نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 268
پرینت

 


براي دانلود اين مقاله  بر روي لينك دانلود زير كليك كنيد:

Attachments:
Download this file (اسناد الکترونيکي.pdf)اسناد الکترونيکي.pdf[ ]683 Kb
ادامه مطلب: اسناد الكترونيكي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 226
پرینت

بي گمان سازمان دادگستري كشور هدفي جز اجراي عدالت ستدن داد مظلوم از ظالم ندارد. ميدانيم انجام اينكار با طي مراحلي صورت مي پذيرد. مرحله نخست تشكيلاتي است بنام پاسگران يا ضابطين دادگستري و مرحله نهائي آن دادگاهها. در اين ميان يكي از مراحل حساس, پزشكي, قانوني است.

ادامه مطلب: لزوم همكاري دادرسان و پاسگران دادگستري با پزشكي قانوني
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 213
پرینت

مقدمه :

جرم يعني عملي كه ترك يا انجام آن از نظر قانون قابل مجازات باشد و پس از ارتكاب، موجب برهم زدن نظم اجتماعي شود. جرائم در يك دسته بندي عمده به دو نوع قابل گذشت و غيرقابل گذشت تقسيم مي شوند. جرائم قابل گذشت به جرائمي گفته مي شود كه قانونگذار به لحاظ رعايت مصالح اجتماعي يا خانوادگي جنبه خصوصي آنها را بر جنبه عمومي شان برتري داده است و تعقيب آنها موكول به شكايت شاكي است. حتي پس از اعلام شكايت نيز شاكي حق دارد از تعقيب متهم صرف نظر كند.

ادامه مطلب: چگونگي صلح و سازش در دعاوي كيفري و مدني
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 201
پرینت

مقدمه:
يكي از مهمترين اصولي كه در حقوق جزاي كشورهاي مختلف جهان مورد قبول واقع شده است, اصل فردي كردن مجازات ميباشد. قاضي كيفري موظف است با استفاده از ابزار خاصي كه قانونگذار دراختيار او قرار داده است, به منظور تامين هر چه بيشتر اهداف مجازات, با در نظر گرفتن خصوصيات خانوادگي, فرهنگي, اجتماعي, اقتصادي و... متهم, مجازاتي متناسب با وضعيت وي مورد حكم قرار دهد و پس از صدور حكم ميز اين وظيفه با وضعيت وي مورد حكم قرار دهد و پس از صدور حكم نيز اين وظيفه را ادامه دهد. استفاده از برخي از اين ابزارها مانند كيفيات مخففه و مشدده و تعليق اجراي مجازات مربوط به زمان صدور حكم بوده و اعمال برخي ديگر مانند آزادي مشروط, به مرحله بعد از صدور حكم اقتصادي دارد.

ادامه مطلب: تخفيف مجازات در حقوق كيفري ايران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 195
پرینت

مقدمه
يكي از پيامهاي مهم انقلاب اسلامي ايران و يكي از امور مورد تاكيد و تصريح قانون اساسي جمهوري اسلامي اين است كه قوانين حاكم در اين نظام بايد مطابق با موازين اسلامي تنظيم شود و دادگاهها نيز بر مبناي مقررات و قوانين اسلامي تشكيل و اداره گردند و بكار دادرسي به پردازند, يعني هم قوانين ماهوي و موجد حق بايد بر اساس موازين اسلامي باشد و هم قوانين شكلي و مقررات مربوط به دادرسي و كيفيت محاكمه و احقاق حق.

ادامه مطلب: تحولات قانونگذاري در امر تجديد نظر (قسمت اول)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 235
پرینت

فصل اول : تئورى سزادهى

قصاص حقى است كه با وقوع قتل عمد ايجاد مى‏شود، ليكن عمدى بودن قتل، بايد اثبات شود تا قصاص هم ثابت شود و چنان‏چه دليل كافى براى اثبات قصاص وجود نداشته باشد، طبعاً اجراى قصاص ممكن نخواهد بود، اگرچه در مقام ثبوت قتل عمد واقع شده و قاتل، مستحق قصاص باشد.

ادامه مطلب: ادله اثبات قصاص
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 227
پرینت

قسمت اول – كليات
بخش اول – مقدمه
مجازات مشقتي است كه از طرف هيئت حاكمه نسبت به كسي كه با ارتكاب يك جرم نظم جامعه را مختل و به حقوق طبيعي يا قانوني افراد اجتماع لطمه وارد نموده است اعمال مي گردد . از اين روست كه مي گويند هميشه در مجازات يك اعمال قدرت و يك اجراي عدالت نهفته است .

ادامه مطلب: آثار تعليق اجراي مجازات در حقوق كيفري ايران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: حقوق كيفري
نمایش از 14 شهریور 1391 بازدید: 220
پرینت

گفتاري از استاد دكتر محمود آخوندي

بدواً حضورتان معروض مي دارم در دنياي امروزي صحبت از دليل در امور كيفري تقريباً جاي خود را از دست داده است. به عبارت ساده تر، در امور كيفري هيچ امري نمي تواند مثبت بزهكاري متهم باشد، يعني دليل، معنا و مفهوم سنتي خود را از دست مي دهد. در سيستم حقوقي، هنوز سيستم دلايل قانوني را داريم.

ادامه مطلب: « دليل در امور كيفري »
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 57 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید