نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: رشته اقتصاد
نمایش از 05 آبان 1391 بازدید: 405
پرینت

                                     نگاهی بر طرح تحول اقتصادی

نباید تردید داشته باشیم که اصل انجام طرح تحول اقتصادی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. امید است میلیاردها دلار سرمایه اندوخته برای آبادانی میهن اسلامی به کار گرفته شود تا آیندگان به نقد تاریخی ما ننشینند.
پس هر گاه هدفی برای همگان از نخبگان گرفته یا کل جامعه تقدس پیدا می‎کند در انجام آن نبایستی ابهام داشت. مجموعه‎ای که بخواهد چنین ماموریت بزرگی را انجام دهد بایستی یاری نمود. این همکاری هم به صورت نرم افزاری هم سخت افزاری می‎تواند موضوعیت پیدا کند.
داشتن یک ایده خوب به تنهایی کافی نیست. طراحی دقیق برای انجام اهداف ذکر شده و گرفتن بازخورد طرح و اصلاحات حین اجرا می‎تواند ضامنی برای اجرای درست باشد.

ادامه مطلب: نگاهی بر طرح تحول اقتصادی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: رشته اقتصاد
نمایش از 05 آبان 1391 بازدید: 363
پرینت

                             نقش تسهيلات بانكي در چرخه حيات شركتها

يكي از مهمترين منابع موردنياز سازمانها براي بقا و ادامه فعاليتهايشان، منابع مالي است. بخشي از اين منابع مالي عمدتا" ازطريق سرمايه‌گذاري بنيانگذاران سازمان، سهامداران شركت و يا از فروش كالاها و خدمات شركت تامين مي شود. ولي در اكثر اوقات اين منابع مالي تكافوي نيازهاي شركتها را نمي كند و نياز به منابع مالي ديگري احساس مي شود. در پاسخ به اين نياز بانك ها با جذب سپرده‌هايي، تسهيلاتي را دراختيار سازمانها قرار مي دهند. اما سوال اينجا است كه چه تسهيلاتي بهتر قادر است نيازهاي مالي شركتها را مرتفع سازد؟

ادامه مطلب: نقش تسهيلات بانكي در چرخه حيات شركتها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: رشته اقتصاد
نمایش از 05 آبان 1391 بازدید: 394
پرینت

                      ضرورت اصلاح تجاری کشور برای پیوستن به WTO

یکی از اقداماتی که در فرایند اصلاح تجاری کشور می تواند صورت گیرد، حذف ممنوعیت هایی است که بر اساس قانون وضع شده است، البته ممنوعیت های برخی از کالاها بر اساس شرع مقدس اسلام وضع شده که رفع آنها از عهده سیاستگذاران اقتصادی خارج است , اما آنچه که در تبدیل ممنوعیت های وارداتی به تعرفه های معادل می تواند راه­گشا باشد پاسخ به این سؤال هاست:

که وقتی کشوری می خواهد عضو سازمان تجارت جهانی گردد، امکان وضع چند درصد تعرفه برای کالاهای با مشخصات مذکور وجود دارد؟

کشور مذکور چقدر قدرت چانه زنی و مذاکره در برابر شرکای تجاری خود و دیگر اعضای سازمان تجارت جهانی دارد؟

همچنین متوسط تعرفه برای چنین کالاهایی در سطح جهان و بخصوص در سطح کشورهای در حال توسعه چقدر است؟

ادامه مطلب: ضرورت اصلاح تجاری کشور برای پیوستن به WTO
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: رشته اقتصاد
نمایش از 05 آبان 1391 بازدید: 402
پرینت

                              نظام پرداخت ها و اثر آن در روند اقتصادي جامعه

از لازمه هاي كار مضاعف اين است كه در اقتصاد ما نظام پرداخت ها بايد عمدتاً مبتني بر كار و خلاقيت باشد، اگر ما در تشويق كار جدي باشيم مي بايد به نفس كار هم توجه و عنايت لازم را داشته باشيم. اين وجوه  بايد در نظام پرداخت ها، قيمت هاي نسبي، و در اقتصاد خود را نشان بدهد. كسي كه كار مولد مي كند با كسي كه بدون توليد ارزش افزوده، توقع درآمد دارد بايد فرق داشته باشد. نظام پرداخت ما بايد كار ‌ـ محور و ابتكار ـ محور بشود. اخيراً در اقتصاد ما چيزي رواج پيدا كرده كه روز به روز هم گسترش پيدا مي كند و آن "پرداخت هاي شاخصي" است. نظام بانكي ما براي تبليغ قرعه كشي، ميلياردها تومان پول هزينه مي كند كه مردم شادمان باشند. اين، به چه معناست؟ ما چه پيامي داريم به فضاي اقتصادي خود مي دهيم؟! آيا پيامي كه از اين حاصل مي شود "كار كردن" است؟!

ادامه مطلب: نظام پرداخت ها و اثر آن در روند اقتصادي جامعه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: رشته اقتصاد
نمایش از 05 آبان 1391 بازدید: 398
پرینت

                   ابتکار یک روستایی در تبدیل روستایش به قطب گردشگری

9 سال پیش در یک شب بارانی دو گردشگر موتور سوار آلمانی در راه ماندند و برای اینکه بتوانند در یک جای امن شب را به صبح برسانند به خانه یک روستایی پناه بردند*. عباس یک کارگر ساده روستایی همراه خانواده اش تلاش کرد تا به شیوه خودش از مهمانان خارجی به خوبی پذیرایی کند...

*کلبه آنها محقر بود و به جز چای آتشی و غذای روستایی چیز دیگری نداشتند. مهمانان عباس خارجی بودند و امکانات او برای پذیرایی اندک.* سادگی پذیرایی خانواده عباس و زندگی یکروزه در روستای خوش آب و هوا رضایت حداکثری دو مهمان آلمانی را جلب کرد آنقدر که *سه ماه بعد یک گروه هفت نفره آلمانی به پیشنهاد دوستانشان به خانه عباس رفتند. آنها خواستند تا با همان دم پختک و چای آتشی که دوستانشان تعریف کرده بودند در خانه روستایی عباس پذیرایی شوند*. صبح عباس راهنمای آنها شد تا بتوانند مناطق دیدنی و طبیعی روستای بزم شهر بوانات فارس را
ببینند.

ادامه مطلب: خلاقیت یک کارگر روستایی ایرانی که میلیاردر شد!
 

صفحه1 از5

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 206 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید