحات و استفاده از رنگ های مکمل و ترکیبی مطلوبی است که کاربران بتوانند بر اساس اصل سهولت و جذابیت صفحه ، به مشاهده مطالب آن بپردازند. این که چه رنگی متناسب سایت های وب است ، پرسشی است که کارشناسان وب ، خیلی پاسخ جامع و کاملی برای ان ارائه نکرده اند و کم تر متخصصات طراحی وب به مسئله روان شناسی رنک ها در طراحی سایت ، توجه کرده اند.

ادامه مطلب: روان شناسی رنگ ها در طراحی صفحات وب
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 200
پرینت

اینترنت عامل تغییر ارتباطات رسانه ای

 فناوری های اینترنتی موجب تغییر برنامه های ارتباطاتی می شود.

با نگاهی به موقعیت مشترکان ارتباطاتی و همچنین سازمان ها و محتوای ارتباطات می توان به این موضوع پی برد. امروزه در مدیریت راهبردی اقدامات ارتباطاتی، آشکارا توقعات ارتباطاتی ایجاد شده است که اساس آن به نبود بازارهای ارتباطاتی (به ویژه در اقتصاد ارتباطات)، جهانی شدن این اقدامات، برنامه ها و موضوعات و همچنین دیجیتال شدن کانال های ارتباطاتی بازمی گردد.

ادامه مطلب: اینترنت عامل تغییر ارتباطات رسانه ای
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 221
پرینت

www  چگونه متولد شد؟

 یک روزنامه ایتالیایی مصاحبه ای خواندنی را با “تیم برنرز- لی” انجام داد و پدر وب در این گفتگو با اشاره به فرآیند اختراعی که توانست در دنیا نوآوری ایجاد کند، همچنان معتقد است ابزارهای همکاری که بر روی اینترنت در اختیار داریم هنوز کافی نیست.

۱۳ مارس ۱۹۸۹ ایده توسعه www در سندی به نام “مدیریت اطلاعات: یک طرح پیشنهادی” پذیرفته شده بود و همین نکته باعث شده که اغلب از روز پذیرفته شدن این طرح پیشنهادی به عنوان روز تولد وب یاد شود.

ادامه مطلب: www چگونه متولد شد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اینترنت / طراحی سایت
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 178
پرینت

۱۰توصیه امنیتی مشهور ترین هکر جهان

 هکرها روز به روز به روش های پیچیده‌تری برای سرقت اطلاعات کاربران روی می آورند، ولی با رعایت برخی نکات ساده می‌توان آسیب پذیری سیستم های رایانه‌ای را به حداقل رساند.
از آنجا که این توصیه ها به زبان ساده و توسط یک هکر موفق سابق ارائه شده، می تواند راهگشای بسیاری از کاربران ساده و عادی باشد. این مطلب بر اساس مقاله شخصی آقای کوین میتنیک تهیه شده است.
وی از جمله هکرهایی است که خوانندگان ایرانی اخبار فناوری اطلاعات هم با نامش آشنا هستند و یکی از جنجالی ترین هکرهای دنیا محسوب می‌شود.

ادامه مطلب: ۱۰توصیه امنیتی مشهور ترین هکر جهان
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 114 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید