نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 256
پرینت

مسائل مربوط به مديريت مجموعه مجلات الكترونيكي

توماس نيسونگر[1] -  مترجم:زهره زاهدي

 چكيده:
در اين مقاله مسائل اصلي مربوط به مديريت مجموعه مجلات الكترونيكي كتابخانه نظير انتخاب، بودجه بندي، تعيين خط مش، ارزيابي مجموعه و نگهداري/آرشيوسازي معرفي و بررسي مي شوند. در مورد اين كه نيروي انساني و بودجه بندي مجلات الكترونيكي مي تواند بر اساس رويكرد هاي موضوع—مداريا فرمت مدار يا تركيبي از اين دو قرار گيرد، بحث مي شود. مجلات الكترونيكي از طريق فرايند هاي يكسان سه مرحله اي شناسايي، ارزيابي و انتخاب كه جهت مجلات چاپي بكار مي رود،‌ انتخاب مي شوند. اكثر معيارهاي سنتي مجلات چاپي قابل اعمال به مجلات الكترونيكي نيز مي باشد ولي معيارهاي ديگري نيز در موردآنها بكارمي رود. حذف و وجين مجلات الكترونيكي توسط اين حرفه عنوان نشده است ولي در آينده با اهميت تر فرض خواهد شد. لزوم ايجاد روش هاي جديد ارزيابي مشتري مدار كه بر دسترسي بجاي مالكيت تأكيد دارد، احساس مي شود.

ادامه مطلب: مسائل مربوط به مديريت مجموعه مجلات الكترونيكي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 196
پرینت

معیارهای ارزیابی بانکهای اطلاعاتی

چکیده
گسترش روزافزون تکنولوژی بانک اطلاعاتی و نیز افزایش روزافزون تعداد بانکهای اطلاعاتی سبب شده است که سایر سیستم های ذخیره و بازیابی اطلاعات به روشهای غیربانکی متروک شود. همه روزه محصولات جدید نرم افزاری تحت نام " سیستم مدیریت بانک اطلاعات" و یا "پایگاه اطلاعاتی" عرضه می شود. بنابراین لازم است قبل از تهیه، این محصولات مورد ارزیابی قرار گیرد. در این مقاله دو سیاهه وارسی برای ارزیابی سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی و نیز پایگاههای اطلاعاتی پیوسته ارائه شده است.
 

ادامه مطلب: معیارهای ارزیابی بانکهای اطلاعاتی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 260
پرینت

معماری اطلاعات

نویسنده:مارتین وایت( Martin White) -  مترجم:احسان محمدی

چکیده

معماری اطلاعات در سالهای اخیر به عنوان یک واژه نوین در طراحی وب به صورت چشم گیری راه یافته است .این مقاله به تعریف و تاریخچه معماری اطلاعات می پردازد.

 کلید واژه ها:اطلاعات، طراحی، اینترنت

معماری اطلاعات در سالهای اخیر به عنوان واژه ای تازه در طراحی وب راه یافته است.هنوز هم متخصصین در ارائه تعریفی واحد از "معماری اطلاعات" مشکل دارند.مثل دو واژه" رده بندی "(Taxonomy)و "ابرداده" (Meta Data)که درسخنرانی ها و مکالمات راه یافته ولی استفاده کنندگان از این واژه ها تعریف جامع و مشترکی از آن ارائه ندادند.

ادامه مطلب: معماری اطلاعات
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 194
پرینت

مدیریت مبتنی بر هدف

پیتر دراکر فیلسوف و نظریه پرداز نظریه مدیریت بر مبنای هدف را در جامعه ای ارائه کرد که فرد گرایی و واقع گرایی و از سوی دیگر میل به موفقیت و کامیابی از جمله ویژگیهای زیر بنایی بارز و روحیات غالب مردم آن به حساب می آید

دلیل اصلی چنین واقعیتی را من به عنوان یک دانشجوی مدیریت  در کشوری چون ایران با فرهنگی متفاوت نمی توانم به راحتی توجیه کنم اما واقعیت آن است که مردمی که برای اولین بار به دلیل تفکرات خاص مذهبی خود ( مخصوصا پیشینیان فرانسوی آمریکاییهای امروزین) از جامعه اصلی خود رانده  شده اند و در سوی دیگر با سرزمینی وحشی و رام ناشدنی و از سوی دیگر بسیار ثروتمند و غنی با ساکنانی بومی که حاضرند برای حفظ حقوق خود هر اقدامی انجام دهند روبرو شده اند ، خود به خود به سوی نهادینه کردن این تفکر در درون خود پیش خواهند رفت که برای برخورداری از این منافع سرشار و از سوی دیگر بقا درچنین محیط پر تلاطمی رقابت و جلو افتادن بهترین راه است.

ادامه مطلب: مدیریت مبتنی بر هدف
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 152
پرینت

كارآفريني گامي بسوي تحول فرهنگي

سعيد فتحي

استاد راهنما:)

كارآفريني براي توسعه اقتصادي يك جامعه به عنوان يكي از ارزانترين ابزارها بابهترين نتيجه و بيشترين كارآيي مطرح است و فرهنگ لازم براي اين منظور از اهميت خاصي برخوردار است . در اين مقاله به روش تحليل توصيفي مفهوم كارآفريني در سه سطح فردي ، سازماني و ملي موردمطالعه و بررسي قرار گرفته است . ويژگيهايي نظيراعتماد به نفس ، ريسك پذيري ، انعطاف پذيري ، خوش بيني و ... به عنوان عوامل فردي ،ويژگيهايي نظير ريسكي بودن ، نوآوري ، انعطاف در برنامه ريزي و تمركز بر نتيجه و...به عنوان عوامل سازماني و ويژگيهايي نظير گروه گرايي ، سنت پرستي و كمال گرايي وسودپرستي به عنوان عوامل ملي ، شناسايي شده است .

ادامه مطلب: كارآفريني گامي بسوي تحول فرهنگي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 221
پرینت

كار گروهي‌، شروع‌ كار آفريني

يكي‌ از معيارهايي‌ كه‌ كشورهاي‌ توسعه‌ يافته‌ را از كشورهاي‌ در حال‌ توسعه‌ مجزا مي‌كند، فرهنگ‌ گروهي‌ كار كردن‌ است‌، در كشورهاي‌ توسعه‌ نيافته‌، افراد علاقه‌يي‌ به‌ فعاليت‌هاي‌ گروهي‌ ندارند و همين‌ امر سبب‌ مي‌ شود علاوه‌ بر صرف‌ انرژي‌ بيشتر، كارها با كيفيت‌ پايين‌ترين‌ انجام‌ پذيرد.

اصولا جهت‌ رسيدن‌ به‌ يك‌ جامعه‌ كارآفرين‌، رشد فعاليت‌هاي‌ گروهي‌ نيز ضروري‌ است‌ و بدون‌ چنين‌ ويژگي‌، كارآفريني‌ در جامعه‌ فراگير نخواهد شد.

شركت‌ مايكروسافت‌ جهت‌ تهيه‌ متن‌ برنامه‌ ويندوز 2003 از پنج‌ هزار برنامه‌ نويس‌ كمك‌ گرفت‌ به‌ گونه‌يي‌ كه‌ اين‌ تعداد افراد در يك‌ كار گروهي‌، موفق‌ به‌ طراحي‌ اين‌ برنامه‌ شدند. مهمتر از طراحي‌ و توليد اين‌ برنامه‌، بايد از هماهنگي‌ و همبستگي‌هاي‌ گروهي‌ لازم‌ براي‌ رسيدن‌ به‌ اين‌ هدف‌ نام‌ برد. حال‌ ما با اين‌ سوال‌ روبرو خواهيم‌ بود كه‌ چگونه‌ بايد يك‌ گروه‌ كاري‌ موفق‌ را سازماندهي‌ كنيم‌ و چه‌ شرايط‌ فرهنگي‌ بايد بر اين‌ گروه‌ حاكم‌ شود تا بتواند به‌ اهداف‌ مورد نظر خود دست‌ يابد. براي‌ رسيدن‌ به‌ اين‌ هدف‌ بايد از قدم‌هاي‌ كوچك‌ آغاز كرد تا در نهايت‌ با كسب‌ تجربيات‌ لازم‌ بتوان‌ به‌ تشكيل‌ گروه‌هاي‌ بزرگتر اقدام‌ نمود. گروه‌هاي‌ بزرگتري‌ كه‌ بتوانند زمينه‌ساز تحول‌ در جامعه‌ باشند. در اين‌ مقاله‌ تلاش‌ مي‌شود فرصتي‌ براي‌ انديشيدن‌ در اين‌ خصوص‌ پديد آيد.

ادامه مطلب: كار گروهي‌، شروع‌ كار آفريني
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 172
پرینت

فهم سواد اطلاعاتي[1]

نوشته: Barbara Humes
Office of Educational Research

National Institute on Postsecondary Education, Libraries, and Lifelong Learning
 

مقدمه
ما دانشكده ها ،كتابخانه ها و منازلمان را با فناوريهاي الكترونيكي مجهز نموده ايم اما آيا ما دانشجويان و اساتيد را در برابر اطلاعاتي كه سخت آنهارا مورد حمله قرار مي دهند بوسيله اين فناوريها مجهز نموده ايم؟ چه اتفاقي مي افتد هنگامي كه دانشجو مي تواند اطلاعات بيشتري از اينترنت بدست آورد آيا در گذشته اطلاعات بوسيله يك استاد يا يك تكست بوك انتقال پيدا مي كرد؟ يك دانشجو در هنگام برخورد با اطلاعات زياد و ممكن چه بايد انجام دهد؟ كدام اطلاعات قابل قبول مي باشد و كدام قابل قبول نيست؟

امروزه با دسترس بودن اطلاعات درست و غلط زياد هركسي را در راستاي سيستم آموزشي قرار مي دهد يا نمي دهد- بايد نه تنها مهارتهاي خواندن و مهارتهاي كامپيوتري داشته باشد بلكه همچنين مي بايست مهارتهاي اطلاعاتي هم داشته باشد.

ادامه مطلب: فهم سواد اطلاعاتي[1]
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 237
پرینت

ضرورت توسعه منابع انسانى سازمان ها

گفت وگو با دكتر جمشيد اصغرى پژوهشگر واستاد دانشگاه

كشورهاى توسعه يافته داراى سازمان هاى توسعه يافته هستند و سازمانهاى توسعه يافته، مديران توسعه يافته دارند و مديران توسعه يافته نيروى انسانى سازمان ها را توسعه مى دهند. مطلب فوق قانون نانوشته شركت ها و سازمانهاى پيشرو در سطح جهان است. شتابى كه جهانى شدن دارد، بر رقابت ميان شركتها و سازمانها شتاب داده است. اگر خواهان مطرح شدن توسعه يافتن، ماندگار ماندن و اثربخشى هستيم بايد قانون نانوشته فوق توسط مديران و مسؤولان سازمانها و شركتها نوشته شده و اعمال گردد. با دكتر جمشيد اصغرى كه دكتراى مديريت منابع انسانى دارد و سالها درباره كاركرد بهتر سازمانها تحقيق و پژوهش انجام داده است درخصوص توسعه منابع انسانى گفت وگو كرده ايم كه مى خوانيد:

ادامه مطلب: ضرورت توسعه منابع انسانى سازمان ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 224
پرینت

در کشورهای ژاپن، آمریکا، تایوان و ایران TQM مطالعه موردی کاربرد

چکیده :

 در سالهای اخیر توجه دولتها به ارائه خدمات با کیفیت به مردم بیش از گذشته نمایان شده است و در رابطه دولتها و ملتها تعریفی جدید نضج گرفته که دولتها برای بهبود کیفیت خدمات عمومی ،باید در برابر تحقق اهداف خود پاسخگو وخدمتگزار مردم باشند چرا که ملتها هستند با پرداخت مالیات و عوارض، بودجه وغیره حمایت مالی دولتها را فراهم می آورند درواقع رابطه بایستی بصورت یک بده بستان یا مبادله تعریف شود در این مقاله تلاش براین است با توجه به اصول اولیه بنیانگذاران  TQM به طور موردی و کلی کاربرد TQM و تأثیرات آنرا در کشورهای مختلف بررسی نموده و شاخصهای خاصی از TQM را درسازمانهای خاصی ار این کشورها مورد مطالعه و تطبیق قرار دداده و نتایجی درمورد اثر بخشی کار برد TQMبیان می شود .

ادامه مطلب: در کشورهای ژاپن، آمریکا، تایوان و ایران TQM مطالعه موردی کاربرد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 198
پرینت

خلاقيت در مديريت

چكيده
با شتاب روز افزون تحولات و دگرگونيها در دنياي کنوني که عصر اطلاعات و ارتباطات است و به دليل بي‌ثباتي و تغيير پذيري و نيز غير قابل پيش‌بيني بودن اين تغييرات ، آنچه که کشورهاي جهان به ويژه کشورهاي در حال توسعه را در جهت افزايش بهره وري و پيشرفت و ترقي آنها مدد مي رساند ، همانا استفاده از فرصتها در رقابت با ساير کشورهاست و اين امر ميسر نمي گردد مگر با درايت و خلاقيت مديران و نيز تاثير مديران در پرورش خلاقيت کارکنان که با کمک يکديگر در جهت رشد و بالندگي سازمان خود و در نتيجه ، جامعه بکوشند . از خلاقيت تعاريف متعددي شده است اما خلاقيت از ديدگاه سازماني عبارت است از ارايه فکر و طرح نوين براي بهبود و ارتقاي کميت يا کيفيت سازمان و نوآوري.افزايش خلاقيت در سازمانها مي‌تواند به ارتقاي کميت و کيفيت خدمات ، کاهش هزينه ها، جلوگيري از اتلاف منابع ، کاهش بورو کراسي، افزايش رقابت ، افزايش کارايي و بهره وري ، ايجاد انگيزش و رضايت شغلي در کارکنان منجر گردد .

ادامه مطلب: خلاقيت در مديريت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 238
پرینت

جهاني‌شدن دنياي اطلاعات

چكيده
مفهوم «جهاني شدن» به فرآيندي اطلاق مي‌شود كه طي آن جريان آزاد انديشه، انسان، كالا، خدمات، و سرمايه در دنيا ميسر گردد. تأثير اين مفهوم، دگرگوني متغيرهاي زمان و مكان را پديد آورده و گسترش ارتباطات در سطح بين‌المللي قابليت وقوع يافته است. بر اين قرار، داده‌هاي كمي اطلاعات در صحنه جهاني ابعاد وسيعي يافته و موجب رشد شبكه ارتباطات در صحنه بين‌المللي از نظر روابط فردي و اجتماعي شده است. در مقاله حاضر، ضمن توجه به جهاني‌شدن گستره اطلاعاتي در جهان معاصر، به ارزيابي موضوعات مذكور مبادرت شده، و در نهايت به نتيجه‌گيري درباره تأثيرات آن بر كتابداري و اطلاع‌رساني پرداخته مي‌شود.

ادامه مطلب: جهاني‌شدن دنياي اطلاعات
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 235
پرینت

جنسيت و کارآفريني: 

چکيده :

در اين مقاله با بررسي ادبيات موضوع به اين مطلب پاسخداده ميشود که آيا جنسيت در کارآفريني تفاوتي ايجاد ميکند؟

با ارائه پاسخ مثبتي به سوال مذکور بر مبناي بررسي عوامل ايجاد تفاوت ، در اين مقاله نتيجه گرفته ميشود که اين تفاوت جنسيتي بايستي در سه حوزه پژوهشي ، آموزشي و سياستگزاري توسعه کارآفريني لحاظ گردد.

 

ادامه مطلب: جنسيت و کارآفريني
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 191
پرینت

تجربه اي از مديريت موفق

مقدمه

شركتها، سازمانها و بنگاههاي اقتصادي امروزي در فرايند جهاني شدن ضمن روبه رو شدن با چالشهاي بي شماري مي بايد با رقباي قدرتمند رقابت كنند. از آنجايي كه رقابت پذيري، نيازمند برنامه ريزي صحيح همه‌جانبه براي استقرار سيستم هاي مديريتي به منظورارتقاي بهره وري و كيفيت محصولات و خدمات است، لازم است موسسات با شيوه هاي صحيح مديريت آشنايي كامل را داشته باشند.

مكتبها و نظريه هاي بسياري ازجمله: مكتب كلاسيك، نئوكلاسيك، تئوري اقتضايي، نظريه هاي انگيزشي، تئوري z (مديريت ژاپني)و... در علم مديريت مطرح شده است كه هريك از آنها شيوه خاصي از مديريت را به همراه خواهند داشت، وليكن چنين به نظر مي‌رسد كه ژاپن و شيوه مديريتي آن از آغاز دهه 0691 ميلادي به اين سو توانسته است توجه همگان را به خود جلب كند. ژاپن در دو جنگ جهاني شركت جسته، در يكي كامياب و در ديگري ناكام گشته است.

ادامه مطلب: تجربه اي از مديريت موفق
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مديريت بازرگاني
نمایش از 25 مرداد 1392 بازدید: 237
پرینت

ابعاد ساختاري در سازمانهاي دانش محور

ترجمه و تلخيص: مهشيد فروهي

منبع: Measuring business excellence,jan 2003

چكيده
طرحهاي سازماني در گذر زمان تكامل يافته اند. طرح سازماني، تجلي ديدگاه سيستمي است كه ساختار را مركب از هم عناصر سخت و هم عناصر نرم مي داند و تركيبي از رابطه بين عناصر سازماني است. ابعاد ساختاري به طور سنتي براساس سه بعد رابطه رسمي: سلسله مراتبي، كار ويژه اي و بعد جامعيت و مركزيت برمبنايي انواع اصلي ساختار يعني سازمانهاي ماشيني و ارگانيكي بررسي شده اند. درعين حال، اقتصاد دانش محور خواسته هاي جديدي بر ساختاردهي سازماني مبتني بر فرايندها تحميل مي كند. ساختار غيررسمي فعاليتهاي واقعي سازماني را بهتر ترسيم مي كند و انعكاس دهنده تعاملي پوياست كه براي خلق دانش بسيار اساسي اند. اين مقاله مفهومي، ساختار غيررسمي را به عنوان بعدي مهم وارد مجموعه ابعاد ساختاري كرده و ساختاردهي سازماني را در سطحي بالاتر يعني رابطه مبتني بر اعتماد، رابطه تعاملي برون سازماني و رابطه عاطفي فراگير و اهميت آنها در نيل به موفقيت سازمــــاني در اقتصاد دانشي را مدنظر قرار مي دهد.

ادامه مطلب: ابعاد ساختاري در سازمانهاي دانش محور
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 179 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید