نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 242
پرینت

نقش پدران در گرايش‌هاي اخلاقي دختران

پدران باید نیازهای متنوع دختران را بشناسند، چون عدم توجه و تأمین آنها از جانب والدین به خصوص پدران می‌تواند به طور بالقوه احتمال گرایش دختران به ایجاد ارتباط با جنس مقابل را افزایش دهد...

 دوران نوجواني و بلوغ (18-12 سالگي) دوران ظهور نيازهاي متنوع رواني- اجتماعي است؛ نيازهايي كه موجب پيچيده‌تر شدن روابط نوجوان با خود و سايرين مي‌شود. در ميان نيازهاي متنوع اين دوره نياز به محبت و توجه جنس مقابل جايگاه ويژه و منحصر به فردي دارد. اين نياز به طور كلي مقارن با بيداري غرايز ج ن س  ي و بيداري صفات ثانويه و رشد سريع ابعاد بدني (16-14 سالگي) آغاز مي‌شود و ابتدا به صورت كشش‌هاي عاطفي (به خصوص در دختران) و سپس به صورت يك نياز عاطفي – ج ن  س ي در برابر جنس مقابل خودنمايي مي‌كند. پديد آمدن تمايل به جنس مقابل تابع قوانين رشد و تكامل بشري بوده، اساس انگيزه تشكيل خانواده و تكامل و بقاي نوع انسان نيز مرهون درك چنين نيازي از جانب انسان‌هاست.

ادامه مطلب: نقش پدران در گرايش‌هاي اخلاقي دختران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 180
پرینت

مبانی روان شناختی ارتباط مؤثر والدین با فرزندان در محیط خانواده

 خانواده، یک سازمان اجتماعی کوچک است که روابط اعضای آن، بخصوص روابط والدین با فرزندان، مهم ترین عنصر شکل دهنده این سازمان است...

 

مقدّمه
خانواده، یک سازمان اجتماعی کوچک است که روابط اعضای آن، بخصوص روابط والدین با فرزندان، مهم ترین عنصر شکل دهنده این سازمان است. رشد مطلوب و سالم فرزندان در تمام ابعاد مرهون ارتباط مؤثر و مطلوب والدین با فرزندان می باشد. تحلیل های نظری و تجربی بسیاری به ارتباط مؤثر والدین با فرزندان اختصاص یافته است و برای آن اهمیت و ارزش خاصی قایل شده اند.

ادامه مطلب: مبانی روان شناختی ارتباط مؤثر والدین با فرزندان در محیط خانواده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 234
پرینت

کار تیمی چیست؟ Team work

 تیم عبارت است از یک گروه دو یا چند نفره از افراد که بطور مستقیم با یکدیگر در تعامل هستند. ما در بسیاری از مراحل زندگی با تیم ها سر و کار داریم.  تیم خانواده، تیم دوستان، تیم همکاران، همکلاسی ها، تیم های ورزشی و...

 ▪ تیم چیست و چه تفاوتی با گروه کاری دارد؟
▪ چند نوع تیم وجود دارد؟
▪ دلیل اهمیت تیم‌ها چیست و چرا در اقتصاد الکترونیکی و نوین جهانی اهمیت بیشتری یافته‌اند؟

ادامه مطلب: کار تیمی چیست؟ Team work
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 315
پرینت

روان­شناسی گروه­های سیاسی

 روان­شناسی گروه­های سیاسی یکی از مباحث بین رشته­ای مطالعات علوم انسانی است که حداقل در ایران قبل از انقلاب اسلامی و حتی بعد از آن به صورت ریشه­ای و دقیق مورد واکاوی قرار نگرفته و این موضوع هم­چنان به عنوان یکی از مسایل مبهم در حوزه مطالعات علوم انسانی مطرح است...

ادامه مطلب: روان­شناسی گروه­های سیاسی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 210
پرینت

روانشناسی تمسخر و شوخی!

 چه کسانی تمسخر می کنند ؟ افرادی که دچار عقده حقارت شدید می شوند برای مبارزه علیه حقارت خود و همسان کردن خویش با فرد دیگر به تمسخر روی می آورند...

 این واژه ها رابه کرات شنیده اید چقدر مسخره ست ، چه شکلییه ؟ موها شو ببین چی پوشیده ،ببین موقع حرف زدن چه جوری دستهاشو تکون میده ،چقدر بی کلاسه هنوز اسم این مارک رو نشنیده ، چقدر چاقه ، چقدر لاغره، درازه، کوتاهه ، بلد نیست ، همه ش سه میکنه ، بی جنبه ست ، بی عرضه ست و…..

ادامه مطلب: روانشناسی تمسخر و شوخی!
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 192
پرینت

روان شناسي فرافردي

 روان شناسی فرافردی ،‌مطالعه ی روان شناختی تجربه های فرافردی ( تجربه هایی که افراد را به سوی تعالی سوق می دهند ) و همبستگی ها ی آن هاست . امروزه این رویکرد در افق رشته های گوناگونی مانند بهداشت ، علو م اجتماعی ، انسان شناسی و جامعه شناسی هم پدیدار شده است .

ادامه مطلب: روان شناسي فرافردي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 200
پرینت

جراحی روانی قبل از جراحی زیبایی لازم است

 عده‌ای برای کسب اعتماد نفس بیشتر دست به اقداماتی از قبیل جراحی‌های زیبایی می‌زنند که این روش نتیجه بخش نخواهد بود؛ این افراد باید دست به جراحی روانی بزنند!

انسان از زمانی که به دنیا می‌آید، هیچ تصویری از خود ندارد و حتی شکل خود را نمی‌بیند و زمانی که در سن 14تا16 ماهگی (که آن بستگی به میزان هوش افراد دارد)، خود را در آینه می‌بیند.

ادامه مطلب: جراحی روانی قبل از جراحی زیبایی لازم است
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 218
پرینت

جایگاه افکار عمومی در روان شناسی اجتماعی

 بدون شک افکار عمومی تاثیر قابل ملاحظه ای بر محیط اجتماعی و سیاسی دارد...

 یکی از مباحث مهم و مطرح در روان شناسی اجتماعی (social psychology) بحث پیرامون پدیده افکار عمومی(public opinion) است. این پدیده در عصر حاضر مورد توجه بسیاری از سیاستمداران و دانشمندان علوم سیاسی قرار گرفته و از گفتگوها و محاوره های اجتماعی گرفته تا مباحث تخصصی سیاسی و اجتماعی به کار می رود.

ادامه مطلب: جایگاه افکار عمومی در روان شناسی اجتماعی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 186
پرینت

تکنیک های شناخت افراد دورو

 دورویی همانند یک سکه تقلبی است که روزی خود را نشان می دهد. انسان ها بر حسب انسان بودن دارای دو رو هستند ؛ یک رو، که ظاهر افراد و روی دیگر باطن انسانهاست. دورویی بیانگر این نکته است که ارتباطات در جامعه به شکل مؤثر صورت نمی پذیرد. این عبارات، بخشی از صحبت های دکتر علی صباغیان، استاد علوم ارتباطات است. وی معتقد است که وقتی ظاهر و باطن افراد با یکدیگر همخوانی نداشته باشد و هر کدام به شیوه خودشان عمل کنند، دورویی به وجود می آید.

ادامه مطلب: تکنیک های شناخت افراد دورو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 243
پرینت

بررسي علل گرايش جوانان به شيطان پرستي

 نمادها و سمبول‌هاي شيطاني روي لباس‌ها، گردنبندها و دستبندها، انگشترها و ساعت‌ها، از كفش تا كلاه همه جا ديده مي‌شود...

 حجة‌الاسلام و المسلمين حميد رضا مظاهري سيف، رئيس مركز مطالعات و پژوهش‌هاي اسلامي دانشگاه صنعتي شريف و پژوهشگر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي دفتر تبليغات حوزة علمية قم و نويسنده هفت كتاب و هفتاد و سه مقاله در نشريات علمي است، آخرين اثر وي با نام "جريان‌شناسي انتقادي عرفان‌هاي نوظهور" بوده كه از سوي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي منتشر شده است.

ادامه مطلب: بررسي علل گرايش جوانان به شيطان پرستي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 176
پرینت

بررسی جراحی زیبایی از نظر روان شناسی

 افراد و شخصیت های کمال گرا بیشترین متقاضیان اعمال جراحی زیبایی بینی هستند که بخش عمده ای از نارضایتی پس از عمل جراحی مربوط به این افراد است...

 بر اساس آمارهای موجود اعمال جراحی بینی در دنیا رو به کاهش و در عوض سایر جراحی های که برای جوان سازی فرد صورت می گیرد رو به افزایش است ولی ایران هنوز بیشترین متقاضی اعمال جراحی را داراست .

ادامه مطلب: بررسی جراحی زیبایی از نظر روان شناسی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 256
پرینت

بحران خشونت در خانواده

 رفتار پرخاشگرانه را خشونت و کلام پرخاشگرانه را پرخاشگری گویند . اِعمال خشونت به دو شیوه جسمانی و کلامی است و علت و هدف هردو ، یک موضوع است . یکی از موضوعاتی که آسیبهای بسیار جدی به ارتباط میان زوجین وارد می کند ، خشونت است . ممکن است بتوانید با سعی بسیار ، همسرتان را برای خشونتی که نسبت به شما داشته ، ببخشید ؛ ولی فراموش کردن آن ، به ویژه اگر تکرار شود بسیار مشکل و حتی غیر ممکن است ...

ادامه مطلب: بحران خشونت در خانواده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 156
پرینت

اثرات رایانه بر روح و روان کودکان و جوانان

 عصر ایران: امروزه دسترسی کودکان و قشر جوان به بازی‌های الکترونیکی به سادگی امکان‌پذیر است در حالی که اکثر والدین نسبت به خطرات استفاده بیش از حد این بازی‌ها بی‌اطلاع هستند. در گذشته بازی‌ها از طریق ارتباط کودکان با یکدیگر انجام می‌شد اما امروزه کودکان از زمان درک و فهم این بازی‌ها بیشترین ساعات روز را صرف اینگونه بازی‌ها می‌کنند در حالی که این ارتباط هیچ‌گونه رابطه عاطفی و انسانی ایجاد نمی‌کند و درصورتی‌که اگر بازی‌ها فکری نیز نباشد تأثیر‌گذاری نامطلوب بر روحیات کودک خواهد داشت.

ادامه مطلب: اثرات رایانه بر روح و روان کودکان و جوانان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي اجتماعي
نمایش از 23 آبان 1391 بازدید: 209
پرینت

آدم‌ها نه سیاهند نه سفید

یکی از صفات روانشناختی جامعه که روز به روز در حال افزایش است، تفکر «همه یا هیچ» است که از نظر روانشناسی جزء تحریفات شناختی محسوب شده و می‌تواند در عملکردهای فردی و اجتماعی تاثیر گذار باشد.

ذهن انسان توانایی فهم انواع گزاره‌های پیچیده ریاضی و منطقی را دارد اما تعامل ذهن با محیط کاملا بر اساس گزاره های ذهنی نیست.در واقع تعامل ذهن با محیط تعاملی کلی، تجربه محور، هیجان محور و امنیتی است.

ادامه مطلب: آدم‌ها نه سیاهند نه سفید
 

صفحه1 از4

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 119 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید