نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 16 مهر 1394 بازدید: 143
پرینت

برسی تخصصی کارت گرافیک AMD R9 Nano

طی چند ماه گذشته، شرکت AMD تمرکز ویژه ای را بر روی معرفی و عرضه کارت گرافیک های بالارده خود، با هسته ی پردازشی Fiji داشت. کارت گرافیک R9 Fury X اولین کارت گرافیکی است که از این هسته ی پردازشی استفاده می کند. این کارت با داشتن 4096 واحد سایه زن و حافظه پر سرعت HBM آمده بود تا مبارزان شرکت nVIDIA را به چالش بکشد.

 این کارت با داشتن قیمت 650 دلاری خود، به یکی از گرانترین کارت گرافیک های تک هسته ای مبدل گشت و بله، همه ی ما فکر می کنیم که این قیمت کمی زیاد است. کارت گرافیک GTx 980 Ti نیز تفریباََ همین قیمت کارت R9 Fury X را دارد، ولی کارت R9 Fury X بدلیل داشتن اندازه کوچکتر و خنک کننده مایع، هم کارایی رقابتی را ارائه می دهد و خنک تر نیز می باشد. این در حالی است که GTX 980 Ti پتانسیل اورکلاک پذیری بیشتری دارد، چرا که با اورکلاک این کارت، حدود 20% افزایش کارایی بدست می آورد.

 

یک ماه پس از معرفی و عرضه R9 Fury X ، شرکت AMD از دومین کارت گرافیک با هسته ی پردازشی Fiji پرده برداری کرد: کارت گرافیک R9 Fury ، بدون پسوند X . این کارت نسبت به R9 Fury X حدود 13% از واحدهای سایه زن و واحدهای نقشه بردار بافت را از دست داده و از خنک کننده هوایی استفاده می کند. قیمت R9 Fury برابر 550 دلار است و نسبت به R9 Fury X ، حدود 15% ارزانتر می باشد. این کارت تنها 5% کارایی کمتری نسبت به Fury X بهره مند شده، و از این نظر در بین دو کارت GTX Titan X و GTX 980 Ti قرار می گیرد. در این حال، کارت Fury X مقداری از کانون توجهات خود را از دست می دهد.


ادامه مطلب: برسی تخصصی کارت گرافیک AMD R9 Nano
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 16 مهر 1394 بازدید: 97
پرینت

آموزش عیب یابی و تعمیرات کارت گرافیکی

کارت گرافیک یکی از مهم ترین اجزای یک لپ تاپ است که وظیفه ی ایجاد تصویر بروی نمایشگر LCD یا LED را به عهده دارد. کارت گرافیکی با نام های کارت ویدیویی و برد VGA نیز شناخته میشود.
در اغلب لپ تاپ های سطوح پایین تا متوسط کارت گرافیکی بروی مادربرد تعبیه شده است که به این نوع کارت های گرافیکی در اصطلاح Onboard میگویند بنابراین در این لپ تاپ ها ممکن است با خراب شدن بخش گرافیکی مادر برد مجبور به تعویض کل مادربرد باشید.
معمولا یک کارت گرافیکی مستقل از مادر برد است پس از این جهت در تعمیرات کارت گرافیکی لپ تاپ مشکلی با مادربرد نداریم.در برخی از لپ تاپ های پیشرفته و یا لپ تاپ های ویژه بازی های با گرافیک بالا سافت میشود. این کارت ها قابل تعویض و یا ارتقا میباشند که پس از جدا کردن کارت گرافیکی به تعمیر ان میپردازیم.

ادامه مطلب: آموزش عیب یابی و تعمیرات کارت گرافیکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 16 مهر 1394 بازدید: 140
پرینت

کارت گرافیک و خرابی آن

1. GPU یا پردازنده گرافیکی که توسط nVidia تولید شده است این GPU دارای فرکانس 500 مگاهرتز میباشد که در مقایسه با سرعت CPU ها نرخ بسیار پایینی است بنابر این میتوان نتیجه گرفت که فشار کاری GPU بر خلاف CPU زیاد نیست . مدل این پردازنده گرافیکی ، Geforce FX 5800 Ultra است .

2. در تصویر 4 چیپ مربع شکل دیده میشود که علاوه بر این، 4 چیپ دیگر نیز دقیقا در زیر برد جایسازی شده است ، این چیپ ها در مجموع رم های کارت گرافیک هستند ، GPU نیز همانند CPU برای پردازش اطلاعات نیاز به رم دارد ، رم های کارت گرافیک پرسرعت تر نسبت به رم های نصب شده بر روی مادربرد میباشند.

ادامه مطلب: کارت گرافیک و خرابی آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 16 مهر 1394 بازدید: 146
پرینت

خرابی کارت گرافیک

 

در مورد خرابی کارت گرافیک و علت آن چه میدانید؟
کارت گرافیک وظیفه تصویر دهی سیستم به مانیتور را بر عهده دارد.
اما علت های خرابی کارت گرافیک و روش تشخیص خرابی کارت گرافیک چیست؟

علت خرابی کارت گرافیک

ادامه مطلب: علت خرابی کارت گرافیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 23 آبان 1393 بازدید: 253
پرینت

راهنمای خرید کارت گرافیک

اگر از علاقمندان بازی های کامپیوتری باشید یا بطور حرفه ای در زمینه ویرایش فیلم و طراحی گرفیک فعالیت داشته باشید ، بطور یقین پردازنده های گرافیکی متداول سیستم کامپیوتری که در اصطلاح on board  نامیده میشوند جوابگوی خواسته های شما از کامپیوترتان نخواهد بود،

این پردازنده های گرافیکی graphics processing unit (GPU) از توان پردازنده سیستم کامپیوتری (CPU) برای پردازش فعالیت های گرافیکی استفاده میکنند و این عمل بار اضافی بروی پردازنده کامپیوتر تحمیل کرده و باعث افت کارایی شده و در نتیجه منجر به کندی و عدم کارایی مناسب کامپیوتر میگردد. برای رفع این مشکل و دستیابی به بهینه ترین کارایی و توان گرافیکی بیشتر نیاز به استفاده از کارت گرافیک مستقل با توان پردازشی و نرخ فریم مناسب در سیستم کامپوتری می باشد. در ادامه اطلاعات کلی در خصوص کارت گرافیکی و راهنمای خرید آن ارائه میگردد.
 


ادامه مطلب: راهنمای خرید کارت گرافیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 247
پرینت

واحد پردازش گرافیکی

 واحد پرداش گرافیکی Geforce 6600 GT
واحد پردازش گرافیکی (به انگلیسی: Graphics Processing Unit)‏ یا به اختصار GPU ابزاری اختصاصی برای رندر کردن گرافیکی (به طور طبیعی به نظر رسیدن تصویر) در کامپیوترهای شخصی، ایستگاه‌های کاری، و یا در کنسولهای بازی است. این واحد گاهی اوقات واحد پردازندهٔ بصری یا VPU نیز نامیده می‌شود. ویژگی‌های واحدهای پردازش مرکزی جدید برای پردازش و ارائه دادن کارهای دیداری (گرافیکی)، آن‌ها را بسیار کارآمدتر از واحدهای پردازندهٔ مرکزی یا CPUدر پردازش الگوریتم‌های پیجید کرده است.[۱]

ادامه مطلب: واحد پردازش گرافیکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 216
پرینت

کارت گرافيک


 کارت گرافيک در کامپيوتر شخصی دارای جايگاهی خاص است . کارت های فوق اطلاعات ديجيتال توليد شده توسط کامپيوتر را اخذ و آنها را بگونه ای تبديل می نمايند که برای انسان قابل مشاهده باشند. در اغلب کامپيوترها ، کارت های گرافيک اطلاعات ديجيتال را برای نمايش توسط نمايشگر ، به اطلاعات آنالوگ تبديل می نمايند. در کامپيوترهای Laptop اطلاعات، همچنان ديجيتال باقی خواهند ماند چون کامپيوترهای فوق اطلاعات را بصورت ديجيتال نمايش می دهند.
اگر از قاصله بسيار نزديک به صفحه نمايشگر يک کامپيوتر شخصی نگاه کنيد ، مشاهده خواهيد کرد که تمام چيزهائی که بر روی نمايشگر نشان داده می شود از "نقاط" تشکيل شده اند . نقاط فوق " پيکسل " ناميده می شوند. هر پيکسل دارای يک رنگ است . در برخی نمايشگرها ( مثلا" صفحه نمايشگر استفاده شده در کامپيوترهای اوليه مکينتاش ) هر پکسل صرفا" دارای دو رنگ بود: سفيد و سياه . امروزه در برخی از صفحات نمايشگر ، هر پيکسل می تواند دارای 256 رنگ باشد. در اغلب صفحات نمايشگر ، پيکسل ها بصورت " تمام رنگ " (True Color) بوده و دارای 16/8 ميليون حالت متفاوت می باشند. با توجه به اينکه چشم انسان قادر به تشخيص  ده ميليون رنگ متفاوت می باشد ، 16/8 ميليون رنگ بمراتب بيش از آن چيزی است که چشم انسان قادر به تشخيص آنها بوده و بنظر همان ده ميليون رنگ کفايت می کند!

ادامه مطلب: کارت گرافيک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 232
پرینت

هیولای شرکت Nvidia

 امروز میخوام درباره قویترین کارت جهان صحبت کنم GTX 295 کارت بسیار قویی است که شرکت Nvidia برای رقابت با کارت HD4870 X2 شرکت ATI وارد بازار کرد.

این کارت دارای 2 پردازنده گرافیکی GT200b می باشد که به دلیل فناوری ساخت 55 نانومتری آن توان کمتری مصرف میکند.دارای 240 واحد پردازش جریانی در هر یک از پردازنده ها و مجهز به 28 واحد ROP می باشد که باعث میشود انتقال 28 فریم در هر کلاک به پردازنده گرافیکی به راحتی انجام شود.ساختار کلی این کارت از 2 برد تشکیل شده که روی هر کدام 1 پردازنده گرافیکی و 4 ماژول حافظه قرار گرفته است.

ادامه مطلب: هیولای شرکت Nvidia
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 227
پرینت

نگاهی به کارت گرافیک Geforce GT240
 

قبل از هر چیز از اینکه یه مدت به دلیل مشکلاتی که داشتم نتونستم چیزی بنویسم از شما دوستان عذرخواهی میکنم .
شرکت Nvidia  کارت گرافیک GT240 را بر مبنای فناوری ساخت 40 نانومتری طراحی و روانه بازار کرده است این کارت از رابط DirectX 10.1 استفاده می کند. وجود پردازنده 40 نانومتری باعث شده کاهش چشمگیر دمای پردازنده گرافیکی شده است.

ادامه مطلب: نگاهی به کارت گرافیک Geforce GT240
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 222
پرینت

كارت گرافيك Geforce GTX285 شركت گيگابايت

بنا به درخواست مكرر دوستان امروز ميخوام درباره كارت گرافيك Geforce GTX 285 شركت Gigabyte صحبت كنم  
بررسي كلي
شايد اولين تاثير كارت بر روي شما با ديدن جعبه بزرگ و فوم هاي ضخيمي كه براي حفاظت كارت گرافيك در نظر گرفته است به وجود آيد در مورد خود كارت بايد بگم تمام خازن هاي كارت از نوع Solid State  بوده و مدار رگولاتور 6 فاز وظيفه تامين برق كارت گرافيك را بر عهده دارد دو اتصال 6 پين  توان مصرفي 240 واتي اين كارت را تامين مي كنند . نكته جالب اينكه با استفاده از يك منبع تغذيه 550 واتي ميتوان از اين كارت گرافيك استفاده كرد (البته اين مورد را خود وب سايت NVIDIA گفته) . در جلوي كارت مانند كارت استاندارد 2 خروجي DVI و يك خروجي S-Video قرار دارد.

ادامه مطلب: كارت گرافيك Geforce GTX285 شركت گيگابايت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 238
پرینت

    پسوندها در کارت های گرافیکی


یکی از مواردی که در خرید یک کارت گرافیکی مهم می باشد پسوند آن کارت است چرا که یک کارت گرافیکی ممکن است دارای چندین پسوند باشد . آیا فکر می کنید که این پسوند ها فقط برای تبلیغ کارت می باشد ؟ خیر. دو شرکت بزرگ تولید کننده کارت های گرافیکی برای کارت های خود پسوند هایی را در در نظر گرفته اند که هر پسوند نشانه قابلیت و یا ضعف آن کارت می باشد. امروز می خواهم در مورد چند پسوند مهم کارت های گرافیکی  این دو شرکت صحبت کنم و فرق آنها را بیان کنم .

ادامه مطلب: پسوندها در کارت های گرافیکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 219
پرینت

كارت گرافيك

 سه وسيله در يك كارت ويديويي:

كارت گرافيك شما به اندازه صفحه نمايش شما مهم است و بيشتر مواقع ناديده گرفته مي شود در طول سالهاي 1999 تا كنون كيفيت كلي كارتهاي گرافيكي ارتقا يافته است قبل از آن توليدات كم قابليتي در بازار بود اين مقاله را دنبال كنيد تا در مورد كارتهاي گرافيك كامپيوتر خود بيشتر بدانيد يك كارت گرافيك اصولاً يك رابط يا يك كارت قابل تعويض يا قابل توسعه در كامپيوتر شما است بنابراين مي تواند با يك كارت ديگر جايگزين شود ( مادر برد بايد داراي اسلات AGP باشد ) كارت گرافيك همچنين مي تواند به صورت onboard باشد كه در كامپيوترهاي شخصي lap top يا مادربردهاي عمومي تر استفاده مي شود كه قابل تعويض نيستند. بنده يك دليل روشن براي يك كارت گرافيك قابل تعويض در كامپيوتر خود دارم هر چند يك مادربرد مدرن مي تواند داراي يك چيپ ست گرافيكي عالي باشد شما فقط بايد بدانيد كدام يك!

ادامه مطلب: كارت گرافيك
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 183
پرینت

راهنماي خريد كارت گرافيك  (قسمت اول)

سرعت كلاك پردازشگر

مشابه پردازشگر اصلي رايانه ها داشتن سرعت كلاك بيشتر براي پردازشگر كارت گرافيك صرفاً به مفهوم عملكرد سريعتر آن نيست. شايد يك پروسسور 400MHz سريعتر از يك پروسسور 600MHz در يك سيكل كاري باشد. از ديد يك پروسسور گرافيكي سرعت Render و سرعت clock با تعداد پيكسل هايي است كه مي تواند در هر سيكل پردازش نمايد.

ادامه مطلب: راهنماي خريد كارت گرافيك (قسمت اول)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: كارت گرافيك
نمایش از 17 مهر 1392 بازدید: 222
پرینت

راهنماي خريد كارت گرافيك  قسمت دوم

 گوشه ها:

با وجود اينكه سرعت Fill اطلاعاتي در خصوص عمليات Rendering چيپ گرافيكي مي دهد اما در مورد محاسبات هندسي هيچگونه اطلاعاتي ندارد. چيپهاي گرافيكي نمي توانند روي سطوح منحني كار كنند. آنها مي توانند فقط سطوح مسطح را پردازش نمايند. اما اگر به اندازه كافي سطوح مسطح در اختيار داشته باشند مي توانند با كنار هم قرار دادن آنها سطحي مشابه منحني بوجود آورند. و هر چه تعداد اين سطوح مسطح بيشتر باشد انحناي سطح حاصل طبيعي تر به نظر مي آيد البته كار پردازش براي گرافيك هم مشكل تر مي شود.

ادامه مطلب: راهنماي خريد كارت گرافيك قسمت دوم
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 124 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید