نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 261
پرینت

 یهود و فراماسونری

در مقاله های پيشين اطلاعاتی پیرامون فراماسونری ارایه شد. مقاله ی زیر که مجدداْ از سایت موعود اقتباس شده است , اطلاعات بیشتری را در مورد فراماسونری و به خصوص ارتباط آن با یهود در اختیارتان قرار می دهد.

داستان حقیقی کابالا

هارون یحیی 
مترجم:باران خردمند

سفر خروج عنوان دومین کتاب تورات می‌باشد. در این کتاب به تشریح نحوه خروج بنی‌اسرائیل از مصر تحت حمایت حضرت موسی(ع) و رهایی آنان از ظلم و ستم فرعون پرداخته شده است. فرعون بنی‌اسرائیل را وادار به بردگی نموده بود و به آزادی آنها رضایت نمی‌داد اما با مشاهده معجزات الهی به دست موسی(ع) و بلایایی که بر سر قومش نازل می‌شد، اندک اندک تغییر رفتار داد. به این ترتیب بنی‌اسرائیل شبی گرد هم جمع شدند و از مصر مهاجرت کردند. سپس فرعون به آنها حمله کرد اما خداوند به وسیله معجزات دیگری از طریق موسی(ع) آنها را حفظ کرد.
ما شرح قرآن را درباره مهاجرت یهودیان از مصر می‌پذیریم، چون متن تورات بعد از وحی به موسی(ع) دچار تحریف شد. مهم‌ترین استناد بر این مدعا تناقضات بسیاری است که در پنج کتاب تورات: سفر پیدایش، سفر خروج، سفر لاویان، سفر اعداد و سفر تثنیه وجود دارد. کتاب سفر تثنیه با شرح مرگ و تدفین موسی(ع) پایان می‌یابد و این گواه مسلمی است بر اینکه بخش مذکور پس از مرگ آن حضرت به کتاب اضافه شده است.

ادامه مطلب: یهود و فراماسونری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 195
پرینت

یک سال در حصار

  پس از پیروزی حماس در انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین در ژانویه 2006 و به هم خوردن معادلات قدرت در اراضی فلسطینی، این مناطق شاهد تحولات بسیاری شد. از یک سو جنبش فتح که از دیرباز صحنة سیاسی فلسطین را تحت تسلط خود داشته و می‌کوشید برای تأمین امنیت اسراییل به مبارزه با جریان مقاومت بپردازد، ناگهان ملاحظه کرد صاحبان اسلحة غیرقانونی دیروز و دشمنان سابق، از مشروعیت قابل استنادی در عرصة عمومی و مردمی برخوردار شده‌اند. لذا به دنبال فرصتی برای تضعیف و حذف این رقیب نوظهور سیاسی برآمد. از سوی دیگر این پیروزی باعث شد که رژیم‌صهیونیستی و آمریکا، سیاست‌های تازه‌ای در برابر حماس اتخاذ کنند چرا که حماس از به رسمیت شناختن رژیم‌صهیونیستی امتناع می‌کند.

ادامه مطلب: یک سال در حصار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 269
پرینت

هدنه چیست؟

 یکی از اصطلاحاتی که طی سالهای اخیر در منازعه میان گروههای مبارز فلسطینی از جمله حماس با رژیم‌صهیونیستی رایج شده، هدنه (Hudna) است. اگرچه این اصطلاح در متون فقه اسلامی دارای سابقه‌ای بسیار طولانی است اما فراگیر شدن اصطلاحات حقوق بین‌الملل عمومی بویژه در قرن بیستم باعث ناآشنایی با مفاهیمی چون هدنه شده است.

هدنه‌ای که حماس از آن در مناسبات خود با رژیم صهیونیستی استفاده می‌کند، به چه معنایی است؟ چه تفاوتها و تشابهاتی میان هدنه با آتش‌بس، ترک مخاصمه، متارکه و صلح وجود دارد؟ کارشناسان اسراییلی و غربی برای درک مفهوم تاریخی، مذهبی، سیاسی و نظامی

ادامه مطلب: هدنه چیست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 193
پرینت

نگاهی به رفتار ضدحقوق بشری‌اسراییل در لبنان و بلندیهای جولان

 جهانی شدن مفهوم حقوق بشر طی سالیان اخیر توام با محکومیتهای پی‌درپی و بین‌المللی ناقضان حقوق بشر، دولتهای جهان را به طور اعم و رژیم صهیونیستی را به طور اخص با چالشهای نوینی در عرصه بین‌الملل مواجه ساخته است. به بیان دیگر، جدیت نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر نظیر شورا، دیدبان و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در پیگیری موارد نقض حقوق‌بشر در سراسر جهان از یک سو و اشتیاق روزافزون سازمانهای غیردولتی به مقوله حقوق بشر از سوی دیگر، رژیم‌صهیونیستی را که پیشتر بواسطه تصرف غیرقانونی یک سرزمین و سلب حقوق اولیه فلسطینیان تنها در افکار عمومی جهان مورد محکومیت قرار می‌گرفت، اکنون در وضعیتی قرار داده است که چه در داخل و چه در خارج با مخالفت روزافزونی از جانب گروههای مدافع حقوق‌بشر روبه‌روست.    پس از تهاجم وحشیانه نظامیان رژیم‌صهیونیستی به نوارغزه، گروههای مدافع حقوق بشر در کشورهای مختلف تعقیب قضایی نظامیان این رژیم را آغاز کرده‌اند.

ادامه مطلب: نگاهی به رفتار ضدحقوق بشری‌اسراییل در لبنان و بلندیهای جولان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 175
پرینت

نقش انرژی در روابط سه‌جانبه اسراییل، آذربایجان و ترکیه

 ظهور روابط دوستانه میان اسراییل، ترکیه و آذربایجان در دهه 1990، نه تنها واقعیت‌های ژئوپلیتیک جدید منطقه در دوره پس از جنگ سرد را منعکس کرد بلکه همچنین آگاهی از نقصان منابع اولیه و آب و چالش‌های پیش‌روی هر یک از این کشورها را افزایش داد. علی‌رغم توجه بسیاری از کارشناسان به ظهور ائتلاف سه‌گانه اسراییل، ترکیه و آذربایجان در دورة پس از جنگ سرد، مسئلة امنیت انرژی به عنوان یک موضوع دائمی در این روابط عمدتاً ناشناخته باقی ماند.(1) به موازات افزایش رقابت برای دستیابی به منابع انرژی مطمئن در دهه‌های اخیر و در آینده‌ای قابل پیش‌بینی، تأثیر امنیت انرژی بر سیاست خارجی به توجهی ویژه نیاز دارد.

ادامه مطلب: نقش انرژی در روابط سه‌جانبه اسراییل، آذربایجان و ترکیه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 222
پرینت

مصالحه در داخل، آتش‌بس با خارج

 ریشه تحولات اخیر فلسطین را باید در پیروزی جنبش حماس در انتخابات پارلمانی 2006 پی‌گیری کرد. پس از پیروزی حماس در انتخابات پارلمانی 2006 و تشکیل دولت اسماعیل هنیه بدون مشارکت فتح و دیگر گروههای فلسطینی در مارس 2006، اختلافات سیاسی میان دو جنبش فتح و   حماس بر سر کیفیت مواجهه با رژیم ‌صهیونیستی به اوج خود رسید. این اختلافات به تدریج به خشونت کشیده شد و در نهایت منجر به درگیری خونین بین اعضای دو جنبش  گردید.

تداوم اختلافات میان گروههای اصلی فلسطینی همزمان با تحریمهای بین‌المللی و تشدید فشارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی رژیم صهیونیستی باعث گردید تا رهبران گروههای فلسطینی برای حل اختلافات و خروج از این وضعیت به مذاکره و گفتگو بپردازند. رژیم صهیونیستی نیز برای به زانو در آوردن حماس، حملات نظامی خود را افزایش داد و نوار غزه را به محاصره خود درآورد. حماس علی‌رغم مخالفت اصولی با هرگونه شناسایی رژیم‌صهیونیستی، در ماههای اخیر مذاکره غیرمستقیم با رژیم‌ مذکور را برای پذیرش آتش‌بس، به عنوان راهی بر کاهش درد و رنج ملت فلسطین در نوارغزه، پذیرفته است.

ادامه مطلب: مصالحه در داخل، آتش‌بس با خارج
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 235
پرینت

مروری بر فرآیند خصوصی‌سازی در رژیم‌صهیونیستی

 خصوصی‌سازی به مثابه یکی از مهمترین اقدامات در جهت حرکت به سمت اقتصاد باز است. اقتصادهای نوپایی چون رژیم‌صهیونیستی که در ابتدای مراحل توسعه یافتگی، بار سنگین فرایند توسعه را به دوش دولت می‌گذارند، به ناچار با قبول ناکارایی سیستم دولتی در اداره اقتصاد، اقدام به واگذاری شرکت‌های دولتی می‌کنند. البته قبل از این واگذاری‌ها، بایستی اقداماتی در جهت آزادسازی بازارهای داخلی و خارجی و نیز کاستن تنظیمات کنترلی، توسط دولت انجام پذیرد.

بعد از آنکه درک از لزوم خصوصی‌سازی حاصل شد، تعیین مراحل، نحوه عمل و نظارت بر آن، اهمیت اساسی پیدا می‌کند. در این مقطع، اکثر دولت‌ها، نمره پایینی کسب می‌کنند. در رابطه با خصوصی‌سازی در رژیم‌صهیونیستی نیز این تجربه در مراحل اولیه، عملکرد نسبتاً رضایت بخشی داشت، اما در مورد مراحل بعدی آن انتقاداتی بر فرآیند خصوصی‌سازی وارد است که در این گزارش موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

ادامه مطلب: مروری بر فرآیند خصوصی‌سازی در رژیم‌صهیونیستی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 179
پرینت

   متن کامل قطعنامه 1850 شورای امنیت

 خلاصه جلسه بررسی قطعنامه 1850

در این جلسه که با حضور بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد، کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، دیوید میلیبند وزیر امور خارجه انگلیس، ایووساناندر نخست‌وزیر کرواسی و نماینده‌های چین، فرانسه، لیبی، ویتنام، آفریقای جنوبی، کاستاریکا، بورکینافاسو، اندونزی، پاناما، بلژیک و ایتالیا برگزار شد، به تأثیرگذار بودن تلاشهای گروه 4جانبه، طرح ابتکاری اعراب، کنفرانس آناپولیس و مذاکرات دوجانبه (اسراییل و فلسطین) اشاره و از آنها قدردانی شد. همچنین از تمامی کشورهای جهان، سازمانهای بین‌المللی و بویژه کشورهای منطقه خواسته شد که در مسیر تحقق صلح میان دو طرف متخاصم، از هیچ تلاشی چه مستقیم و چه غیرمستقیم فروگذار نکنند و بر لزوم همزیستی و احترام و اعتماد متقابل میان طرفین، تأکید و بر استمرار مذاکرات و فرایند صلح پافشاری شد.

ادامه مطلب: متن کامل قطعنامه 1850 شورای امنیت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 192
پرینت

  متن توافقنامه آمریکا و اسراییل برای ممانعت از ورود سلاح به نوارغزه

مقدمه

پس از آنکه رژیم‌صهیونیستی با تهاجم گسترده به نوارغزه، نتوانست جنبش حماس را نابود کند، زیپی لیونی و کاندولیزا رایس وزرای امور خارجه وقت این رژیم و آمریکا در دوره جنگ 22روزه نوارغزه، توافقنامه‌ای برای جلوگیری از قاچاق سلاح به نوارغزه در شانزدهم ژانویه 2009 امضاء کردند. این توافقنامه از 2 قسمت تشکیل شده است؛ بخش اول یادآوری چندین نکته کلی است و در بخش دوم طرفین در 7 بند به تفاهماتی دست یافتند. متن این توافقنامه به شرح زیر است:

ادامه مطلب: متن توافقنامه آمریکا و اسراییل برای ممانعت از ورود سلاح به نوارغزه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 194
پرینت

مؤلفه‌های فرهنگ استراتژیک اسراییل

  فرهنگ استراتژیک، رویکرد جدیدی در مطالعات امنیتی و سیاست خارجی است که تأثیر عوامل فرهنگی بر رفتار استراتژیک کشورها را بررسی می‌کند. رفتار استراتژیک گونه‌ای از رفتار است که به مسائل اساسی امنیت ملی و کاربرد زور در مقابل دیگر کشورها مرتبط می‌شود. اسراییل از جمله بازیگرانی است که بیش از هر کشور دیگری بر موضوع امنیت ملی تأکید می‌ورزد. فرهنگ استراتژیک رویکرد مناسبی است که مؤلفه‌های مختلف فرهنگی از جمله تأثیر تجربیات تاریخی بر رفتار استراتژیک اسراییل را تبیین می‌کند. این نوشتار پس از یک مدخل نظری، مؤلفه‌های فرهنگ استراتژیک اسراییل را بررسی می‌کند  

ادامه مطلب: مؤلفه‌های فرهنگ استراتژیک اسراییل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 159
پرینت

  قطعنامه مجمع عمومی برای درخواست نظر مشورتی از دادگاه لاهه

قطعنامه1 مجمع عمومی

{بدون ارجاع به کمیته اصلی (A/ES-10/L.16)}

دإ ط- 10/14- اقدامات غیرقانونی اسراییل در قدس شرقی و بقیه اراضی فلسطین اشغالی،

 مجمع عمومی،

ضمن تأکید مجدد بر قطعنامه شماره «دإ ط- 10/13» مورخ 21 اکتبر 2003 خود،

و ضمن رجوع به اصول منشور سازمان ملل متحد،

و ضمن درک اصل ثابت حقوق بین‌الملل در زمینه ممنوعیت کسب مالکیت اراضی از طریق توسل به زور،

و ضمن درک توسعه روابط دوستانه میان کشورها براساس احترام به اصل مساوات در حقوق و حق ملت‌ها در زمینه تعیین سرنوشت خود به عنوان یکی از اهداف منشور سازمان ملل،

ادامه مطلب: قطعنامه مجمع عمومی برای درخواست نظر مشورتی از دادگاهلاهه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 235
پرینت

« فراماسونری: دجال آخرالزمان »

تمهیدات اسلام برای مقابله با فراماسونری

دین مبین اسلام که کاملترین برنامه برای زندگی انسان ها است، همواره راهکار ها و رهنمود هایی برای مقابله با دشمنان دین و حفاظت از اعتقادات ارایه کرده است. حتی در بسیاری از موارد، پیشگویی ها و رهنمود هایی در قالب آیات قرآن و روایات معصومین (ع) ارایه شده است تا با تأسی و تکیه بر آن ها بتوان بر شرایط دشوار زمان (به خصوص زمان غیبت صاحب الامر (عج)) غلبه کرد.

ادامه مطلب: « فراماسونری: دجال آخرالزمان »
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 195
پرینت

دیپلماسی عمومی نوین و سیاست خارجی اسراییل

آشنایی با نگاه کارشناسان اسراییلی یکی از ابزارهای لازم برای شناخت سیاست خارجی این رژیم است. انعکاس دیدگاه این کارشناسان را می‌توان در مقالاتی که با نگاه اسراییلی به مسائل سیاست خارجی نوشته شده، به خوبی مشاهده کرد. چنین مقالاتی با پیش‌فرض‌ها یا بطور کلی با مقدمات خاصی نوشته شده‌اند که طبیعتاً آن مقدمات و نتایج پژوهش آنها مورد پذیرش فصلنامه مطالعات فلسطین نیست اما به نظر می‌رسد برای شناخت سیاست خارجی اسراییل، انتشار چنین مقالاتی برای تصمیم گیرندگان و کارشناسان جمهوری اسلامی ایران ضروری است. مقاله دیپلماسی عمومی نوین و سیاست خارجی با این هدف انتخاب و ترجمه شده است. لازم به ذکر است که در این مقاله، نویسنده پس از تمایز قائل شدن میان دیپلماسی عمومی کلاسیک و نوین، مهمترین شاخص‌های دیپلماسی عمومی نوین را استخراج و پیشنهادهای لازم را به مقامات رژیم‌صهیونیستی برای استفاده از این ابزار در سیاست خارجی این رژیم داده است.

ادامه مطلب: دیپلماسی عمومی نوین و سیاست خارجی اسراییل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مقالات مختلف و گوناگون مربوط به سياست
نمایش از 05 آذر 1392 بازدید: 160
پرینت

۱۰ درس شگفت انگیز از زندگی انیشتین

 1. کنجکاوی را دنبال کنید “من هیچ استعداد خاصی ندارم .فقط عاشق کنجکاوی هستم “ چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید ؟ من کنجکاو هستم. مثلا پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد .به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام . شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید ؟ پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت. 

ادامه مطلب: ۱۰ درس شگفت انگیز از زندگی انیشتین
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید