نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اسكنر ( Scanner) / ماوس ( Mouse )
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 182
پرینت

چگونه موس و کیبورد مناسبی را انتخاب کنیم

خرید کیبورد یا موس چیزی نیست که به سادگی از آن بگذریم. اگرچه ممکن است با کامپیوتر یک یا دو سال قبل از آنکه نیاز به ارتقا یا تعویض پیدا کند، بتوانید کار کنید اما احتمالاٌ کار با کیبورد و موس چندین سالها طول می کشد. بنابراین  مهم است که قبل از اقدام به خرید مواردی را در نظر بگیرید و سیستمی را تهیه کنید که تمام ویژگی های مورد نظر شما را داشته باشد، بسیار راحت باشد، و سالیان زیادی برای شما کار بدهد. مطالبی که در اینجا آورده شده اند، مواردی هستند که می بایست پیش از چنین خرید مهمی مورد توجه قرار دهید.

ادامه مطلب: چگونه موس و کیبورد مناسبی را انتخاب کنیمچگونه موس و کیبورد مناسبی را انتخاب کنیم
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اسكنر ( Scanner) / ماوس ( Mouse )
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 208
پرینت

استفاده از دوربين ديجيتال به جاي اسكنر

 يك دوربين ديجيتال با بيش از 1 مگا پيكسل سنسور مي تواند از يك صفحه از يك كتاب يا مجله عكس بگيرد. همينطور مي توان با آن به خوبي و سريعتر از اسكنر از روزنامه ها و مقالات عكس گرفت. همينطور در كنفرانس ها مي توان از وايت برد عكس گرفت.

در همه اين موارد بايد دوربين شما رزولوشن بالا داشته باشد. براي عكس گرفتن از يك پرونده بايد نور يكنواخت باشد. سايه اي رويه كاغذ نيفتاده باشد و همچنين كاغذ بدون چروكيدگي باشد.

ادامه مطلب: استفاده از دوربين ديجيتال به جاي اسكنر
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اسكنر ( Scanner) / ماوس ( Mouse )
نمایش از 07 خرداد 1392 بازدید: 248
پرینت

مشخصات اسکنر مناسب برای خرید

 نحوه انتخاب یک اسکنر مناسب
اسکنر یکی از تجهیزات جانبی مهم در کامپیوتر محسوب می گردد . کاربرانی که با تصاویر سروکار داشته و تمایل به نشر حرفه ای آنان را دارند، می توانند با استفاده از اسکنر تصاویر مورد نظر خود را اسکن و در ادامه پس از ایجاد محتوی دیجتال ، با بکارگیری نرم افزارهای ویرایش تصاویر،عملیات دلخواه خود را بر روی تصاویر انجام دهند .

در صورتیکه قصد ارسال یک عکس که توسط دوربین های معمولی ( غیردیجیتال ) گرفته شده است را برای دوستان خود از طریق یک نامه الکترونیکی داشته باشیم ، می بایست در ابتدا عکس مورد نظر را بکمک اسکنر ، پویش و پس از تبدیل به محتوی دیجیتال ، آن را بعنوان یک فایل ضمیمه همراه نامه الکترونیکی ارسال نمود. در مواردیکه قصد ایجاد یک نسخه دیجیتال از اطلاعات را داشته باشیم ( مثلا” جزوات درسی ، کتب و … ) ، می توان از اسکنر استفاده نمود. ( پس از اسکن متون و تبدیل آن به محتوی دیجیتال ، امکان ویرایش آنان نیز فراهم می گردد ).

ادامه مطلب: مشخصات اسکنر مناسب برای خرید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اسكنر ( Scanner) / ماوس ( Mouse )
نمایش از 07 خرداد 1392 بازدید: 225
پرینت

اسکنر چیست و چگونه کار می کند؟

 اسکنرها چگونه کار می کنند؟
اسکنر یکی از لوازم جانبی رایانه است که برای انتقال اسناد و تصاویر دنیای حقیقی به درون رایانه و تبدیل آنها به صفر و به یک بکار می رود.

اسکنرها انواع مختلفی دارند. متنوع ترین و معمول ترین نوع اسکنر، Flatbed نام دارد که همان اسکنری است که اغلب دیده اید و همه جا از آن استفاده می کنند.

به این اسکنر، رومیزی Desktop هم گفته می شود. اسکنرهای Sheet-fed نیز بسیار شبیه به اسکنرهای رومیزی عمل می کنند با این تفاوت که هنگام اسکن کردن، به جای هد اسکن کننده، سند حرکت می کند. این اسکنرها از نظر ظاهری شبیه به یک پرینتر کوچک هستند.

ادامه مطلب: اسکنر چیست و چگونه کار می کند؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اسكنر ( Scanner) / ماوس ( Mouse )
نمایش از 07 خرداد 1392 بازدید: 153
پرینت

استفاده نادرست از ماوس و مشکلات طبی آن

مضرات استفاده نادرست از ماوس
استفاده اشتباه و دائم از ماوس هنگام کار با رایانه می‌تواند به دست کاربران صدمه وارد کند.

درد، ناتوانی و لرزش و بی‌حسی ساعد و دست نخستین نشانه‌های فشار بیش از حد به عضلات و عصب‌ها به دنبال حرکت‌های نادرست هنگام کار با ماووس رایانه است.

به گفته متخصصان مجمع متخصصان اعصاب آلمان، کلیک‌های دائم با ماوس و وضعیت غیرطبیعی و نادرست دست هنگام کار با آن ابتدا باعث آسیب ‌دیدگی بافت‌ها شده که در طولانی‌مدت منجر به التهاب رشته‌های عصبی می‌شود.

متخصصان تاکید کردند هنگام آغاز عوارض و ناراحتی‌های دست این امکان وجود دارد که در مغز ارتباطی بین دردها و کار با ماوس و کلیک کردن با آن ایجاد شود و به دنبال آن تنها با کلیک کردن با ماوس رایانه دردها آغاز خواهد شد و صدمات آن می‌تواند تا ساعد و بازو نیز ادامه پیدا کند.

 

ادامه مطلب: استفاده نادرست از ماوس و مشکلات طبی آن
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید