نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسان بزرگ
نمایش از 21 آبان 1391 بازدید: 174
پرینت

يونگ و روانشناسي دين

 بسياري در دهۀ 1950 بر اين باور بودند كه يونگ يك «فرويدي» است. هرچند او در سال 1909 توسط فرويد براي بازديد از دانشگاه كلارك دعوت شد، اما با اين حال نبايد او را تنها يك روانشناس يا روانكاو توصيف كرد.امروزه شما در آمريكا بسياري از كتابها را دربارۀ يونگ در كتابفروشي‌ها خواهيد يافت كه حتي از كتاب‌هاي مربوط به فرويد نيز بسيار بيشتر است.زيرا ايده‌هاي او اكنون بسيار در افواه عمومي رايج و متداول شده است. اما يك مشكل وجود دارد و آن اين كه فهم و درك آثار يونگ، دشوارتر از فهم و درك آثار فرويد است.

ادامه مطلب: يونگ و روانشناسي دين
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسان بزرگ
نمایش از 21 آبان 1391 بازدید: 220
پرینت

زندگینامه ژان پیاژه Jean Piaget

  ژان ویلیام فریتز پیاژه (Jean William Fritz Piaget) روان‌شناس، زیست‌شناس، منطق‌دان، و شناخت‌شناس سویسی‌ست که به خاطر کارهایش در روان‌شناسی رشد و شناخت‌شناسی شهرت یافته‌است...

  ژان ویلیام فریتز پیاژه (Jean William Fritz Piaget) روان‌شناس، زیست‌شناس، منطق‌دان، و شناخت‌شناس سویسی‌ست که به خاطر کارهایش در روان‌شناسی رشد و شناخت‌شناسی شهرت یافته‌است.

ادامه مطلب: زندگینامه ژان پیاژه Jean Piaget
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسان بزرگ
نمایش از 21 آبان 1391 بازدید: 214
پرینت

زندگی نامه کارل راجرز (1902 – 1987)

 كارل رانسوم راجرز پدر جنبش استعدادهاي بالقوه بشر و يكي از سه روان – د رمانگر معتبر و برجسته زمان ، در هشتم ژانويه سال 1902 در اوك پارك از توابع شيكاگو متولد شد و در چهارم فوريه سال 1987 در سن 85 سالگي متعاقب يك عمل جراحي كه روي شكستگي لگن خاصره اش انجام شد ، در اثر حمله قلبي در لاجولاي كاليفرنيا در گذشت . راجرز وصيت كرده بود جسد وي بدون هيچ گونه تشريفاتي سوزانده شود .

ادامه مطلب: زندگی نامه کارل راجرز (1902 – 1987)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسان بزرگ
نمایش از 21 آبان 1391 بازدید: 245
پرینت

ریموند کتل؛ زندگینامه و نظریات

 روانشناس بسيار مشهوري است که زمينه هاي ابعاد شخصيت و مزاج، دامنه توانايي هاي شناختي، ابعاد پوياي انگيزش و هيجان، الگوهاي گروه و رفتار اجتماعي، پيش بيني کننده هاي خلاقيت و موفقيت را بررسي و اندازه گيري کرده است...

 

زندگینامه  ريموند کتل (تولد: 1905 ، درگذشت: 1998)

روانشناس بسيار مشهوري است که زمينه هاي ابعاد شخصيت و مزاج، دامنه توانايي هاي شناختي، ابعاد پوياي انگيزش و هيجان، الگوهاي گروه و رفتار اجتماعي، پيش بيني کننده هاي خلاقيت و موفقيت را بررسي و اندازه گيري کرده است. و بيش از 50 کتاب و 500 مقاله نوشته و بيش از 30 تست طراحي کرده است. او شانزدهمين روانشناس تأثيرگذار در قرن بيستم بوده است.

ادامه مطلب: ریموند کتل؛ زندگینامه و نظریات
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسان بزرگ
نمایش از 21 آبان 1391 بازدید: 231
پرینت

بی. اف. اسکینر / زندگینامه و نظریات

  بی. اف. اسکینر ( B.F. Skinner ) -   (1904-1990)

 اسکینر برای ثبت رفتارها از ثبت پاسخ تراکمی استفاده می­کند...

 برس فردریک اسکینر(به انگلیسی: Burrhus Frederic Skinner) (زادهٔ ۲۰ مارس۱۹۰۴- مرگ ۱۸ اوت۱۹۹۰) روان‌شناس، نویسنده، مخترع، پشتیبان اصلاحات اجتماعی و چامه‌سرای آمریکایی بود.

او از ۱۹۵۸ تا زمان بازنشستگی‌اش در سال ۱۹۷۴ استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد بود. او ابداع کننده چند روش مهم برای مطالعه آزمایشی رفتار بود. به علاوه او پایه‌ریز فلسفهٔ علمی تازه‌ای به نام رفتارگرایی بنیادین بود و اعتقاد داشت روانشناسی باید با تجدید نظر در جنبه‌های غیر علمی خود، به علمی به استواری فیزیک و شیمی تبدیل شود. وی همچنین بنیادگذار تحلیل تجربی رفتار بود. او را یکی از اثرگذارترین روان‌شناسان تاریخ و حتی بزرگترین روانشناس سدهٔ بیستم می‌دانند. او نویسنده‌ای پرکار بود که ۲۱ کتاب و ۱۸۰ مقاله نگاشت.

ادامه مطلب: بی. اف. اسکینر / زندگینامه و نظریات
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسان بزرگ
نمایش از 21 آبان 1391 بازدید: 258
پرینت

اریک اریکسون

 نظریه رشد روانی-اجتماعی اریکسون یکی از معروف‌ترین نظریه‌های شخصیت در روان‌شناسی است... برخلاف پياژه كه بر رشد شناختي تأكيد دارد , اريكسون بر ابعاد عاطفي و اجتماعي رشد تكيه ميكند . شايد بتوان نظريه ي پياژه در رشد شناختي و نظريه ي اريكسون در رشد عاطفي و اجتماعي را مكمل يكديگر دانست...

ادامه مطلب: اریک اریکسون
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 117 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید