نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 86
پرینت

10 نقطه‌ که به اندازه‌ مثلث برمودا اسرارآمیزند

مثلث برمودا و اتفاقات عجیب پیرامون آن همواره ذهن مردم و حتی دانشمندان را درگیر خود کرده است.

مثلث برمودا و اتفاقات عجیب پیرامون آن همواره ذهن مردم و حتی دانشمندان را درگیر خود کرده است. اما در این مقاله از زومیت با مکان‌های دیگری آشنا می‌شوید که دست کمی از مثلث برمودا ندارند.

همه در مورد مثلث برمودا و اتفاقات عجیبی که در آن به وقوع پیوسته، شنیده‌اند.‌ نظریه‌ها در مورد این ناحیه گاه بسیار ساده و گاه بسیار مضحک است. خواه آن را ناحیه‌ای برای سفر در زمان یا آدم‌ربایی "موجودات فضایی‌" بدانید، یا یک تخیل زاده‌ی ذهن برخی افراد ساده لوح، اتفاقات عجیبی که در برمودا به وقوع پیوسته‌اند، غیر‌قابل انکار هستند. با همه‌ی این‌ها برمودا تنها ناحیه‌ای نیست که در آن اتفاقات عجیب رخ داده است. با زومیت همراه باشید تا 10 ناحیه‌ی دیگر زمین را که به اندازه‌ی مثلث برمودا رازآلود هستند، بشناسید.

پیش از شروع مقاله پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی جالب «حقایقی در مورد مثلث برمودا» از وحید خامسی را مطالعه کنید.

مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان هم شناخته می‌شود، حدود منطقه‌ای در ناحیه‌ی غربی اقیانوس اطلس شمالی است که گفته می‌شود، بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده یا از بین رفته‌اند. البته مثلث برمودا دقیقاً شبیه مثلث نیست. بر پایه‌ی نیروی دریایی ایالات متحده‌ی آمریکا چنین مثلثی وجود ندارد و نام آن در انجمن نام‌های جغرافیایی ایالات متحده شناخته شده نیست. در فرهنگ عامه برخی ناپدید شدن‌ها به فراهنجار یا فعالیت‌های زیست فرازمینی در این ناحیه نسبت داده شده است. در این مطلب به ۱۰ منطقه‌ی عجیب دیگر می‌پردازیم که اتفاقاتی عجیب و رمز آلود در آنها به وقوع پیوسته است.

ادامه مطلب: 10 نقطه‌ که به اندازه‌ مثلث برمودا اسرارآمیزند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 112
پرینت

اسرار مثلث برمودا

اسرار مثلث برمودا  bermuda triangle 
تاکنون هزاران گزارش درباره غرق کشتی ها، سقوط هواپیماها و ناپدید شدن سرنشینان آن ها در اعماق آب های اسرارآمیز مثلث برمودا در چند دهه گذشته به ثبت رسیده است، از آن همه کشتی های تجاری و مسافربری و قایق های اکتشافی یا ماهیگیری که در منطقه مثلث مرگ به کام آبهای خروشان دریا فرو رفته اند و از هواپیماهای مسافری یا نظامی دوران جنگ جهانی که در این نقطه سرنگون شده اند تاکنون با همه کاوش های دریایی اثری به دست نیامده است.

هرچند شایعه های مختلف و نظریه های علمی فراوانی از سوی دانشمندان و محققان درباره ناپدید شدن اسرارآمیز آنها مطرح شده است. هرچند برخی کارشناسان، موقعیت‌های ویژه جغرافیایی، یا نیروی جاذبه زمین و جذر و مد اقیانوس‌ها در رابطه با جاذبه‌ها و عوامل فراطبیعی را دلیل چنین پدیده‌ اسرارآمیزی می‌دانند. با این حال معمای مثلث شیطانی برمودا همچنان در پس پرده‌ای از ابهام باقی مانده است.
برمودا منطقه‌ای مثلثی شکل است که در بخش غربی اقیانوس آتلانتیک شمالی (اطلس) قرار دارد و نیروی دریایی امریکا تاکنون وجود چنین منطقه‌ای را به رسمیت نشناخته است و براساس مطالعه صندوق جهانی طبیعت در سال ۲۰۱۳ میلادی که عمده فعالیت‌آن در خصوص حفاظت از محیط زیست تعریف شده، در فهرست مربوط به خطرناک‌ترین مناطق آب و هوایی جهان نامی از مثلث برمودا قید نشده است.هر ساله ۱۰ منطقه از بدترین و مرگبارترین نقاط جوی برای آگاهی خلبانان، کاپیتان‌های کشتی‌ها و رانندگان ترانزیت از سوی صندوق جهانی طبیعت معرفی می‌شود. حتی برخلاف تصور بسیاری از مردم جهان، شرکت‌های بیمه اجازه ندارند برای عبور و مرور کشتی‌های تجاری از منطقه پراسرار مثلث برمودا مبلغ بیشتری از بازرگانان بابت بیمه کالا دریافت‌کنند.

ادامه مطلب: اسرار مثلث برمودا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 75
پرینت

مثلث برمودا

تهیه کننده : مجید مکاری

در غرب اقيانوس اطلس، در آن سوي سواحل جنوب شرقي ايالات متحده، ناحيه ‌اي وجود دارد كه به شكل مثلث است . اين ناحيه از برمودا در شمال آغاز مي‌شود و تا قسمت جنوبي فلوريدا امتداد مي‌يابد، سپس از سمت شرق با گذشتن از جزاير باهاما و پورتوريكو،به طول جغرافيايي 40 درجه به سمت غرب كشيده مي‌شود و دوباره به برمودا باز مي‌گردد.
اين ناحيه كه به مثلث برمودا معروف است،در ليست رازهاي ناشناخته جهان به مكاني اضطراب انگيز وباور نكردني به ثبت رسيده است . در اين مكان بيش از صدها هواپيما وكشتي بدون آنكه كوچكترين اثري از آنان باقي بماند، ناپديد شده‌اند .اغلب اين حوادث از سال 1945 به بعد روي داده است،و در طول 26 سال اخير بيش از 1000نفر در اين ناحيه از جهان جان خود را از دست داده اند، بي آنكه حتي اثري از جسد يكي از آنها يا نشانه اي از بقاياي هواپيماهاو كشتي‌هاي ناپديد شده باقي مانده باشد .

ادامه مطلب: مثلث برمودا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 78
پرینت

 

مثلث برمودا یا مثلث شیطان 

 در اقیانوس اطلس، منطقه شگفت انگیزی وجود دارد که تاکنون، تعداد زیادی از هواپیماها و کشتی ها، بی آنکه نشانه ای از خود برجای گذارند، به طرز اسرارآمیزی در آنجا ناپدید شده اند. 

این منطقه مرگبار که اصطلاحا «مثلث برمودا» یا «مثلث شیطان» نامیده می شود، از شمال به جزیره «برمودا» از باختر به « فلوریدا» و از سوی خاور به نقطه ای از اقیانوس اطلس محدود میشود. حوادث شگفت انگیزی که در این نقطه از عالم اتفاق افتاده، دانشمندان را بر آن داشته است تا در « مثلث برمودا» به مطالعه و کاوش بپردازند و در رابطه با این حوادث، نظریات گوناگون ارائه دهند، ولی این کوشش ها، تا کنون کمکی به حل معما نکرده است.

در حدود ساعت 5/10 شامگاه 29 ژانویه 1948 هواپیمای بزرگ چهار موتوره بریتانیا موسوم به « استار تایگر» هنگامی که با 26 مسافر و خدمه بر فراز « مثلث برمودا» پرواز می کرد، ناگهان به طرز اسرارامیزی ناپدید شد و دیگر هیچ خبری از آن به دست نیامد.
چند دقیقه قبل، تنها یک پیام رادیویی از خلبان هواپیما دریافت شده بود که اعلام کرده بود « هوا خوب است و هیچ مانعی وجود ندارد»
با این حال، هواپیمای « استار تایگر» ناپدید گردید و معلوم نشد چه بلایی بر سر آن آمد.
در ساعت 45/7 دقیقه بامداد روز 17 ژانویه 1949 کاپیتان با هواپیمای خود از فرودگاهی در جزیره « برمودا» به هوا برخاست تا به «کینگستون» واقع در « جامائیکا» برود، ولی این هوایما نیز هنگام عبور از فراز « مثلث برمودا» به سرونوشت هواپیمای قبلی دچار گردید.
کاپیتان 40 دقیقه پس از پرواز، طی یک تماس رادیویی، وضع هوا را عالی توصیف کرد و با اطمینان گفت که به موقع به « جامائیکا» خواهد رسید.
ولی این آخرین پیامی بود که از خلبان هواپیما دریافت شد و پس از آن، فقط سکوتی اسرار آمیز بر قرار گردید.
برای یافتن این هواپیما، قطعات شکسته آن، و یا حتی آثار روغن و بنزین بر سطح آب که می توانست سرنخی به دست دهد، جستجوی گسترده ای به عمل آمد، لیکن این جستجو کاملا بی فایده بود.
پیش از ناپدید شدن این دو هواپیما، حادثه شگفت انگیزی در مثلث برمودا رخ داده بود که توجه همگان را به خود جلب کرد و در حقیقت وجه تسمیه «مثلث برمودا» از آنجا ناشی شد.


ادامه مطلب: مثلث برمودا یا مثلث شیطان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 67
پرینت

مثلث برمودا و سقوط ايرفرانس

نويسنده:حسين کلهر

 2 روز تا پيدا شدن بقاياي پرواز شماره 447 اير فرانس و يک هفته هم تا پيدا شدن جسد 2 مسافر طول کشيد. همين فاصله زماني و مفقود بودن باقي اجساد باعث شد تا دوباره شايعات عجيب و غريبي مثل مثلث برمودا سر زبان ها بيفتد و حتي در همين ايران خودمان هم نقل بشود. ماجراي سقوط ايرباس A-130 فرانسوي، با اينکه در لابه لاي خبرهاي داغ انتخابات گم شد اما براي دوستداران خبرهاي علمي و حتي علمي -تخيلي ازآن خبرهاي داغي بود که مدت ها بود خبري از آنها نداشتيم. 

حتما روزهايي داشته ايد که بي صبرانه منتظر فرا رسيدن شب و قرار دادن سرمبارک روي بالش باشيد؛ روزهايي که از زمين و هوا بدشانسي برايتان نازل مي شود و دليل هيچ کدامشان را هم نمي دانيد؛ اينکه ازاتوبوس جا مي مانيد، در عين حال جلوي در دانشگاه يادتان مي آيد تمرينها را جا گذاشته ايد و از همه اينها بدتر، اينکه در برگشت يکي از افرادي را که اصلاً از ديدنشان خوشحال نمي شويد ملاقات کنيد.
تيم برتون اولين و تلخ ترين خاطره بدش اين بود که از يک جعبه 12 تايي نوشابه، نوشابه اي را برداشت که گاز نداشت؛ اتفاقي که در ابعاد وسيع تر براي مسافران هواپيماي پرواز 447 ايرفرانس روي داد.


يکي از دوازده تا

ادامه مطلب: مثلث برمودا و سقوط ايرفرانس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 82
پرینت

نجات یافتگان مثلث برمودا

نویسنده: محمدرضا زمانی

 من توی یک ساندویچی نشسته‌ام و جگر سفارش داده‌ام. وقت دارد می‌گذرد و قرار است فردا صبح همه چیز به هم بریزد. بالای سرم یک وسیله، شبیه به یک مهتابی روشن آویزان است که کارش کشتن پشه‌هایی است که توی هوا پرواز می‌کنند. آن‌ها یک یکی توی آن می‌روند، می‌ترکند و صدای تق می‌دهند؛ صدایی مثل صدای پف کردن و درست شدن دانه های ذرت در مایکروفر یا راه رفتن زنی با کفش‌های پاشنه بلند داخل راهروی یک بیمارستان. می‌خورند به دیواره برقی دستگاه، تقی صدا می‌دهند، پودر می‌شوند و احتمالاً مثل گردی نامرئی روی سرم می‌ریزند. نمی‌دانم وقتی پشه‌ها در آن ارتفاع پرواز می‌کنند، چه چیزی باعث می‌شود که خود را به کشتن بدهند؟ احتمالاً این مهتابی الکتریکی مثل مثلث برمودا، منطقه ای وسیع در آب‌های اقیانوس اطلس که کشتی‌ها و هواپیماها را به داخل خود می‌کشید و ناپدید می‌کرد، آن‌هایی را که نزدیک شده‌اند و دیگر کاری از دستشان برنمی‌آید به درون خود می‌فرستد. یا شاید پشه‌ها چیزی به غیر از یک صفحه سفید معمولی در هوا نمی‌بینند و نور این صندلی الکتریکی آویزان از سقف، مثل پرتوهای آفتاب در آسمان، آن‌ها را برای نزدیکی و گرم شدن بیشتر قلقلک می دهد. به هر حال هر کدام از این‌ها که باشد، اوضاع من هم شبیه آن‌هاست و قرار است فردا زندگی‌ام به دست خودم زیرورو شود.

نی را توی قوطی نوشابه مشکی فشار می‌دهم و بعد ول می‌کنم تا بالا بیاید. نور لامپ مغازه، افتاده است روی شیشه ویترین و نمی‌گذارد دل و قلوه های ردیف بالا را ببینم. اگر امشب فرار کنم دسته کمی از یک قاتل نخواهم داشت. پدر دوستم جلوی در ساندویچی ایستاده است و یک جورهایی کشیکِ من را می‌دهد. هر بار که نگاهش می‌کنم به من لبخند می‌زند. منتظر است جگر خوردن من تمام شود و تا بیمارستان همراهی‌ام کند. هر طور شده است باید فرار کنم.

ادامه مطلب: نجات یافتگان مثلث برمودا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 113
پرینت

رهاشدگان از مثلث شيطان

نويسنده: سامرا قلي زاده

 حادثه هاي بسياري در رابطه با جزيره برمودا وجود دارد که هنوز هيچ توجيهي براي آنها يافت نشده است

در سال 1429 بعد از اينکه کريستوفر کلمبوس جزاير قناري را به اميد يافتن سرزميني تازه ترک کرد، آن طور که اين کاشف در سفرنامه خود آورده است، هنگامي که به درياي سارگاسو و منطقه اي مثلثي شکل رسيدند او و خدمه کشتي اش گوي هاي بزرگ آتشيني را ديدند که به دريا مي افتاد و قطب نماي کشتي هم انگار که از کار افتاده بود و جهات را اشتباه نشان مي داد اما اين تازه سرآغاز ماجراي شگفت انگيزي بود که سال هاي سال همچنان ادامه داشته است.
در طول صدها سال کشتي ها، هواپيماها و هلي کوپترهاي زيادي به اين منطقه رفتند و هيچ گاه بازنگشتند. به دست آوردن اطلاعات بسيار دقيق از اولين گمشدگان اين منطقه نيز غيرممکن است؛ چرا که ثبت اين وقايع همگي نامنظم بوده است تا اينکه براي نخستين بار نيروي دريايي آمريکا اين منطقه اسرارآميز - يعني مثلث برمودا- را به مردم جهان معرفي کرد. برمودا مثلثي نامرئي است که در اقيانوس اطلس قرار دارد. فلوريدا، پوئرتو ريکو و جزيره برمودا سه منطقه اي هستند که اگر آنها را با يک خط مستقيم به يکديگر متصل کنيد شکل مثلث به دست مي آيد. مثلث برمودا نام خود را از يک ماجراي شگفت انگيز گرفته است.ماجرا از اين قرار بود که در پنجم دسامبر سال 1945 هواپيماهاي بمب افکن آونجر مثل هميشه بر فراز اقيانوس اطلس به پرواز درآمدند تا تمرينات هوايي انجام دهند. برنامه اين طور بود که آنها بايد از فلوريدا به پوئرتو ريکو و از آنجا به جزيره برمودا مي رفتند و دوباره به فلوريدا برمي گشتند. اما همين که اين پنج هواپيما به جزيره برمودا نزديک شدند طبق آنچه از آخرين پيام هاي آنها در دست است هيچ افقي ديده نمي شد و مرز بين اقيانوس و آسمان قابل تشخيص نبود. اين آخرين صبحت هاي آنها با برج مراقبت بود و بعد از آن ديگر اين هواپيماها به فلوريدا بازنگشتند و اگرچه هواپيماي گشت به منطقه اعزام شد اما از آن هم هيچ خبري نشد و بدين ترتيب تلاش ها بي نتيجه ماندند. البته بعد از اين حادثه قايق ها و کشتي هاي ديگري هم بدون هيچ علتي در مثلث اسرارآميز ناپديد شدند. البته اگرچه در اين بين هنوز تعداد گمشدگان کاملاً مشخص نيستند اما مي گويند که حدود 20 هواپيما و 50 کشتي در طول سال هاي متمادي در اين منطقه ناپديد شده اند.

ادامه مطلب: رهاشدگان از مثلث شيطان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 88
پرینت

آیا مثلث برمودا واقعیت دارد؟

ترجمه و تألیف: حمید وثیق زاده انصاری

 در حالی که نا پدید شدن هواپیما ها و کشتیها در اقیانوس اطلس در خارج از ساحل برمودا افراد را به این فکر وا داشته است که آیا مثلث برمودا واقعی است، تحقیقات نشان دهنده ی این مطلب هستند که تمامی این راز چیزی نیست به جز یک فریب بیش از حد مبالغه آمیز.

آیا مثلث برمودا واقعیت دارد؟
مثلث برمودا که به آن نام مثلث شیطان نیز می دهند منطقه ای است که در اقیانوس اطلس واقع گردیده است و به خاطر نا پدید شدن تعدادی هواپیما و کشتی که در این مسیر به مسافرت می پرداخته اند به مکانی اسرار آمیز مشهور گردیده است. این مثلث متمایز گردیده در ساحل برمودا واقع گردیده است، که واژه ی "مثلث برمودا" از این مکان گرفته شده است. هر چند که مدرک مستحکمی در دفاع از این معما وجود ندارد، اما افراد بسیاری این نا پدید گردیدن های مورد ادعا را به پدیده هایی ماوراء الطبیعه و هم چنین فعالیت موجودات فرا زمینی نسبت داده اند.
نظریات مثلث برمودا
پس دقیقاً ماهیت منطقه ی مثلث برمودا چیست؟ آیا این نا پدید شدن ها به واقع به وسیله ی نیروهای ماوراء الطبیعه اعمال میگردند و یا این که دست موجودات فرا زمینی در کار است؟ آیا این مثلث به همان اسرار آمیزیای است که ادعا میگردد؟ صدها فرد، صدها توضیح را در رابطه با این به اصطلاح معمای ماوراء الطبیعه در اقیانوس اطلس دارند. برخی از مشهورترین نظریات درباره ی مثلث برمودا در زیر آورده شدهاند.
بر طبق گفته ی بعضی ها، این منطقه از الگوهای جاذبه ی نابهنجاری برخوردار است، چنان که هر گونه هواپیما و یا کشتیای بر روی سطح این منطقه به اعماق اقیانوس و گور آبی خود کشیده میشود.
برخی از افراد تصور می نمایند که موجودات فرا زمینی و یا بیگانگان تصمیم به انجام آزمایشاتی بر روی اشکال حیات بر روی سیاره ی ما گرفته اند و آنها از مثلث شیطان به عنوان نقطه ای برای جمع آوری نمودن نمونه هایی انسانی برای انجام آزمایش‌ های آزمایشگاهی بیشتر خود استفاده میکنند.
برخی از افراد وجود دارند که حتی این گونه بحث می نمایند که این مثلث در نوع خود دروازه ای است به سوی دنیایی دیگر و تمامی کشتی ها و هواپیما هایی که تا کنون در این منطقه نا پدید گردیده اند به "آن دنیا" انتقال پیدا نموده اند.
برخی از افراد هم بر این باور هستند که حاوی منابعی عظیم از متان است و حباب های بزرگی از این گاز که در کف اقیانوس به وجود می آیند موجب غرق شدن کشتی ها و پایین کشیده شدن هواپیما ها میگردند.
بر طبق آخرین ادعای صورت پذیرفته، این منطقه پایگاه سری کشور ایالات متحده ی آمریکا است، و جایی است که ارتش کشور ایالات متحده ی آمریکا سلاح های مرگ بار خود را در آن جا مورد آزمایش قرار میدهد. و این که تمامی تبلیغات منفی به وسیله ی خود ارتش به انجام رسیده است، تا این که تمام دنیا چیزی در مورد مقاصد پلید آنها نداند.

ادامه مطلب: آیا مثلث برمودا واقعیت دارد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مثلث برمودا (Bermuda Triangle)
نمایش از 14 آذر 1394 بازدید: 84
پرینت

ده نظریه ی برتر مثلث برمودا

تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری

راز مثلث برمودا یکی از محبوبترین اسرار در جهان محسوب میگردد. افراد بسیاری در تلاش برای حل نمودن این راز که به مدت سالها انسان را سر در گم گردانیده است چندین نظریه را مطرح ساخته اند، و ما در این جا ده تا از این نظریه ها را می آوریم. از خواندن آن‌ها لذت ببرید!
مثلث برمودا منطقه ای واقع در ناحیه ی شمال غربی اقیانوس اطلس و در خارج ساحل فلوریدا است که بر طبق گزارشات از بالاترین تعداد هوا پیماها و کشتی هایی برخوردار است که به طوری اسرار آمیز و بی آن که از خود رد و نشانی بر جای گذارند نا پدید گردیدند. این نقطه منطقه ای است که تقریباً به شکل یک مثلث قرار دارد و در میان شهر میامی در ساحل فلوریدا و دو جزیره ی دیگر به نام های جزیره ی برمودا و جزیره ی سن خوآن واقع در کشور پورتوریکو قرار دارد. معمای مثلث برمودا که هم چنین با نام "مثلث شیطان" و یا "جزیره ی شیاطین" هم شناخته میشود، حتی تا امروز هم حل نشده باقی مانده است. با این وجود، نظریه های متعددی مطرح گردیده اند که حتی شامل آن دسته از نظریه هایی میشوند که حتی به وجود عناصر ماوراء الطبیعه و غیر عادی اشاره می نمایند. فقط این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید تا متوجه شوید که کدام یک از آنها ده نظریه ی برتر مثلث برمودا به حساب میآیند.


ده نظریه ی برتر پس پرده ی مثلث برمودا
در این جا ده نظریه ی برتری که در تلاش بر می آیند تا این معما را توضیح دهند آورده شده اند.
نظریه ی 10: تأثیر یک ستاره ی دنباله دار
نخستین نظریه ای که ما آن را در این جا مورد بررسی قرار میدهیم نظریه ی است که اظهار میدارد در حدود چند هزار سال پیش ستاره ی دنباله داری از فضای خارجی به سطح کره ی زمین و در نزدیکی منطقه ای که در حال حاضر مثلث برمودا نام دارد برخورد نمود. به نظر میرسد افرادی که این نظریه را باور دارند، این موضوع را هم پذیرفته باشند که بقایای این ستاره ی دنباله دار جایی در اعماق اقیانوس اطلس قرار دارد و این میدان الکترو مغناطیسی همین ستاره ی دنباله دار است که موجبات تمامی این مسائل را به وجود آورده است، از جمله قطع شدن سیگنال هوا پیماها. هنوز هیچ گونه نشان های از یک ستاره ی دنباله دار و یا چیزی مشابه آن یافت نگردیده است و در فقدان هر گونه مدرک، این نظریه چیزی جز یک فرض باقی نمی ماند.

ادامه مطلب: ده نظریه ی برتر مثلث برمودا
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 109 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید