نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 11 مهر 1392 بازدید: 136
پرینت

تعريف کارآفرین و ویژگی های کارآفرینان

تعریف کارآفرینی:

بنا به تعریف واژه نامه دانشگاهی « وبستر » کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل نماید. اما این تعریف به نظر می رسد که همه انواع رفتارهای کارآفرینانه را در بر نمی گیرد، لذا برای رفع این نقص اینگونه تعریف می کنیم که: کارآفرینی فرایند خلق چیز جدید با ارزش، از طریق اختصاص زمان و تلاش مورد نیاز، در نظر گرفتن ریسک های مالی، روانی و اجتماعی همراه، رسیدن به پاداشهای منتج پولی و رضایت فردی و استقلال می باشد.

ادامه مطلب: تعريف کارآفرین و ویژگی های کارآفرینان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 11 مهر 1392 بازدید: 133
پرینت

تعریف کارآفرینی

كارآفريني عبارتست از فرآيند نوآوري و بهره‌گيري از فرصت‌ها، با تلاش وپشتكار بسيار همراه با پذيرش ريسك‌هاي مالي، رواني و اجتماعي كه با انگیزه كسب سود مالي، توفيق طلبي، رضايت‌بخشي و استقلال صورت پذيرد. به بيان ديگر كارآفريني فرآينديست كه منجر به ايجاد رضايت‌مندي و يا تقاضاي جديد مي‌گردد. كارآفريني مي‌تواند فرآيند ايجاد ارزش از راه تشكيل مجموعه منحصر به فردي از منابع به منظور بهره‌گيري از فرصت‌ها معني شود. همه بر اين باورند كه كارآفريني، موتور محركه توسعه اقتصادي كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه است. سه دليل مهم كشورها براي توجه به مقوله كارآفريني، توليد ثروت، توسعه تكنولوژي و اشتغال مولد است. درحالي كه در كشور ما به اشتباه اين مفهوم صرفاً با اشتغال‌زايي مترادف شده و فقط براي حل مشكل اشتغال به سمت كارآفريني پيش مي‌رويم.

ادامه مطلب: تعریف کارآفرینی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 186
پرینت

مصاحبه با موفقترين چهره اقتصادي در ايران (حسين ثابت )

شخصی است که در جهان هتلداری چهره ای موفق است و از معدود ایرانیانی است که توانسته خود را در میان هتلداران جهان مطرح کند . وي داراي بيش از 5000 تخت در جزاير قناري اسپانيا و چندين هتل و پارك مدرن در ايران است.او مهندس حسين ثابت است.
 متولد مشهد . نمی توانی سنش را حدس بزنی . یک پارچه انرژی است با حافظه ای قوی . شعر بلند عقاب دکتر خانلری را با شور و احساسی میهن پرستانه می خواند . در مشهد درس خوانده . نهج البلاغه را خوب می شناسد . از قرآن نمونه می دهد و به شش زبان زنده دنیا حرف می زند . او یک ایرانی مسلمان است که به ذره ذره این خاک اهورایی عشق می ورزد .

ادامه مطلب: مصاحبه با موفقترين چهره اقتصادي در ايران (حسين ثابت )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 197
پرینت

گفتگو با محسن احمدی کارآفرین موفق


 نظافت شهری در کشور ما، اذهان را به سمت کارگران زحمتکش شهرداری با لباس‌های پرتقالی رنگ که به تازگی به نوارهای شب‌تاب مجهز شده‌اند با جاروهای دسته بلند و حرکت بالا و پایین درخیابان‌ها می‌کشاند اما بافت شهرهای کشور با معابر تنگ، باریک، پست و بلند، گاه فراتر از توان جاروهای کارگران است هر چند آن‌ها به سختی هم که شده رنگ نظافت را بر چهره شهر می‌نشانند. با این وجود ساکنین این کوچه‌ها، از عدم نظافت صحیح معابر تنگ و باریک گله دارند.
در صورت ادامه موفقیت‌های محسن احمدی با همکاری‌های شهرداری شاهد نظافت بهتر معابر و کاهش زحمات کارگران شهرداری خواهیم بود.

ادامه مطلب: گفتگو با محسن احمدی کارآفرین موفق
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 171
پرینت

رموز و راز موفقیت در زندگی و کار

یکی از مهمترین رموز موفقیت در زندگی و کار «برخورداری از اطلاعات بیشتر» است. وقتی دانش و اطلاعات شما بیشتر باشد، تصمیم درست تری اتخاذ می‌کند که این هم به نفع شماست و هم به نفع سازمان یا شرکت شماست.
سی سال پیش، تلفن همراه وجود نداشت، فکس وجود نداشت، اینترنتی در میان نبود و کامپیوترها به این اندازه نبودند که فقط روی یک میز فضای کمی به خود اختصاص دهند یا حتی قابل حمل باشند. اما سی، پنجاه یا حتی یکصد سال پیش می‌توانستید افرادی را بیابید که در کار و زندگی‌شان موفق بوده اند: آنها چه می‌کردند که به موفقیت دست می‌یافتند؟

ادامه مطلب: رموز و راز موفقیت در زندگی و کار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 150
پرینت

راز زندگی بدون مشکل

قدرت روانی خود را برای موفقیت افزایش دهید

 فقط افرادی عاری از مشکلات و مسائل هستند که دیگر در کنار ما نیستند. بنابراین، مشکلات یکی از نشانه های زندگی و حیات است. هر چه بیشتر درگیر مشکلات باشیم، زنده تر و فعال تریم. مشکلات و پیشرفت ها با هم پیش می روند و نمی توان یکی را بدون دیگری در اختیار داشت. این رویه ی برخورد با ناملایمات و مشقت ها، بیانگر چیزی است که می توان آن را نیروی روانی موفقیت نامید و موضوع آن چگونگی برخورد با موانعی است که با آنها روبرو می شویم. اکثر مردم از لحاظ فیزیکی و بدنی سالم اند ، اما از جنبه ی نگرش به زندگی ممکن است از سلامت روانی برخوردار نباشند.

 

ادامه مطلب: راز زندگی بدون مشکل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 178
پرینت

داستان کارآفرینی موفق یک روستایی ایرانی

 به گزارش خبرنگار مهر، کلبه آنها محقر بود و به جز چای آتشی و غذای روستایی چیز دیگری نداشتند. مهمانان عباس خارجی بودند و امکانات او برای پذیرایی اندک. سادگی پذیرایی خانواده عباس و زندگی یکروزه در روستای خوش آب و هوا رضایت حداکثری دو مهمان آلمانی را جلب کرد آنقدر که سه ماه بعد یک گروه هفت نفره آلمانی به پیشنهاد دوستانشان به خانه عباس رفتند. آنها خواستند تا با همان دم پختک و چای آتشی که دوستانشان تعریف کرده بودند در خانه روستایی عباس پذیرایی شوند. صبح عباس راهنمای آنها شد تا بتوانند مناطق دیدنی و طبیعی روستای بزم شهر بوانات فارس را ببینند.

ادامه مطلب: داستان کارآفرینی موفق یک روستایی ایرانی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 216
پرینت

خانم ماهرخ فلاحی یک کار آفرین موفق...

تجربه کارآفرینی:

خانم ماهرخ فلاحی ،متولد سال ???? ،دارای مدرک کارشناسی ارشد،احراز رتبه اول و مقام کارآفرین نمونه در سال ???? از جشنواره شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان،

مدیر موسسه کشاورزی و دامپروری فلاحی ،کرج

اینجانب ماهرخ فلاحی در تاریخ بیستم فروردن ماه سال یکهزار و سیصد و بیست و دو خورشیدی در خانواده‌ای اهل علم و تحقیق در تهران متولد شدم. پدرم (زنده یاد محمدتقی فلاحی) از قضات عالی‌رتبه دادگستری تهران و علاقه‌مند به دانش بود. چون پویائی و استعداد ذاتی من را دید، اقدام به فرستادن من به مدرسه در سن پنج سالگی نمود و از همان آغاز، هر ساله موفق به اخذ رتبه دانش آموز ممتاز کلاس گردیدم. در سال ???? خورشیدی، مقارن با هفده سالگی‌ام، با مدرک دیپلم از “دبیرستان داوری تهران” تحصیلات دوره متوسطه را به پایان رسانیدم و با شرکت در کنکور سراسری در “دانشسرای عالی دانشگاه تهران“ در رشته “زبان و ادبیات انگلیسی“ موفق به کسب رتبه اول و در رشته “حقوق قضائی“ رتبه دوم در سطح کشور شدم...

ادامه مطلب: خانم ماهرخ فلاحی یک کار آفرین موفق...
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 13 شهریور 1392 بازدید: 147
پرینت

نخستين عاقد زن در جهان اسلام

دادگاه خانواده در استان الزقايق جمهوري مصر يك زن به نام امل سليمان عفيفي را به عنوان قاضي شرع يا عقدكننده نكاح تعيين كرد.
تا پيش از اين هيچ زني به عنوان عقدكننده نكاح در تاريخ اسلام انجام وظيفه نكرده بود، با اين انتصاب وي اولين زن در تاريخ اسلام است كه چنين وظيفه اي را انجام مي دهد. انتصاب امل سليمان با واكنش گسترده طرفداران و مخالفان روبه رو شد، عده اي همچون مفتي اعظم مصر آن را جايز دانست و جواز آن را صادر كرد. عده ديگري آن را بدعتي خلاف شرع و عرف خواندند.

ادامه مطلب: نخستين عاقد زن در جهان اسلام
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 13 شهریور 1392 بازدید: 166
پرینت

مصاحبه باآقای "بيژن پاكزاد": موفق‌ترين فروشنده ايراني

آيا تا به حال به اين موضوع انديشيده‌ايد که انسان‌هاي فوق‌العاده پولدار، براي خريد لباس، عطر و لوازم آرايشي به کدام مغازه مي‌روند؟ منظورمان افرادي مانند "ملکه انگليس" يا "سلطان برونئي" ‌يا "پرنس چارلز" و "بيل‌گيتس" و امثالهم است ! به هر حال شايد تعداد پولدارهاي روي زمين بسيار کمتر از انسان‌هاي عادي و متوسط باشد اما درمقابل، قدرت خريد و توان پول خرج کردن اين افراد را هم نمي‌توان ناديده گرفت و اگر کسي بتواند نظر اين مشتريان را به سوي خود جلب کند و سفارشات آنها را بگيرد، مسلماً ثروت کلاني را به دست خواهد آورد. ثروتي که مي‌تواند فرد را از همه ثروتمندتر سازد.

ادامه مطلب: مصاحبه باآقای "بيژن پاكزاد": موفق‌ترين فروشنده ايراني
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 13 شهریور 1392 بازدید: 136
پرینت

مصاحبه با هرایر شهبازیان : شرکت کاران


نام و نام خانوادگی: هرایر شهبازیان                       نام محصول: انواع قطعات خودرو
شرکت: کاران                                                      تحصیلات: فوق دیپلم مدیریت صنعتی

 در خانواده ی فقیری متولد شدم. پدرم معلم بود و به دلیل اینکه پر جمعیت بودیم، وضع مالی مان خوب نبود.
از همان دوران کودکی به دلیل وضعیت مالی بد خانواده ام، به دنبال کار رفتم و تصمیم گرفتم به هر نحوی که شده فعالیتم را طوری تنظیم کنم که جلوی ترک تحصیل خواهر و برادرانم را بگیرم و به وضع زندگی مان سر و سامان دهم. البته وضع اقتصادی ایران نیز در آن زمان بسیار خراب بود و من بیش از ده بار مکان کاری ام را در یک سال تغییر دادم چرا که همه جا، حقوق بسیار کم و ساده بود و در ابتدا به عنوان نظافت چی در یک کارخانه استخدام شدم و حدود 13 سال داشتم که متوجه شدم سد کرج حقوق خوبی به کارکنانش می دهد و من به آنجا رفتم ولی به خاطر کم سنی، مرا قبول نکردند تا اینکه در 16 سالگی زمانی که کارخانه برق احتیاج به یک شاگرد داشت من به کارگزینی مراجعه کردم ولی آنها به دلیل سربازی نکردن و نداشتن دیپلم مرا نپذیرفتند ولی گفتند برای کار ساده مناسب هستید لذا استخدام شدم.

ادامه مطلب: مصاحبه با هرایر شهبازیان : شرکت کاران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 13 شهریور 1392 بازدید: 162
پرینت

مصاحبه با نورا شهبازیان : گروه صنعتی آلیاژکار

نام و نام خانوادگی: نورا شهبازیان
نام محصول: انواع دستگاههای ریخته گری و انواع محصولات فلزی
شرکت: گروه صنعتی آلیاژکار

تحصیلات: دیپلم 
اینجانب نورا شهبازیان در سال 1317 در چهارمحال بختیاری به دنیا آمدم که بعدها به دلیل ناامنی جنگ جهانی دوم با وضعیتی بسیار بد به تهران کوچ کردیم و ساکن تهران شدیم. پدرم فرهنگی بود ایشان همیشه ما را تشویق می کردند که در زندگی نظم داشته باشیم و به طور کلی وقت شناسی، وظیفه شناسی، احساس مسئولیت و حرف شنوی کوچکتر از بزرگتر کاملاًدر خانه رعایت می شد چون پدرم مدیر مدرسه بود.

ادامه مطلب: مصاحبه با نورا شهبازیان : گروه صنعتی آلیاژکار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 13 شهریور 1392 بازدید: 181
پرینت

مصاحبه با مهندس منوچهر سپهری : شركت پارس مشعل

نام ونام كارآفرین: مهندس منوچهر سپهری                        نام محصول: مشعل
نام شركت: پارس مشعل                                               تحصیلات: لیسانس مكانیك

 من منوچهر سپهری، متولد زنجان هستم ومدیر عامل شركت پارس مشعل می باشم  و با توجه به تولیدات   تنوع محصولاتی كه داریم یكی از شركت های موفق در رشته خودش است  و می توانم بگویم درهیچ كجای دنیا واحدی را در رشته مشعل سازی پیدا نمی كنید كه بتواند تنوع مشعل های ما را داشته باشدكودكی هر كس، تصویری ماندگار است كه تا آخر عمر در ذهن می ماند. من دانش آموز شلوغی بودم و به همین دلیل در خانواده معروف بودم. اگر در دنیا برسی كنید متوجه می شوید كه اكثر مدیران موفق جزء شاگرد اول ها نبودند. من هیچگاه خودم را مدیر موفقی نمی دانم  و نیاز دارم تا یاد بگیرم. در دوران كودكی در یك خانواده متوسط بزرگ شدم مادرم خانه دار و پدرم كارمند دولت بود.

ادامه مطلب: مصاحبه با مهندس منوچهر سپهری : شركت پارس مشعل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق
نمایش از 13 شهریور 1392 بازدید: 134
پرینت

مصاحبه با مهندس محمود خراسانی : شركت پادیسان

نام نام خانوادگی:مهندس محمود خراسانی                نام محصول: اجاق گاز
شركت:پادیسان                                                    تحصیلات:فوق لیسانس مدریت

 محمود خراسانی مدیر اجرایی گروه صنعتی پادیسان هستم، فوق لیسانس مدریت صنعتی دارم  و از حدود سال 1373 به گروه صنعتی پادیسان پیوستم. در خانواده نسبتاً مرفه مذهبی در اصفهان متولد شدم، دوران تحصیل را در اصفهان گذراندم، پدرم تاجر خشكبار بود و با خارج از كشور هم ارتباط داشتیم چون پدرم محصولاتش را به خارج هم صادر می كرد. دوران دانشگاه را در تهران گذارندم  و در حین تحصیل در یكی از كارخانه های اطراف تهران در سمت امور مالی آن كار می كردم  و بعد از اتمام تحصیلات برای خدمت سربازی به اصفهان اعزام شدم و در اصفهان در حین سربازی شروع به تدریس در یكی از م‍‍ؤسسات آموزش عالی نمودم و بعد از پایان سربازی به تهران آمدم  و در تهران به كار تجارت مشغول شدم. با شروع جنگ، احساس كردم كه باید به كار تولید بپردازم  و به كار كشاورزی و دامداری مشغول شدم.

ادامه مطلب: مصاحبه با مهندس محمود خراسانی : شركت پادیسان
 

صفحه1 از12

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید