نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 120
پرینت

پیش بینی های ادیسون


دانشمندان بی‌شماری آمدند و رفتند اما نام «توماس آلوا ادیسون» به عنوان بزرگ‌ترین مخترع قرن بیستم در تاریخ ثبت شده است. درست 100 سال پیش در سال 1912، توماس ادیسون در مصاحبه با روزنامه «میامی متروپولیس» در مورد یک قرن بعد پیش‌بینی‌هایی انجام داده بود.

 دانشمندان بی‌شماری آمدند و رفتند اما نام «توماس آلوا ادیسون» به عنوان بزرگ‌ترین مخترع قرن بیستم در تاریخ ثبت شده است. درست 100 سال پیش در سال 1912، توماس ادیسون در مصاحبه با روزنامه «میامی متروپولیس» در مورد یک قرن بعد پیش‌بینی‌هایی انجام داده بود. شاید خواندن پیش بینی‌های این کاشف الکتریسیته برای سال 2012 خالی از لطف نباشد.
 ادیسون پیش بینی کرده بود قطارهای بخار به کلی منسوخ شده و الکتریسیته به عنوان نیروی محرک اصلی قطارهای قرن 21 جایگزین شود. این مخترع بزرگ مسافرت هوایی را یکی از راه‌های رایج سفر در سال 2011 اعلام کرده بود: «وسایل نقلیه‌ای که سرعت شان در آسمان به بیش از 200 مایل در ساعت خواهد رسید به انسان‌ها امکان می‌دهد صبحانه را در لندن بخورند در پاریس قرارداد تجاریشان را امضا کنند و شام در خانه شان باشند.»

ادامه مطلب: پیش بینی های ادیسون
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 181
پرینت

 توماس اديسون با ثبت 2500 اختراع !بیوگرافی توماس اديسون

زادروز ۱۱ فوریه ۱۸۴۷
میلان ،اوهایو
درگذشت ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱
وست اورنج ،نیوجرسی
مذهب خداانگاری
همسر ماری استیل‌ول
مینا ادیسون
فرزندان ماریون استل
توماس آلوا
ویلیام لزلی
مادلین
چارلز
و تئودور میلر ادیسون
والدین ساموئل اوژن ادیسون (۱۸۰۴-۱۸۹۶)
نانسی ماتئوس الیوت(۱۸۱۰-۱۸۷۱)

 

 
یک لحظه فکر کنید که برق برای همیشه خواهد رفت . چه خبر وحشتناکی! آیا این اتقاق باعث توقف همه دنیا نخواهد شد .

وقتي شب‌هنگام وارد منزل مي‌شويم و با زدن يك كليد تمام خانه خود را روشن مي‌كنيم. هنگامي‌ كه برق شهري قطع مي‌شود و از استفاده وسايل برقي چون تلويزيون، ضبط‌صوت، کولر، مايكرو ويو و كامپيوتر و خيلي از وسايل برقي ديگر محروم مي‌شويم، آن‌وقت يادمان مي‌آيد كه توماس اديسون چه خدمت بزرگي به بشريت كرده است.

 تام در كودكی مانند دیگر بچه ها در مدرسه موفق نبود . كودكي كه به دليل فقر طبقاتي از رفتن به مدرسه محروم مي‌شود و در منزل، نزد مادرش خواندن و نوشتن را مي‌آموزد. تام پسری كنجكاو بود و همیشه در تلاش بود تا بفهمد چیزهای اطرافش چگونه عمل می كنند و دوست داشت بتواند كاری كند كه آنها بهتر عمل كنند. در آمريكا از وي با اين عنوان ياد مي‌كنند: «آن‌كه از ظرفشويي به ميليونري رسيد.» هرچند كه آمريكائيان او را يكي از قهرمانان ملي كشور خود مي‌دانند.

دوران کودکی و نوجوانی
توماس آلوا اديسون، روز 11 فوريه 1874 در شهر ميلان در ايالت اوهايوي آمريكا به دنيا آمد. زمانى كه ادیسون 7 ساله بود، خانواده اش به میشیگان نقل مكان كردند. 4 سال بعد، توماس به عنوان پسر بچه فروشنده روزنامه و شیرینى در قطار بین پورت هورون و دیترویت مشغول به كار شد. این شغل وقت چندانى از وى نمى گرفت و او مى توانست به اندازه كافى به كارهاى دیگر مشغول شود.

ادامه مطلب: توماس اديسون با ثبت 2500 اختراع !
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 175
پرینت

اختراع گرامافون توسط "توماس اديسون" مخترع امريكايي (1878م)

توماس آلوا اديسون در طول عمر خود، ابتكارات و ابداعات فراواني را به انجام رساند. يكي از اين اختراعات، گرامافون يا دستگاه سخنگو نام داشت كه آن را پس از آزمايش‏هاي بسيار در 23 دسامبر 1878م اختراع كرد و نوع مقدماتي ضبط صوت به حساب مي‏آمد. اين گرامافون داراي صفحه دايره‏اي با پوشش نازكي از ورقه فلز قلع بود كه اديسون آن را با دست مي‏چرخاند، زيرا موتورهاي برقي در آن زمان هنوز رواج نيافته بودند. طرز كار گرامافون به اين نحو بود كه هنگامي كه گوينده در لوله ضبط كننده حرفي مي‏زد، ارتعاشات مكانيكي توليد مي‏شد و سوزني اين ارتعاشات را به ورقه قلعي منتقل مي‏كرد. اثرات سوزن بر صفحه قلعي مزبورْ، نمايش‏گر زيري و بمي صدا بود. براي تكرار صداي ضبط شده، سوزن ديگري در خطوط به جاي سوزن اولي به كار برده مي‏شد تا صدا را كه در لوله ضبط كننده ثبت شده بود دوباره عيناً توليد نمايد.

ادامه مطلب: اختراع گرامافون توسط "توماس اديسون" مخترع امريكايي (1878م)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 162
پرینت

اختراعات اديسون از نظر تعليم و تربيت

نويسنده: دکتر ابوالحسن شيخ
علما و دانشمندان که حاصل و ثمره ي عالي تربيت و پررش اند همه هنگام در اين ترقيات و پيشرفت ها سهم بزرگ و به سزايي را دارا بوده و در انتشار و توسعه دانش از هيچ چيز فرو گذار ننموده و محرک اصلي اين عامل به شمار مي روند .
البته براي درک و استفاده از اشيائي که ما را احاطه نموده اند در عصر اتمي محتاج به تعليم و پرورش بيشتري مي باشيم . جاي بسي خرسندي است که آموزش و پرورش جاي خود را حفظ نموده و سطح زندگاني را بالا برده و ثروت و سلامتي که به وسيله ي دانشمندان و مربيان انتشار و توسعه يافته در تمام کشورها به خصوص در آمريکا در رفع احتياجات پيشرفت تقاضاهاي عمومي تربيتي کمک هاي شايان نموده است توجه و نظري به صد سال اخير پيشرفت هاي ما را به خوبي نشان مي دهد .
يکي از بزرگ ترين ثمرات مؤسس و موفقيت هاي تربيت و پرورش توماس آلوا اديسون است که در يازدهم فوريه 1847 در آمريکا متولد شد. اديسون فقط سه ماه در مدرسه ماند. چه روش تعليم و تربيت آن زمان از پيشرفت و جولان افکار نابغه به شدت جلوگيري مي کرد و اجباراً دبستان را به مناسبت استهزاء و تمسخر معلم جاهل و نادان ترک نمود و تحت تعلميات و مراقبت و مواظبت مادرش و حس کنجکاوي زوال ناپذير خود يکي از ناطقين زبردست و تربيت شدگان مشهور عالم گرديد.
شايد هم ترک محيط دبستان محرک تربيت و کسب فضائل او شد ولي در هر حال فکر و نبوغ او هميشه متوجه استفاده تربيت و آموزش در اختراعاتش بود. همين فکر در مورد دو نوع از اختراعاتش که گرامافون و عکس متحرک باشد او را بيش از هر اقدام و وسيله ي ديگر در عالم پرورش و تربيت متوجه و مشغول نموده بود و علاقه ي اديسون در اين موضوع ا زمان ترک دبستان تا روز آخر عمرش در سال 1931 به خوبي مشهود و هويدا است .
محققاً تاثيرات و نفوذ زياد او در تعليم و تربيت از کلماتي که هانري فورد درباره ي او اظهار داشته است مجسم مي گردد . فورد مي گويد : « اديسون بيش از هر انسان ديگر از اول خلقت عالم تا به حال براي محو و نابودي فقر و فاقه زحمت کشيده است. » و به طوري که همه ما مي دانيم فقر و ناچيزي دشمن بزرگ تربيت و تعليم مي باشد .

ادامه مطلب: اختراعات اديسون از نظر تعليم و تربيت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 140
پرینت

 ادیسون (2)

نویسنده: عبدالحسین سعیدیان

چگونگی اختراع ضبط صوت
در اوت 1877 ادیسون طرح یک وسیله ضبط صوت استوانه ای را تهیه کرد و در آزمایشگاه خود در منلوپارک، نیوجرزی، نمونه ای از آن را ساخت. سپس در مقابل دستیاران حیرت زده خود نشان داد که ماشین اختراعیش می تواند صدا را ضبط و منعکس کند. او یک ترانه معروف کودکستانی را بنام «مردی یک بره کوچک داشت» خواند و دستگاه ضبط صوت عین صدای او را منعکس ساخت.
حتی خود ادیسون از موفقیت فوری خویش شگفت زده شد.
خود او می گفت: «من هیچ وقت تا این حد حیرت زده نشده بودم و فکر نمی کردم که اختراع من در همان مرحله اول به نتیجه برسد.
ادیسون این ماشین را «فونوگراف» نامید که از ترکیب دو کلمه یونانی به معنی صدانگار تشکیل شده است.
دستگاه اختراعی او دارای یک مکانیسم ساده بود که از این اجزاء تشکیل شده بود: یک استوانه فلزی با یک شیار مارپیچی ممتد، یک واحد ضبط صوت شامل یک بوق کوچک و یک دیافراگم که یک سوزن فولادی نوک تیز به آن وصل شده بود، یک واحد پس دادن صوت که شبیه واحد ضبط صوت بود و سوزنی داشت که سر آن گرد شده بود تا صدا را صاف تر سازد، و یک ورق حلبی که دور استوانه پیچیده شده بود.
برای ضبط کردن صوت، استوانه همزمان با سخن گفتن، آواز خواندن یا نواختن یک آلت موسیقی، با یک دستگاه چرخانده می شد. صدا دیافراگم را به ارتعاش درمی آورد و سوزن را به داخل و خارج ورق حلبی می راند وشیارهایی تولیدمی کرد که از هزاران خط کوچک تشکیل می شد.
برای شنیدن صدائی که به این ترتیب ضبط می شد، روش کار معکوس می گشت. سوزن صدا برگردان با داخل شدن در شیار و خروج از آن باعث ارتعاش دیافراگم برگردان صدا می شد و یک شیپور بزرگ این صدا را به حدی که قابل شنیدن باشد تقویت می کرد.
این اختراع جدید در 1877 درست همان اثر را در اذهان عمومی کرد که فرود مه نوردان امریکایی در کره ماه در سال 1969. ادیسون که در آن زمان فقط 30 سال داشت، به صورت یک قهرمان درآمد و به او لقب «جادوگر پارک منلو» دادند.
معهذا با کهنه شدن اختراع فونوگراف از شدت هیجان مردم نیز کاسته شد و دیگر از خیل تماشاگران مشتاق آن خبری نبود.
حقیقت این است که این دستگاه هنوز خیلی ناقص بود صدایی که از آن برمی خاست خشن بود و وقتی که ورق حلبی برداشته می شد، میزان کردن شیارهای آن با شیارهای استوانه غیر ممکن بود. ورقه حلبی حداکثر بیش از چهار یا پنج بار کار نمی کرد.
ولی ادیسون و سایر مخترعانی که وارد صحنه شده بودند به زودی اختراع جدید را بهبود بخشیدند. استوانه با پوشش حلبی جای خود را به استوانه ی موم اندود داد و در پایان قرن صفحه جایگزین استوانه شد.

ادامه مطلب: ادیسون(2)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 162
پرینت

ادیسون (1)

نویسنده: عبدالحسین سعیدیان
در 10 سالگی به شیمن رو آورد، و در عین حال شکلات و روزنامه نیز می فروخت در 13 سالگی کر شد در 14 سالگی روزنامه ای منتشر نمود در 16 سالگی تلگرافچی شد در 22 سالگی همه کارها را کنار گذاشت و تنها به آزمایش و اختراع پرداخت. در 33 سالگی در سراسر گیتی بلند آوازه شد. تا پایان عمر همواره می کوشید و حتی گاه بیست ساعت در شبانه روز کار می کرد. 1093 اختراعش را به ثبت رسانید علاوه بر این، اختراعات دیگران را اصلاح و تکمیل می کرد. برای برخی از اختراعاتش بیش از ده هزار آزمایش می کرد.
از این گذشته ادیسون مردی بی ریا، بشر دوست و حتی باید گفت بیشتر مصلح بود تا مخترع. بسیاری ازدوستان و نزدیکانم در شگفتند که چگونه من همه ساعات شبانه روز سرگرم کار و فعالیت هستم و هرگز خسته نمی شوم و از پا نمی افتم. اشتباه آنان در این است که آنچه من انجام می دهم بنظر خودم کار نیست، بلکه نوعی سرگرمی لذت بخش و هیجان انگیز است که نه تنها خستگی نمی آورد، بلکه آنرا برطرف هم می کند. در واقع آنچه ملال انگیز و رنج آور است و می تواند شخص را در هم بکشند و از پا بیندازد، یا بیکاری است یا اشتغال بکاری است که دوست نداشته باشیم.

ادیسون - EDISON توماس آلواد 1931-1847
شاید بزرگترین مخترع در طول تاریخ بوده است. تنها سه ماه برای تحصیل به مدرسه رفت. اما این مخترع بزرگ با اختراعات خود زندگی میلیونها نفر را دگرگون ساخت.
هنری فورد مخترع آمریکائی درباره ادیسون گفت: «دوره زندگی ادیسون را باید عصر ادیسون نامید زیرا، ادیسون کمکهای بزرگی به بشریت نمود.»
ادیسون تنها 1093 اختراع خود را به ثبت رسانید، چه تعداد فراوانی اختراعات دیگر داشت که آنها را به ثبت نرسانید.(1)»
ادیسون در تعریف نبوغ گفت: یک درصد الهام و 99% کوشش و تلاش، از این رو با ایمان به این عقیده روزان و شبان در حال کار بود مگر مدت زمانی کوتاه که میخفت. هر چیزی، نظر موشکاف ادیسون را به سوی خود جلب می کرد. در زمینه های پزشکی، داروسازی دست به تجربه و آزمایش می زد و برنامه ای برای تنوع و آسایش کار کشاورزی و کار در کشتزارها پیشنهاد نمود. در تکمیل رادیو کوشید، و استفاده از انرژی اتمی را پیشگوئی کرد. ادیسون پیوسته در تکمیل اختراعات و دستگاههای اختراعی خود برای هر چه ساده تر و معمولی تر کار کردن و آسان تعمیر نمودن دستگاههای سودمند می کوشید. همچنین اختراعات دیگران را اصلاح و تکمیل می کرد. از جمله تلفن، ماشین تحریر، سینما، ژانراتورهای برق، ترنهای برقی را می توان بر شمرد.(1)»

ادامه مطلب: ادیسون(1)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 141
پرینت

 

پدر عصر الکتریک: توماس ادیسون در مقابل نیکولا تسلا

انواع مختلفی از دادخواست‌های پدری در گشت‌های اینترنی وجود دارد. فرزند در میان این طوفان الکتریسته است در مورد این که چه کسی پدر الکتریسیته است. نیکولا تسلا یا توماس ادیسون؟ بیایید پیدا کنیم.

اگر نفرت می‌توانست به الکتریسیته تبدیل شود آنگاه همه دنیا را روشن می‌کرد. – نیکولا تسلا
مطمئناً بسیار خوب است که در یک موقعیت فلسفی با در نظر گرفتن این که ما تئوری‌های زیادی از نفرت، کینه‌ توزی و توطئه برای رسیدگی‌ داریم، که در خلال این جریان بنویسیم، شروع کنیم. نیکولا تسلا مردی بود که با نقل قول مذکور نسبت داده شده به عنوان فردی ساده لوح برای گربه‌ای – که – همه‌ی – کِرِم – را – به دست - آورد در مقابل توماس ادیسون شناخته ‌شده ‌‌است.
بین این دو نابغه چه اتفاقی افتاده که طرف دارانشان را در هر دو طرف، که برای ادعای پیروزی تا حد جنون پیش رفته‌اند، آزرده ‌خاطر کرده است؟ بسانِ همه‌ی نزاع‌های برخروشیده در موضوع فکر در مقابل پول، حماسه‌ی تسلا – ادیسون نیز حکایت پستی برای گفتن دارد.
اما قبل از این که ما به کار زشت طرفداری از آنها بپردازیم بیایید تا جای ممکن به گرفتن دید معقول و عینی از این شخصیت‌های با استعداد اما بیشتر از ‌خود ‌راضی بپردازیم.

ادامه مطلب: پدر عصر الکتریک: توماس ادیسون در مقابل نیکولا تسلا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: توماس ادیسون
نمایش از 27 دی 1393 بازدید: 140
پرینت

زندگینامه توماس ادیسون

توماس ادیسون مخترع با استعداد در سال 1847 در شهر میلان ایالت اوهایو آمریکا به دنیا آمد. او فقط حدود سه ماه آموزش و تحصیل رسمی آن زمان را داشت چون مدیر مدرسه‌اش دریافته بود که وی عقب افتاده است...
زندگینامه توماس ادیسون ,مخترع ,دانشمند,مخترع برق, مجید مشیری, علیرضا خمسه, بیوگرافی رویا تیموریان, زندگی نامه ارسطو, ارحام صدر, زندگی نامه اخوان ثالث, بیوگرافی هدیه تهرانی,بیوگرافی نیوشا ضیغمی اکبر عبدی,زندگینامه توماس ادیسون - بیوگرافی آکا
توماس ادیسون مخترع با استعداد در سال 1847 در شهر میلان ایالت اوهایو آمریکا به دنیا آمد. او فقط حدود سه ماه آموزش و تحصیل رسمیآن زمان را داشت چون مدیر مدرسه‌اش دریافته بود که ویعقب افتاده است.ادیسون هنگامیکه فقط 21 سال داشت اولین اختراع خود را که یک دستگاه الکتریکیشمارش آرا بود عرضه کرد. آن دستگاه فروش نرفت و ادیسون از آن پس تلاش خود را رویاختراع ابزار وسایلیمتمرکز کرد که بتواند بازار خوبیداشته باشند. مدتیپس از اختراع دستگاه شمارش آرا، ادیسون سیستم پیشرفته نمایشگر اطلاعات بورس را اختراع کرد و توانست آن را به مبلغ چهل هزار دلار، که در آن روزگار پول هنگفتی بود، بفروشد. با عرضه اختراعات متعدد دیگریادیسون مشهور و ثروتمند شد. اختراع گرامافون که در سال 1877 به ثبت رسید احتمالاً یکیاز ابتکاری‌ترین اختراعات او به شمار می‌رفت. ولیآنچه که بیشتر برایدنیا اهمیت داشت کاریبود که او در سال 1879 در جهت تکمیل و توسعه لامپ روشناییحرارتیانجام داد.ادیسون اولین فردینبود که سیستم روشناییالکتریکیرا اختراع کرد.

 

ادامه مطلب: زندگینامه توماس ادیسون
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید