نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فرمان
نمایش از 09 فروردين 1395 بازدید: 43
پرینت

 

 

گروهی از محققان در آلمان فرمان هوشمندی برای خودرو طراحی کرده اند که خستگی و خواب آلودگی راننده را تشخیص می دهد. 

تا پیش از این فناوری های متنوعی برای تشخیص خواب آلودگی رانندگان در حین رانندگی ارایه شده بود که در آنها حالت خستگی راننده از روی آنالیز دقیق چهره و یا حرکات فرمان صورت می گیرد. 

اکنون محققان شرکتی در آلمان فناوری جدیدی ارایه کرده اند که می توان آن را جایگزین به مراتب بهتری دانست. در این شیوه خاص حسگری در فرمان خودرو تعبیه شده که با تشخیص دقیق میزان فشار وارد شده به آن از طریق دستان راننده، خستگی و خواب آلودگی راننده مشخص می شود. 

ادامه مطلب: ساخت فرمان هوشمند برای تشخیص خواب آلودگی راننده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فرمان
نمایش از 09 فروردين 1395 بازدید: 45
پرینت

خودروهای بدون فرمان

 

در سال های اخیر، بسیاری از شرکت های خودروسازی، نوآوری هایی را در برخی مدل های تولیدی خود به کار بسته اند که چشم اندازی از شکل و شمایل و توانمندی های خودروها در سال ۱۴۰۰ خورشیدی را به نمایش می گذارد.

برای نمونه بدون راننده یا برقی بودن را شاید بتوان ویژگی برجسته بسیاری از خودروها در سال ۲۰۲۰ نامید. با این حال ممکن است آینده چندان هم براساس انتظاری که امروز داریم، پیش نرود. فراموش نکنیم طراحی خودروها هر پنج تا هفت سال به کلی دگرگون می شود. به همین دلیل است که پیش بینی وضع خودروها در ۴۰ سال آینده به مراتب دشوارتر خواهد بود.

ادامه مطلب: خودروهای بدون فرمان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فرمان
نمایش از 09 فروردين 1395 بازدید: 56
پرینت

تکنیک‌هایی برای بهتر نشستن پشت فرمان

 

اولین درسی که یک معلم رانندگی باید آموزش دهد، نکات اساسی مربوط به ایمنی در رانندگی است و یکی از نخستین موارد، طرز نشستن است. طریقه نشستن روی صندلی راننده، آن‌قدر ساده و ابتدایی است که بعد از چند سال فراموش می‌کنیم که این کار چقدر اهمیت دارد و می‌تواند در ایمنی راننده نقش داشته باشد. اول از همه، هنگام نشستن، باید کاملاً احساس راحتی کرد؛ گردن و پشت باید تکیه‌گاه کاملاً مناسبی داشته باشند. این کار باعث می‌شود تا ضمن اینکه این بخش‌های بدن در هنگام تصادف، از آسیب در امان باشند، از مشکلات فیزیکی بدن در طولانی‌مدت نیز اجتناب شود. تعداد زیادی از رانندگان وجود دارند که به دلیل تکیه ندادن و راحت نبودن در صندلی، پس از چند دقیقه احساس ناراحتی و درد در ناحیه پشت می‌کنند. هنگام رانندگی، عضلات بدن باید در وضعیت نرمال باشند. فشار و درد ناشی از جمع کردن عضلات در محل کار نیز پیش از این مشخص شده و در هنگام رانندگی نیز می‌تواند می‌تواند چنین نتایجی داشته باشد. در ادامه به چند نمونه از تکنیک‌هایی اشاره می‌شود که می‌تواند در کاهش دردهای گردن و پشت رانندگان مؤثر باشند.

ادامه مطلب: تکنیک‌هایی برای بهتر نشستن پشت فرمان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: فرمان
نمایش از 09 فروردين 1395 بازدید: 54
پرینت

 

 

پیاده سازی چنین سیستم هوشمند الکترونیکی نیاز به کنترل مستقیم فرمان خودرو، ترمزها، سیستم تعلیق و محرک های مربوط به قوای محرکه با توجه به شرایط رانندگی و خودرو و اثرات محیط بر خودرو دارد. 

مناسب ترین بخش برای پیاده سازی چنین سیستمی، جایگزینی سیستم های قدیمی مکانیکی/هیدرولیکی با سیستم های جدید مکاترونیکی (Fault Tolerant) است. 

ادامه مطلب: آشنایی با مفهوم X By Wire
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 149 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید