نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اصحاب و ياران حضرت مهدي (عج)
نمایش از 03 مرداد 1392 بازدید: 190
پرینت

ابى الحسن على بن محمّد سمرى

چهارم  از وكلاء و سفراى حضرت حجت عليه السلام شيخ ابى الحسن على بن محمّد سمرى بود و چون وفات شيخ ابوالقاسم حسين بن روح رحمه اللّه در رسيد به امر حضرت حجت امام عصر عليه السلام قائم مقام خود قرار داد شيخ ابى الحسن على بن محمّد سمرى را و كرامات و معجزات و جواب مسائل شيعيان را حضرت حجة اللّه  عجل اللّه فرجه  به دست او جارى مى فرمود و شيعيان به امر آن حضرت اموال را تسليم او مى نمودند و او به خدمت آن بزرگوار مى فرستاد و چون او را زمان وفات در رسيد شيعيان در نزد او حاضر شدند و از او خواهش كردند كه كسى را به جاى خود بشناساند و امر نيابت را به او واگذارد، او در جواب گفت كه خدا را امرى هست كه بايد آن را به اتمام رساند يعنى بايد غيبت كبرى واقع شود.(250)

ادامه مطلب: ابى الحسن على بن محمّد سمرى
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اصحاب و ياران حضرت مهدي (عج)
نمایش از 03 مرداد 1392 بازدید: 174
پرینت

ابوعمرو عثمان بن سعيد عمروي

عثمان بن سعيد از ياران امامان پاك؛ علي النقي و حسن عسكري (عليهما السلام) بود. از طرف آن دو مورد تأييد قرار گرفت و به شيعيان معرفي شد. «احمد بن علي بن نوح»، به نقل از «محمد بن اسماعيل»، مي نويسد: در سامرا به حضور امام عسكري رفتم. گروهي از شيعيان در حضورش بودند. خادم حضرت وارد شد و گفت: اي آقا، گروهي (مسافر) گردآلود به خانه آمده اند.
حضرت فرمود: آنها گروهي از شيعيان يمني هستند. برو، عثمان بن سعيد عَمروي را بياور.
وقتي عثمان آمد، حضرت به او فرمود: اي عثمان، بي ترديد تو وكيل و مورد اعتماد من هستي و در مال خدا امانت داري. برو و مالي را كه يمني ها آورده اند، بگير.
گفتم: سوگند به خدا، عثمان از شيعيان و برگزيده هاي شماست و شما به آگاهي ما، در اين باره كه او امين بر اموال الهي و وكيل و مورد اعتماد شماست، افزوديد.

ادامه مطلب: ابوعمرو عثمان بن سعيد عمروي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اصحاب و ياران حضرت مهدي (عج)
نمایش از 03 مرداد 1392 بازدید: 161
پرینت

ابوجعفر فرزند عثمان بن سعيد عمروي

وي دومين نايب حضرت حجت(عج) است. و پس از وفات پدرش، بر اساس بيان آشكار امام عسكري(ع) به اين مقام منصوب شد. نامه و توقيعات بسيار بر صدق و امانت و درستي ادعاهاي او دلالت مي كند. از جمله مي توان به روايت عبداللّه بن جعفر حِميَري اشاره كرد. عبداللّه مي گويد: از طرف امام زمان به مناسبت وفات عثمان بن سعيد، نامه اي براي فرزندش «محمد» ظاهر شد كه در آن آمده بود: «اِنّاللّه ِ وَ اِنّا اِلَيْه راجِعُونَ». پدرت سعادتمندانه زندگي كرد و با افتخار وفات يافت. خدايش رحمت كند و به اوليا و سرورانش ملحق گرداند. او هميشه در اطاعت از امرشان كوشا بود و در آنچه او را به خدا نزديك مي كرد، مي كوشيد. خدا روحش را تازه و شاداب كند و از لغزشهايش درگذرد ... خدا تو را كمك كند، نيرو بخشد، ياري ات كند، توفيق دهد، ولي، حافظ، مواظب و كفايت كننده ات باشد.5

ادامه مطلب: ابوجعفر فرزند عثمان بن سعيد عمروي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: اصحاب و ياران حضرت مهدي (عج)
نمایش از 03 مرداد 1392 بازدید: 155
پرینت

ابوالقاسم حسين بن روح نوبختي

وي، كه از صحابه مخصوص امام عسكري و وكيل و كارگزار محمد بن عثمان بود، در سال 305هـ .ق به امر امام عصر، به نيابت برگزيده شد.
حسين، ايراني نژاد و از خاندان «نوبخت» بود. هنگام عيادت نايب دوم از سوي حضرت انتخاب شد. وقتي محمد بن عثمان وفات يافت، حسين بن روح بقيه روز را در خانه او ماند. خادم محمد بن عثمان عصا، صندوقچه و كتابي را، كه از محمد مانده بود، به وي سپرد. حسين بن روح وقتي آنها را ديد، گفت: اين عصا از آن مولايم امام عسكري است؛ صندوقچه حاوي انگشتر امامان است و قنوت ائمه در كتاب ثبت شده است.8

ادامه مطلب: ابوالقاسم حسين بن روح نوبختي
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 183 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید