نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شاسی و جلوبندی
نمایش از 08 ارديبهشت 1395 بازدید: 53
پرینت

مقایسه شاسی منوکوک و نردبانی

 

دو نوع کلی ساختار برای اتومبیل ها وجود دارد: منوکوک ( شاسی و بدنه یکپارچه) و شاسی نردبانی (شاسی و بدنه جدا). در خودروهای اولیه ساختار شاسی و بدنه جدا بود. خودروسازها قادر بودند انواع و اقسام بدنه را روی یک شاسی واحد پیاده کنند.

سیستم منوکوک:

این سیستم به این موضوع اشاره دارد که بدنه جوری طراحی می شود که وزن خودرو را تحمل کند و هر نقش دیگری که شاسی انجام می دهد را ایفا کند. با تقویت کردن کف خودرو، ستون ها و دیگر قطعات این ساختار به وجود می آید.

 

شاسی نردبانی:

معنی این عبارت این است که بدنه خودرو روی فریم یا شاسی جدا سوار می شود. این ساختار از آن جهت شبیه نردبان است که دو قطعه فولادی دراز ( تقریبا اندازه طول خودرو) توسط میله های که از عرض آنها گذشته است به صورت موازی با هم قرار می گیرند و شکل یک نردبان را ایجاد می کنند.

 

ادامه مطلب: مقایسه شاسی منوکوک و نردبانی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: شاسی و جلوبندی
نمایش از 08 ارديبهشت 1395 بازدید: 58
پرینت

انواع شاسی در اتوموبیلها

 

به طور كلى هر خودرو از سه قسمت اصلى يعنى بدنه ، موتور و شاسى تشکيل می شود. شاسى یا فریم در اصل يک چهار چوب و ساختار است که معمولاً از فولاد سخت به شکل ناودانى ساخته مى شود. بر روى اين فولاد سخت ، بخشهايى مانند موتور ، سيستم انتقال قدرت ، سیستم فنر بندی و سیستم ترمز و فرمان نصب مى شود. بايد بدانيد مواردى چون تحمل بيشترين ميزان وزن و تنش ، سبکى ، کمترين حجم ، سهولت در پیاده سازی سیستم ، هزينه پايانى براى اجراى سيستم ، توانايى تغيير فرم در نقاط مشخص براى بالاترين ميزان جذب ضربه ، توانايى حفظ استحکام و عدم تغيير فرم در قسمت هاى حياتى براى حفظ توانايى مقاومت ، قابليت تعمير ساده و بازيابى خصوصيات اوليه و سرانجام انتقال کمترين ميزان لرزش و صدا به قسمت هاى درونى اتاق ، از خصوصيات يک شاسى خوب است.

 

ادامه مطلب: انواع شاسی در اتوموبیلها
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 83 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید