نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 27 خرداد 1392 بازدید: 221
پرینت

ایجاد چرخه آکواریم، بدون نیاز به ماهی

وقتی که یک آکواریم جدید را نصب می کنید، مهمترین مرحله ای که قابل بحث است معروف به چرخه و سیکل آکواریم می باشد. اولین دوره ( که حدود ۴ الی ۶ هفته طول می کشد )، زمانی است که کلونی باکتریهای مفید شروع به رشد می کنند و به پروسه تجزیه مواد زائد تولید شده بوسیله آبزیان، کمک می نمایند. در طول چرخه آکواریم، سموم – بیشتر آمونیاک و نیتریت – به میزان بالایی افزایش می یابند تا زمانی که کلونی باکترهای مفید به حد کافی برای تجزیه آنها رشد کنند. از هنگامی که وجود زباله ها و مواد دفعی ماهی ها به عنوان نقطه آغازین چرخه آکواریم به حساب می آمد، بطور سنتی چرخه را به این نحو آغاز می کردند که تعدادی ماهی مقاوم و قوی (مانندZebra Danios) را به آکواریم می افزودند و اجازه می دادند که مواد دفعی آنها چرخه آکواریم را برقرار کنند. این متد براستی مؤثر است، هرچند که این سموم حتی برای ماهی های مقاوم هم بسیار استرس زا هستند. آمونیاک سمی است بسیار قوی و اثر آن بر روی دستگاه تنفس ماهی ها را می توان با اثر شامپویی که به چشم انسان وارد می شود مقایسه کرد – می سوزاند! – حتی بدتر از این، سبب پایداری آسیب بافتهایی می شود که در تنفس ماهی نقش دارند.

ادامه مطلب: ایجاد چرخه آکواریم، بدون نیاز به ماهی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 274
پرینت

لينك زير:

 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 232
پرینت

نشانه گذاری یکی از روش های است که بر روی انواع گونه های آبزی به شیوه های مختلف و با اهداف خاص در دنیا متداول بوده که این کار به Tagging معروف است . در سال های اخیر ذخایر میگو در خلیج فارس و دریای عمان شدیدا کاهش یافته است و عمده ترین دلیل آن را می توان فعالیت های مخرب انسانی مانند صید بی رویه و غیر متعارف ، نابودی زیستگاه و نوزادگاهای میگو ، و همچنین ایجاد آلودگیهای صنعتی ، شهری و نفتی بیان نمود ، البته تاثیرات منفی ناشی از عوامل طبیعی را نیز نباید نادیده گرفت .

ادامه مطلب: نشانه گذاری میگو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 284
پرینت

شايد از نظر زيبايي وبديعي هيچ محيط طبيعي ديگري در جهان قابل مقايسه با مناطق مرجاني نباشد.
هزاران موجود كوچك وبزرگ با رنگهاي الوان و متنوع وبسيار شگفت انگيز چنان منظره بديع و شگفت آوري را درمقابل چشمان بيننده بوجود مي آورند كه توصيف آن مگر از طريق تماشا و ديدن امكان ندارد و راز اين زيبايي زماني بيشتر مي شود كه پرده اي از آب نيلگون و شفاف دريا آن را از چشم نامحرمان مي پوشاند


مرجان(coral)
مرجان كه در راسته جانوران شناسائي شده جانوري است گل مانند ، با بازواني گسترده همچون گلبرگها و حفره اي در ميان آنها بعنوان دهانه ، معمولا دسته جمعي زندگي نموده و غالبا نيز يك پايه آهكي از خود ترشح مي نمايند.

ادامه مطلب: مرجان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 280
پرینت

  علی قوامپور-کارشناس مسئول تکثیر میگواداره توسعه میگو و آبزیان دریائی – شیلات خوزستان


در سال های اخیر بحث های فراوانی در خصوص توجیه اقتصادی صنعت پرورش میگو در محافل آبزی پروری ایران و جهان مطرح شده و جامعه آبزی پروری خوزستان نیز  از این مباحث بی بهره نبوده است .بالطبع نرخ میگوی پرورشی نیز همچون دیگر کالاها تابع تقاضای بازار ،قدرت خرید قشر هدف و میزان تولید بوده و سخن گفتن از توجیه اقتصادی این محصول ،نیازمند تخصص در زمینه مربوطه بوده ،علاوه بر آن در این مقال نخواهد گنجید.

ادامه مطلب: محصولات جانبی در فرآوری میگو کاربردها و ارزش اقتصادی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 211
پرینت

توليد پروتئين با ارزش افزوده از ضايعات ماهيان آبهاي جنوب كشور


علي آبرومند
دانشگاه شهيد چمران اهواز مجتمع آموزشي و پژوهشي رامين، گروه صنايع غذايي،

چكيده
ژلاتين ماده پروتئيني است كه اهميت خاصي در صنايع غذائي، داروئي، صنعتي و پزشكي دارد. به ويژه در صنايع غذايي در تهيه مارمالادها و ژله ها و شيريني جات و بستني ها كاربرد داشته و به آساني در بدن جذب شده و حتي به هضم ساير مواد غذايي از طريق تشكيل امولسيون كمك مي نمايد.
هدف از اين تحقيق، استفاده بهينه از مواد اوليه سهل الوصول و ارزان يعني مقادير فراوان ماهيان غير ماًكول آبهاي جنوب ايران و همچنين ضايعات شيلات براي استخراج ژلاتين و در نتيجه كاهش واردات آن به كشور كه عمدتاً از پوست خوك و ضايعات دامي تهيه مي گردد، مي باشد.
نمونه هاي مورد نظر از تاسيسات شيلات بوشهر تهيه و در آزمايشگاه انستيتو علوم تغذيه و صنايع غذايي ايران بررسي گرديد. استخراج ژلاتين به دو روش اسيدي و قليايي انجام شد. بدين ترتيب كه پس از استخراج چربي از نمونه هاي خشك، جهت جداسازي املاح كلسيم از اسيد كلريدريك 5 درصد استفاده شد و بعد از تنظيم  pHهيدروليز تحت فشار بخار آب صورت گرفت.

ادامه مطلب: تولید پروتئین با ارزش افزوده از ضایعات ماهیان آبهای جنوب کشور
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 115
پرینت


نویسنده: نرسی نصیرآبادی(بیولوژیست)
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز- دانشکده پزشکی – گروه میکروبشناسی

مقدمه:
خليج فارس بزرگترين پناهگاه موجودات دريايی به ويژه آبزيان ظريف و كوچك از قبيل ماهی های تزئينی زيبا و رنگارنگ مرجان ها،ماهیان خوراکی وغیرخوراکی،کوسه ماهیان، صدف ها، حلزون ها، نرم تنان، شقايق ها، اسفنج ها، عروس های دريايی و غيره است.تعداد زيادی از اين آبزيان كه در نوع خود زيباترين موجودات دريايی هستند، به علت حوادث مختلف و مسايل زيستی به اين پناهگاه آرام وگرم پناه آورده اند و از هزاران سال پيش در آن به زندگی خويش ادامه می دهند. قباد( شاه ماهي)، را شكوه حلوا سفيد يا زبيده، شوريده، حلوا سياه، سرخو، شعري، سبيتي، خاور و دختر ناخدا از مهمترين ماهی های خــوراكی و اره ماهي، بمبك، ماهی لقمه،اسب ماهی از ماهی های غير خوراكی خليج فارس محسوب می شوند.

ادامه مطلب: بررسی جایگاه اکولوژیکی و فواید درمانی کوسه های خلیج فارس ودریای عمان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 244
پرینت

علی قوامپور-کارشناس مسئول تکثیر میگواداره توسعه میگو و آبزیان دریائی – شیلات خوزستان
هرچند واژه ایمنی زیستی(Biosecurity) ازحدود 50 سال پیش وارد صنعت دامپروری جهان شد،ولی هنوز در پرورش میگو چندان شناخته و تعریف شده نیست.البته این موضوع اختصاص به کشور ایران ندارد و در سراسر جهان اصطلاحی است که راه زیادی باید تا مرحله اجرای کامل طی نماید.هنوز هم در کشورهای پیشرو دنیا نظیر چین،تایلند ،اندونزی و حتی هندوستان گهگاه شیوع بیماری ،صدور محصولات آلوده به دیگر کشورها و یا ممانعت نهادهای ناظر بهداشتی از ورود برخی محموله های این کشورها به بازارهای جهانی را به دلیل عدم رعایت بهداشت،عدم دقت در رعایت اصول ایمنی زیستی و ... شاهد هستیم .

ادامه مطلب: ایمنی زیستی در پرورش میگو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 239
پرینت

 پرورش میگوی ارگانیك:
از سال ۱۹۷۶ م، صنعت پرورش میگو به صورت فوق العاده ای گسترش یافته است.میزان تولید میگوی پرورشی در حال حاضردر حدود یك میلیون تن است كه این میزان یك سوم از كل مقدار میگوی است كه در جهان عرضه و تامین می شود. توسعه و گسترش این صنعت ضمن ایجاد درآمد ،باعث افزایش خطرات زیست محیطی منفی نظیر آلودگی ها و دورنمای تغییرات تنوع گونه ای شده است.

ادامه مطلب: ارزیابی نتایج حاصل از پرورش میگو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 227
پرینت

ارزش غذایی آرتمیا در تكثیر و پرورش ماهی و میگو
آرتمیا یكی از انواع مهم و نسبتاً گسترده سخت پوستان است كه از آبهای لب شور تا آبهای شور كه میزان املاح آنها ممكن است تا چند برابر آب دریا باشد زندگی میكند . اسم علمی این سخت پوست به زبان لاتین با توجه به شكل ظاهری آن آرتمیا ( به معنی گوشواره آبی ) می باشد .

ادامه مطلب: ارزش غذایی آرتمیا در تکثیر و پرورش ماهی و میگو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 215
پرینت

کاربرد بیوتکنولوژی در آبزی پروری: ژینوژنز و آندروژنز(2)ماده زايي(ژینوژنز) را مي توان " فرايند تكامل جنيني تنها با محتويات ژنتيكي مادري، بدون دخالت مواد وراثتي پدري" تعريف نمود.در واقع ماده زايي نوع ويژه اي از بكرزايي (پارتنوژنز) مي باشد كه در آن جنين بعد از فعال شدن تخم با اسپرمي كه از نظر ژنتيكي غير فعال گرديد... 

ادامه مطلب: کاربرد بیوتکنولوژی در آبزی پروری :ژینوژنژو آندروژنز
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 241
پرینت

اختلاط آب در استخرهاي آبزي پروري (aquaculture pond mixing)   
در اکثر موارد، بسیاری از گونه های ماهی به سوی مناطقی ازآب استخر حرکت می کنند که درآن ناحیه، آب به لحاظ کیفیت در حد مطلوبی قرار دارد. اما در عین حال ممکن است در بین ستون های باریک آب اسیر(squeezed) شوند به عبارت دیگر تعداد زیادی ماهی در یک ستون باریک قرار گرفته و تنزل کیفیت حیاتی آب تشدید می شود که در نتیجه حیات ماهیان نیز به خطر افتاده و آنها را به آستانه بحران و مرگ نزدیک می کند.

ادامه مطلب: اختلاط آب روان در استخرهای آبزی پروری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 261
پرینت

صنعت پرورش میگو درایران که عمری کمتر از 15 سال دارد مر حله معرفی و استقرار را خوب طی کرد و حتی سرعت آن بسیار تند و فریبنده بود و همین عامل باعث جذب عده زیادی از فعالان اقتصادی بسمت این صنعت پول ساز شد. این رویای شیرین سرمایه دار شدن سریع درسال 1381 با اولین تب بازار به پایان رسید . با حذف فاکتور های کاذب اقتصادی مثل کمبود موقتی تولید میگو در دنیا ، ارزانی انرژی و نیروی کارگری در ایران وهمچنین بحران اقتصاد جهانی پس از 11 سپتامبر ، تولید میگوی ایران را بسمت رقابتی پیش برد و تولید کنندگان آماتور ایران در مقابل تولید کنندگان حرفه ای جهان ( چین ، تایلند ، تایوان و ... ) محکوم به شکست شدند .

ادامه مطلب: آسیب شناسی در صنعت میگوی ایران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آبزيان
نمایش از 29 شهریور 1391 بازدید: 234
پرینت

در سال های اخیر علاقه ی مصرف كنندگان به غذاهای ارگانیك نظیر فرآورده های پرورشی ارگانیك افزایش قابل توجهی داشته است. این علاقمندی به دلیل افزایش آگاهی مردم از موضوع های بهداشتی و زیست محیطی و درك بیش تر از ایمنی مواد غذایی حاصل شده است. امروزه خواسته ی بسیاری از مصرف كنندگان تضمین ایمنی و سلامت محصول از سوی تولید كنندگان و اطمینان از نداشتن اثر سوء تولید و عرضه ی محصول بر محیط زیست است .

ادامه مطلب: آبزی پروری ارگانیک
 

صفحه1 از8

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 449 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید