نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 151
پرینت

یه روز پر انرژی داشته باشید !

  صدای زنگ ساعتی که صبح روزهای شنبه به صدا درمی آید برای هیچ گوشی خوشایند نیست . این صدا که صبح زود شما را بیدار می کند آخرین وداع ما با تعطیلات آخر هفته است…
ولی نگران نباشید روشهای ساده ای نیز وجود دارند تا این احساس آرامش کمی بیشتردر ما باقی بماند حتی روزهایی که داریم از خستگی می میریم .

۱- نوشیدن آب
کمبود آب در بدن ایجاد خستگی می کند . پس برای اینکه سرحال بمانید سعی کنید آب بدنتان را حفظ کنید . شاید کافئین انرژی شما را بازگرداند اما مطمئناً دوست ندارید مرتب از آن استفاده کنید . ممکن است نوشیدنی های انرژی زا و قهوه بتوانند با تحریک هورمونها موقتاً انرژی شما را افزایش دهند اما به محض اینکه اثر آن از بین برود ، خستگی ، شما را از پا درمی آورد . روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب آغاز کنید . بعد در طول روز یک فنجان قهوه بنوشید و دوباره به سراغ آب بروید .

ادامه مطلب: یه روز پر انرژی داشته باشید !
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 122
پرینت

هنر و آرامش

 شاید تا به حال حس کرده باشید که رنگ‌ها چگونه می‌توانند شما را آرام کنند. به‌طور حتم، بارها برای شما پیش آمده است که از دیدن رنگ طلوع آفتاب یا آبی بیکران دریا، تمام خستگی‌های خود را فراموش کرده و احساس شادمانی و خوشبختی کرده باشید.
روانشناس‌ها معتقد هستند که رنگ‌ها تأثیر روانی عمیقی بر انسان می‌گذارند. برای نمونه، دکترها در اتاق عمل از لباس سبز استفاده می‌کنند که بیمار با دیدن آنها قبل از بیهوشی دچار استرس و وحشت نشود و احساس آرامش را به او منتقل کنند. در هنر نقاشی، رنگ‌ها به دو دستهٔ گرم و سرد تقسیم می‌شوند. رنگ‌های گرم ایجاد شادمانی، نشاط، حرک و هیجان می‌کنند. در حالی که رنگ‌های سرد، منجر به سکوت و آرامش می‌شوند.

ادامه مطلب: هنر و آرامش
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 134
پرینت

 

۱۲ نکته برای طرح گفتگوی کوتاه و سودمند

بر اساس مکتوبات “دبرا فاین” نویسنده کتاب “هنر مکالمات کوتاه” توانایی برقراری ارتباط با دیگران از طریق گفتگوهای کوتاه می‌تواند شما را به جاهای بالایی برساند. “فاین” در گذشته یک مهندس خجالتی بوده و در سمینارها ( پی سی پدیا ) و همایش‌ها داخل دستشویی پنهان می‌شده تا با دیگران برخوردی نداشته باشد و مجبور نشود که با آنها صحبت کند. در حال حاضر او یک سخنران حرفه‌ای است و معتقد است که قابلیت برقراری ارتباط با دیگران یک امر کاملاً اکتسابی است. “فاین” و همراهانش راهکارهای زیر را برای برقراری یک مکالمه کوتاه، مختصر و مفید به ما پیشنهاد می‌کنند:

ادامه مطلب: ۱۲ نکته برای طرح گفتگوی کوتاه و سودمند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 105
پرینت

موانع خلاقیت در محیط خانواده

 ۱- تأکید بیش ازحد والدین برهوش و حافظه کودک

بسیاری از والدین ، ناآگاهانه کودک خود را فقط با هدف تقویت مهارت های حافظه ای و انباشتن ذهن وی از اطلاعات عمومی ، تربیت وهدایت می کنند و برای حافظه و هوش کودک اهمیتی بیش از حد قائل می شوند. این گروه از والدین بدون در نظر گرفتن این اصل تربیتی مهم که تنها اطلاعات عمومی و داشتن حافظه قوی برای تکامل و رشد فکری و باروری استعدادهای کودک کافی نیست ، با اصل قراردادن هوش وحافظه کودک، از پرورش سایر تواتمندی های ذهنی و روانی کودک خود ، که مهم ترین آنها تفکر خلاق است ، غافل می مانند.

ادامه مطلب: موانع خلاقیت در محیط خانواده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 105
پرینت

مرز میان اعتماد به نفس و غرور چیست؟

 براى روشن شدن مرز میاناعتماد به نفس و غرور، ابتدا باید تعریفى از این دو مقوله داشته باشیم. اعتماد به نفس یعنى خود را باور داشتن؛ باور به توانایى و قابلیت خود در عمل. معناى رایج آن، خوداتکایى در برابر اتکار به دیگران و خودباختگى در برابر دیگران است. اما غرور در لغت به معناى فریفتن و به خود بالیدن است.

اعتماد به نفس؛ یعنى، خود را باور داشتن، باور به توانایى و قابلیت خود در عمل کردن، اطمینان به توانایى خود در دنبال کردن فعالیت‏ها و ثابت قدم بودن، باور به توانایى خود در عبور از موانع، باور به توانایى خود براى درخواست کمک از دیگران در مواقع لزوم، باور به توانایى خود در ایجاد ارتباطى معنادار و محبت آمیز با دیگر انسان‏ها، باور به توانایى خود در یافتن عشق، تفاهم، مهر و شفقت در هر موقعیتى به خصوص در مواقع دشوار و بالاخره باور به وجود خود به عنوان اشرف مخلوقات کهروح الهى در او دمیده شده است و او خلیفه و جانشین خدا در روى زمین مى‏باشد.

ادامه مطلب: مرز میان اعتماد به نفس و غرور چیست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 156
پرینت

مثبت اندیشی در زندگی شخصی و کاری

قسـمـت اعـظـم استرس و بدبختی زندگی آدم ها به خاطر منفی نگری و منفی بافی است.همیشه جنگی سهمگین بین تفکرات مثبت و منفی وجود داشته است، و اکثر اوقات این نیروهای منفی هستند که حکمفرما میـشونـد. گـاهی اوقات وقتی به خودمان می آییم میبینیم کـه نتوانسته ایم جلوی این نیـروهـا و تـفـکرات منـفـی را بگیریم و آنها موفق شده اند همه ی زندگی ما را اسیر خود سازند.

ادامه مطلب: مثبت اندیشی در زندگی شخصی و کاری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 104
پرینت

کاربرد عملی روان شناسی در زندگی روزمره

هدف شما چه ترک سیگار باشد، چه کاهش وزن و چه یادگیری یک زبان جدید،درس هایی از روان شناسی می تواند راهنمای شما در پیدا کردن انگیزه قوی تر و بیشتر باشد.برای افزایش سطح انگیزشی خود برای انجام دادن یک کار می توانید برخی از راهنمائی ها و توصیه های زیر را که برگرفته از پژوهش هایی در روان شناسی شناختی و آموزشی هستند، به کار بندید:معرفی عناصر بدیع و تازه برای بالا نگاه داشتن میزان علاقه مندی خود.تغییر مسیر به منظور جلوگیری از خستگی و یکنواختی.

ادامه مطلب: کاربرد عملی روان شناسی در زندگی روزمره
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 183
پرینت

عشق چیست؟

آیا من به خاطر اینکه به شما نیاز دارم دوستتان دارم؟ یا به خاطر اینکه دوستتان دارم به شما نیاز دارم؟

 (اریج فرام) وقتی به کسی می گویید «دوستت دارم» به چه معنی است؟ جوابها و تفاسیر زیادی به این سؤال وجود دارد. اما زمانی که این سؤال را می پرسید اکثریت مردم می گویند که عشق یک حس است و در قالب کلمه نمی گنجد. مردمی که عاشق شدن را تجربه کردند از یک احساس درونی شبیه خواب گرم و شیرین گاهی از گیجی و بی فکری صحبت می دهند. مارازیتی دوناتلا روانپزشک از دانشگاه پیزا بیان کرده که «دیوانه وار عاشق شدن براستی باعث بیماری روانی می شود.» همیشه مردم می پرسند «عشق واقعی را چگونه بشناسم؟ چگونه مطمئن شوم چه زمانی عشق آسیب به من می زند؟» در تلاشی برای پاسخ به این سؤالها، از مردمی که احساس عاشقی را تجربه کردند سؤال شد و این نتایج طبق تحقیقات انسان شناس پروفسور هلن ای. فیشر بدست آمد: مردمی که عاشق شدند نیروی قوی را حس می کنند که سبب کشش این دو جنس به هم می شود، گاهی این نیرو، کشش قوی فیزیکی است و به گفته روانشناسان عامل مهمی در عشق خیالی است. گاهی فراتر از این بوده و تحقیقات جدید پیشنهاد می کند بدنهای ما فرایندهایی را ایجاد می کند که مطمئن می شویم عاشق جنس مخالف شده ایم.

ادامه مطلب: عشق چیست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 109
پرینت

شناخت پرخاشگری و درمان آن

پرخاشگریاز هدف آسیب رساندن سرچشمه می‌گیرد. بر اساس تعریف عملیاتی ارائه شده، پرخاشگری تمایل یه شرکت در اعمال آسیب‌زای فیزیکی و روان شناختی برای کنترل اعمال دیگران است. در ایران یکی از عمده ترین علت‌های مرگ و میر جوانان پرخاشگری آن‌ها به یکدیگر است. نگاهی کوتاه به اطراف نشان خواهد داد که همان‌گونه که الیوت ارونسون گفته است(عصر ما عصر پرخاشگری است).

ادامه مطلب: شناخت پرخاشگری و درمان آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 130
پرینت

شخصیت سالم از نظر روانشناسان

  روانشناسان کمال (انسان گراها) با دیدی نو به ماهیت انسان می نگرند.
روانشناسان کمال درعین اینکه تاثیر محرکهای بیرون، غریزه ها و کشمکش های دوران کودکی را بر شخصیت انسانی نفی نمیکنند، آدمیان را قربانی دگرگونی ناپذیر این نیروها نمیدانند. آدمی میتواند و می باید در برابر گذشته، طبیعت زیست شناختی و اوضاع و احوال محیط خویش به پا خیزد.

ادامه مطلب: شخصیت سالم از نظر روانشناسان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 96
پرینت

ده روش برای افزایش رضایت از زندگی

 در چند سال اخیر‌، روان‌شناسان و جامعه‌شناسان به بررسی اطلاعات درباره پرسشی پرداخته‌اند که قبلاً‌ برای فلاسفه مهم بود: چه چیزی باعث رضایت ما می‌شود؟ به نوشته عصرایران٬ پژوهشگران به این منظور تحقیقات گسترده‌ای در سراسر جهان انجام داده‌اند تا ببینند چگونه چیزهایی مانند پول، نگرش، فرهنگ، حافظه، تندرستی، نوع‌دوستی و عادات روزانه بر احساس بهروزی ما تأثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب: ده روش برای افزایش رضایت از زندگی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 92
پرینت

 

 

 

 

چه نکاتی را رعایت کنیم تا راحت تر به خواب رویم؟
 

چه نکاتی را رعایت کنیم تا راحت تر به خواب رویم؟
 ارسال توسط: ثمر شمس در مرداد ۱۷م, ۱۳۹۰ تحت دسته‌بندی: روانشناسي, روانشناسی عمومی, ويژه هاي سايت. شما می‌توانید نظرات مرتبط با این مقاله را دنبال کنید: RSS 2.0. شما می‌توانید یک نظر راجع به این مقاله بدهید و یا یک ترک‌بک به این مطلب بدهید.
 کلمات کلیدی : بالش, خوابی آرام, دمای اتاق خواب, مقاله روانشناسی, چگونه راحت بخوابیم؟

ادامه مطلب: چه نکاتی را رعایت کنیم تا راحت تر به خواب رویم؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 114
پرینت

چگونه شاد باشیم؟

 شادی و خوشحالی باعث افزایش طول عمر و همچنین جلوگیری از انواع بیماریها و حتی سرطان ها می گردد. گرچه شاد بودن به مقدار زیادی به رضایت فرد از وضعیت موجود مرتبط است ولی انسانها خود می توانند با تمرین و دقت زندگی خود را شادتر کنند .

 شادی موهبتی است از جانب پروردگار که به همه انسان ها هدیه داده شده. شاد بودن همیشه آسان نیست، شاد بودن می تواند یکی از بزرگترین مبارزات ما در صحنه زندگی باشد و گاه می تواند تمام پا فشاری ها، انضباط فردی و تصمیماتی را که برای خود فراهم آوردیم مخدوش کند.

ادامه مطلب: چگونه شاد باشیم؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: روان شناسي عمومي
نمایش از 23 خرداد 1392 بازدید: 99
پرینت

چگونه بر روی رئیس خود تاثیر مثبت بگذاریم؟

داشتن شغلی مناسب و داشتن روابط کاری خوب، آرزوی هر فرد شاغلی است. اما گاهی به دست آوردن این شغل به اندازه راضی نگهداشتن کارفرما مشکل نیست! درواقع ورود و باقی ماندن در یک موسسسه، کارخانه، شرکت و هر محیط کاری دیگری، علاوه بر اینکه به تواناییهای خاص و متناسب با آن نیاز دارد، بلکه نیازمند هوش، سیاست کاری صحیح و نشان دادن تواناییهای فردی است.

گاهی تصور میکنیم همین که کار خود را بدون مشکل انجام میدهیم کافی است، اما در دنیایی که تناسبی بین نیروی متخصص و کار مناسب وجود ندارد، رعایت نکات زیر میتواند در حفاظت از موقعیت شغلی بسیار مفید واقع شود:

1. اهداف را بشناسید. خود را با اهداف و ارزشهای کارفرما و موسسه تطبیق دهیدو اولویتهای رئیس خود را اولویت خود بدانید.

ادامه مطلب: چگونه بر روی رئیس خود تاثیر مثبت بگذاریم؟
 

صفحه1 از4

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 133 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید