نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سازه های پیش ساخته / ساختمان های پیش ساخته
نمایش از 19 تیر 1392 بازدید: 184
پرینت

تکنولوژی ساختمان های پیش ساخته

تكنولوژی سازه های پیش ساخته سبك و تنوع تكنولوژی های ساختمان بسیار زیاد است و هر كدام ویژگی ها و قاعدتاً محدودیت های خاص خود را دارند. عمده ترین شركت هایی كه در دنیا این تكنولوژی را به كار می گیرند، شركت E.V.G اتریش و شركت های 3D Panel و RAM در آمریكا می باشند. توجه زیاد صنایع اروپایی به تكنولوژی سازه های پیش ساخته سبك به خاطر مشكلاتی بود كه در سایر تكنولوژی های پیش ساخته وجود داشت.

ادامه مطلب: تکنولوژی ساختمان های پیش ساخته
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سازه های پیش ساخته / ساختمان های پیش ساخته
نمایش از 19 تیر 1392 بازدید: 162
پرینت

تاریخچه ساختمان های پیش ساخته

ساختمان های پیش ساخته به نوعی از ساختمان گفته می شود که شامل اجزا یا واحدهای مختلفی است که در کارخانه ساخته شده اند و در محل مورد نظر سرهم و نصب می شوند تا یک واحد کامل را بوجود آورند. در طول تاریخ ساختمان ها در یک مکان ساخته و در جای دیگر سرهم می شده اند. احتمالا اولین خانه پیش ساخته ای که تبلیغ شده است کلبه قابل حمل منینگ بوده است. یک نجار لندنی به نام منینگ اجزای خانه ای را می ساخته است که پس از آن توسط مهاجران بریتانیایی به محلی دیگر فرستاده و سر هم شده است.

ادامه مطلب: تاریخچه ساختمان های پیش ساخته
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سازه های پیش ساخته / ساختمان های پیش ساخته
نمایش از 19 تیر 1392 بازدید: 181
پرینت

سازه های پیش ساخته

به كارگيري بتن، به عنوان يك ماده اصلي ساختماني، نياز به قالب بندي، داربست و اختصاص زمان براي گيرش، عمل‌آوري و مقاوم شدن آن دارد. از اين‌رو، از مدت‌ها قبل، ساخت قطعات بتني پيش‌ساخته مورد توجه قرار گرفت و پيشرفت‌هاي چشمگيري به لحاظ ارائه انواع سيستم‌هاي پيش ساخته حاصل شد.
سازه های پیش ساخته سبک، که به 3D panel پانل یا ساندویچ پانل نیز مشهور است از پدیده های جدید در تکنولوژی ساخت و ساز است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته با استقبال فراوانی روبرو گشته است. ساندویچ پانل از دو لایه شبکه فلزی مش (mesh) در طرفین و یک لایه فوم پلی استارین (foam polystyrene) کند سوز در وسط تشکیل شده است. بطوری که این سه لایه توسط مفتول های جانبی (sher coonnector) به یکدیگر متصل شده است .

ادامه مطلب: سازه های پیش ساخته
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید