نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خلاقيت و نوآوري
نمایش از 18 آبان 1391 بازدید: 350
پرینت

والدین چطور سبب مرگ خلاقیت در کودکانشان می شوند؟

 اگر والدین گرامی نتوانند شرایط و زمینه ی مناسب را برای پرورش خلاقیت فرزندشان مهیا نمایند و قدرت متعادل سازی شخصیت آنان را نداشته باشند ، سبب مرگ خلاقیت در فرزندانشان می گردند و ...

  عوامل موثر در شکوفایی خلاقیت

فراهم آوردن زمینه های مساعد و تدارک لوازم بازی های دلخواه و ساده  ، می تواند خلاقیت فرزندان را شکوفا سازد . مانند:
بازی های فکری، حل معما و جدول، تبدیل وسایل خراب و بی مصرف به اشیاء مفید تزئینی، انواع و اقسام کارهای دستی، نقاشی، ترکیب رنگ ها، خلق شکلی جدید در نقاشی وهنر ، مطالعه ی زیاد و... تمرین های مناسب برای شکوفایی خلاقیت می باشند.

ادامه مطلب: والدین چطور سبب مرگ خلاقیت در کودکانشان می شوند؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خلاقيت و نوآوري
نمایش از 18 آبان 1391 بازدید: 303
پرینت

روش ها و تکنیک های خلاقیت و نوآوری

 

تکنیک های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد خلاقیت و افزایش توان حل خلاق مسئله کمک شایانی به توان فرد در تمام مراحل خلاقیت و فرآیند حل خلاق مسئله می نماید...

 به عبارت دیگر هر یک از تکنیک های خلاقیت، مرحله یا مراحلی از فرآیند خلاقیت را تقویت می کنند. این تکنیک ها فردی و گروهی می باشند که تکنیک های فردی شامل: توهم خلاق و DOIT و تکنیک های گروهی شامل طوفان فکری، دلفی، سینکتیکس و تکنیک های مشترک شامل اسکمپر، در هم شکستن مفروضات، چرا، مورفولوژیک است. محور اصلی تمام این روش ها و تکنیک ها، شکستن قالب های ذهنی است.

ادامه مطلب: روش ها و تکنیک های خلاقیت و نوآوری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خلاقيت و نوآوري
نمایش از 18 آبان 1391 بازدید: 319
پرینت

در جستجوی کارمند خلاق

لحظه به لحظه بر سرعت اطلاعات اضافه می شود و این خود منجربه شتاب بیشتر دانش آفرینی می شود و به دنبال آن بارانی از اندیشه های جدید تولید می شود.

انسان برای پیشگیری از پیامدهای ناخواسته این انفجار اطلاعاتی می بایستی از مغز خود مدد بگیرد تا بتواند زندگی سالمی برای خویش فراهم نماید.شاد و با امید زندگی کند و به دور از اضطراب و نگرانی فعالانه تلاش نماید و علاوه بر داشتن یک زندگی خلاق و سالم در توسعه جامعه خود نیز نقش مثبت داشته باشد.

ادامه مطلب: در جستجوی کارمند خلاق
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خلاقيت و نوآوري
نمایش از 18 آبان 1391 بازدید: 314
پرینت

چگونه دانش آموز خلاق می‌شود

 کودکان امروز، لازم است بزرگسالانی خلاق و مبتکر باشند، زیرا جهان به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و آنان نیاز دارند برای رویارویی با مشکلات و فائق آمدن بر آنها خلاقانه فکر و عمل کردن را بیاموزند.

 بیشتر بزرگسالان هیچگاه فکر نمی‌کنند که چگونه می‌توانند خلاق و مبتکر شوند، زیرا نه یک رشته هنری خاص را که منجر به شکوفا شدن استعدادهای آن‌ها شود، دنبال می‌کنند و نه سعی دارند میان دانسته‌ها و پدیده‌های محیطی‌شان ارتباطی جدید برقرار کنند. در صورتی که خلاقیت، ابتکار و نوآوری مرحله‌ای از رشد عقلی است که می‌تواند منجر به ساخت و ایجاد موقعیتی برای راحت‌تر زیستن شود.

ادامه مطلب: چگونه دانش آموز خلاق می‌شود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خلاقيت و نوآوري
نمایش از 18 آبان 1391 بازدید: 303
پرینت

انجام دادن کارها از روي عادت: قاتل خلاقيت

 برخي افراد اغلب در محيط کار خسته و بي تفاوت به نظر مي رسند. آن ها وظايف محوله خود را از روي عادت و به صورت تکراري انجام مي دهند. در مورد حل مشکلات و افزايش بهره وري اظهار نظر نمي کنند، دقت و تسلط کافي بر روي عملکرد خود ندارند و گاهي پيش مي آيد که اين افراد از اطلاعات و آگاهي اندکي در مورد وظايف خود برخوردارند و اکثر کارها را از روي سليقه شخصي يا تقليد از ديگران به انجام مي رسانند. آن ها معمولا به کار خود علاقه نشان نمي دهند ولي بيشتر اين افراد تمايلي هم به تعويض کارشان ندارند.

ادامه مطلب: انجام دادن کارها از روي عادت: قاتل خلاقيت
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید