نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره كامپيوتر
نمایش از 25 خرداد 1392 بازدید: 248
پرینت

آیا رایانه می تواند فکر کند ؟

  هوش مصنوعی ( Artificial Intelligence ) که به اختصار AI خوانده می شود ، یکی از جذاب ترین شاخه های تحقیقاتی فلسفی است.
پیدایش رایانه در صحنه زندگی بشر تحولات عمده ای را به وجود آورد ، حوزه فلسفه نیز از این تحولات بی نصیب نبوده است. فلاسفه پرسشهای فلسفی زیادی راجع به تفاوت های ذهن انسان با رایانه مطرح کرده اند که همه آنها به طرح بحث هوش مصنوعی انجامید.

هدف هوش مصنوعی فهم سرشت هوش بشری از راه بررسی ساختار برنامه های رایانه ای و نحوه حل مسائل با رایانه است. به اعتقاد متخصصان این رشته ، این بررسی می تواند نحوه عمل و جزییات هوش بشر را نشان دهد.

نخست باید مقصود متخصصان هوش مصنوعی را از اصطلاح هوش Intelligence روشن کنیم ؛ چراکه نگاه آنان نسبت به مقوله هوش و مفاهیم مرتبط مانند عقل ، ذهن و غیره کاملا متفاوت است. امروزه در میان دانشهای موجود ، اصطلاح هوش در روان شناسی بسیار کاربرد دارد و روان شناسان از بهره هوشی افراد و امور مرتبط با آن بحث می کنند. ولی در هوش مصنوعی این اصطلاح کاربردی کاملا متفاوت دارد.

 

ادامه مطلب: آیا رایانه می تواند فکر کند ؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره كامپيوتر
نمایش از 09 خرداد 1392 بازدید: 264
پرینت

یافتن مشکل کامپیوتر ورفع عیب

آنچه در این مقاله می خوانید، یک راهنمای جامع برای عیب زدایی از کامپیوترتان نیست اما می تواند شما را به سمت یافتن مشکل کامپیوتر راهنمایی کند.
اگر بعد از فشردن دکمه power، کامپیوتر روشن نشد

بررسی کنید آیا سیم برق متصل است؟ آیا سر دیگر سیم برق متصل شده است؟ سوییچی که در پشت کامپیوترتان وجود دارد چک کنید. از اتصال صحیح منبع تغذیه به مادربرد اطمینان حاصل کنید. کابل برق فلاپی را چک کنید. اگر هیچ یک از این کارها نتیجه نداد در مرحله بعد هر چیزی را که به مادربرد متصل است به غیر از کابل برق، سیم دکمه power، کارت گرافیک، حافظه RAM و CPU را جدا کنید. اگر باز هم سیستم بالا نمی آید یک یا دو قطعه از سیستم شما معیوب است. در این مورد به احتمال زیاد مادربرد یا منبع تغذیه Case شما اشکال دارد.

ادامه مطلب: یافتن مشکل کامپیوتر ورفع عیب
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره كامپيوتر
نمایش از 09 خرداد 1392 بازدید: 239
پرینت

استفاده کودکان از رایانه

امروزه میلیون ها نفر در سراسر دنیا با استفاده از فن آوری نوین اطلاعات به مبادله پیام، اطلاعات و گفتگو می پردازند. کودکان از این پدیده مستثنی نیستند. آنها حتّی بیش از بزرگسالان از اینترنت استفاده می کنند. این موضوع می توانند کودکان را درمعرض آسیب های جسمی، روحی و اجتماعی فراوانی قرار می دهد.

 

ادامه مطلب: استفاده کودکان از رایانه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره كامپيوتر
نمایش از 09 خرداد 1392 بازدید: 314
پرینت

فایروال چیست و چه کار می کند

فایروال چیست ؟
در صورت دستیابی سایرین به سیستم شما ، کامپیوتر شما دارای استعداد بمراتب بیشتری در مقابل انواع تهاجمات می باشد .  شما می توانید با استفاده و نصب یک فایروال ، محدودیت لازم در خصوص دستیابی به کامپیوتر و اطلاعات را فراهم نمائید .

فایروال چه کار می کند ؟
فایروال ها حفاظت لازم در مقابل مهاجمان خارجی را ایجاد  و  یک لایه و یا پوسته حفاظتی پیرامون کامپیوتر و یا شبکه را در مقابل کدهای مخرب و یا ترافیک غیرضروری اینترنت ، ارائه می نمایند . با بکارگیری فایروال ها ، امکان بلاک نمودن داده از مکانی خاص  فراهم می گردد . امکانات ارائه شده توسط یک فایروال برای کاربرانی که همواره به اینترنت متصل و از امکاناتی نظیر DSL و یا مودم های کابلی استفاده می نمایند ، بسیار حیاتی و مهم می باشد.

ادامه مطلب: فایروال چیست و چه کار می کند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره كامپيوتر
نمایش از 09 خرداد 1392 بازدید: 239
پرینت

اشنایی با سیستم GPS وموارد کاربرد آن

 آشنایی با GPS

سالهای سال دریانوردان قدیمی از جابه جایی خورشید و ستارگان برای جهت یابی و تعیین موقعیت استفاده می کردند و برای مسافران خشکی هم علامت های موجود در روی زمین کافی بود.

از قرن هجدهم به بعد جهت یاب سکستان (Sextant دستگاه زاویه یاب برای تعیین موقعیت کشتی ها و هواپیماها) که جایگزین مدل های قدیمی تر شده بود، ابزار اصلی جهت یابی شد. با استفاده از این ابزار (که در زمان خود، پیشرفته ترین بود) و توجه به جابه جایی چندین جرم آسمانی امکان تعیین طول و عرض جغرافیایی محلی که در آن قرار داشتند، فراهم می شد.

ادامه مطلب: اشنایی با سیستم GPS وموارد کاربرد آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون درباره كامپيوتر
نمایش از 09 خرداد 1392 بازدید: 176
پرینت

استفاده طولانی از رایانه به خشکی چشم و درد گردن منجر می‌شود


یک متخصص چشم اظهار کرد: مشکلات دید ناشی از استفاده طولانی مدت از رایانه حالتی موقتی است که عوارض آن شامل سردرد، تاری دید، خشکی و خستگی چشم را به دنبال دارد.

دکتر ابوالقاسم رستگاری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: مشکلات دید ناشی از استفاده طولانی مدت و بی‌وقفه از کامپیوتر حالتی موقت است که عوارض آن شامل سر درد، تاری دید، خشکی و خستگی چشم، قرمزی و سوزش چشم، تحریک پذیری و حساسیت به نور و گاها دوربینی را به وجود می‌آورد.

ادامه مطلب: استفاده طولانی از رایانه به خشکی چشم و درد گردن منجر می‌شود
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 154 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید