نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 145
پرینت

سوئي چيرو هوندا ( سرگذشت شركت هوندا )

چيرو هوندا در سال 1906 در روستايي كوچك، در ژاپن به دنيا آمد.
هوندا مطالعه خود را به مجله اي بنام دنياي چرخها محدود كرد. روزي هنگام ورق زدن آن مجله چشمش به يك آگهي استخدام افتاد. شركت آرتي شوكاتي توكيو، به يك شاگرد تعمير كار نياز داشت. او از آن شركت تقاضاي كار كرد، كه
موافقت شد.
بيست ساله بود كه مدير به او پيشنهاد داد شعبه اي از شركت آرت شوكاتي در دهكده اش باز كند. او مجبور بود كه گاهي تمام شب را نيز كار كند.
هوندا به اين فكر افتاد كه در 30 سالگي نخستين اختراع خود را به ثبت برساند.

ادامه مطلب: سوئي چيرو هوندا : شركت هوندا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 140
پرینت

ویكتور ویكسلبرگ ( شركت آلومینیوم ویكسلبرگ)

دوران خصوصی‌سازی‌ای كه چندی پس از فروپاشی شوروی به‌وجود آمد منجر به ثروتمند‌شدن عده‌ای فرصت‌طلب شد كه اكنون آنها را «الیگارش» می‌نامند. این خصوصی‌سازی‌ها چندان قانون‌مدار نبود و اكنون دولت روسیه برخی از الگارش‌ها را به پای میز محاكمه كشانده است. «ویكتورویكسلبرگ» یكی دیگر از الیگارت‌های روس است كه تنها در سال 2004 سومین مرد ثروتمند روس لقب گرفت.
ثروت او درسال 2004 بالغ بر 9/5 میلیارد دلار برآورد شده است. اصلیتش اوكراینی است و 48 سال سن دارد و در مقایسه با بسیاری از میلیاردرهایی كه تاكنون درباره آنها خوانده‌ایم، نسبتاً جوان است. ویكتور كه در عرصه جهانی از شخصیت‌های مهم در صنعت نفت به‌شمار می‌رود، تحصیلات آكادمیك خود را در انیستیتو مهندسی راه‌آهن مسكو گذراند. در سال 1988 وارد دنیای تجارت شد و با یكی از همكلاسی‌های قدیمی‌اش كه در سال 1989 به آمریكا مهاجرت كرد در زمینه فروش كامپیوترهای شخصی شریك شد.

ادامه مطلب: ویكتور ویكسلبرگ ( شركت آلومینیوم ویكسلبرگ)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 144
پرینت

 والت ديسني ( مغز خلاق و مبتكر هاليوود)

زندگي والت ديسني حول اصل طلائي مي گردي دكه ساير توانگران هم از آن پيروي كردند.

«براي موفقيت سخت بكوشيد، هرگز تسليم نشويد و خواسته خود را به دغدغه اي دايمي مبدل كنيد.»

والت ديسني دريافت كه مردم به دو گروهند: كسانيكه موفق مي شوند و كسانيكه ناكام باقي مي مانند. او سوگند خورد كه موفق شود.
والت در ده سالگي مجبور بود ساعت 5/3 پس از نيمه شب از خواب برخيزد و انتظار بكشد تا كاميون توزيع جرايد از راه برسد، روزنامه ها را به خانه هاي مختلف شهر مي برد او همچنين بعنوان يك پادو در شيريني فروشي كار مي كرد.
نابساماني حاصل از تجربه اول موجب شد كه پدرش روزنامه فروشي خود را واگذار كند. والت در شيكاگو در يك شركت كوچك مربا سازي مشغول به كار شد سرانجام ديسني پس از 11 ماه به اتفاق يكي از دوستانش، نخستين موسسه تجاري-هنري خود را تاسيس كرد. نخستين مشترك آنها شركتي بود كه رستورانهاي زنجيره اي را در اختيار داشت.

ادامه مطلب: والت ديسني ( مغز خلاق و مبتكر هاليوود)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 149
پرینت

مایكل فررو ( كارآفريني از راه صبحانه!!)

خیلی از پدر و مادرها از اینكه فرزندانشان علاقه‌ای به خوردن صبحانه ندارند، گله‌مند هستند و خیلی‌های دیگر نیز اصلاً وقت خوردن صبحانه و درست كردن چای و خرید نان تازه و این قبیل كارها را ندارند. شاید بهتر است بگویم حوصله این كارها را ندارند. اما اگر كمی تغییر در خوراك صبحانه به‌وجود آید و به قول معروف برای بچه‌ها میز صبحانه را جذاب‌تر كنیم، مسلماً خواهید دید اشتیاق كودكان به خوردن صبحانه بیشتر می‌شود.
پزشكان مهمترین وعده غذایی روز را صبحانه می‌دانند و حتی افراد چاق را به خوردن صبحان تشویق می‌كنند. اروپاییان كه در صنعت غذاسازی از ما جلوتر هستند دایماً در حال معرفی خوراكی‌های جدید هستند و ما همچنان نان و پنیر و كره را برسر میز صبحانه می گذاریم. هر چند هیچ ایرادی در نان و پنیر و ... نیست ولی بهتر است برای خوراندن آن به بعضی از فرزندانتان سفره صبحانه را جذاب‌تر كنید. این مشكل نه قفط در بین ما كه در بین غربی‌ها هم مشهود بوده است. به همین خاطر در دهه 1940 یك شركت اروپایی، محصول جدیدی به نام «نوتلا» (Nuttella) به كسانی كه علاقه‌ای به خوردن صبحانه به‌طور سنتی نداشتند، معرفی كرد. تا به امروز تقریباً سه نسل از اروپاییان با خوردن «نوتلا» بزرگ شده‌اند. «نوتلا» را «پیترو فررو» كه یك كلوچه‌ساز و شیرینی‌پز بود در شركت «فررو» تهیه كرد.

ادامه مطلب: مایكل فررو ( كارآفريني از راه صبحانه!!)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 133
پرینت

مايكل دل ( كارآفرين صنعت كامپيوترهاي خانگي )

جوان ترين مدير سال 1992 ، مدير شايسته سال 1995 ، مدير سومين كمپاني برتر سال 2000 ، مردسال 2001، كار آفرين نمونه سال 2002 و... همه وهمه از القاب كسي است كه كمپاني خود را تنها با 1000 دلار سرمايه بنا كرد و اكنون گفته مي شود كه روزانه بيش از 40 ميليون دلار فروش دارد!
«Michael Dell» در 23 فوريه سال 1965 در تگزاس به دنيا آمد. او كه به قصد كسب مدرك پزشكي وارد دانشگاه «AUStin» تگزاس شده بود، به سبب علاقه فراوانش به كامپيوتر ديگر در رشته پزشكي ادامه تحصيل نداد. در دوران دانشجويي زماني كه در خوابگاه دانشجويان به سر مي برد، اقدام به فروش كامپيوتر به دانشجويان مي نمود كه همين مساله بعدها عامل اصلي موفقيت چشمگير او به شمار آمد. در اين تجارت ساده دريافت كه اگر اجناس مورد نياز مصرف كنندگان به طور مستقيم به دست آنها برسد و هيچ واسطه و خرده فروشي به ميان نيايد، سود قابل ملاحظه اي نصيب هر دو طرف توليد كننده و مصرف كننده خواهد شد. پس از چندي توانست از طريق همين داد و ستد مبلغي معادل 1000 دلار پس انداز نمايدو سرانجام در سال 1984 ، يعني در سن 19 سالگي كمپاني خودش را تحت عنوان «Dell» به ثبت رساند.

ادامه مطلب: مايكل دل ( كارآفرين صنعت كامپيوترهاي خانگي )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 128
پرینت

مارتا استوارت ( ميلياردر يك شبه )

با این حال " اپراوینفری" تنها بانوی میلیاردر عرصه‌ی رسانه‌ها نیست. با صد میلیون دلار كمتر، "مارتااستوارت" یكی دیگر از بانوان میلیاردر عرصه‌ی رسانه‌ها به شمار می‌رود. وی یكی از لهستانی- آمریكایی‌های موفق آمریكا به شمار می‌رود. "مارتا استوارت" در 13 آگوست 1941 به دنیا آمد و در برنامه‌های تلویزیونی كه بیشتر مخصوص خانواده‌هاست حضور دارد. مارتا كه علاوه بر حضور در برنامه‌های تلویزیونی، در عرصه‌ی مطبوعات نیز حضوری فعال دارد، شهرت ویژه‌ای به خاطر اجرای برنامه‌های آموزش آشپزی، باغچه‌داری، روابط اجتماعی، هنر، كاردستی و در كل هر چه كه مربوط به امور خانه‌داری باشد،‌ دارد. علاوه بر آن، مارتا یك تاجر موفق و الگویی جدید برای آمریكاییان به شمار می‌رود.

ادامه مطلب: مارتا استوارت ( ميلياردر يك شبه )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 114
پرینت

 گسدي برلز ( يك دختر پروانه فروش 13 ساله )

«گسدي برلز» اهل ايالت آيووا 31 سال دارد . او حتي حاضر نبود خواهر كوچك خود را در اتاقش شريك كند، گلسدي براي حشرات لانه درست مي‌كرد . يك قفس از سقف اتاقش آويزان است كه هفت پروانه بالغ در آنجا لانه دارند و در جعبه‌هاي كفش 60 تخم و 67 شفيره در حال رشد قرار داده است . اين قسمتي از طرح او براي راه اندازي كسب و كار پرورش و فروش پروانه در قفس‌هاي تزئين شده است كه نام آن را بال‌هاي روياروي گذاشته است.
چه كسي پروانه ها را مي‌خرد ؟

ادامه مطلب: گسدي برلز ( يك دختر پروانه فروش 13 ساله )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 116
پرینت

گاستاويوس سوئيفت ( كاهش شيوه هاي هزينه عمليات )

گاوستاويوس سوئيفت يكي از دوازده فرزند خانواده بود كه در 24 ژوئن سال 1839 به دنيا آمد. گاوس در چهارده سالگي نزد برادرش كه يك قصاب محلي بود شروع به كار كرد. بعد از چند سالگي، او مغازه قصابي كوچكي براي خودش باز كرد،او زماني كه به عنوان مسؤل خريد گاو كار مي كرد سپس دست به خريد و فروش عمده گوشت زد و بعد مسؤل خريد گاو كار مي كرد، متوجه شد كه خريدن چند تايي گاو و فروختن آن به چند خريدار كوچك ديگر، بازدهي چنداني ندارد. او متوجه شد كه بايد به شيكاگو برود، زيرا آن جا خط آهن از مزارع مي گذرد و او مي تواند شمار زيادي گاو را مستقيماً از دامداران خريداري نمايد و سپس براي فروش به سواحل شرقي ببرد.

ادامه مطلب: گاستاويوس سوئيفت ( كاهش شيوه هاي هزينه عمليات ) گاستاويوس سوئيفت ( كاهش شيوه هاي هزينه عمليات )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 121
پرینت

كيرك كركوريان (نخبه مشرق‌ زمين   )

شايد بتوان «كركوريان» را يك نخبه ناميد كه اكنون با 87 سال سن و ثروتي معادل 9/8 ميليارد دلار در رده چهل و يكم جدول ميلياردرهاي جهان قرار دارد
«كركوريان» يكي از مهمترين افرادي است كه به شكل و شمايل دادن به شهر «لاس‌وگاس» آمريكا شهرت دارد
روزهاي طلايي MGM را مي‌توان روزهايي ناميد كه هر كارتوني كه توسط آن توليد مي‌شد, آغازش يك شير غران نمايش داده مي‌شد.

ادامه مطلب: كيرك كركوريان (نخبه مشرق‌ زمين )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 145
پرینت

كلويس ( يك غذاي خوشمزه!)

يك غذاي خوشمزه !
كلويس دختر 15 ساله‌يي است كه مي‌گويد «من مي‌دانستم كه هرگز نمي‌خواستم براي كسي كار كنم و در نتيجه احتياج داشتم كسب و كار خود را راه بيندازم . يك شب من به فكر آشپزي افتادم ، فرداي آن روز شروع به تركيب مواد كردم .

چشيدن مزه
آن روز كلويس سه نوع سس مخصوص بال مرغ و مخلوط ادويه تهيه كرد. اينها اساس خدمات آشپزي اش با نام آشپزي كلويش شد. اما قبل از اينكه سرمايه گذاري را شروع كند بايد آزمايشهايي را براي طعم آن مواد انجام مي داد. او از مادر بزرگش خواست تا آن مواد را بچشد . مادر بزرگش اظهار كرد تا به حال چنين غذاي خوشمزه رانخورده بد. اما او تنها به مادربزرگش اكتفا نكرد. چون فكر ميگ‌كرد شايد مادر بزرگش آن را براي خوشحالي او گفته است. او تصميم گرفت بال ها و دنده‌ها را به افراد ديگري نيز عرضه كند .

ادامه مطلب: كلويس ( يك غذاي خوشمزه!)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 172
پرینت

كری پكر ( ثروتمند‌ترین استرالیایی )

● «پكر» یكی از دوستان تام‌كروز، بازیگر مشهور هالیوود است
● «پكر» مالك قدیمی‌ترین مجله استرالیای با نام The Bulletin است كه از سال 1880 تاكنون چاپ می‌شود
اما «روپرت مرداك» چند وقتی است كه شهروند آمریكا شده است. به‌همین خاطر دیگر لازم نیست «كری پكر» نگران این مساله باشد كه آیا رقیبش از او ثروتمند‌تر است یا خیر. چون «پكر» كه همچنان شهروند استرالیا است، عنوان ثروتمند‌ترین مرد استرالیا را نیز در اختیار دارد. «پكر» نیز همچون «مرداك» ثروتمند بودن را در فعالیت‌های رسانه‌ای می‌داند. «كری فرانسیس بولمورپكر» در 17 دسامبر 1937 در استرالیا به‌دنیا آمد و سهامدار عمده شركت PBL یا Publishing and Broadcasting limited است. این شركت مالك شبكه تلویزیونی Nine Television Network و همچنین Australian concolidated press است كه پرفروش‌ترین مجله‌های استرالیا را عرضه می‌كند.

ادامه مطلب: كری پكر ( ثروتمند‌ترین استرالیایی )
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 148
پرینت

کا شینگ لی - میلیاردر شدن با گل های پلاستیکی

کا شینگ لی متولد ۱۳ ژوئن سال ۱۹۲۸ در چین، با ثروت خالص ۲/۱۶ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد در شرق آسیا و نفر ۱۶ در لیست ثروتمندترین افراد در جهان است.
وی در حال حاضر رییس شرکت (HWL (Hutchison Whampoa Limite و شرکت چئونگ کنگ می باشد. او همچنین بزرگ ترین فروشنده محصولات بهداشتی و آرایشی در جهان است.
HWL یکی از بزرگ ترین شرکت های بازار سهام هنگ کنگ است که در لیست ۵۰۰ شرکت برتر فورچون نیز قرار دارد. این شرکت چند ملیتی که در کشورهای زیادی در سرتاسر دنیا فعالیت می کند، مالک دامنه گسترده ای از شرکت ها در صنایع مختلف است. از جمله این صنایع، می توان به مخابرات، سرمایه گذاری در زیرساخت های تولیدی و تجاری و سرمایه گذاری در بندرهای جهان اشاره کرد.

ادامه مطلب: کا شینگ لی - میلیاردر شدن با گل های پلاستیکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 216
پرینت

رندی گیج (Randy Gage) استاد بازاریابی شبکه ای و نویسنده کتاب ۳۷ راز موفقیت

رندی گیج، در خانواده ای دیده به جهان گشود که مادری تنها و بدون همسر، با درآمدی بسیار ناچیز، مسؤلیت بزرگ کردن سه کودک را بر عهده داشت. سالهای کودکی رندی در فقر و فلاکت سپری شد. زمانی که او نوجوانی بیش نبود ، در دام اعتیاد به مواد مخدر و الکل گرفتار شد. بنابراین مجبور شد هم برای مصرف خویش و هم برای کسب درآمد، به فروش مواد مخدر روی آورد اما او با این درآمد نیز نمی توانست مخارج خود را تأمین کند. پس به سمت جرم و جنایت کشیده شد.

ادامه مطلب: رندی گیج (Randy Gage) استاد بازاریابی شبکه ای و نویسنده کتاب ۳۷ راز موفقیت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: زندگينامه كارآفرينان موفق جهان
نمایش از 14 شهریور 1392 بازدید: 107
پرینت

 -  کارل بنز   

کمتر کسی را سراغ داریم که با نام ماشین بنز آشنا نباشد و رویای داشتن آن را در سر نپروراند .
بنز اولین خودرویی است که با سوخت بنزینی به حرکت درآمد. خالقش پسری بود خلاق و بااستعداد که در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. پدرش تعمیرکار و مکانیک موتورهای اتومبیل بود و پسرش عاشق تحصیل و علم. کارل بنز علی‌رغم این که پدرش بسختی معاش زندگی‌اش را تامین می‌کرد، توانست به همت والدینش به تحصیل ادامه دهد و قدم در دانشگاه بگذارد . او توانست در دانشگاه در رشته پلی‌تکنیک فارغ‌التحصیل شود؛ البته در کنار درس به پدرش در تعمیر اتومبیل نیز کمک می‌کرد .

ادامه مطلب: - کارل بنز
 

صفحه1 از7

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید