نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابداري صنعتي
نمایش از 21 مهر 1391 بازدید: 196
پرینت

'''حسابداری صنعتی''' شاخه‌ای از علم و فن [[حسابداری]] است که وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به عوامل [[هزینه]] و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته با و تجزیه و تحلیل گزارش‌ها و بررسی راههای تولید روشهای تقلیل بهای تمام شده تولیدات را بیان می‌کند.

== اهمیت حسابداری بهای تمام شده ==
مدیران با استفاده از حسابداری صنعتی، یا حسابداری بهای تمام شده، بهای تولیدات را محاسبه می‌کنند و کنترل خود را بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید اعمال می‌کنند. مدیران اگر گزارشات دقیق و صحیحی از عوامل هزینه نداشته باشند در تصمیم گیری برای افزایش تولید یا سایر تصمیم گیری‌ها و راه انجام تصمیمات خود با مشکل مواجه خواهند شد.

== کاربرد حسابداری بهای تمام شده ==
گاهی تصور می‌شود کاربرد حسابداری صنعتی و بهای تمام شده محدود به کارخانجات و صنایع تولیدی می‌باشد هرچند شاید مشهورترین کاربرد آن در این جهت باشد ولی سایر مؤسسات نیز از حسابداری بهای تمام شده بهره برده و از روشهای حسابداری بهای تمام شده در [[بانک|بانک‌ها]]، [[بیمه|شرکت‌های بیمه]]، عمده‌فروشی‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، شرکت‌های هواپیمایی، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در جهت کارایی بیشتر استفاده می‌گردد.

ادامه مطلب: حسابداری صنعتی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابداري صنعتي
نمایش از 21 مهر 1391 بازدید: 214
پرینت

 

طبق اظهارات بيشتركارشناسان صنعتي واقتصادي؛ صنعت خودروسازي يكي‌ازمهمترين صنايع جهان است. حال بانگاهي به گوشه وكنار جهان مي توان به ضريب نفوذ وپراكندگي خودرو و محصولات وابسته به آن پي برد. طبق آمار و اطلاعات موجود، بهترين زمان گسترش توليد خودرو در كشورهاي در حال توسعه ؛ سال هاي دهه 90 ميلادي بوده است.
جدول زير اطلاعات مربوط به توليد و فروش خودرو در نقاط مختلف جهان را طي سال هاي دهه 1990 ميلادي نشان مي‌دهد:

 

ادامه مطلب: چشم انداز جهاني صنعت خودرو سازي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابداري صنعتي
نمایش از 12 مهر 1391 بازدید: 282
پرینت

 استفاده از روش میانگین و fifo هر دو دارای مزیت های مشخصی بوده و به نظر نمی رسد که هر کدام از این روش ها نسبت به دیگری دقیق تر و یا دارای مزیت های چشمگیری باشند.

 --------------------------------------------------------------------------------

 ▪ روش های تهیه گزارش هزینه تولید:

۱) روش میانگین:

در این روش بهای تمام شده موجودی کالای در جریان ساخت ابتدای دوره به هزینه های دوره اضافه می گردد و بر روی محصولات ساخته شده سرشکن خواهد شد.

۲) روش اولین صادره از اولین وارده (fifo):

ادامه مطلب: مقایسه روش میانگین با fifo در حسابداری صنعتی
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 765 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید