نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ابزار و تجهيزات مورد استفاده در جنگ نرم و جنگ الكترونيك
نمایش از 22 آذر 1392 بازدید: 146
پرینت

آواکس

تکنولوژی همیشه به نفع بشر پیشرفت نمی کند بلکه برای رسیدن به مقاصد مختلف و گاهی غیر انسانی تکامل می یابد. این امر در کلیه امور مصداق پیدا کرده و نمونه بارز آن را می توان در صنایع نظامی و تسلیحاتی جستجو کرد.

صنایع هوایی در دنیا هم به این سمت جهت گرفته و محصولاتی را با اهداف مختلف از جمله ، جاسوسی ،‌ نبرد هوایی و پشتیبانی نظامی به بازار عرضه داشته اند. هواپیماهای جاسوسی از پروژه های حساس و دارای طبقه بندی محسوب شده و همواه از لحاظ فیزیکی و تجهیزاتی دچار تغییرات می شوند
“سیستم کنترل و هشدار هوایی” (“آواکس (AWACS)”) یک سیستم الکترونیکی رادار محور است که با هدف انجام گشت های هوایی، عملیات های C2BM (فرمان و کنترل، مدیریت جنگ) طراحی شده است و نیروهای هوایی دفاعی و تاکتیکی از آن استفاده می‌کنند. آواکس امروزه نامی آشنا برای همه است. پرنده هایی که بصورت پل های ارتباطی و سکوهای مراقبت هوایی سطح وسیعی از مناطق کره زمین را درنوردیده و دیده بانی می کنند و اطلاعات بدست آمده را بمنظور استفاده فرماندهان نظامی و اطلاعاتی در اختیار آنان قرار می دهند.

ادامه مطلب: آواکس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ابزار و تجهيزات مورد استفاده در جنگ نرم و جنگ الكترونيك
نمایش از 22 آذر 1392 بازدید: 158
پرینت

IAI Phalcon 707

صنایع هواپیمایی اسرائیلی که به طور مخفف IAI نامیده می‎شوند، سامانه‏ای به نام فالکن (Phalcon) را جهت نیروی دفاع اسرائیل و همچنین صادرات طراحی و ساخته است. سیستم «فرماندهی و نظارت پیش اخطار هوابرد» یا AEWC&C که مخفف عبارت Airborne Early Warning Command and Control می‏باشد، نقش بسیار مهمی در فراهم آمدن اطلاعات حقیقی (real-time) و انجام فرماندهی و نظارت بر میدان نبرد برعهده دارد که این امر نیازمند دستیابی و حفظ برتری هوایی بر فراز منطقهء درگیری و همچنین امکان نظارت بر خطوط مرزی در زمان صلح می‏‎باشد.

ادامه مطلب: IAI Phalcon 707
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ابزار و تجهيزات مورد استفاده در جنگ نرم و جنگ الكترونيك
نمایش از 22 آذر 1392 بازدید: 139
پرینت

موشک کروز ضد کشتی مسکیت

به جرات می توان گفت ناوهای هواپیمای امریکا با قیمت چند میلیارد دلاری پر ارزش ترین ابزار نظامی آمریکا می باشد که از آن برای اهداف توسعه طلبانه ی خود سود می جویند. زمانی روزولت گفت ارزش ناوها همان حق بیمه ای است که دولت در قبال تامین ایمنی دارایی های گرانبهای خود می پردازد . شوروی در زمان جنگ سرد و پس از آن روسیه از لحاظ اقتصادی توانایی رقابت در حوزه ی ساخت ناوهای بزرگ را با امریکا نداشتند بنابر این تمام توان خود را برای ساخت سلاحی بر ضد این ناوها و کشتی های نظامی متمرکزکردند و به همین دلیل روسیه در این حوزه چند گام از تمام کشورهای جهان حتی امریکا پیش افتاده است و به همین علت موشک های کروز سلاح ملی این کشور محسوب می گردند . همانند بسیاری از تسلیحات دیگر تاریخچه ی موشک های کروزنیز از آلمان آغاز می گردد . در آن زمان یعنی در جنگ جهانی دوم آلمان نازی با موشک های کروزV1 لندن را هدف قرار می داد . ولی بحث جدی راجع به موشک های کروز در روسیه ( شوروی سابق) به دهه ی 60 بر می گردد .

ادامه مطلب: موشک کروز ضد کشتی مسکیت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ابزار و تجهيزات مورد استفاده در جنگ نرم و جنگ الكترونيك
نمایش از 22 آذر 1392 بازدید: 164
پرینت

سلاح MK-15 فالانكس

امروزه جهت حمله به یک ناو، در ابتدای امر باید از یک سیستم راداری و جنگ الکترونیکی قوی برخوردار بود. در غیر این صورت ناو مذکور از چند طریق به پدافند فعال و موثر خود می پردازد.حمله زیر سطحی: از طریق جنگ الکترونیکی، انواع اژدر، هدفهای کاذب و منفجر شونده و نهایتا هلیکوپتر ضد زیر دریایی، حملات زیر سطحی دشمن خنثی می گردد.
حمله سطحی: این حملات عمدتا به وسیله موشکهای سطح به سطح شلیک شده توسط رزمناوهای دشمن و یا موشکهای ساحل به دریا صورت می گیرد که روش پدافندی متعارف در این حالت انجام می شود. یکی از این روش ها نیز سیستم پدافند نقطه ای فالانکس است.

ادامه مطلب: سلاح MK-15 فالانكس
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ابزار و تجهيزات مورد استفاده در جنگ نرم و جنگ الكترونيك
نمایش از 22 آذر 1392 بازدید: 148
پرینت

غلاف جنگ الکترونیک KG300G

سیستم KG300G یک غلاف (پاد) جنگ الکترونیک دفاعی می باشد که به وسیله شرکت شرکت فناوری الکترونیکی چین (CETC) طراحی و توسعه یافته است.این سیستم توانایی نصب بر روی انواع هواپیماهای نظامی را داشته و می تواند در باند های I-/J اقدام به جمینگ شدید و متراکم بر علیه هواپیماها یا رادارهای زمینی دشمن کند.

ادامه مطلب: غلاف جنگ الکترونیک KG300G
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ابزار و تجهيزات مورد استفاده در جنگ نرم و جنگ الكترونيك
نمایش از 22 آذر 1392 بازدید: 173
پرینت

آشنایی با سامانه های جنگ الکترونیک زمین پایه ساخت روسیه

صنایع دفاعی روسیه همچنان به صورت فعال صادرات طیف وسیعی از تجهیزات جنگ الکترونیک زمین پایه شامل سامانه های اخلال گر و اختلال گرهای راداری  را در دست دارد. سامانه هایی که برای مقابله و شکست سیستم های جمع اوری اطلاعات نظارت و شناسایی هوابرد ساخته و مورد ارتقا قرار گرفته اند.با توجه به ماهیت حساس فنی شیوه و تجهیزات جنگ الکترونیک غالبا محدودیت های زیادی در اختیار قرار دادن پارامترهای فنی چنین تجهیزات و سامانه های به صورت عمومی وجود دارد.خانواده جمرهای متحرک Kvant SPN-2,3,4 ملقب به Heart Ache برای جلوگیری نظارت دشمن با استفاده رادارهای با باند طول موج 2 تا 4 سانتی متر و مقابله با رادارهای تعقیب عوارض زمین و دید جانبی با همان باند کارکردی ساخته شده اند. 

ادامه مطلب: آشنایی با سامانه های جنگ الکترونیک زمین پایه ساخت روسیه
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید