نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 311
پرینت

بانک الکترونیکی همان بانک مجازی است؟

آیا بانک الکترونیکی همان بانک مجازی است؟

باید خیلی دقت کرد که بانک مجازی یا اصلا هر کسب و کار مجازی، نسخه‌ الکترونیکی‌ای از آنچه در دنیای محدود فیزیکی انجام می‌شود، نیست.

این دنیا می‌تواند کاملا جدید باشد و هیچ ارتباطی با مدلی که در دنیای فیزیکی از آن پدیده، مثلا بانکی که الان در ذهن‌مان داریم نداشته باشد، به خصوص اگر بخواهیم برای اولین بار در یک محیط محدود و تحت کنترل آن را ایجاد کنیم. شاید با یک مثال بتوان منظور را شفا‌ف‌تر بیان کرد.

ادامه مطلب: بانک الکترونیکی همان بانک مجازی است؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 249
پرینت

 مزاياي راه ‌اندازي معاملات آنلاين سهام

 دبيركل كانون كارگزاران بورس و اوراق بهادار، مزاياي راه‌اندازي معاملات "آن لاين " سهام را اعلام و وقوع انقلابي بزرگ در صنعت كارگزاري بورس پيش بيني كرد.
به گزارش کائسنا به نقل از سنا، حسين خزلي خرازي گفت : با راه‌اندازي معاملات "آن لاين " (Online Trading)، انقلاب بزرگي در صنعت كارگزاري به وجود مي‌آيد.
وي افزود: در صورتي كه پروتكل‌هاي تبادل اطلاعات بين سامانه جديد معاملات (جم) و سامانه‌هاي جامع كارگزاري ايجاد شود، شركت‌هاي كارگزاري و سهامداران آنها مي‌توانند با سرعت بالا و امنيت زياد سفارش‌هاي خود را از طريق سرورهاي كارگزاري و به صورت الكترونيك و بدون واسطه دست كاربر وارد سامانه معاملات كنند.
وي با بيان اينكه اين پروژه هم اكنون با دستور سازمان بورس و تقاضاي كانون كارگزاران، در شركت مديريت فناوري بورس تهران در حال اجراست، اظهار كرد: با راه‌اندازي اين طرح، علاوه بر افزايش فوق‌العاده سرعت دريافت و ارسال سفارش‌ها و بالا رفتن كنترل‌ها و امنيت تبادلات، هزينه‌هاي شركت‌هاي كارگزاري و در مجموع هزينه‌هاي معاملات كاهش خواهد يافت.

ادامه مطلب: مزاياي راه ‌اندازي معاملات آنلاين سهام
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 210
پرینت

 داده کاوی در تجارت الکترونیک : فواید ، چالش ها و راهکارها

Data Mining in Ecommerce: Benefits, Challenges and Road Map

تجارت الکترونیک به سرعت در حال توسعه و گسترش است و در این راستا  سازمان ها بهدنبال توسعه و بهبود تجربیات برخط(آنلاین) خود می باشند. ابزارهای داده کاوی جهت کشفالگوهای جدید در داده ها به کار گرفته میشوند . هر سازمانی که به نحوی تجارت الکترونیکانجام می دهد می تواند از الگوها و اطلاعاتی که داده کاوی در اختیارش قرار می دهد بهرهگیرد .  این اطلاعات می تواند شامل نکاتی برای بهبود web site ، رویکردهای شخصی سازی ، حفظ مشتری و سود دهی باشد . داده کاوی با نرخی صعودی به جزئی لاینفک از شرکت ها و سازمان های دولتی تبدیل شده و می شود . تعداد و تنوع برنامه های داده کاوی چندین سالاست که با نرخ صعودی در حال افزایش است و پیش بینی می شود در چند سال آتی شاهداین رشد باشیم . ‌

ادامه مطلب: داده کاوی در تجارت الکترونیک : فواید ، چالش ها و راهکارها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 280
پرینت

 تولید CWDM برای انتقال اطلاعات در ایران

نمونه صنعتی CWDM که امکان انتقال اطلاعات در فواصل کوتاه شهری و بین شهری را فراهم می‌کند در مرکز تحقیقات مخابرات ایران تولید شده و در مرحله تائید نمونه است.

غلامرضا داداش‌زاده - رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات مرکز تحقیقات مخابرات ایران با بیان این مطلب درباره پروژه‌های مرکز در مباحث ارتباطات نوری به ساخت نمونه صنعتی CWDM اشاره و اظهار کرد: موفق شدیم نمونه صنعتی CWDM را تولید کنیم و با یک شرکت داخلی جهت تولید انبوه محصول مذاکراتی شده است تا تولیدات در شبکه مخابرات کشور قرار بگیرد.

ادامه مطلب: تولید CWDM برای انتقال اطلاعات در ایران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 14 مرداد 1392 بازدید: 231
پرینت

 تفاوت بين تجارت الكترونيك و تجارت موبايل

اگرچه سال هاست كه واژهء تجارت الكترونيك وارد ادبيات كسب و كار شركت ها شده است، اما تجارت موبايل پديده اي نسبتاً نوين است. توانايي استفاده از اينترنت وراي زمان و مكان از طريق تلفن هاي همراه فرصت هاي جديدي را براي فروش، تعامل و تبادلات تجاري پديد آورده است. چنانچه شركت ها بتوانند به مشتريان خود خدمات فردي و مطابق با انتظارات و سليقهء ايشان را ارائه دهند طبعاً زمينه مناسبي براي توسعهء اين سبك از تجارت پديد خواهد آمد. در اين مقالهء كوتاه در صدد برآمده ايم تا مبتني بر تحقيقات به عمل آمده مشخص نماييم چه عواملي مي تواند در افزايش وفاداري مشتري در تجارت موبايل اثربخشي داشته باشد و اينكه اين عوامل چه تفاوتي با بحث وفاداري در حوزهء تجارت الكترونيك دارند.

ادامه مطلب: تفاوت بين تجارت الكترونيك و تجارت موبايل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 285
پرینت

 21 شاخص تجارت الکترونیک بررسی می شود

 بررسی 21 شاخص تجارت الکترونیکی در دستور کار مرکز آمار قرار می گیرد.

جعفر محمودی - رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به اینکه تاکنون تعامل خوبی با مرکز آمار ایران برای آمارگیری و ارائه آمار در مورد شاخصهای تجارت الکترونیکی وجود داشته است، گفت: این مرکز شاخصهای تجارت الکترونیکی در سطح بنگاهی (99 شاخص) استخراج و در اختیار مرکز آمار قرار داده است و در حال حاضر نشستهای تخصصی برای نهایی کردن این شاخصها و سنجش و اندازه گیری آنها ادامه دارد. همچنین بر اساس توافقهایی که با مرکز آمار به عمل آمده است حدود 12 شاخص تجارت الکترونیکی در سطح خانوار نیز توسط مرکز آمار ایران منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب: 21 شاخص تجارت الکترونیک بررسی می شود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 274
پرینت

مزایاها و معایب تجارت الکترونیک

 سوالی که ممکن است همینک مطرح شود این است که تجارت الکترونیک غیر از مواردی که پیش از این به آن اشاره شد چه فایده‌ای دارد.

 افزایش فروش و در پی آن افزایش درآمد و توان سرمایه گذاری

 افزایش سطح رفاه زندگی مردم از طریق ایجاد اشتغال، کاهش ترددها و افزایش سرعت عمل

 

ادامه مطلب: مزایاها و معایب تجارت الکترونیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 279
پرینت

مدلهای تجارت الکترونیک

 

تجارت الکترونیک دارای مدلهای زیر است:

 تجارت Business to Business-B۲B ( تجارت اینترنتی بین دو بنگاه )

 تجارت Business to Consumer-B۲C ( تجارت الکترونیکی بین بنگاه و مصرف کننده ) خرده فروشی

 تجارت Consumer to Consumer-C۲C ( تجارت الکترونیک بین مصرف کننده و مصرف کننده )

 تجارت Business to Administration-B۲A ( کلیه معاملات مالی و تجاری بین شرکتها و سازمانهای دولتی )

 تجارت Consumer to Administration-C۲A ( هر گونه امور کسب کار بین دولت و مردم )

 تجارت Government to Government- G۲G

 تجارت Government to Business -G۲B

 تجارت G۲E- Government to Employee

 

ادامه مطلب: مدلهای تجارت الکترونیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 230
پرینت

زیر ساختهای روبنائی تجارت الکترونیک

سخن از تجارت الکترونیک است و موانع و مشکلات پیاده سازی آن در ایران. به نظر می رسد خواننده می بایست با یک سری دلایل و بهانه هائی که حکایت از عدم امکان وجود تجارت الکترونیک در ایران است مواجه شود. نبود ساختار بانکی مناسب، نبود زیر ساخت های حفاظتی و امنیتی، نبود امکانات ارتباطی سریع با شبکه اینترنت و صدها دلیل و برهان دیگر که ثابت می کند ما نمی توانیم تجارت الکترونیکی داشته باشیم.

 هرچند خیلی از این ها درست است و ما هم واقعا نمی توانیم تجارت الکترونیک داشته باشیم ولی سوال این جاست که اگر همین امروز تمام این موانع حل شوند، سیستم بانکی اصلاح شود و همین فردا همه مردم یک کارت اعتباری، مثلا "خرید کارت" داشته باشند، آیا ما صاحب تجارت الکترونیک می شویم؟ اگر در جواب این سوال شک دارید به شما کمک می کنم. 

ادامه مطلب: زیر ساختهای روبنائی تجارت الکترونیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 257
پرینت

  زير ساخت هاي تجارت الكترونيكي

بر اساس گزارش آنكتاد در سال 2002، زيرساخت‌هاي فني و دسترسي به اطلاعات يكي از راهبردهاي كشورهاي توسعه يافته محسوب مي‌شود به گونه‌اي كه از 51 كشور مورد بررسي 41 كشور به آن توجه داشته‌اند و دومين عنصر اساسي راهبرد تجارت الكترونيكي اين كشورها بوده است. مسأله مهم براي كشورهاي در حال توسعه فراهم نمودن زمينه دسترسي به اينترنت پرسرعت، مطمئن و  ارزان است. دسترسي به اينترنت، شركتها را قادر مي‌سازد كه اطلاعات در مورد قيمت بازاري كالاها و خدمات كسب كنند و يا فرصت‌هاي جديدي ايجاد مي‌نمايند، آن همچنين دسترسي به آموزش، دانش و بهداشت را براي مردم تسهيل مي‌كند. در اين بخش از گزارش زيرساخت هاي تجارت الكترونيكي در 6 محور مخابراتي، علمي، امنيتي، فني، استانداردسازي و اطلاعات بحث شده است.

ادامه مطلب: زير ساخت هاي تجارت الكترونيكي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 213
پرینت

تعریف تجارت الکترونیک

 تجارت الکترونیک انجام کلیه فعالیتهای تجاری با استفاده از شبکه‌های ارتباطی کامپیوتری، به ویژه اینترنت است. تجارت الکترونیک، نوعی، تجارت بدون کاغذ است. به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم برای حمل و نقل کالاها، با زحمت کمتر و مبادلات بانکی با شتاب بیشتر انجام خواهد شد. شرکتها برای ارتباط با یکدیگر،محدودیتهای فعلی را نخواهند داشت و ارتباط آنها با یکدیگر ساده تر و سریع تر صورت می‌پذیرد. ارتباط فروشندگان با مشتریان نیز می‌تواند به صورت یک به یک با هر مشتری باشد. به عبارت دیگر، تجارت الکترونیک نامی عمومی برای گستره‌ای از نرم افزارها و سیستم‌ها است که خدماتی مانند جستجوی اطلاعات، مدیریت تبادلات، بررسی وضعیت اعتبار، اعطای اعتبار، پرداخت به صورت روی خط، گزارش گیری و مدیریت حسابها را در اینترنت به عهده می‌گیرند. این سیستم‌ها زیربنای اساسی فعالیتهای مبتنی بر اینترنت را فراهم می‌آورند. هدف از بکارگیری تجارت الکترونیک، ارائه روشی جدید در انجام امور بازرگانی می‌باشد. به واسطه این روش، تاجران قادرند که محصولات و خدمات خود را به شکل تمام وقت و به تمام خریداران در سرتاسر جهان - مستقل از مرزهای جغرافیایی و ملیتها -عرضه کنند.

ادامه مطلب: تعریف تجارت الکترونیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 315
پرینت

تجارت الکترونیک در ایران

 ایران مانند دیگر کشورها، دارای شرکتهای بسیاری است که برای توسعه بازار خود به اینترنت وابسته‌اند. هدف بیشتر این شرکتها از پایگاههایی که در اینترنت ایجاد می‌کنند، همانا توسعه صادرات است.

متاسفانه فروش در شبکه اینترنت مخارج زیادی دارد و برای بسیاری مقرون به صرفه نمی‌باشد. شرکتهای بزرگ دنیا باسرمایه‌های کلان و پرسنل کافی، پایگاههای تخصصی را برای مواردی چون صادرات و فروش تجاری ایجاد کرده‌اند. شرکتهای متعددی نیز در ایران دست به ایجاد چنین امکاناتی زده‌اند، اما از آنجایی که هنوز هیچ متولی و مرکزیتی برای این پدیده وجود ندارد،این سازمانها به صورت جزیره‌ای و خود محور اقداماتی را انجام می‌دهند که هنوز پروسه کامل تجارت را در بر نگرفته و به صورت مقطعی انجام می‌شود. هیچ آمار دقیقی هم از کاربران اینترنت و استفاده کنندگان از کامپیوتر شخصی در دست نیست و هنوز به صورت یک طرح ملی به آن نگاه نشده‌است. بنابراین، در مرحله کودکی و نوپایی است و نیاز به مراقبت و حمایت زیادی از طرف دولت دارد.

ادامه مطلب: تجارت الکترونیک در ایران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 236
پرینت

انواع تجارت الکترونیک

 Business to business

B2B

تجارت فروشنده با فروشنده

B2B اولین خرید و فروش معاملات الکترونیکی است و هنوز هم طبق آخرین آمار بیشترین عایدی را کسب می کند. در B2B تجار نه تنها مجبورند مشتریان خود را بشناسند، بلکه باید واسطه ها را نیز شناسایی کنند. در این مدل همه ی شرکاء و خدمات مرتبط با تجارت بین المللی از قبیل: تأمین کنندگان، خریداران، فرستندگان دریایی کالا، لجستیک (پشتیبانی)، خدمات (سرویس های) بازرسی، اخبار بازاریابی و کاربریهای نرم افزار را که موجب سهولت در امور تولید، خرید و فروش می گردند در یک محل گرد هم می آیند.

ادامه مطلب: انواع تجارت الکترونیک
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مجموعه مقالات تجارت الكترونيك
نمایش از 13 مرداد 1392 بازدید: 175
پرینت

آسیب شناسی زیر ساخت فنی و ارتباطی  تجارت الکترونیک

آسیب شناسی زیر ساخت فنی و ارتباطی
 تجارت الکترونیک

 

•فنی و ارتباطی
•حقوقی
•فرهنگی
•مدیریتی وساختاری
•مالی
ادامه مطلب: آسیب شناسی زیر ساخت فنی و ارتباطی تجارت الکترونیک
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 197 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید