نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حافظه / انواع حافظه هاي كامپيوتر
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 242
پرینت

آشنايي با كارتهاي حافظه

دوربين هاي ديجيتال براي ذخيره كردن عكس خود از كارتهاي حافظه استفاده مي كنند. اين دوربين ها عكس ها را با فرمت JPG (يا با فرمت ديگر بسته به دوربين) ذخيره مي كنند تا در نهايت اين فايل هاي تصويري به كامپيوتر منتقل شود و شما قادر به ديدن عكس هاي خود باشيد. در ابتدا دوربين هاي ديجيتال فقط از طريق پورت سريال به كامپيوتر متصل مي شدند و سرعت انتقال بسيار پايين بود. امروزه دوربين هاي ديجيتال از طريق پورت USB به كامپيوتر متصل مي شوند و سرعت انتقال اطلاعات بيشتري فراهم مي كنند.

ادامه مطلب: آشنايي با كارتهاي حافظه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حافظه / انواع حافظه هاي كامپيوتر
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 214
پرینت

حافظه ی پیشرفته ی DDR3

 حافظه ی DDR3 حدود شش ماه پیش به بازار معرفی شد تا جایگزین تکنولوژی اشباع شده ی DDR2 شود. درحالی که انجمن مهندسی يكپارچه سازي قطعات الکترونیکی (JEDEC) سرعت حافظه های DDR3-800 تا DDR3-1600 را تعیین کرده است، توليد كنندگان حافظه های الکترونیکی تا 20% از بیشترین سرعت تعيين شده تجاوز نموده اند. با وجود اینکه حافظه های DDR3 با سرعت های 1066 و  1333 به دلیل گرانتر بودنشان نسبت به DDR3-800 هنوز ماهها طول می کشد تا عملاً وارد کار شوند، سازندگان بسیاری در این زمینه قطعات DDR3-1600 را پیشنهاد می کنند و بعضاً از تولید محصولات DDR3-2000 خبر می دهند. اخیراً با نگاهی به چند قطعه ی DDR3-1333، متوجه می شویم که زمان ظهور محصولات پیشرفته تر فرا رسیده است.

ادامه مطلب: حافظه ی پیشرفته ی DDR3
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حافظه / انواع حافظه هاي كامپيوتر
نمایش از 25 خرداد 1392 بازدید: 221
پرینت

RAM ها چه تفاوتی دارند ؟

امروزه چهار نوع رم که در حال استفاده هستند به نامهای SD,DDR,DDR2,DDR3 شناخته میشوند. وظیفه اصلی رم نگهداری اطلاعات قبل و یا در هنگام پردازش هست، قبل از پردازش اطلاعات در رم قرار میگیرند و در هنگام پرداش نیز اگر حافظه CASH که برای پردازشگر در نظر گرفته شده است کافی نباشد، پردازشگر از رم استفاده خواهد کرد.
تفاوت تمامی اینها در کلاک مصرفی، سرعت و حجم انتقال داده است.

ادامه مطلب: RAM ها چه تفاوتی دارند ؟
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 53 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید