نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 124
پرینت

وبمستر (Webmaster ) کیست ؟

Webmaster يا مدير سايت،به تعريفي ، شخصي است که وظيفه کنترل وب سايت و صحت عملکرد آن را بر عهده دارد. البته در بعضي از مقالات به هر کسي که کاري براي يک وب سايت انجام دهد   Webmaster مي گويند.مثلاً حتي به کسي که اطلاعات يک وب سايت را تايپ ميکند و آن ها را ارسال مي کند Webmaster مي گويند. اما به عقيده من به چنين شخصي فقط مي توان يک کاربر ساده (ftp-user) اطلاق کرد و وظايف Webmaster بيش تر از تايپ کردن اطلاعات و حتي چينش عکس ، تصاوير و متن است. در اين مقاله سعي شده است وظايف مهم يک Webmaster بيان شود :

ادامه مطلب: وبمستر (Webmaster ) کیست ؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 143
پرینت

 
نمایش رتبه ی (page rank) وبسایت و یا وبلاگ مورد نظر شما توسط گوگل و ارائه ی کد نمایش آن
 
http://www.googleprr.com    http://www.prchecker.info
http://www.google-pagerank.net    http://pagerank.net/pagerank-checker
http://mygooglepagerank.com    ارزش وبلاگ شما بر حسب دلار
قرار دادن تبلیغات گوگل در وبسایت یا وبلاگ شما    ارائه کننده فضای رایگان جهت قرار دادن انواع فایل

ادامه مطلب: نمایش رتبه ی (page rank) وبسایت و یا وبلاگ مورد نظر شما توسط گوگل و ارائه ی کد نمایش آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 168
پرینت

منظور از بنچ مارك ( bench mark ) چيست ؟

 منظور از بنچ مارك ( bench mark )  چيست ؟

 bench mark( B M)    اين واژه در زبان فارسي به علامت ارتفاعي ترجمه شده است که در کارهاي نقشه برداري کاربرد دارد اساسا چون ارتفاع هر نقطه مستقيما از سطح مبنا ميسر نيست ، لذا در نقشه برداري سعي مي کنند که موقعيت هر نقطه را از نظر ارتفاعي نسبت به نقطه مشخص ديگري که ار تفاع آن نسبت به مبدا معلوم است تعيين کنند و يا آنکه کلا ارتفاع را به طور نسبي با مبدا فرضي تعيين کنند چنين نقطه اي را علامت يا مبداء ارتفاعي bench mark مي نامند.

ادامه مطلب: منظور از بنچ مارك ( bench mark ) چيست ؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 106
پرینت

 

پديده   Yellowpages

در کشور های پیشرفته هیچ خانه و دفتر کاری را بدون یلوپیجز نمی توان یافت . اگر برای یافتن چیزی به آدمها رجوع کنید با تعجب به تو می نگرند و بلافاصله تو را به مراجعه به یلوپیجز دعوت خواهند کرد. هیچ اتوموبیلی را بدون نقشه راهنما ( A to Z ) نمی بینی . اگر آدرس جدیدی داشته باشی بطور طبیعی نمی توانی بدون مراجعه به نقشه راهنما آنرا بیابی و لازم است آنرا روی نقشه بیابی و برای رسیدن به آن برنامه ریزی و سپس حرکت کنی اگر نخواهی این زحمت را به خودت بدهی مطمئنا سر در گم خواهی شد . کافی است بطور مثال در یک بزرگراه یک خروجی را زودتر و یا دیرتر اقدام کنی در آن صورت وقت زیادی را باید صرف جبران اشتباه صورت گرفته کنی تا بتوانی به موقعیت قبلی برگردی و سپس راه درست را بیابی . اینها فرهنگی است که اداره کنندگان یک کشور پیشرفته صنعتی به شهروندان خود تحمیل کرده و همه آنها به این سازمان عادت کرده اند و موجب ایجاد سامان در همه چیز شده است .

 

ادامه مطلب: پديده Yellowpages
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 118
پرینت

ایجاد صفحات اضافي در وبلاگ های میهن بلاگ

دوستان عزيز اين امكان يعني داشتن صفحات اضافي در وبلاگ فعلا مختص ميهن بلاگ هست و سرويس هاي ديگه ي وبلاگ دهي از ان بهره نمي برند .

كساني كه در ميهن بلاگ وبلاگ دارند مي توانند به روش زير صفحه ي اضافي در وبلاگ خود ايجاد كنند :

ابتدا بايد صفحه را طراحي كنيد . مي توانيد اين كار را با برنامه هايي كه براي طراحي صفحات وب وجود دارند انجام دهید . برنامه هايي مثل Front Page ، DreamWeaver و ...

ادامه مطلب: ایجاد صفحات اضافي در وبلاگ های میهن بلاگ
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 156
پرینت

آر اس اس ، این شگفت دنیای اینترنت

RSS  به معنی تشکیل ارتباط های بسیار ساده است. آر اس اس فایلی با فرمت خاص (XML) می باشد که شامل آخرين عناوين سایت های خبری، وبلاگ ها و سايت هايی از اين دست می باشد. در واقع آر اس اس فرمتی برای خروجی اطلاعات می باشد. با به روز شدن سایت، فایل ار اس اس آن به طور خودکار به روز می شود. محتويات فايل های آر اس اس را می توان به کمک نرم افزار های مخصوص مشاهده کرد. آر.اس.اس. شيوه ساده ای است که به شما امکان می دهد به طور خودکار تازه ترين اخبار موجود در سايت ما را دريافت کنيد. همچنان که در سايت ما در طول روز اخبار و گزارش ها ی جدیدی اضافه می شود، خبرخوان شما نیز به روز می شود.

ادامه مطلب: آر اس اس ، این شگفت دنیای اینترنت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 147
پرینت

ایمن‌ترین و خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی

شرکت امنیت انفورماتیکی "مک آفی" در گزارشی با معرفی ایمن ترین و پرخطرترین دامنه های اینترنتی نشان داد که دامنه اینترنتی com. خطرناکترین دامنه در دنیا است.

به گزارش مهر، "مک آفی" در چهارمین گزارش سالانه خود به بررسی امنیت در دامنه های اینترنتی پرداخت.

این شرکت امنیت انفورماتیکی در این گزارش نشان داد که com. پر ترافیک ترین دامنه وب در دنیا خطرناک ترین دامنه از نظر ایمنی است به طوری که 56 درصد از تمام سایتهای خطرناک از این دامنه استفاده می کنند.

پ"مک آفی" با تحلیل بیش از 27 میلیون وب سایت دریافت که خطرناکترین دامنه ملی، دامنه ویتنام VN. است در حالی که دامنه JP. ژاپن امن ترین دامنه دنیا است.

ادامه مطلب: ایمن‌ترین و خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 107
پرینت

 پنج اصل مهم در استفاده از اینترنت

 بخش بزرگی از محتوا و اطلاعات موجود در اینترنت از منابع علمی و درست است اما در برخی موارد اطلاعات موجود در سایتها یا وبلاگها تنها تجربه یا نظر شخصی یک فرد یا حتی متنی تبلیغاتی است.

اینترنت بی‌تردید فرصت‌‏های فراوانی فراهم می‌کند اما استفاده از این پدیده بی نظیر همانند بسیاری از ابزارهای دیگر نیازمند در نظر گرفتن برخی اصول و در واقع فرهنگ استفاده است.

ادامه مطلب: پنج اصل مهم در استفاده از اینترنت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 110
پرینت

 بهبود جهانی بازار کار فناوری اطلاعات در سال 2010

متخصصان فناوری كه این روزها بدنبال فرصت های شغلی جدید هستند، باید توجه داشته باشند كه در سال 2010 وضعیت اشتغال‌زایی در صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات بهبود یافته و نرخ بیكاری در این حوزه نسبت به سال قبل كمتر شده است.
این روزها شاهد كاهش اخراج كارمندان از شركت‌های بزرگ و افزایش اشتغال‌زایی در زمینه آی‌سی‌تی هستیم و كارشناسان بر پایه یك بررسی جدید اعلام كردند كه در این صنعت، به مهارت‌ سیستم‌‌های مجازی‌سازی، فناوری‌های مبتنی بر اینترنت، امنیت شبكه و مهارت سیستم‌های رایانه‌ای اجتماعی بیش از دیگر مهارت‌ها نیاز است و افرادی كه تخصص‌های یاد شده را دارند، سریع‌تر جذب شركت‌ها و سازمان‌های مربوطه می‌شوند. با وجود اینكه صنعت جهانی آی‌تی شاهد كاهش اثرات ناشی از بحران اقتصادی است، اما این روند تضمینی بر اشتغال‌زایی كلیه متخصصان این صنعت محسوب نمی‌شود.

ادامه مطلب: بهبود جهانی بازار کار فناوری اطلاعات در سال 2010
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 95
پرینت

 بازسازی شبکه پرداخت پایانه‌های فروش - نصب POS پایان راه نیست

 شاید همین یکی دو سال پیش بود که مدیران و متصدیان فروشگاه‌های خرد و درشت، یک یا چند دستگاه کارت‌خوان (POS) روی میز داشتند و با این حال وقتی کارت را دست مشتری می‌دیدند، یا نگران می‌شدند یا اصلا نمی‌دانستند باید چه کنند. بماند که تا مدت‌ها فروشنده‌ها نمی‌دانستند نام این دستگاه چیست.

اما حالا تقریبا در اکثر فروشگاه‌های کشور و حتی در شهرهای کوچک، دستگاهی روی میز فروشگاه‌ها قرار گرفته است که با عنوان کارت‌خوان یا دستگاه پایانه فروشگاهی نامیده می‌شود و به‌عنوان یك پردازشگر برای ارائه خدمات خرید و پرداخت الکترونیکی در فروشگاه‌ها و اماکن تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با برخورداری از بستری کاملا امن می‌تواند خدمات پرداخت مورد نیاز را به خریدارانی که کارت بانکی دارند، ارائه کرده و علاوه بر آن فروشندگان را نیز از حمل پول نقد و نگهداری آن در فروشگاه بی‌نیاز کند. نیاز به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی در نقاط مختلف جهان و از جمله کشور ما، دلایل مختلفی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ادامه مطلب: بازسازی شبکه پرداخت پایانه‌های فروش - نصب POS پایان راه نیست
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 22 خرداد 1392 بازدید: 138
پرینت

اینترنت از طریق کابل برق

 در تمام نقاط جهان برق مورد نیاز منازل و سایر اماکن از طریق کابل های هوایی و یا کابل های زیرزمینی تامین می شود. اما در آینده ای نزدیک کاربران اینترنت قادر خواهند بود از طریق همین کابل ها به اینترنت متصل بشوند و با سرعت بالا به سیر در شبکه جهانی بپردازند. این سرویس جدید در حقیقت اینترنت پر سرعت از طریق کابلها و سیم های برق موجود است آنهم در شرایطی که تا چندی پیش کارشناسان به دلیل وجود مشکلات فنی، بهره از چنین تکنولوژی را تقریبا غیرممکن می دانستند.

ادامه مطلب: اینترنت از طریق کابل برق
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 08 خرداد 1392 بازدید: 106
پرینت

چگونه بفهمیم سایت ما هک شده است

 علائم یک سیستم هک شده

از این که هک شده اید حس عجیب و مضحکی دارید، اما دقیقاً نمی دانید در مرحله ی بعدی چکار کنید. اگر مانند اکثر مردم باشید، نمی دانید الزاماً باید کجا را بگردید تا شواهدی برای به خطر افتادن سیستم تان بیابید. حال نگاهی می اندازیم به چند مورد از شواهد رایجتر که ممکن است پس از ایجاد عیب در سیستم پیدا کنید.

user account های مشکوک می بایست غیر فعال شده و جستجو کنیم چه کسی و چرا آن را ایجاد کرده است. اگر سیستم auditing (بازرسی) بدرستی فعال شده باشد، audit log ها (ثبتهای بازرسی) نشان خواهند داد چه کسی آنها را ایجاد نموده است. اگر بتوانید تاریخ و زمان ایجاد account را پیدا کنید و آن account در اثر یک هک بوجود آمده باشد، شما یک قالب زمانی خواهید داشت که می توان در آن به جستجوی دیگر رویدادهای audit log که ممکن است مرتبط باشد پرداخت.

ادامه مطلب: چگونه بفهمیم سایت ما هک شده است
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 08 خرداد 1392 بازدید: 92
پرینت

کاربر حرفه ای اینترنت شوید

میانبرهای اینترنت

برای آنهایی که از اینترنت استفاده می کنند میانبرهایی وجود دارد که به آنها در گشت و گذار اینترنتی بسیار کمک می کند.

اگر از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید، از کلیدهای CTRL+L یا CTRL+O استفاده کنید و یک پنجره کوچک در برابر شما باز می کند که به آسانی می توانید در آن آدرس اینترنتی خود را تایپ کنید.

اگر از Netscape استفاده می کنید از کلیدهای CTRL+O استفاده کنید. همانطور که می دانید L مخخف Location به معنی یک آدرس جدید و O مخخف Open  به معنی باز کردن یک پنجره جدید است.

برای بستن یک پنجره در اینترنت اکسپلورر از CTRL+W استفاده کنید این عمل بسیار ساده تر از این است که نشانگر موس را تا بالای صفحه حرکت دهید تا یک علامت ضربدر کوچک را کلیک کنید.

ادامه مطلب: کاربر حرفه ای اینترنت شوید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره اينترنت
نمایش از 08 خرداد 1392 بازدید: 84
پرینت

قطع کردن صدای مودم در هنگام اتصال به اینترنت

 قطع کردن صدای مودم در هنگام اتصال به اینترنت
در هنگام شماره گیری واتصال به شبکه اینترنت یا هرشبکه دیگری مودم صداهایی ایجاد می کند که ممکن است برای شما خوشایند نباشد.

برای قطع این صداها در پنجره Control Panel برروی Modems کلیک نمایید وسپس مودم مورد نظر را انتخاب وروی دکمه Properties کلیک نمایید.

ادامه مطلب: قطع کردن صدای مودم در هنگام اتصال به اینترنت
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 169 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید