نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 263
پرینت

پچ پنل فیبر نوری

محفظه ای است قابل نصب در رک که اتصالات فیبر نوری را نگهداری می کند.

    پچ کورد فیبر نوری
برای اتصال بین پچ پنل فیبر نوری و سوئیچ شبکه از پچ کورد استفاده می کنیم. این پچ کورد ها بایستی متناسب با فیبر نوری انتخاب شوند. مثلا پچ کورد سینگل مود برای فیبر سینگل مود و پچ کورد مالتی مود برای فیبر مالتی مود.  پچ کورد ها دارای کانکتورهای مختلفی هستند که در کارخانه بر روی آنها نصب شده است . مانند : MT – Rj و LC و SC و ST و VF – 45 . بر حسب کاربرد در برخی پچ کوردها کانکتور های یک سر پچ کورد با سر دیگر متفاوت است، برای مصارف گوناگون مثلا پچ کورد : SC به LC و ... پچ کوردها معمولاً دارای قابلیت انعطاف بسیار بالایی هستند و براحتی نمی شکنند. طول این پچ کوردها معمولا 1 ، 2 ، 3 ، 5 و 10 متر می باشد.                                

ادامه مطلب: پچ پنل فیبر نوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 218
پرینت

فیبرنوری به کمک اپراتورها می‌آید

 محمدعلی عابدی پیش از آنکه با مدیرعاملی شرکت ارتباط مشترک شهر و داستان سایت شرینگ، نامش بر سر زبان‌ها بیفتد، سال‌ها در اداره کل مخابرات شهرداری تهران فعالیت کرده بود. او خود موسس این مرکز در سال ۱۳۷۰بوده و در تمام این سال‌ها مدیرکل آن نیز بوده است. عابدی ۴۸ ساله لیسانس برق و کارشناسی ارشد مخابرات دارد و در شهر آکسفورد درس خوانده است. او را می‌توان بازمانده نسل مدیران اصفهانی دوران غلامحسین کرباسچی دانست. مدیری که در تمام این سال‌ها در شهرداری بوده و تنها سه سال به هنگام شهرداری محمود احمدی‌نژاد به قشم رفته است.

ادامه مطلب: فیبرنوری به کمک اپراتورها می‌آید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 219
پرینت

همه چیز در مورد فن آوری فیبر نوری

 فیبر نوری یکی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است. امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی نظیر شبکه های تلفن شهری و بین شهری، شبکه های کامپیوتری و اینترنت استفاده بعمل می آید. فیبرنوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده که هر یک از تارها دارای ضخامتی معادل تار موی انسان را داشته و از آنان برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی استفاده می شود.
● مبانی فیبر نوری
فیبر نوری، رشته ای از تارهای بسیار نازک شیشه ای بوده که قطر هر یک از تارها نظیر قطر یک تار موی انسان است. تارهای فوق در کلاف هائی سازماندهی و کابل های نوری را بوجود می آورند. از فیبر نوری بمنظور ارسال سیگنال های نوری در مسافت های طولانی استفاده می شود.


● فیبر نوری چیست و کاربرد و عملکرد فیبر نوری چگونه است؟

ادامه مطلب: همه چیز در مورد فن آوری فیبر نوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 223
پرینت

مبانی فیبرنوری

فیبر نوری یكی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است . امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی نظیر: شبكه های تلفن شهری و بین شهری ، شبكه های كامپیوتری و اینترنت استفاده بعمل می آید. فیبرنوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده كه هر یك از تارها دارای ضخامتی معادل تار موی انسان را داشته و از آنان برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی استفاده می شود.
مبانی فیبر نوری
فیبر نوری ، رشته ای از تارهای بسیار نازك شیشه ای بوده كه قطر هر یك از تارها نظیر قطر یك تار موی انسان است . تارهای فوق در كلاف هائی سازماندهی و كابل های نوری را بوجود می آورند. از فیبر نوری بمنظور ارسال سیگنال های نوری در مسافت های طولانی استفاده می شود.
یك فیبر نوری از سه بخش متفاوت تشكیل شده است :

ادامه مطلب: مبانی فیبرنوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 221
پرینت

فیبرنوری

 فیبرنوری یک موجبر استوانه‌ای است که از جنس شیشه یا پلاستیک که دو ناحیه مغزی و غلاف با ضریب شکست متفاوت و دو لایه پوششی اولیه و ثانویه پلاستیکی تشکیل شده است.
● مقدمه
بعد از اختراع لیزر در سال ۱۹۶۰ میلادی ، ایده بکارگیری فیبر نوری برای انتقال اطلاعات شکل گرفت. خبر ساخت اولین فیبر نوری در سال ۱۹۶۶ همزمان در انگلیس و فرانسه با تضعیفی برابر اعلام شد که عملا در انتقال اطلاعات مخابراتی قابل استفاده نبود، تا اینکه در سال ۱۹۷۶ با کوشش فراوان محققین، تلفات فیبر نوری تولیدی شدیداً کاهش داده شد و به مقداری رسید که قابل ملاحظه با سیمهای کواکسیکال مورد استفاده در شبکه مخابرات بود.
در ایران در اوایل دهه ۶۰ ، فعالیتهای تحقیقاتی در زمینه فیبر نوری در مرکز تحقیقات منجر به تأسیس مجتمع تولید فیبر نوری در پونک تهران گردید و عملا در سال ۱۳۷۳ تولید فیبر نوری با ظرفیت ۵۰.۰۰۰ کیلومتر در سال در ایران آغاز شد. فعالیت استفاده از کابلهای نوری در دیگر شهرهای بزرگ ایران شروع شد تا در آینده نزدیک از طریق یک شبکه ملی مخابرات نوری به هم متصل شوند. انتشار نور تحت تأثیر عواملی ذاتی و اکتسابی دچار تضعیف می‌شود.

ادامه مطلب: فیبرنوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 240
پرینت

فیبر نوری، تکنولوژی انتقال

 ● فیبر نوری در محیط های كوچك و محلی .
۱ـ پیاده سازی فیبر نوری در محیط های كوچك و محلی .
۲ـ پیاده سازی فیبر نوری در سطح وسیع به منظور پیكر بندی بستر انتقال شهر ها .
۳ـ پیاده سازی فیبر نوری در سطح بسیار گسترده به منظور پیكر بندی بستر انتقال شاهراه های بین المللی .
با توجه به افزایش پهنای باند مورد نیاز در شبكه های محلی و همچنین پراكندگی كاربران واقع در یك مرز معمولاً به دو جهت از این تكولوژی استفاده می گردد .
الف) ـ به جهت پیاده سازی پهنای باند گیگابیتی برای ارتباط های سوئیچ ها و دیگر تجهیزات انتقال و همچنین به منظور ارتباط های اصلی با سوئیچ های LAN نیز از این تجهیزات استفاده می نمایند كه به طور معمول در چنین مواردی از پورت های ( GBIC (Giga bit interface card با استاندارد BADE SXL ۱۰۰۰ و نیز MULTI MODE استفاده می نمایند كه قابلیت انتقال اطلاعات تا حجم GBPS را تا مسافت ۵۵۰ متر دارا می باشد .

ادامه مطلب: فیبر نوری، تکنولوژی انتقال
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 225
پرینت

فیبر نوری چیست؟

فیبر نوری
بعد از اختراع لیزر در سال ۱۹۶۰ میلادی، ایده بکارگیری فیبر نوری برای انتقال اطلاعات شکل گرفت .خبر ساخت اولین فیبر نوری در سال ۱۹۶۶ همزمان در انگلیس و فرانسه با تضعیفی برابر با اعلام شد که عملا درانتقال اطلاعات مخابراتی قابل استفاده نبود تا اینکه در سال ۱۹۷۶ با کوشش فراوان محققین تلفات فیبر نوری تولیدی شدیدا کاهش داده شد و به مقدار رسید که قابل ملاحظه با سیم های کوکسیکال مورد استفاده در شبکه مخابرات بود.در ایران در اوایل دهه ۶۰ ، فعالیت های تحقیقاتی در زمینه فیبر نوری در مرکز تحقیقات منجر به تاسیس مجتمع تولید فیبر نوری در پونک تهران گردیدو عملا در سال ۱۳۷۳ تولید فیبرنوری با ظرفیت ۵۰.۰۰۰ کیلومتر در سل در ایران آغاز شد.فعالیت استفاده از کابل های نوری در دیگر شهرهای بزرگ ایران شروع شد تا در آینده نزدیک از طریق یک شبکه ملی مخابرات نوری به هم متصل شوند. فیبرنوری یک موجبر استوانه ای از جنس شیشه (یا پلاستیک) که دو ناحیه مغزی وغلاف با ضریب شکست متفاوت ودولایه پوششی اولیه وثانویه پلاستیکی تشکیل شده است . بر اساس قانون اسنل برای انتشار نور در فیبر نوری شرط : می بایست برقرار باشد که به ترتیب ضریب شکست های مغزی و غلاف هستند .

ادامه مطلب: «فیبر نوری چیست؟»
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 231
پرینت

فیبر نوری در ارتباطات کشور چه نقشی دارد

برقراری ارتباطات با کشورهای همسایه به عنوان یکی از طرح ‏های جامع سازمان ارتباطات زیرساخت، مطرح است.
کشور ما در حال حاضر از طریق فیبر نوری با کشورهایی چون ترکیه، امارات و ترکمنستان ارتباط دارد و فیبرنوری کشور پاکستان نیز در آستانه افتتاح قرار گرفته است و طبق طرح جامع ارتباط با بین الملل تا پایان برنامه چهارم توسعه به کلیه کشورهای همسایه هم چون عراق، آذربایجان، افغانستان و نخجوان از طریق فیبر نوری متصل خواهد شد.
● تاریخچه
استفاده از نور به عنوان وسیله ای برای ارتباط ، پدیده جدیدی نیست؛ بشراولیه از نور برای ارسال پیام استفاده می کرد و با فرستادن علائم به صورت دود که خود نوعی ارتباط نوری بود مقاصد خاصی رابه دیگران ابراز می کرد.
تا مدتها دود تنها وسیله ارتباطی میان افراد قبایل دور از هم به شمار می رفت، اما بشر پس از مدتی دریافت که از نور می توان برای فرستادن پیام و رمز از طریق فانوسهای دریائی نیز بهره بگیرد. تجربیات اولیه و ا بتدیی بشر در قرودن بعد به صورت پیشرفته تری بکار گرفته شد.

ادامه مطلب: فیبر نوری در ارتباطات کشور چه نقشی دارد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 168
پرینت

فیبر نوری چیست و کاربرد و عملکرد فیبر نوری چگونه است؟

 ● پیش گفتار
فیبر نوری یكی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است . امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی نظیر شبكه های تلفن شهری و بین شهری ، شبكه های كامپیوتری و اینترنت استفاده بعمل می آید. فیبرنوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده كه هر یك از تارها دارای ضخامتی معادل تار موی انسان را داشته و از آنان برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی استفاده می شود.
● مبانی فیبر نوری
فیبر نوری ، رشته ای از تارهای بسیار نازك شیشه ای بوده كه قطر هر یك از تارها نظیر قطر یك تار موی انسان است . تارهای فوق در كلاف هائی سازماندهی و كابل های نوری را بوجود می آورند. از فیبر نوری بمنظور ارسال سیگنال های نوری در مسافت های طولانی استفاده می شود.

ادامه مطلب: فیبر نوری چیست و کاربرد و عملکرد فیبر نوری چگونه است؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 288
پرینت

تعريف فیبر نوری


 ایران در راه اصلی طولانی ترین مسیر فیبرنوری جهان قرار دارد؛ مسیری به نام جاده ابریشم که شانگهای را از شرق به فرانکفورت در غرب وصل می کند.
از سوی دیگر، از فیبرنوری به عنوان یکی از اصلی ترین راه های انتقال دیتا در کشورمان استفاده می شود.
● فیبر نوری چیست؟
آن چه امروزه به نام فیبر نوری نامیده می شود، الیاف یا رشته های بسیار نازکی از جنس شیشه است که باریکی آن ها به ابعاد موهای سر انسان می رسد. این الیاف معمولا به صورت چند دسته ای درون یک غلاف در کنار یکدیگر قرار می گیرند که به نام کابل نوری شناخته می شوند و به منظور تبادل سیگنال های نوری در مسافت های بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

ادامه مطلب: تعريف فیبر نوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 214
پرینت

آشنایی با مزایای فیبر نوری

 ● فیبر نوری
فیبر نوری رشته ای از تارهای بسیار نازک شیشهای است که قطر هر یک از تارها نظیر قطر یک تار موی انسان است.
تارهای یاد شده در کلافهایی سازماندهی می شوند وکابلهای نوری را بوجود میاورند ازفیبر نوری به منظور ارسال امواج نوری در مسافتهای طولانی استفاده میشود.
فیبر نوری یکیاز محیطهای انتقالدادهبا سرعت بالاست.امروزه از فیبرنوریدر موارد متفاوتی نظیر شبکه های تلفن شهری وبین شهری وشبکه های رایانه ای واینترنت استفاده میشود.

ادامه مطلب: آشنایی با مزایای فیبر نوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 211
پرینت

فیبر نوری چیست؟

آشنایی با فیبر نوری
تفاوت کابل های فیبر نوری و کابل مسی

با پیشرفت تکنولوژی، اختراع و نوآوری های متعدد در صنایع مختلف وجود داشته است. یکی از آنها استفاده از کابل های فیبرنوری است که توانسته است برجستگی زیادی در بازار نسبت به کابلهای مسی بدست آورد. بهتر است بدانیم علت این برجستگی و گسترده شدن این نوع کابلها چیست و تفاوت ان با کابل مسی چه میباشد.
کابل مسی تشکیل شده از عنصر مس است. اندازه کابل بستگی به هدف استفاده از آن دارد که برای محافظت از یک پوشش مخصوص استفاده میشود. کابلهای مسی اطلاعات را از طریق سیگنالهای الکتریکی منتقل میکند همانند سیمهای معمولی تلفن ، یا بلندگو و یا کابل کامپیوترکه از سالهای قبل تا کنون رواج داشته است.
فیبر نوری شامل رشته های پلاستیکی و یا شیشه ای برای انتقال داده ها یا اطلاعات دیجیتالی با استفاده از نور به جای برق است. در فیبر نوری از پالسهای نوری که در شیشه یا پلاستیک فرستاده می شوند بجای سیگنالهای الکتریکی استفاده می شود. تفاوت این دو نوع کابل دقیقا در همین نکته است که فیبر نوری با اینکه نمیتواند برق را انتقال دهد ولی عملکرد بسیار بالایی دارد.

ادامه مطلب: فیبر نوری چیست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 193
پرینت

فيبرنوري در شبكه ارتباطات زيرساخت

 مقدمه:  

سرعت تحولات و پيدايش فناوري هاي نوين ، تنوع خدمات پيشرفته و تقاضاي فزاينده براي اين خدمات ، لزوم استفاده بهينه از منابع مالي و انساني و گسترش روز افزون بازار رقابت ، موجب گرديده تا نگرش به صنعت مخابرات در قياس با ساير صنايع متفاوت باشد . اين نگرش هوشمندانه مبين اين واقعيت است كه فناوري اطلاعات و ارتباطات ، نيروي محـركـه تــوسعه در همه ابـعـاد اسـت و ايـن مـهم ، ضـرورت هاي توسعه را متجلي مي گرداند .

در اين راستا شركت ارتباطات زيرساخت در برنامه هاي پنجساله، توسعه شبكه هاي مخابراتي مبتني بر فناوري نوري را در دستور كار خود قرار داد :

ادامه مطلب: فيبرنوري در شبكه ارتباطات زيرساخت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فيبر نوري
نمایش از 27 آبان 1392 بازدید: 192
پرینت

مقاله فناوری اطلاعات(کاربرد و عملکرد فیبر نوری)

   کاربرد و عملکرد فیبر نوری

  ● پیش گفتار

فیبر نوری یكی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است . امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی نظیر شبكه های تلفن شهری و بین شهری ، شبكه های كامپیوتری و اینترنت استفاده بعمل می آید. فیبرنوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده كه هر یك از تارها دارای ضخامتی معادل تار موی انسان را داشته و از آنان برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی استفاده می شود.

 ● مبانی فیبر نوری

 فیبر نوری ، رشته ای از تارهای بسیار نازك شیشه ای بوده كه قطر هر یك از تارها نظیر قطر یك تار موی انسان است . تارهای فوق در كلاف هائی سازماندهی و كابل های نوری را بوجود می آورند. از فیبر نوری بمنظور ارسال سیگنال های نوری در مسافت های طولانی استفاده می شود.

ادامه مطلب: مقاله فناوری اطلاعات(کاربرد و عملکرد فیبر نوری)
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید