نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سي پي يو CPU / ريزپردازنده
نمایش از 23 مهر 1392 بازدید: 305
پرینت

فرق core i7 با core i5 و core i3

پردازنده‌هاي جديد خانواده اينتل که از نسل Nehalem هستند در سه سري CORE i7، CORE i5 و CORE i3 به بازار معرفی شده‌‌اند كه پردازنده‌هاي سريCOREi7 پيشرفته‌ترين آنهاست و از سوکت‌های 1136 پینی LGA1366 استفاده می‌کنند و پردازنده‌های CORE i5 از سوکت‌های 1156 پینی LGA1156 استفاده مي‌کنند. پردازنده‌هاي جديد اينتل كه در سه نسل  CORE i3،CORE i5  و CORE i7 روي لپ‌تاپ‌ها نصب شده‌‌اند از تكنولوژي‌هاي جديدي بهره‌مندند. پردازنده‌هاي سري CORE i7 چهار هسته‌اي و پردازنده‌هاي سري CORE i3   دو هسته‌اي هستند؛ ولي سرعت بيشتري دارند.

ادامه مطلب: فرق core i7 با core i5 و core i3
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سي پي يو CPU / ريزپردازنده
نمایش از 23 مهر 1392 بازدید: 269
پرینت

تفاوت پردازنده‌هاي سري CORE i7،CORE i5

 پردازنده‌هاي جديد خانواده اينتل که از نسل Nehalem هستند در سه سري CORE i7، CORE i5 و CORE i3 به بازار معرفی شده‌‌اند كه پردازنده‌هاي سريCOREi7 پيشرفته‌ترين آنهاست و از سوکت‌های 1136 پینی LGA1366 استفاده می‌کنند و پردازنده‌های CORE i5 از سوکت‌های 1156 پینی LGA1156 استفاده مي‌کنند. پردازنده‌هاي جديد اينتل كه در سه نسل CORE i3،CORE i5 و CORE i7 روي لپ‌تاپ‌ها نصب شده‌‌اند از تكنولوژي‌هاي جديدي بهره‌مندند. پردازنده‌هاي سري CORE i7 چهار هسته‌اي و پردازنده‌هاي سري CORE i3 و CORE i5 دو هسته‌اي هستند؛ ولي سرعت بيشتري دارند.
شایان ذکر است که در حال حاضر دو نوع پردازنده i7 معرفی شده؛ یکی سری Core i7 9xx که برای سوکت 1366 و مادربورد X58 عرضه شده و دیگری Core I7 8xx که برای مادربوردهای P55,H57می باشد.

ادامه مطلب: تفاوت پردازنده‌هاي سري CORE i7،CORE i5
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سي پي يو CPU / ريزپردازنده
نمایش از 23 مهر 1392 بازدید: 222
پرینت

تفاوت پردازنده های سری Core i3 / i5 / i7

پردازنده‌هاي جديد خانواده اينتل که از نسل Nehalem هستند در سه سري CORE i7، CORE i5 و CORE i3 به بازار معرفی شده‌‌اند كه پردازنده‌هاي سريCOREi7 پيشرفته‌ترين آنهاست

 از سوکت‌های 1136 پینی LGA1366 استفاده می‌کنند و پردازنده‌های CORE i5 از سوکت‌های 1156 پینی LGA1156 استفاده مي‌کنند. پردازنده‌هاي جديد اينتل كه در سه نسل  CORE i3،CORE i5  و CORE i7 روي لپ‌تاپ‌ها نصب شده‌‌اند از تكنولوژي‌هاي جديدي بهره‌مندند. پردازنده‌هاي سري CORE i7 چهار هسته‌اي و پردازنده‌هاي سري CORE i3 و CORE i5 دو هسته‌اي هستند؛ ولي سرعت بيشتري دارند. 

ادامه مطلب: تفاوت پردازنده های سری Core i3 / i5 / i7
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سي پي يو CPU / ريزپردازنده
نمایش از 23 مهر 1392 بازدید: 238
پرینت

تفاوت Intel Core i3,i5,i7 چیست؟


 
CPU های Intel Core i3,i5,i7، تا الآن بیش از یک سال است که از عرضه آنها می‌گذرد، اما بعضی از کاربران هنوز هر وقت که قصد بازسازی سیستم خودشان را دارند و باید از میان این 3 یکی را انتخاب کنند، سردرگم می‌شوند. اکنون با طراح Sandy Bridge در قفسه های فروشگاه انتظار می‌رود موجی از سؤالات از سمت خریداران جاری شود.

خلاصه مطلب در باره تفاوت Core i3,i5,i7

اگر شما یک پاسخ ساده و قابل درک می‌خواهید، طبق گفته ها اصولاً، Core i7 بهتر از Core i5 است و هر دو بهتر از Corei3 هستند. Corei7 به معنی داشتن 7 هسته نمی‌باشد و Corei3 نیز 3 هسته ای نمی‌باشد، این اعداد به سادگی قدرت پردازش نسبی خودشان را نشان می‌دهند.

ادامه مطلب: تفاوت Intel Core i3,i5,i7 چیست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سي پي يو CPU / ريزپردازنده
نمایش از 29 فروردين 1392 بازدید: 345
پرینت

مشکلات و دمای بالای CPU

که در جهت هر چه مفیدتر شدن تحقیق به بررسی نمودار و اسامی cpu پرداخته شده است ، علاوه بر موارد فوق به چگونگی کنترل استفاده پردازنده و تعدادی نرم افزار مفید نام آورده شده که امید است مورد قبول واقع گردد.

سرفصل های تحقیق :

 • مقدمه
 • مشکلات پردازنده مرکزی (cpu)
 • رفع مشکل داغ نمودن سیستم و CPU
 • دماهای نرمال
 • نرم افزار های تست
 • گرمای CPU و حداکثر دمای مجاز آن
 • تاثیر دمای زیاد بر روی cpu
 • اندازه گیری دمای cpu
 • معرفی نرم افزار Motherboard Monitor
 • محافظت از CPU در برابر افزایش دما
 • ویروس cpu
 • مدیریت و کنترل بهتر CPU
 • تفاوت cpu های AMD و Intel چیست؟
 • اسامی cpuهای جدید اینتل
 • نمودار مقایسه انواع پردازنده های رایانه های شخصی
 • منابع و ماخذ
ادامه مطلب: مشکلات و دمای بالای CPU
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سي پي يو CPU / ريزپردازنده
نمایش از 03 آبان 1391 بازدید: 273
پرینت

سی پی یو یا به عبارتی واحد پردازشگر مركزی در حكم مغز و اداره كننده ی كامپیوتر است و مسئولیت انجام محاسبات ریاضی داخلی كامپیوتر و فرمان دادن به دیگر اجزا را به عهده دارد.
سی پی یو محاسبات داخلی كامپیوتر را به وسیله ی دو عدد ۰ و ۱ ( صفر و یك ) انجام میدهد. كلیه ی قطعات داخل كامپیوتر برای انجام كارها و محاسبات خود نیازمند این قطعه ی كوچك هستند كه این ارتباط را از طریق خطوطی با نامIRQ ( در خواست وقفه ) برقرار میكنند. ساختمان داخلی سی پی یو ها نیز متشكل از ترانزیستور های بسیار ریز است كه به تعداد بسیار زیاد و دقت بسیار بیشتر در كنار هم قرار داده شده اند. برای مثال یك سی پی یو متعلق به كمپانی اینتل با سرعت ۳.۴ گیگا هرتز متشكل از ۱۲۵ میلیون ترانزیستور كنار هم قرار داده شده است كه سایز هر كدام از انها ۹۰ نانو متر معادل ۰.۰۹ میكرون است! رقمهایی اعجاب انگیر كه حاكی از پیچیده و اسیب پذیر بودن ساختار این قطعه دارند...سی پی یو - CPU

ادامه مطلب: آشنایی با CPU
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید