نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 26 آبان 1393 بازدید: 258
پرینت

شبکه نقطه به نقطه

داراي يك نقطه مركزي بوده و نيازمند برقراري ارتباط بين اين نقطه با ساير نقاط ديگر هستند.
به گزارش خبرنگار ICTPRESS،  در اين روش در صورتي كه مجموع پهناي باند لينك‌هاي متصل به نقطه مركزي كمتر از 2 مگابيت باشد كليه لينك‌ها به صورت Channelized توسط يك پورت و يك زوج سيم به سايت مركزي مشتري منتقل مي‌شود،؛ بانك‌ها، شركت‌هاي بيمه و نظاير آنها از مشتريان عمده اين سرويس هستند. تعداد نقاط تماس در ارتباطات PTMP از چند تا چند صد نقطه قابل تعريف است.
عليرغم برقراري ارتباط امن در بستر ارتباطي PTP و PTMP اين شبكه‌ها در مقابل خرابي لينك‌هاي ارتباطي در ابر شبكه داده كشور حساس هستند، به بيان ديگر به علت برقراري ارتباطات از يك مسير انحصاري در صورت قطع مسير ارتباطي، جايگزيني به سهولت امكان‌پذير نخواهد بود.

ادامه مطلب: شبکه نقطه به نقطه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 26 آبان 1393 بازدید: 187
پرینت

انتظارات دربرابر واقعیتها : ویژگیهای مورد نظر موتورهای جستجو برای تحقیقات شبکه در اواسط سال ۲۰۰۵

چکیده
تحقیقات شبکه براساس داده هایی از شبکه یا درباره آن مبتنی شده است . اغلب داده های جمع آوری شده ، توسط موتورهای جستجو صورت می گیرد . در این مقاله ما " لیست آرزویی " مان را برای موتور جستجو مناسب و ایده آل توصیف کرده ایم ، و نیاز به ویژگیهای بخصوص تشریح شده ، و اینکه موتورهای جستجوی عمده کنونی موجود می توانند ، حداقل تا اندازه ای ، نیازمندیهای یک ابزار جستجویی مطلوب و نهایی را برآورده سازند آزمایش شده است . ابزارهای جستجویی عمده تجاری هستند و بسوی کاربر " حد متوسط " متمایل شده اند نه بسوی محققین شبکه ، بنابراین قادرنیستند همه درخواستها را برآورده سازند . یك راه حل ممکن برای جامعه تحقیق بکارگیری بودجه لازم ، منابع ، و دانستن اینکه چگونه ابزار جستجویی تحقیق مدار ایجاد نمایند ، می باشد .
● مقدمه
با وجود اینكه شبکه تنها ۱۵ سال است که بوجود آمده است ، یک منبع اطلاعاتی عمده و رسانه ارتباطی شده است و تاثیر خود را بر رفتار اطلاعاتی و ارتباطاتی هم در زندگی روزمره و هم در زندگی علمی داشته است . تحقیقات شبکه ای چند رشته ای[۴] است . این تحقیقات بطور گسترده ای توسط دانشمندان رایانه و اطلاعات ، جامعه شناسان ، اقتصاددانان ، زبان شناسان ، روانشناسان ، دانشمندان ارتباطات و دیگران صورت می پذیرد . به منظور انجام مطالعه بر روی شبکه ، بیشتر محققان نیازمند داده هستند . بعضی از محققین قادرند ( ازهر دو لحاظ فنی و اقتصادی ) ابزارهایی برای جمع آوری داده های ضروری را از شبکه ایجاد نمایند . سوسیبات[۷] توسط تیم ثلوال توسعه یافته است و برای هر کسی که منابعی دارد که می تواند توسط خزنده[۸] اداره شود و بروندادهای آن قابل ذخیره باشند ، و نتایج جستجوهای ویژه برای بارگیری در دسترس است ، بصورت رایگان قابل استفاده است. دیگران به اندازه كافی خوش شانس بودند تا به داده های جمع آوری شده توسط ابزارهای جستجو تجاری دسترسی داشته باشند . بعضی از مطالعات شبكه ای توسط محققانی كه در مورد موتورهای جستجو كار می كردند اجرا شده است ، بنابراین آنها می توانستند به شبكه خزیده یا به داده های پایگاه داده موتورهای جستجو دسترسی یابند .

ادامه مطلب: انتظارات دربرابر واقعیتها : ویژگیهای مورد نظر موتورهای جستجو برای تحقیقات شبکه در اواسط سال ۲۰۰۵
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 26 آبان 1393 بازدید: 254
پرینت

موتور جستجو (search engine)

دنیای وب منبع عظیمی از اطلاعات است که روزبه‌روز برحجم آن افزوده می‌شود. در حال حاضر میلیاردها صفحه که اطلاعات فراوانی از موضوعات مختلف را در بردارند، بر روی سرورهای مختلف جا خوش کرده اند. این در حالیست که تولدسایتهای جدید و گسترش سایتهای موجود نیز به طور فزاینده ای به این حجماطلاعات می افزاید. نرخ رشد اطلاعات تا بدانجاست که امروزه مشکل دسترسی بهاطلاعات جدی تر از نبود اطلاعات است. امروزه چالش عمده اکثر کاربراندستیابی به اطلاعات است. به عبارت دیگر اگر کاربری دنبال موضوعی خاص باشد،کدام صفحه را باید بخواند؟ از میان این تعداد عظیم صفحات موجود، کدام صفحهنیاز او را برآورده می کند؟

اگر سایتی باشد که به کاربران در یافتن اطلاعات کمک کند، قطعا مورد توجهخواهد بود. خوشبختانه چنین سایتی وجود دارد و ما آنرا با نام موتورجستجوگر می شناسیم.

موتور جستجوگر سایتی است که برای کمک به کاربران در یافتن اطلاعات موجوددر سایتهای دیگر طراحی شده است. موتور جستجوگر سایتی است که با گرفتنعبارتی مختصر، کاربر را با لیستی از سایت ها روبرو می‌کند که به موضوعمورد علاقه او مرتبط می‌باشند.

آمارها نشان می دهند که افراد بسیاری سفر در دنیای وب را با موتورهایجستجوگر آغاز می‌کنند و مراجعه به موتورهای جستجوگر چنان عادی شده است کهجستجو کردن و کار با موتورهای جستجوگر، دومین فعالیت عمده کاربران دردنیای وب (بعد از ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی)، محسوب می شود.

ادامه مطلب: موتور جستجو (search engine)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 10 مرداد 1392 بازدید: 159
پرینت

شناساندن وبلاگ و سايت به موتور هاي جستجو (یاهو ،گوگل)

 چرا سايت ما در موتورهاي جستجو ثبت نمي شود؟ چگونه مي توانيم از قرار گرفتن سايتمان در ليست سياه موتورهاي جستجو جلوگيري كنيم؟اگر متوجه شده ايد كه هركاري ميكنيدنمي توانيد سايت خودتان را در موتورهاي جستحو ثبت كنيد، اين مطلب را حتما بخوانيد. بهترين روش براي براي جلوگيري از بروز اين مشكل، عدم استفاده از روشهاي سوال برانگيز براي موتورهاي جستجو است. البته اگر متوجه شديد كه با استفاده از روشهائي كه در ادامه اين مبحث ارائه شده ، بازهم سايت شما در ليست سياه نيست، بدانيد كه در حال حاضر بدليل استفاده از اين روشها رتبه سايت شما پائين آمده و در آينده نه چندان دور سايت شما در اين ليست قرار خواهد گرفت. در ادامه اين مبحث از سايتهائي كه نام آنها در ليست سياه قرار ميگيرد با عنوان سايتهاي بلوكه شده نام مي بريم. بلوكه شدن يك سايت مي تواند از طريق بلوكه شدن نام دامنه سايت شما يا آي پي آدرس سايت شما باشد. اما اينكه از چه كارهائي بايد اجتناب كنيم تا سايت ما در ليست سياه موتورهاي جستجو قرار نگيرد و بلوكه نشود :

ادامه مطلب: شناساندن وبلاگ و سايت به موتور هاي جستجو (یاهو ،گوگل)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 25 خرداد 1392 بازدید: 153
پرینت

چه نوع موتور جستجو ( Search Engine ) یا دایرکتوری (Directory ) باید استفاده کرد؟

 بیشتر مردم به ابزارهایی علاقمندند که اطلاعات را در شبکه برایشان پیدا کند. اصولاً دو نوع سرویس جستجو در وب وجود دارد: موتورها ( Engines ) دایرکتوریها ( Directories ).

بیشتر مردم به ابزارهایی علاقمندند که اطلاعات را در شبکه برایشان پیدا کند. اصولاً دو نوع سرویس جستجو در وب وجود دارد: موتورها ( Engines ) دایرکتوریها ( Directories ).

سرویس جستجوی دایرکتوریها ( Directories ):

ادامه مطلب: چه نوع موتور جستجو ( Search Engine ) یا دایرکتوری (Directory ) باید استفاده کرد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 08 خرداد 1392 بازدید: 202
پرینت

لیست سیاه موتورهای جستجو

 چگونه می توانیم از قرار گرفتن سایتمان در لیست سیاه موتورهای جستجو جلوگیری کنیم؟
 
چرا سایت ما در موتورهای جستجو ثبت نمی شود؟ یا چگونه می توانیم از قرار گرفتن سایتمان در لیست سیاه موتورهای جستجو جلوگیری کنیم؟

اگر متوجه شده اید که هرکاری میکنیدنمی توانید سایت خودتان را در موتورهای جستحو ثبت کنید، این مطلب را حتما بخوانید.

چرا سایت ما در موتورهای جستجو ثبت نمی شود؟ یا چگونه می توانیم از قرار گرفتن سایتمان در لیست سیاه موتورهای جستجو جلوگیری کنیم؟

ادامه مطلب: لیست سیاه موتورهای جستجو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: موتورهای جستجو
نمایش از 08 خرداد 1392 بازدید: 146
پرینت

چگونه بهترین نتیجه جستجو در گوگل را به دست بیاوریم؟

براى وارد کردن یک پرس و جو در گوگل، فقط کافیست تا کلمات تشریحى خود را ورودى گوگل وارد کرده و بعد کلید ‘enter’ را بزنید (یا برروى دکمه Search — جستجو کلیک کنید) .

گوگل از پیچیده ترین تکنیکهاى هماهنگی متون براى پیدا کردن صفحاتى که مربوط به جستوى شما هستند استفاده میکند.

براى نمونه، وقتى گوگل صفحه اى را تجزیه و تحلیل میکند، گوگل به به صفحاتى که به آن صفحه نیز لینک هستند نگاه میکند تا ببیند که شاید آن صفحات هم درخور با جستوى شما باشند.

گوگل همچنین صفحاتى که را که موضوعى ارتباطى با موضوع جستجوى شما دارند را براى شما ترجیح میدهد.
اگر میخواهید کلمات تایپ شده در جستجو باشند آنها را با فاصله بصورت ساده در کنار هم بنویسید .

ادامه مطلب: چگونه در گوگل نتایج جستجوی بهتری بدست آوریم
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 60 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید