نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بلوتوث ( Bluetooth )
نمایش از 13 مهر 1392 بازدید: 182
پرینت

آشنايي با Bluetooth

تكنولوژي

Bluetooth كه بعضي ها در فارسي آن را به دندانه آبي ترجمه كرده اند. استانداردي براي امواج راديويي است كه كه براي ارتباطات بي سيم امپيوترهاي قابل حمل و نقل (مانند lap top ها) و تلفن هاي همراه و وسايل الكترونيكي رايج استفاده مي شوند اين امواج براي فاصله هاي نزديك استفاده مي شوند و براي ارتباطات بي سيم تكنولوژي ارزاني محسوب مي شوند. و بوسيله اين تكنولوژي مي توانيد بين دو وسيله كه داراي اين تكنولوژي باشند به صورت بي سيم پيغام، عكس يا هر كلاً اطلاعات رد و بدل كنيد.

ادامه مطلب: آشنايي با Bluetooth
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بلوتوث ( Bluetooth )
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 236
پرینت

Bluetooth چيست؟

 مقدمه - بلوتوث چيست ؟
به تازگي پس از يك سمينار عصرانه به خانه باز گشته ايد ، Notebook تان در كيف تان قرار دارد Personal Digital Assistant خود را به كمر بسته ايد و تلفن همراه تان در جيب جاي دارد. در سمينار امروز يادداشتهايي را در Notebook خود نوشته ايد ، همين كه به خانه مي رسيد و از كنار چاپگر جوهر افشان خود عبور مي كنيد Notebook ، چاپگر را پيدا مي كند و به طور خودكار يادداشتهاي سمينار را به چاپگر ارسال مي كند و آنها روي كاغذ چاپ مي شوند . درهمين حال ، PDA شما كامپيوتر روميزي را تشخيص مي دهد و درخواست مي كند كه دفتر تلفن و برنامه روزانه شما را Update شود . هم چنين همه پيامهاي ايميلي را كه ارجهيت آنها را تعيين كرده ايد درخواست مي كند . همه اين كارها در زماني رخ مي دهد كه كت خود را در مي آوريد و براي نوشيدن يك نوشابه به طرف يخچال مي رويد .

 

ادامه مطلب: Bluetooth چيست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بلوتوث ( Bluetooth )
نمایش از 09 خرداد 1392 بازدید: 219
پرینت

آشنایی با بلوتوث ( Bluetooth )

بلوتوث چیست؟

Bluetooth  که بعضى ها در فارسى آن را به دندان آبى ترجمه کرده اند، استانداردى براى امواج رادیویى است که که براى ارتباطات بى سیم کامپیوترهاى قابل حمل و نقل (مانند laptopها)، تلفن هاى همراه و وسایل الکترونیکى رایج استفاده مى شوند.

این امواج براى فاصله هاى نزدیک استفاده شده و براى ارتباطات بى سیم تکنولوژى ارزانى محسوب مى شوند. به وسیله این تکنولوژى مى توانید بین دو وسیله که داراى این تکنولوژى باشند به صورت بى سیم پیغام، عکس یا کلا هر اطلاعات دیگرى را رد و بدل کنید.

رادیوى Bluetooth در داخل یک میکروچیپ قرار دارد و در باند فرکانسى ۴/۲ گیگاهرتزى عمل مى کند. این تکنولوژى از سیستم Frequency Hoping Spread Spectrum استفاده مى کند، که سیگنال آن ۱۶۰۰ بار در ثانیه تغییر مى کند که کمک بزرگى براى جلوگیرى از تداخل ناخواسته و غیرمجاز است.
علاوه بر این به وسیله نرم افزار کد شناسایى وسیله طرف مقابل چک مى شود. بدین ترتیب مى توان اطمینان حاصل کرد که اطلاعات شما فقط به مقصد مورد نظر مى رسد.

ادامه مطلب: آشنایی با بلوتوث ( Bluetooth )
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید