نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ورزش گلبال
نمایش از 23 دی 1393 بازدید: 191
پرینت

گلبال

گلبال ورزشی طراحی شده برای نابینایان می‌باشد. این ورزش در سال ۱۹۴۶ توسط هانز لورنزن از اتریش و سپ ریندل از آلمان برای بازپروری سربازان نابیناشده در جنگ جهانی دوم طراحی شد و از سال ۱۹۷۶ در بازی‌های پارالمپیک تورنتو شرکت داده شد.
در این بازی که دو نیمه ده دقیقه‌ای دارد چشمان همه بازیکنان بسته‌است. در هر تیم ۳ نفر در زمین حاضرند که در نزدیکی دروازه خودی مستقرند و باید سعی کنند توپ را با دست به درون دروازه تیم مقابل بیاندازند.
گلبال را به راحتي ميتوان ياد گرفت، اما براي حرفه اي شدن در اين بازي بايد زماني طولاني اي صرف كنيد. اين بازي به شما امكان ميدهد تا بتوانيد از حواسي استفاده نمائيد كه در حالات عادي چندان تكيه و توجهي به آنها نداريد. استفاده از اين حواس به فرد اجازه ميدهد تا در روشها و استراتژيهاي گوناگون مهارت كسب كند.
 گلبال براي اولين بار در سال 1946 توسط يك فرد استراليايي به نام هانس لورسزن( Hanz Lorecezen ) فردي آلماني به نام ست ريندل ( ( Sett Reindle طراحي شد و ابتدا به منظور ورزش و توانبخشي براي نابينايان كارآزمودهاي كه پس از جنگ جهاني دوم نابينا شده بودند، به كار گرفته ميشد. با كسب پيشرفت در طي سالهاي متمادي و اخذ موفقيتهاي جهاني، گلبال در سال 1980 به يك ورزش پارالمپيك مبدل شد.
طول زمین گلبال ۱۹ متر در ۹ متر (۱۹٫۷ در ۹٫۸ یارد) است. دروازه‌ها در عرض زمین قرار دارند. توپ گلبال ۱٫۲۵ کیلوگرم (در حدود ۲٫۷۶ پوند) وزن دارد که دارای هشت سوراخ یا گودال است که موقع حرکت صدا می‌دهد. قطر توپ ۷۵ سانتی متر (حدود ۳۰ اینچ) است.

ادامه مطلب: گلبال
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید