نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 06 آبان 1391 بازدید: 178
پرینت

                                            حسابرسي چيست؟

حسابرسی
حِسابرِسی به مجموعهٔ کارهای انجام شده برای بررسی صورت‌های مالی یک شرکت توسط شخصی حقیقی یا شخص حقوقی مستقل از آن شرکت، که حسابرس نامیده می‌شود، برای پی بردن به انحراف‌های احتمالی از قانون یا اساسنامه شرکت است. هدف از حسابرسی صورت‌های مالی اظهارنظر نسبت به این موضوع است که آیا صورتهای مالی براساس استانداردهای پذیرفته شده حسابداری تهیه شده‌است یا خیر.

ادامه مطلب: حسابرسي چيست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 06 آبان 1391 بازدید: 166
پرینت

حسابرسي عملكردي و عملياتي و نقش آن در توسعه اقتصادي كشور

چكيده

      در دنياي امروز كه هر روز شكل تازه اي از ارتباطات اقتصادي به وجود مي‌آيد و افراد و شركتها و مؤسسات با يكديگر در ارتباط مي‌باشند و تغييرات مالي آنها بر يكديگر تأثير دارد و روز به روز اين فعاليت‌ها پيچيده‌تر مي‌شود اين عوامل باعث مي شود كه نقش حسابداري به عنوان فراهم كنندگان اطلاعات مالي با استفاده از استانداردهاي حسابداري براي استفاده كنندگان بيشتر مشخص گردد. نياز روز افزون موسسات و سازمانها به اطلاعات صحيح و بهنگام جهت بكارگيري در فرآيند تصميم گيري مديران، مقوله‌اي اجتناب ناپذير است. در اين راستا سيستم اطلاعات مديريت منبع اصلي ارائه اطلاعات بشمار مي‌آيد.

 سيستم اطلاعات حسابداري به عنوان مهمترين زير مجموعه اين سيستم، اطلاعات مالي متنوعي را در اختيار استفاده كنندگان اين نوع اطلاعات، خصوصا " مديران هر سازمان" قرار مي دهد. به طور كلي اطلاعات حسابداري بايستي از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار باشد تا در فرآيند تصميم گيري مورد استفاده قرار گيرد.

ادامه مطلب: حسابرسي عملكردي و عملياتي و نقش آن در توسعه اقتصادي كشور
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 04 آبان 1391 بازدید: 160
پرینت

حسابرسی عملکرد مدیریت و نقش آن در شفاف سازی واحدهای اقتصادی

 در حال حاضر هدف از حسابرسی عملکرد مدیریت، دستیابی به پاسخ این سوال است که، آیا فعالیت های عملیاتی و حتی غیرعملیاتی مدیران در کلیه سطوح ساختار سازمانی یک واحد اقتصادی، توام با کارایی، اثربخشی و صرفه اقتصادی اداره یا اجرا شده است. لازم به یادآوری است در هر سازمان اقتصادی، اهداف و استراتژی ابتدا توسط ارگان های تصمیم گیر و به کمک مدیران ارشد و مسوولان فرایندها تدوین و تعیین می شود.
    
    مدیران خلاق و مولد در راس سازمان های اقتصادی با بهره گیری از مدیران زبده، مجرب و متخصص، توانایی جمع آوری و نقل و انتقال اطلاعات و آمار قابل اعتماد و شفاف، توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمار جمع آوری شده و تبدیل اطلاعات به دانش، توانایی در تصمیم سازی و تصمیم گیری براساس تجزیه و تحلیل انجام شده و توانایی در اجرای به موقع تصمیم های اخذشده، می توانند مدعی توسعه پایدار باشند.
    

ادامه مطلب: حسابرسی عملکرد مدیریت و نقش آن در شفاف سازی واحدهای اقتصادی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 04 آبان 1391 بازدید: 252
پرینت

چکیده

     هدف این مقاله بررسی تاثیر کیفیت حسابرسی بر مدیریت سود و معرفی تحقیق­های مختلف انجام شده در این زمینه است. اقلام تعهدی سود از یک سو به مدیران اجازه می­دهند تا سود را طوری محاسبه کنند که گویای ارزش واقعی بنگاه اقتصادی باشد و از سوی دیگر این اقلام به مدیران اختیار می­دهند تا از انعطاف­پذیری روش­ها و اصول پذیرفته شده­ی حسابداری سوء استفاده کرده و محتوای اطلاعاتی سود را مخدوش کنند. ذی­نفعان خارج از شرکت مانند سرمایه گذاران و اعتباردهندگان، نمی­توانند به طور مستقیم این رفتار فرصت­طلبانه­ی مدیران را کنترل کنند. بنابراین، حسابرسان با رسیدگی­های دقیق و با کیفیت خود می­توانند اقلام تعهدی مورد استفاده­ی مدیران را کاهش و مدیریت سود را محدود کنند. نتایج تحقیق­های انجام شده نیز، نشان­دهنده­ی همین موضوع است.  

 
واژه های کلیدی:  مدیریت سود، کیفیت حسابرسی، اقلام تعهدی، اندازه­ی موسسه­ی حسابرسی    

 

ادامه مطلب: تاثیر کیفیت حسابرسی بر مدیریت سود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 21 مهر 1391 بازدید: 199
پرینت

استاندارد 20با عنوان «هدف و اصول کلی حسابرسی صورتهای مالی» (تجدیدنظر شده 86)
موضوعهای اصلی این استاندارد شامل هدف حسابرسی صورتهای مالی و الزامات اخلا‌قی مربوط، دامنه حسابرسی صورتهای مالی، تردید حرفه­ای، اطمینان معقول، خطر حسابرسی و اهمیت است و همچنین در ارتباط با مسئولیت تهیه صورتهای مالی و تعیین قابلیت پذیرش چارچوب گزارشگری مالی و اظهارنظر درباره صورتهای مالی و استانداردهای مرتبط با این موضوع، از جمله به استانداردهای 70 و 80 اشاره می‌کند.
تفاوت اصلی این استاندارد با استاندارد قبلی در ارائه جزئیات بیشتر در خصوص الزامات اخلا‌قی، تردید حرفه­ای، خطر حسابرسی و اهمیت و تعیین قابلیت پذیرش چارچوب گزارشگری مالی است.

ادامه مطلب: استانداردهای حسابرسی تجدیدنظر شده در سالهای قبل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 15 مهر 1391 بازدید: 151
پرینت

سیستم اقتصادی یك كشور به میزان قابل توجهی به تصمیم گیریهای مدیریت در واحدهای اقتصادی بستگی دارد. بدیهی است این تصمیم گیریها نقش تعیین كننده ای در میزان درآمد های اقتصادی و ثمر بخش بودن فعالیتهای تعیین شده و استفاده بهینه از امكانات تولیدی و خدماتی مؤسسات انتفاعی و غیرانتفاعی كشور دارند. لذا اصولاً صاحبان سهام و یا نمایندگان آنها همواره می خواهند بدانند كه آیا مدیران اجرایی در تصمیم گیریهای خود صحیح عمل كرده اند یا خیر؟ و آیا توانسته اند از امكانات موجود حداکثر استفاده را كنند یا خیر؟ آیا در موسسات افزایش كارایی و رعایت صرفه اقتصادی انجام شده است؟

ادامه مطلب: حسابرسی عملکرد و عملیاتی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حسابرسي
نمایش از 12 مهر 1391 بازدید: 192
پرینت

به فرد یا موسسه ای گفته می شود که مسئولیت نهایی حسابرسی صورتهای مالی یا ارائه خدمات مرتبط را به عهده دارد . 

هدف ار حسابرسی صورتهای مالی چیست؟

اظهارنظر نسبت به این موضوع است که آیا صورتهای مالی بر اساس استانداردهای حسابداری تهیه شده است یا خیر. 

ادامه مطلب: حسابرس کیست؟
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید