نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 321
پرینت

 واحد گره زن
ترجمه: محمد باقر لک
واحد گره زن ابعاد ثابت مواد فشرده که بسته ناميده مي شوند را اندازه مي گيرد. شکل 39 رامشاهده کنيد. نخ يا سيم بدور بسته قرار مي گيرد تا مواد را بصورت بسته هاي قابل حمل نگه دارد.
واحدگره زن معمولاً از اين تشکيل يافته است :
چرخ اندازه گيري[1]
تمامي بسته بند هایي که بسته هاي مکعبي شکل می سازند، داراي چرخ اندازه گيري هستند تا طول بسته را اندازه بگیرند. چرخ اندازه گيري، يک چرخ اندازه با پره های نوک دار است که بر کناره یا بالا[ی بسته بند] قرار دارد و به محفظۀ بسته پیش آمدگی دارد.

ادامه مطلب: واحد گره زن در بسته بندی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 415
پرینت

نگاهي به وضعيت توزيع مواد و امكانات بسته‌بندي در ايران
  مي‌توانيم‌ دلخوش‌ باشيم‌ كه‌ امروز‌ بسته‌بندي‌ براي‌ عامه‌ مردم‌ تعريف‌ شده‌ است.‌ صنايع‌ توليدي‌ نيز‌ به‌ قدركافي‌ بر‌ اهميت‌ بسته‌بندي‌ واقفند‌ و‌ نمونه‌ها‌ و‌ برترين‌هاي‌ بسته‌بندي‌ را‌ در‌ حوزه‌ فعاليت‌ خود‌ مي‌شناسند.‌‌ بررسي‌هاي‌ تخصصي‌ از‌ وضعيتي‌ كه‌ پيش‌ از‌ اين‌ در‌ بسته‌بندي‌ داشته‌ايم‌ و‌ روندي‌ كه‌ طي‌ كرده‌ايم‌ و‌ مقصدي‌ كه‌ قصد‌ داريم‌ به‌ آن‌ برسيم،‌ نشان‌ مي‌دهد‌ كه‌ از‌ پيشرفت‌ و‌ تكنولوژي‌ بسته‌بندي‌ در‌ جهان‌ فاصله‌ چنداني‌ نداريم‌ و‌ از‌ نظر‌ تعامل‌ با‌ كشورهاي‌ پيشرفته‌ در‌ عرصه‌ بسته‌بندي‌ نيز‌ از‌ جايگاه‌ مناسبي‌ برخورداريم.
 

ادامه مطلب: نگاهی به وضعیت توزیع مواد و امکانات بسته بندی در ایران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 326
پرینت

تغيير نياز بازار براي فيلم هاي كششي براي بسته بندي در سال هاي اخير، باعث شده تا توليدكنندگان پلاستيك با توليد نمونه هاي جديد و توليد كنندگان ماشين آلات با توليد ماشين هاي جديد به دنبال پاسخ گويي به اين نياز باشند. هم اكنون زماني مي توانيم توليد يك فيلم را اقتصادي بدانيم كه حداقل عرض توليدي 10متر و با سرعت 450 متر در دقيقه به انجام برسد. البته با توجه به نيازهاي اكولوژيكي و اقتصادي، نياز براي كاهش ضخامت فيلم ها نيز رو به افزايش است. از طرفي مي توان حدس زد كه نياز براي فيلم هايي كه هم اكنون از سهم رو به افزايش است.

ادامه مطلب: فیلم های کششی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 349
پرینت

هدف از بسته بندی کردن این است که هم زمان نگهداری آنها افزایش یابد و هم به طور کلی از خطر عوامل فساد درونی و بیرونی و اکسایش حفظ شود. همچنین حمل و نقل مواد غذائی بهتر و آسان تر انجام گردد. بسته بندی کالاهای خارجی غیر نفتی، چنان جدی و مسئله ساز است که می باید دولت به عنوان گامی در راه توسعه صادرات تسهیلاتی برای وارد کردن دستگاه های جدید بسته بندی و مواد لازم فراهم آورد و امکاناتی کافی در اختیار شرکت های صادر کننده قرار دهد. رکود صنعت بسته بندی در ایران را می توان ناشی از کمبود و گرانی مواد اولیه بسته بندی و وسایل مورد نیاز و کافی نبودن آگاهی صادر کنندگان در این امر دانست.

ادامه مطلب: بسته بندی شیشه ای -فلزی -کاغذی -پلاستیکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 313
پرینت

مقدمه
بسته بندی عبارت است از هنر وعلم اماده سازی مواد غذایی برای انبار کردن ،ودر نها یت فروش . بسته بندی باید تا حد امکان ساده و ارزا ن باشد ضمن اینکه اهداف اولیه بسته بندی یعنی خاصیت حفاظتی و جذابیت رانیز دارا باشد . با عنایت به این که مواد بسته بندی توسط ماشین های مختلف فرایند می شوند بنابراین خواص دیگری نیز باید داشته باشند که عبارتند از : نرمش ، قابلیت پذیرش چاپ ، قابلیت استفاده در ماشین های لفاف ، قابلیت دوخته شدن در حرارت ، شکل پذیری به کمک باد یا خلا و یا فن اوریهای حرارتی . خواص مطلوب دیگری که به وﻴﮋه از دیدگاه صنایع غذایی مهم هستند عبارتند از :

ادامه مطلب: بسته بندی مواد غذایی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 294
پرینت

فعل و انفعالات بسته‌بندي و محتويات آن به خاطر استفاده از مواد حساس ميكروويو و سيني‌هاي دوتايي (دولايه) قابل استفاده در اجاق مي باشد كه توسط آزمايشگاه FDA'S indivect Additives به طور گسترده، مطالعه شده است. دماي بيش از 212 براي اين گونه بسته‌بندي‌ها، عادي به نظر مي رسد. مواد حساس از پلاستيك مثل پلي اتيلن ترفتالات (PET) و مواد چسبنده و كاغذ درست شده‌اند.

ادامه مطلب: بسته بندی غذا در دمای بالا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 352
پرینت

رژیم غذایی به عنوان کانون اصلی در تدبیر سلامت عمومی برای دستیابی سلامتی در طول زندگی، از هجوم سریع بیماری های مزمن مانند ناهماهنگی های گوارشی، بیماری های قلبی - عروقی، سرطان، بیماری های استخوانی جلوگیری کرده و به خوبی زندگی سالم تری را فراهم می کند. با وجود این، ارتباط تنگاتنگ میان غذا و سلامتی هنوز به طور کامل درک نشده است ولی تحقیقات اخیر سخن از دستیابی به پیشرفت هایی در این مورد دارد.

ادامه مطلب: بسته بندی زیست فعال تبدیل مواد غذایی به غذاهای سالم تر
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 337
پرینت

Pouch، بسته بندي تمام نيازها:

Holographic Pouch
اين نوع كيسه Pouch)) را مي توان محصول كامل خلاقيت بشر كه البته همچون هميشه برخاسته از نيازهاي اوست، دانست. در توليد پاچ هاي هولوگرافيك از دو فناوري چاپ انعطاف پذير (flexible) و فناوري اپتيكال استفاده مي شود. درتوليد پاچ هاي متداول از فيلم هاي پلي استر استفاده مي شود كه در اين نوع، بجاي پلي استر از فيلم هاي هولوگرافيك استفاده شده.

ادامه مطلب: بسته بندی تمام نیازها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 311
پرینت

 

 

اين نوع كيسه(Pouch)  را مي توان محصول كامل خلاقيت بشر كه البته همچون هميشه برخاسته از نيازهاي اوست، دانست. در توليد پاچ هاي هولوگرافيك از دو فناوري چاپ انعطاف پذير (flexible) و فناوري اپتيكال استفاده مي شود. درتوليد پاچ هاي متداول از فيلم هاي پلي استر استفاده مي شود كه در اين نوع، بجاي پلي استر از فيلم هاي هولوگرافيك استفاده شده. اين كار در جهت به حداكثر رساندن ايمني محصول و غير قابل تقلبي نمودن آن انجام شده و از قابليت بسيار بالايي در هماهنگ سازي با انواع روش هاي چاپ برخوردار است. يكي ديگر از جنبه هاي جديد اين محصول، زيبايي آن است كه خود تبليغي است خاموش و بالفعل كه در افزايش فروش محصول مي تواند نقش به سزايي ايفا نمايد. وقتي شما دو محصول با كيفيت يكسان را در دو بسته بندي مختلف در كنار هم بر روي قفسه فروشگاه قرار مي دهيد، مشتريان به صورت ناخود آگاه به سمت محصولي مي روند كه از نظر زيبا شناختي، چشم گيرتر و جذاب تر باشد.

ادامه مطلب: بسته بندی تمام نیازها ( Holographic Pouch )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 364
پرینت

به گزارش فودنا این مطلب بسته بندی در اتمسفر تعدیل شده را توضیح می دهد و مزایای و معایب این روش برای بسته بندی محصولات ماهی را به صورت خلاصه توضیح می دهد .
 بسته بندی با اتمسفر تعدیل شده
پیشگفتار :
این مطلب بسته بندی در اتمسفر تعدیل شده را توضیح می دهد و مزایای و معایب این روش برای بسته بندی محصولات ماهی را خلاصه می کند . توصیه در مورد انتخاب ماهی برای بسته بندی ، مخلوط گاز مناسب روی مواد بسته بندی و تجهیزات داده می شود . اهمیت ذخیره سرد مورد تاکید قرار می گیرد و چند توصیه در مورد زمان ماندگاری و امنیت بسته ها داده می شود .

ادامه مطلب: بسته بندی با اتمسفر تعدیل شده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 289
پرینت

اهميت درب پوش ها
شايد در نگاه اول، كوچك ترين و كم اهميت ترين بخش يك بسته بندي همچون بسته بندي انواع سس هاي مايونز يا كچاپ، درب محصول به نظر آيد ولي اگر از نگاه يك مشتري به محصول بنگريم، مي بينيم كه براي مصرف كنندگان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. اگر شما از آن دسته مشترياني باشيد كه با شيشه هاي محكم سس كچاپ كلنجار رفته اند و براي تخليه آن مجبور بوده ايد آن را بارها به شدت تكان دهيد، حتما از اهميت درب پوش هاي جديد آگاه شده ايد. در گذشته هاي نه چندان دور، استفاده كردن از سس، كار هر كسي نبود و اغراق نيست اگر بگوئيم نياز مبرمي به قدرت بدني داشت.

ادامه مطلب: اهمیت درب پوشش ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 268
پرینت

انواع بسته بندی های موجودهدف از بسته بندي کردن اين است که هم زمان نگهداري آنها افزايش يابد و هم بطور کلي از خطر عوامل فساد دروني و بيروني و اکسايش حفظ شود. 
چكيده : هدف از بسته بندي کردن اين است که هم زمان نگهداري آنها افزايش يابد و هم بطور کلي از خطر عوامل فساد دروني و بيروني و اکسايش حفظ شود. همچنين حمل و نقل مواد غذائي بهتر و آسانتر انجام گردد. بسته بندي کالاهاي خارجي غير نفتي، چنان جدي و مسئله ساز است که مي بايد دولت به عنوان گامي در راه توسعه صادرات تسهيلاتي براي وارد کردن دستگاههاي جديد بسته بندي و مواد لازم فراهم آورد و امکاناتي کافي در اختيار شرکتهاي صادر کننده قرار دهد.

ادامه مطلب: انواع بسته بندی های موجود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 304
پرینت

تقاضاي جهاني براي ماشين آلات بسته بندي با رشد ساليانه 5 درصدي تا سال 2010 ادامه خواهد يافت و به 33 ميليارد دلار خواهد رسيد. آهنگ رشد تقاضا از 2000 تا 2005 شتاب بسياري داشته است. در بخش هاي در حال توسعه جهان، توليدکنندگان با داشتن بهترين فرصت هاي فروش، حرکتي سريع رو به رشد و توسعه و پيشرفت خواهند داشت.
سرمايه گذاري ثابت مربوط به فعاليت هاي صنعتي، افزايش درآمد سرانه و رشد توليد لوازم بسته بندي شده، از دلايل افزايش تقاضا براي تجهيزات بسته بندي در اين مناطق رو به رشد است که به طور عمده در آسيا، اقيانوسيه و اروپاي شرقي ديده مي شود.

ادامه مطلب: افزایش تقاضای جهانی ماشین آلات بسته بندی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: بسته بندي
نمایش از 02 مهر 1391 بازدید: 336
پرینت

پروژه اتوماسيون بسته بندي به كمك يك ربات صنعتي از نوع مفصلي (6DOF)
تعريف پروژه
هدف از اين پروژه، معرفي روش پياده سازي توماسيون بسته بندي نيمه خودكار براي قطعاتي است كه هم اينك به صورت تمام دستي انجام مي پذيرد. اين قطعات بر روي تسمه نقاله حركت مي نمايند و پس از انجام عمليات به دست كارگران، بسته هاي آماده شده به ايستگاه رباتيك مي رسند. ربات مي تواند بسته ها را برداشته و داخل كارتن بچيند و پس از تكميل ظرفيت هر كارتن، درب كارتن را چسب بزند. ربات كارتن هاي آماده را داخل پالت قرار مي دهد.

ادامه مطلب: اتوماسيون بسته بندي
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 181 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید