نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 149
پرینت

نمونه هایی از نعمت و عذاب برزخی

افرادی که با عالم برزخ ارتباطی داشته اند و حجاب ماده را از جلوی چشم آنها برداشته است نعمتها و عذابهای برزخی را به چشم برزخی دیده اند و حکایت در این مورد اولاً از افرادی است که شکی در تقوی و طهارت و صدق آنها نیست ثانیاً مواردش بقدری زیاد است و قرائن درستی آن بحدی است که جای هیچ گونه انکار باقی نمی گذارد.

1- مرحوم محدث قمی آقای شیخ عباس که صاحب تألیفات نافعه فراوانی است می فرمود روزی برای زیارت اهل قبور به وادی السلام نجف اشرف رفتم که ناگهان از دور صدای نعره شتری که می خواهند او را داغ کنند بلند شد، او صیحه ای می کشید و ناله ای می کرد که گوئی زمین وادی السلام می لرزید، من به سرعت بطرف صدا رفتم دیدم شتری در کار نیست بلکه جنازه ای است که برای دفن آورده اند و این نعره ها از اوست ولی اطرافیان اصلاً متوجه نیستند.
این جنازه، مرد متعدی و ظالمی بود که در اولین وهله از ارتحالش به چنین عقوبتی دچار شده بود.

ادامه مطلب: نمونه هایی از نعمت و عذاب برزخی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 324
پرینت

داستانهای عبرت انگیز پس از عالم مرگ : قبر برزخی

قبر برزخی
در ثواب الاعمال شیخ صدوق و بحار الانوار ج 6 ص 222 از امام صادق علیه السلام آمده است یکی از علمای خوب یهود که معروف به " احبار " بودند از دنیا می رود در عالم قبر در عالم قبر فرشته ها او را می نشانند و به او می گویند باید صد شلاق بخوری .می گوید طاقت ندارم .می گویند خوب 99 ضربه . دایما کم می کند تا به یک ضربه شلاق می رسد و در خصوص علت شلاق خوردن می گویند یک روز نماز را بدون وضو خواندی نصف شلاق برای این است و نصف دیگر هم برای این است به مظلومی ظلم می کردند شما یاریش نکردید .و با همین شلاق قبرش پر آتش می شود .

در روایت داریم شخصی حساب کتاب می شود می بیند قطره خونی از مظلومی بر روی لباسش می افتد می پرسد این چیست ؟ می گویند شما در قتل او شریک هستید چون رضایت به قتل او داشتید .

ادامه مطلب: داستانهای عبرت انگیز پس از عالم مرگ : قبر برزخی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 81
پرینت

دیدار دانشجوی مشروب خور با حضرت آیت الله العظمی بهجت

دیدار دانشجوی مشروب خور درس عبرت همه ماست و اینکه همواره فرصت توبه هست و بزرگترین لشکر شیطان " یأس و نومیدی" است ، خود خدا بیش از آنچه ما تصور کنیم از توبه بندگانش شاد می شود... بیایید خدا را شاد کنیم .... حجت خدا و خلیفه او را شاد کنیم...
عقیق: دانشجو بود...دنبال عشق و حال، خیلی مقید نبود، یعنی اهل خیلی کارها هم بود، تو یخچال خونه ش مشروب هم میتونستی پیدا کنی....
از طرف دانشگاه اردو بردنشون قم...قرار شد با حضرت آیت الله العظمی بهجت هم دیدار داشته باشن..از این به بعد رو بذارید خود حمید براتون تعریف کنه...
وقتی رسیدیم پیش آقای بهجت...بچه ها تک تک ورود میکردن و سلام میگفتن، آقای بهجت هم به همه سلامی میگفت و تعارف میکرد که وارد بشن...من چندبار خواستم سلام بگم...منتظر بودم آقای بهجت به من نگاهی بکنن...امااصلا صورتشون رو به سمت من برنمیگردوندن...درحالیکه بقیه رو خیلی تحویل میگرفتن...یه لحظه تو دلم گفتم:""حمید،میگن این آقا از دل آدما هم میتونه خبر داشته باشه...تو با چه رویی انتظار داری تحویلت بگیره...!!!تو که خودت میدونی چقدر گند زدی...!!!""خلاصه خیلی اون لحظه تو فکر فرو رفتم...تصمیم جدی گرفتم که دور خیلی چیزا خط بکشم، وقتی برگشتیم همه شیشه های مشروب رو شکستم، کارامو سروسامون دادم، تغییر کردم، مدتی گذشت، یکماه بود که روی تصمیمی که گرفته بودم محکم واستادم، از بچه ها شنیدم که یه عده از بچه های دانشگاه دوباره میخوان برن قم، چون تازه رفته بودم با هزار منت و التماس قبول کردن که اسم من رو هم بنویسن...

ادامه مطلب: دیدار دانشجوی مشروب خور با حضرت آیت الله العظمی بهجت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 134
پرینت

نصوح، مردی که در حمام زنانه کار می کرد

نصوح مردى بود شبیه زنها ،صدایش نازک بود صورتش مو نداشت و اندامی زنانه داشت او مردی شهوتران بود با سواستفاده از وضع ظاهرش در حمام زنانه کار مى کرد و کسى از وضع او خبر نداشت او از این راه هم امرارمعاش می کرد هم ارضای شهوت.

گرچه چندین بار به حکم وجدان توبه کرده بود اما هر بار توبه اش را می شکست.

او دلاک و کیسه کش حمام زنانه بود. آوازه تمیزکارى و زرنگى او به گوش همه رسیده و زنان و دختران و رجال دولت و اعیان و اشراف دوست داشتند که وى آنها را دلاکى کند و از او قبلاً وقت مى گرفتند تا روزى در کاخ شاه صحبت از او به میان آمد. دختر شاه به حمام رفت و مشغول استحمام شد.

از قضا گوهر گرانبهاى دختر پادشاه در آن حمام مفقود گشت ، از این حادثه دختر پادشاه در غضب شد و دستور داد که همه کارگران را تفتیش کنند تا شاید آن گوهر ارزنده پیدا شود.

کارگران را یکى بعد از دیگرى گشتند تا اینکه نوبت به نصوح رسید او از ترس رسوایى ، حاضر نـشد که وى را تفتیش ‍ کنند، لذا به هر طرفى که مى رفتند تا دستگیرش کنند، او به طرف دیگر فرار مى کرد و...

ادامه مطلب: نصوح، مردی که در حمام زنانه کار می کرد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 80
پرینت

۳ قفلی که «شیخ نخودکی» با یک کلید باز کرد

مرحوم آیت‌الله حسنعلی اصفهانی مشهور به «شیخ نخودکی» در طول ۸ دهه عمر پربرکت خود، کرامات بسیاری را رقم زد که مهم‌ترین آن‌ها تشرّف نزد امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) است. این کرامت‌ها در سایه انس با قرآن و خواندن نماز اول وقت حاصل شد.
 در قدیم که شهر مشهد مقدس به گستردگی کنونی نبود،‌ روستای معروفی به نام «نخودک» کنار آن قرار داشت که شهرت خود را مرهون «شیخ حسنعلی اصفهانی» مشهور به شیخ نخودکی است.

این عارف، فقیه و فیلسوف بزرگ متولد سال 1241 در اصفهان است و از اساتید مشهور وی می‌توان میرزا جهانگیر خان قشقایی را نام برد. آیت‌الله نخودکی در مقطعی نیز با شهید مدرس هم‌حجره‌ای بوده است.

اما بیشترین شهرت شیخ نخودکی به دلیل کرامات اوست که از جمله آن‌ها می‌توان به تشرف نزد حضرت خضر نبی و امام رضا علیهما السلام اشاره کرد. وی همچنین دارای قدرت‌های ماورائی از جمله طی‌الارض، آگاهی از غیب، چشم برزخی،‌ دم مسیحایی و ... بود. او این قدرت‌های الهی را با تهجد، توکل، شب‌زنده‌داری، خواندن نماز اول وقت و انس با قرآن به دست آورده بود. مرحوم آیت‌الله کشمیری در این باره می‌گوید: مرحوم شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی تا چهار سال در مشهد مقدس، هر شب تا صبح قرآن را ختم و به امام رضا(ع) هدیه می‌کرد تا به آن مقامات رسید.

ادامه مطلب: ۳ قفلی که «شیخ نخودکی» با یک کلید باز کرد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 98
پرینت

حکایتی از مرحوم شیخ حسینعلی نخودکی

به سند معتبر از بعضی علمای مشهد که با ابوی ما دوست و رفیق بودند، شنیده‌ام که مرحوم شیخ حسینعلی نخودکی یک بار در این قبرستانی که حالا یک گنبد سبزی از آن باقی مانده، ولی قبلاً قبرستان وسیعی بوده، با بعضی از افراد عبور می‌کردند که به همراهان خود فرموده بودند: گوش کنید، ببیند از این قبر چه چیزی می‌شنوید. همراهان ایشان این کار را کرده و شنیده‌ بودند که آن شخصی که در قبر است، می‌گوید: یک بسته سبزی سه شاهی، یک بسته سبزی سه شاهی، مرتب این حرف را تکرار می‌کرد، ایشان فرموده بودند:

ادامه مطلب: حکایتی از مرحوم شیخ حسینعلی نخودکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 78
پرینت

مکاشفه‌ای که گریبان آیت‌الله زرآبادی را گرفت

آیت‌الله زرآبادی می‌گوید: زمانی در قزوین امام جماعت بودم مدتی به سیر و سلوک پرداختم، به من گفته شد: حال که به این مقام رسیدی اگر بخواهی به مدارج بالاتر و مقامات والاتر برسی، فقط یک راه دارد، و آن ترک اعمال ظاهری است!
خبرگزاری فارس: مکاشفه‌ای که گریبان آیت‌الله زرآبادی را گرفت

مادر آیت‌الله زرآبادی، بانویی صالحه و دختر یکی از علمای قزوین بود و پدرش حجت‌الاسلام سید علی زرآبادی قزوینی متوفای سال 1318 قمری از عالمان وارسته و فاضل و اهل معانی و حقایق بی‌شمار بود.به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، دوم ربیع‌الثانی مصادف است با رحلت عالم ربانی و متأله قرآنی، آیت‌الله سید موسی زرآبادی. وی در سال 1294 هجری قمری در قزوین دیده به جهان گشود.

سید خیلی مراقبت در کردار و گفتار داشتند، حتی بنا به نقل مرحوم حاج شیخ مجتبی قزوینی در جلسه درس، «مرحوم سید گاهی فرزند خردسال ایشان فضولی می‌کرد، ایشان با اشاره به قلمتراشی که در پیش رو داشت، می‌گفتند: آقا... بنشین این قلمتراش گوش را می‌برد. یعنی حاضر نبودند برای آرام کردن و ساکت نمودن فرزند مثل بقیه مردم بگویند: بنشین، گوشت را می‌برم».

مطلبی خواندنی درباره آیت الله زرآبادی (ره)

ادامه مطلب: مکاشفه‌ای که گریبان آیت‌الله زرآبادی را گرفت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 95
پرینت

آیت الله کوهستانی

عالم فاضل حجت الاسلام والمسلمین آقا شیخ محمود محقق از شاگردان معظم له ،درباره مقام معنوی آن بزرگوار می گوید:

آیت الله کوهستانی عالمی متواضع و فروتن بود،هیچگاه از مقام معنوی خود سخن به میان نمی آورد.

روزی در ضمن بحث علمی در مقام اثبات موضوعی که در قیامت ماهیت ها آشکار می شود و عالم کشف و شهود است و انسانهایی که به صفات حیوانی آلوده شدند،در قیامت به همان ماهیت حیوانی خویش محشور می گردند؛مطلبی از زبانش جاری شد ،به گونه ای که نتوانست ادامه ندهد و به ناچار برای من که تنها در خدمت ایشان حضور داشتم ،فرمودند:

روزی اسب سواری را به شکل میمون دیدم!که از جلوی من گذشت،هرچه نظر کردم او را نشناختم .از کسانی که در کنار من بودند پرسیدم:

اسم این اسب سوار چه بود؟گفتند فلانی است!

ادامه مطلب: آیت الله کوهستانی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 145
پرینت

حضرت آیت الله سیّد عبدالکریم کشمیری

حضرت آیت الله سیّد عبدالکریم کشمیری می فرمودند:
در نجف اشرف به خاطر ریاضت های شرعی و حشر و نشری که با اولیای خدا داشتم، چشم برزخی من باز شده بودو صورت برزخی اشخاص را آشکارا می دیدم.
بسیاری از افراد سرشناس که برای آنان احترام فوق العاده ای قایل بودم ، صورت های برزخی ناخوشایندی داشتند و دیدن آنها بسیار آزارم می داد، ولی در میان اشخاصی که در حوزه نجف مطرح نبودند و یا در حوزه اخلاق و عرفان نیز معروفیّتی نداشتند افرادی بودند که چهره برزخی شان بسیار زیبا و تماشایی بود، و همین امر باعث شده بود که کمتر در مجامع حاضر شوم و غالبا سعی می کردم با کسی مراوده ای نداشته باشم.

به تدریج که این حالت فزونی می گرفت ، به هنگام بیرون رفتن از خانه هراسی در من پدید می آمد که مبادا نگاهم ناخوداگاه به شخصی بیفتد که برای او مقام و منزلتی قایلم ولی چهره برزخی نامناسبی داشته باشد! به همین جهت حتّی المقدور می کوشیدم که سرم به پایین باشد و نگاهم با اشخاص تلاقی پیدا نکند!
یک روز که در خلوت خودبه ((محاسبه نفس)) مشغول بودم و حالت مراقبه ای داشتم با خود گفتم:

ادامه مطلب: حضرت آیت الله سیّد عبدالکریم کشمیری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 354
پرینت

حکایات دیده های برزخی (قسمت دوم) 

بهشت را مى‏بيند(1)
آية اللّه‏ حسن‏زاده آملى [در هزار و يك نكته] آورده است: شبى به محضر علامه طباطبايى رسيدم و عرض كردم: حضرت آقا امشب شب جمعه و عيد است (شب 1. مكاشفات اولياى الهى، ص 104. (41) هفتم شعبان 1387 ه . ق) لطفى بفرماييد! فرمودند: سوره مباركه «صاد» را در نمازهاى «وتيره» بعد از حمد بخوانيد كه در حديث است: «سوره ص از ساق عرش نازل شده است.» سپس فرمود: من در مسجد سهله [كوفه] در مقام ادريس نماز مى‏خواندم و در نماز وتيره سوره مباركه «ص» را قرائت مى‏كردم، ناگهان ديدم از جاى خود حركت كردم، ولى بدنم در زمين است؛ به قدرى با بدنم فاصله گرفتم كه آن را از دورترين نقطه مشاهده مى‏كردم تا پس از چندى... نهر آبى را ديدم؛ چنان كه در روايت آمده است: «ص نَهْر فى الجنّة». حقير گويد: چون در مقام ادريس نبى عليه‏السلام نماز مى‏خواندند و خداى متعال در شأن آن حضرت فرمودند: «و رفعناه مكانا عليّا؛ آن را به مقام عالى ارتفاع داديم.» آن صعود و رفعت روى آورده است و مناسبات زمانى و مكانى براى حالات و ارادات انسان عجيب است. 118. بى‏رحمى به حيوان(1) در اسلام بى‏رحمى حتى نسبت به حيوانات نكوهش شده است. مسلمان حق ندارد حيوانى را بيازارد و يا حتى به آن ناسزا بگويد(2) و از اين رو پيامبراكرم صلى‏الله‏عليه‏و‏آله‏وسلم در حديثى مى‏فرمايد: «لَو غُفِرَ لَكُم ما تَأتونَ إلى البَهائِم لَغُفِرَ لَكُم كَثيرا؛ اگر ستمى كه بر حيوانات مى‏كنيد بر شما بخشوده شود، بسيارى از گناهان شما بخشوده شده است.»

ادامه مطلب: حکایات دیده های برزخی (قسمت دوم)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 138
پرینت

علامه طباطبایی

جناب حجة الاسلام شیخ غلامرضا علی پور حکایت کرده اند که:
مرحوم عالم ربّانی حضرت آیت الله وجدانی فخر نقل فرمودند:
در یکی از سالها بعد از ظهر عاشورا، به قبرستان نوِ قم برای قرائت فاتحه رفتم. بعد از قرائت فاتحه متوجه حضور حضرت علامه سیّد محمد حسین طباطبایی در گوشه ای از گورستان شدم. لذا حضور معظم له شرفیاب شده و عرض ادب نمودم. آن بزرگوار چند بار با سوز و گداز به من فرمودند:آقای وجدانی امروز چه روزی است؟
عرض کردم روز عاشورا می باشد.فرمودند: آیا می بینی که تمام موجودات چون آسمان و زمین و جمادات همه در حال گریستن به سید الشهدا(ع)هستند؟

ادامه مطلب: علامه طباطبایی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 92
پرینت

چشم برزخی علامه حسن زاده آملی و رویت روح میرزا جواد اقا ملکی تبریزی

علامه حسن زاده آملی: راقم این سطور پس از آن كه از مرحوم حاج میرزا جواد آقاى ملكى آگاهى یافت، تا مدت مدیدى مى پنداشت كه قبر آن جناب در نجف اشرف است ، تا این كه در شبى از نیمه دوم رجب هزار و سیصد و هشتاد و هشت هجرى قمرى در حدود سه ساعت از شب رفته ، با جناب آیه الله آقا سید حسین قاضى طباطبایى تبریزى برادرزاده مرحوم آقاى حاج سید على آقاى قاضى سابق الذكر، در كنار خیابان ملاقات اتفاق افتاد. با جناب ایشان در اثناى راه از مرحوم حاج میرزا جواد آقاى ملكى سخن به میان آوردم و سؤ ال از تربتشان كردم ، فرمودند: قبر ایشان همین شیخان قم نزدیكى قبر مرحوم میرزاى قمى صاحب قوانین است و لوح قبر دارد. من به محض شنیدن این كه لوح قبر دارد از ایشان نپرسیدم كه در كدام سمت قبر میرزاى قمى و چون با جناب آقاى آسید حسین قاضى خداحافظى كردم شتابان به سوى شیخان قم رفتم كه مبادا در را ببندند، رفتم به شیخان و بسیارى از الواح قبر را نگاه كردم كه بعضى را تا حدى تشخیص دادم و بعضى را چون شب بود و برق هاى آن جا هم ضعیف بود تشخیص دادن بسیار دشوار بود؛ با خود گفتم حالا كه شب است و تاریك است باشد تا فردا، آیسا داشتم از شیخان به در مى آمدم ولى آهسته آهسته كه باز هم نظرم به الواح قبور بود كه دیدم شخصى ناشناس از درب شرقى شیخان وارد قبرستان شده است و مستقیم به سوى من مى آید تا به من رسیده گفت : آقا قبر میرزا جواد آقاى ملكى را مى خواهید؟

ادامه مطلب: چشم برزخی علامه حسن زاده آملی و رویت روح میرزا جواد اقا ملکی تبریزی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 150
پرینت

چشم برزخی علامه جعفری

در سال 1340يا 1341ش، يكي از بازاريان بسيار ثروتمند، عاشق رفتار استاد شده واز ايشان خواسته بود كه استاد در قبال مبلغ پنج هزار تومان به جاي او حج برود.اما استاد نپذيرفت و نرفت.او هم مبلغ پنج هزار تومان ديگر افزوده بود.با اين مبلغ، ايشان مي توانست به حج برود ويك سال هم آنجا متوطن شود، اما چون احتمال مي داد كه آن پول، مقداري محل شبهه باشد، اين تقاضا را رد كرده بود وبا اين عمل، آن مرد صاحب عنوان كه تا آن روز، حامي استاد بود، با ايشان قطع رابطه كرد.

ادامه مطلب: چشم برزخی علامه جعفری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: چشم برزخی علماء
نمایش از 28 فروردين 1394 بازدید: 86
پرینت

راز سنگ قبر آیت الله بهجت + عکس

 

به این ترتیب در وسعتی از سادگی و خلوتی سنگ، اصالت و هویتی برجسته، رخ می‌نماید: «العبد محمد تقی بهجت بن محمود». «العبد» در قطعه‌ای میناکاری نقش می‌گیرد و در هنری زیبا و کاری بسیار بدیع، روی سنگ قبر متصل می‌شود.
تریبون مستضعفین: پس از عروج ملکوتی آیت الله بهجت و خاکسپاری ایشان در حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا حدود دو ماه نشان خاص و ثابتی روی مزار ایشان موجود نبود و پس از آن هم یک صندوق چوبی با پوششی سیاه و پارچه‌ای روی قبر این عالم دینی قرار گرفت. بعد از مدتی نیز آن پارچه، با بنری که نقش محراب داشت و متنی توصیفی و عربی روی آن نوشته شده بود جایگزین شد.

اما سرانجام از طرف بیت آیت الله بهجت سنگی به ابعاد ۸۰ × ۱۸۰ پیشنهاد می‌شود اما در بازار سنگ این نوع سنگ بسیار کمیاب بود و نیاز به پیگیری‌های مداوم داشت؛ از سوی دیگر برداشت از وجوهات شرعی، برای تهیه سنگ مزار به هیچ عنوان مورد نظر بیت معظم له نبود و برخی دوستداران و شاگردان آیت الله بهجت، داوطلب پرداختی به میزان توانایی خود و چند نفری نیز داوطلب پرداخت کل وجه شدند.

ادامه مطلب: راز سنگ قبر آیت الله بهجت + عکس
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 213 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید