نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 فروردين 1395 بازدید: 41
پرینت

بی اختیاری ادراری در کودکان

 

تعریف:

به خروج خود به خود ادرار بعد از سنی که کودک باید کنترل مثانه خود را یاد گرفته باشد بی اختیاری ادراری گفته می شود.
معمولاً کنترل مثانه در روزها در سنین 2 - 3 سالگی و در شب ها 4 سالگی به دست می آید. تقریباً بی اختیاری ادرار در 5- 7 سالگی رخ می دهد. بی اختیاری ادرار ممکن است شبانه یعنی (فقط در طول شب) یا روزانه (فقط در طی روز) و یا هر دو باشد.

انواع بی اختیاری ادرار:

در صورتی که کنترل ادرار هرگز صورت نگرفته باشد، بی اختیاری اولیه نامیده می شود.
ولی اگر کنترل مثانه به دست آمده باشد و در حال حاضر از دست رفته باشد، بی اختیاری ثانویه نامیده می شود.
* بی اختیاری ادرار شبانه با علت ناشناخته به ندرت در روز اتفاق می افتد.
بی اختیاری معمولاً در 12- 8 درصد کودکان زیر 8 سال و در پسرها بیشتر دیده می شود. بی اختیاری ادرار معمولاً یک مشکل خانوادگی است یعنی اگر در یک فرزند خانواده وجود داشته باشد احتمال بروز آن در سایر فرزندان نیز بیشتر می شود.

ادامه مطلب: بی اختیاری ادراری در کودکان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 08 بهمن 1394 بازدید: 180
پرینت

کریستال‌های اوریک اسید در ادرار


 
مترجم: شیما سادات قائم مقامی
 

بالا رفتن سطح اسید اوریک در بدن اغلب موجب دفع کریستال‌های آن در ادرار می‌گردد. دفع کریستال‌های اسید اوریک در ادرار نوعی اختلال در سلامتی است که نیاز به درمان و مراقبت دارد.
اوریک اسید نوعی متابولیک دفعی است که در بدن از تجزیه مولکول‌های پورین تولید می‌گردد و معمولاً در ادرار دفع می‌گردد. در صورتی که تولید اسید اوریک بیشتر از میزان دفع آن گردد، در بدن به صورت کریستال‌ رسوب می‌کند. کریستال‌های اسید اوریک از طریق ادرار دفع می‌گردند که این حالت علامت خطری بیماری است.
علت حضور کریستال‌های اسید اوریک در ادرار
اوریک اسید آخرین فرآورده‌ی اکسیداسیون پورین‌ها، ماده‌ی طبیعی موجود در مواد غذایی می‌باشد. مواد غذایی نظیر گوشت، لوبیا خشک، ماهی کولی، ماهی دریایی، جو دو سر و غیره سرشار از پورین می‌باشند و مصرف غذاهای غنی از پورین موجب افزایش سطح اسید اوریک در بدن می‌گردد. مطابق انجمن پزشکی آمریکا، سطح اسید اوریک خون می‌بایستی بین 3.6 تا 3.8 میلی گرم در دسی لیتر باشد. به منظور بررسی سطح اسید اوریک بدن از تست‌های ادراری استفاده می‌کنند. اگر سطح اسید اوریک بیشتر از مقدار تعیین شده باشد، هایپراورکمیا نامیده می‌شود. کریستال‌های کوچک از طریق ادرار دفع می‌گردند و شدت علائم با افزایش میزان اسید اوریک ادرار تغییر می‌یابد.
شایع‌ترین اختلالات مرتبط با سطح بالای اسید اوریک عبارتند از نقرس، سندرم لش نیهان، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سنگ‌های اوریک اسیدی، سنگ‌های ادراری و سندرم متابولیک.

ادامه مطلب: کریستال‌های اوریک اسید در ادرار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 08 بهمن 1394 بازدید: 54
پرینت

شب ادرارينويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

5 راه درمان شب ادراري
شب ادراري از يک طرف باعث ناراحتي و آزار کودک مي شود و از طرف ديگر موجب شرمندگي او. خوشبختانه اين مشکل با افزايش سن کودک مرتفع مي گردد. اما به هر حال در اين فاصله بايد کاري کرد. آنچه در زير به آن مي پردازيم از جمله بهترين روش هاي درماني شب ادراري اند که در طول اين دوره مي توان از آن ها بهره جست.
واقع بين باشيد
کودک را نه تشويق کنيد و نه تنبيه. تنها جاي او را بدون اين که حرفي بزنيد تعويض کنيد. چرا که اين مشکل به خودي خود برطرف خواهد شد. کودکان به طور ارادي اين کار را انجام نمي دهند. بنابراين نه آنها را در صورت خشک بودن جا تشويق نماييد و نه به علت تر بودن آن را تنبيه کنيد.
بهبود بخشيدن شرايط
به منظور رساندن فشار روحي به حداقل، اتاق خواب کودک را طوري بچينيد که او خود قادر به تعويض ملافه باشد. يک تکه مشمع را با روکش پارچه اي کنار تخت کودک قرار دهيد تا در صورت لزوم بتواند آن را روي قسمت خيس پهن کند. در ضمن يک شلوار خواب اضافه هم در اتاق براي او بگذاريد تا در صورت نياز شلوار خود را تعويض نمايد. به اين ترتيب فرزند شما حداقل احساس "بچه بودن" نمي کند.

ادامه مطلب: شب ادراري
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 08 بهمن 1394 بازدید: 70
پرینت

بي اختياري ادرار

 


نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

20 راه مبارزه با بي اختياري ادرار
بي اختياري ادرار در حقيقت يک علامت است نه يک بيماري. اما عواقب بي اختياري ادرار ممکن است موجب تضعيف اعتماد به نفس در فرد شده و زندگي اجتماعي و شغلي او را تحت تأثير قرار دهد. دکتر «اسکل سينگر» بي اختياري ادرار را يک بيماري اجتماعي نمي خواند. زيرا افرادي که به اين مشکل دچارند به هر اقدامي متوسل مي شوند تا زندگي خود را به نوعي با اين معضل وفق دهند. وي در ادامه مي افزايد: « خانمي را مي شناسم که به علت احساس شرم از چنين مشکلي به مدت سه سال از خانه خارج نشده است.» بار ديگر به اين جمله دکتر که مي گويد:« مردم زندگي خود را با اين مشکل تطبيق مي دهند.» توجه کنيد. واقعاً لازم نيست که افراد اين گونه عمل کنند.
دکتر « اسکل سينگر » و ساير همکارانش معتقدند اين قبيل افراد هرگز نبايد به خاطر دچار بودن به چنين مشکلي از بقيه افراد جدا و متمايز شوند. مي توان گفت: تقريباً تمامي کساني که دچار بي اختياري ادرارند قابل درمان کامل يا نسبي اند. اهميت اين موضوع وقتي روشن تر مي شود که بدانيد ده ميليون نفر از بالغين آمريکا به بي اختياري ادرار مبتلايند. در بيشتر موارد، درجه بي اختياري در افراد متفاوت است و نمي توان گفت يک عارضه طبيعي ناشي از افزايش سن است. اين مسأله اجتناب ناپذير نيست. گاهي حتي با کمترين کوشش مي توان از شدت بي اختياري کاست و يا از آن پيشگيري نمود. به جاي وفق دادن زندگي با مسأله بي اختياري، مي توان بي اختياري را با زندگي تطبيق داد. در زير به راه هايي که در اين خصوص به شما کمک مي کنند اشاره مي کنيم.

ادامه مطلب: بي اختياري ادرار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 08 بهمن 1394 بازدید: 47
پرینت

ادرار سوختگي شيرخواران


 


نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي


5 راه حال ساده
تحريک پوست و ظاهر شدن بثورات در اثر تماس با پوشک، آرامش روزمره و هميشگي شيرخوار را که در صورت نداشتن اين مشکل آرام است و نياز به مراقبت خاصي ندارد، برهم مي زند. ضمن اين که بر کيفيت زندگي شما نيز تأثير منفي دارد. در واقع کودک اين شگرد را به کار مي برد تا مشکل او را همچون مشکل خود بدانيد و اگر او از اين مسأله در عذاب است شما هم باشيد. شما هم مثل هر پدر و مادر ديگري بر روي کره زمين، حداقل يکبار شاهد دچار شدن کودک خود به اين مشکل طي 2تا3 سال نخستين زندگي او بوده ايد. خوشبختانه بثورات ظاهر شده بر روي پوست در 50% از موارد ظرف يک روز به خودي خود برطرف مي شوند. اما 50% ديگر چطور؟ نوع دوم ممکن است تا ده روز يا بيشتر (اگرچه ممکن است براي شما اين زمان طولاني تر به نظر برسد) ادامه يابد.
شما که هم اکنون در حال خواندن اين مطالب هستيد احتمالاً در حال حاضر با اين مشکل روبروييد. در اينجا به چند نکته ي ظاهراً کم اهميت در اين باره اشاره مي کنيم. آيا مي دانيد کودکاني که با شير مادر تغذيه مي شوند، نسبت به کودکاني که از شير خشک تغذيه مي کنند کمتر دچار اين عارضه مي گردند؟ حتي جالب تر اين که تحقيقات نشان مي دهند که مقاومت کودکان دسته ي اول نسبت به اين عارضه تا مدت ها پس از گرفته شدن کودک از شير باقي مي ماند. چه گفتيد؟ پزشک متخصص اين مطلب را به شما نگفته است؟ خوب. در واقع به ما هم نگفته است. ولي ما توانستيم متخصص را پيدا کنيم که اين نکته را به ما يادآور شود. به علاوه در اينجا چند نکته ي ديگر را نيز که يافته ايم عنوان مي کنيم.
- به پاهاي کودک هوا دهيد

ادامه مطلب: ادرار سوختگي شيرخواران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 48
پرینت

هر آنچه ادرار از سلامتی فاش می کند


________________________________________
ادرار یک مایع زیستی با هزاران ترکیب شیمیایی است که اهمیت زیادی دارد و نمی توان از کنار تغییرات غیرطبیعی آن به سادگی گذشت. ادرار پررنگ یا حاوی خون اسرار زیادی را از سلامتی درونی بدن فاش می کند. هر نوع نشانه غیرعادی در ادرار می تواند نشان دهنده مشکلی در پروستات، کلیه ها و یا وجود یک عفونت باشد.
________________________________________
در این مطلب در خصوص علائمی که ادرار درباره سلامتی بروز می دهد، صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.
 
چرا ادرار زردرنگ است؟
رنگ طبیعی ادرار زرد روشن است و دلیل آن فیلتر شدن خون توسط کلیه هاست. رنگ های خوراکی، پروتئین های تجزیه شده و غیره از برخی غشاها عبور کرده و باعث رنگ زرد ادرار می شوند.
 
زمانی که ادرار بی رنگ می شود، به این معنی است که آب زیادی می نوشید و این برای سلامتی مفید است.
 
معمولا رنگ ادرار زرد است، اما گاهی پیش می آید که به دلیل مصرف برخی مواد غذایی و یا به علت برخی بیماری ها، تغییری در این رنگ بوجود می آید که نشان دهنده تغییراتی در وضع درونی بدن است.
 

ادامه مطلب: هر آنچه ادرار از سلامتی فاش می کند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 51
پرینت

عمل دفع و ارتباط آن با سلامتی


________________________________________
صحبت کردن درباره مدفوع چندان خوشایند نیست و کسی تمایلی به بحث در این خصوص ندارد. با این حال باید پذیرفت که هر آنچه از بدن دفع می شود، اهمیت بالایی دارد و اسراری از سلامتی را با خود به همراه دارد. در این مطلب اطلاعات به دردبخوری درباره مدفوع در اختیارتان می گذاریم. لطفا با ما همراه باشید.
________________________________________
ترکیبات مدفوع
سه چهارم مدفوع از آب تشکیل شده است.علاوه بر آب، مدفوع حاوی باکتری های مرده یا زنده، پروتئین، چربی ها، نمک، ترکیبات تولیدشده از طریق روده ها و کبد و مواد غذایی ای است که بدن نتوانسته آنها را هضم کند.
 
مدت زمان دفع
اکثر مردم زمانی که «شماره ی دو» دارند، روزنامه یا مجله ای با خود به دستشویی می برند. اما دفع نرمال فقط چند دقیقه طول می کشد و نباید فشاری به فرد تحمیل کند.

اگر مجبور می شوید که بیش از سی دقیقه در دستشویی بمانید و فشار زیادی را تحمل کنید، به این معنی است که مشکلی در میان است. احتمال دارد علاوه بر یبوست، از مشکل هموروئید (بواسیر) نیز رنج ببرید.
 
اسهال
اگر فردی در روز، چهار مرتبه یا بیشتر به دستشویی مراجعه کند و مدفوع وی آبکی باشد، نشان دهنده ی این است که دچار اسهال شده است.
در بیشتر موارد، اسهال مشکل چندان فاجعه باری نیست، مگر اینکه فرد مورد نظر سالمند، کودک یا مبتلا به بیماری های جدی باشد.
البته امکان دارد تامین درست آب بدن در حین و بعد از اسهال نیز مشکل ساز شود.
 
علت ابتلا به اسهال
بیرون روی دلایل متعددی دارد. اسهال می تواند ناشی از مصرف یک ماده ی غذایی نامناسب باشد که به درستی هضم نشده است.
این مشکل همچنین می تواند در اثر یک عفونت، مصرف دارو یا سندرم روده ی تحریک پذیر بروز کند.
اگر هر بار احساس می کنید که نتوانسته اید به طور کامل عمل دفع را انجام دهید، احتمال دارد پای مشکلی در میان باشد. در نتیجه بهتر است مشکل تان را با یک پزشک متخصص گوارش در میان بگذارید
یبوست
افرادی که در هر سه روز، کمتر از یک مرتبه دفع دارند دچار مشکل یبوست هستند. اگر شما نیز به طور مرتب دچار یبوست می شوید، امکان دارد دچار کمبود فیبر باشید.
توجه داشته باشید که مصرف زیاد الکل یا قهوه، مصرف برخی از داروها یا بیماری های روحی روانی مانند افسردگی نیز عاملی برای ابتلا به یبوست است.

ادامه مطلب: عمل دفع و ارتباط آن با سلامتی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 52
پرینت

شب ادراری کودک تا چه سنی طبیعی است؟


________________________________________
کنترل نکردن ادرار از سوی کودکان، بویژه پس از سه سالگی و بخصوص در شب ها از آن اتفاقاتی است که والدین را بشدت نگران می کند.
________________________________________
نکته مهم درباره خود کنترلی ادرار کودکان آن است که روند بالا رفتن ظرفیت مثانه و قدرت کنترلی آن در کودکان مختلف، متفاوت است.
 
البته نگه داشتن ادرار در کودکانی با مثانه سالم که از نظر مغز و نخاع طبیعی باشند، معمولا حدود دو سالگی اتفاق می افتد، یعنی معمولا کودکان دو ساله قادرند طی روز ادرارشان را کنترل کنند، اما توانایی کنترل شبانه آن را ندارند و در مقطع چهار تا پنج سالگی، مراکز عصبی مغزشان این توانایی را به دست می آورد تا انقباضات مثانه را در خواب نیز کنترل کند.
 
با این حال بسیاری از والدین نسبت به شب اداری کودکانشان در سنین بالاتر احساس نگرانی می کنند و می خواهند بدانند این شرایط موقتی است یا مربوط به بیماری جدی دیگری است.
 
ابوعلی سینا در کتاب قانون خود می‌گوید:
«ادرار کردن در بستر، اغلب به دلیل خواب عمیق است. وقتی که ادرار شروع به جریان می‌کند، طبیعت درونی و خواست مخفی سبب می‌شود که پیش از بیدار شدن کودک ادرار خارج شود.

ادامه مطلب: شب ادراری کودک تا چه سنی طبیعی است؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 82
پرینت

خون در ادرار ؛ علل و عوامل


مشکلات مربوط به پروستات، مشکلات کلیوی، وجود تومور و غیره. در اکثر مواقع وجود خون در ادرار خوش خیم است، اما در هر حال نیاز به بررسی پزشکی دارد. در این مطلب شما را علل و عوامل هشدار دهنده ی این مشکل بیشتر آشنا می کنیم.
خون در ادرار: مشکلی در ناحیه ی پروستات مردان
بزرگی خوش خیم پروستات می تواند عاملی برای دیده شدن خون در ادرار باشد، اما در این صورت علائم دیگری مانند مشکل در ادرار کردن یا نیاز ضروری یا مداوم به دستشویی رفتن نیز وجود دارد که باید به پزشک مراجعه شود.
زمانی که حجم پروستات بزرگ می شود، احتمال دیده شدن خون در ادرار زیاد است. مشکل بزرگی خوش خیم پروستات از هر 10 مرد 8 نفر بین 55 و 70 سال را درگیر می کند. همچنین باید بدانید مشکل پروستاتیت یا همان التهاب غده ی پروستات که منشا عفونی دارد نیز می تواند عاملی برای دیده شدن خون در ادرار باشد.خون در ادرار: عفونت در ناحیه ی کلیه ها
در صورت بروز عفونت در کلیه ها، ادرار به رنگ تیره و قهوه ای مانند در می آید. البته علائم دیگری مانند سردرد، احساس ناخوشی، تب و درد کمر نیز بروز می کند.

ادامه مطلب: خون در ادرار ؛ علل و عوامل
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 53
پرینت

خطرات نگه داشتن ادرار


________________________________________
رفتن به دستشویی و دفع ادرار یک نیاز طبیعی بدن است، اما خیلی از افراد عادت دارند تا آخرین لحظه ادرار خود را نگه دارند، در حالیکه از آسیب ها و خطرات ناشی از این کار بی خبرند.
________________________________________
همین الان از خودتان بپرسید روزانه چند مرتبه به دستشویی می روید؟ آیا عادت دارید دیر به دیر این کار را انجام دهید؟ چند بار در روز، جلوی ادرار کردن خودتان را می گیرید؟

اگر در طول روز کمتر از شش بار به دستشویی می روید و عادت دارید جلوی ادرار کردنتان را بگیرید، باید بدانید که دچار مشکلات ادراری خواهید شد. در این مطلب خطرات نگه داشتن ادرار را بیان می کنیم.
 
نرفتن به دستشویی و عفونت ادراری
ادرار حاوی میزان زیادی باکتری و سموم است که بدن به طور طبیعی از این طریق به بیرون دفع می کند.

اگر عادت دارید که ادرار را به مدت طولانی داخل مثانه تان نگه دارید، باید بدانید که مثانه تان را تبدیل به لانه ی میکروب ها می کنید.

همچنین میزان اسیدیته ی ادرار باعث تحریک دیواره مثانه و مجاری ادراری می شود.

یادتان باشد که به طور طبیعی لازم است که روزانه بین شش تا هشت بار به دستشویی بروید و ادرار و ترکیبات ارگانیک را از بدن دفع کنید.

ادامه مطلب: خطرات نگه داشتن ادرار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 45
پرینت

ادرارتان را نگه ندارید


________________________________________
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بی موقع نیاز فوری به دفع ادرار پیدا کرده باشید، مثلا در ترافیک خیابان گیر کرده باشید و یا در یک جلسه مهم کاری باشید و یکدفعه دستشویی تان بگیرد. در این گونه مواقع مجبور هستید برای مدت زمان طولانی ادرار خود را نگه دارید. ولی باید بدانید نگه داشتن ادرار، مشکلاتی را برای سلامتی شما بوجود می آورد.

مثانه یکی از اعضای ماهیچه ای بدن می باشد که در داخل لگن قرار گرفته و توسط عضلات آن نگه داشته می شود.
 
مثانه، ادرار را تا موقع خارج شدن از بدن در خودش نگه می دارد.
 
در انتهای مثانه یک اسفنکتر (دریچه) ماهیچه ای وجود دارد که موقع دفع ادرار باز می شود و سایر اوقات بسته است.
 
زمانی که نیاز به دفع ادرار داریم، پیام هایی از مثانه به مغز ارسال می شود تا عضلات مثانه بتوانند ادرار را از بدن دفع کنند.

ادامه مطلب: ادرارتان را نگه ندارید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 53
پرینت

اجابت مزاج با درد و خونریزی


________________________________________
بواسیر (همورویید) و شقاق مقعدی (فیسور) دو علت شایع درد و خونریزی هنگام اجابت مزاج به شمار می روند.
________________________________________
هموروئیدها بالشتک های عروقی طبیعی هستند که در ناحیه کانال مقعدی در قسمت انتهای روده بزرگ (راست روده) قرار دارند. این بالشتک ها در دو قسمت داخل و خارج کانال مقعد قرار دارند که به آن هموروئیدهای داخلی و خارجی می گویند.
 
هموروئیدها اندام های طبیعی این ناحیه هستند، اما در اثر زور زدن به دنبال یبوست و یا اسهال می توانند پرخون و متورم شده و در صورت تکرار یبوست و زور زدن موقع اجابت مزاج، این بالشتک های عروقی متورم و دچار پارگی و زخم شده و به صورت خونریزی و بیرون زدگی و گاهی درد به هنگام اجابت مزاج خود را نشان می دهند. 
انواع هموروئید
هموروئیدهای داخلی از نظر شدت علائم به چهار درجه تقسیم می شوند:
درجه اول: خونریزی بدون بیرون زدگی.
درجه دوم: خونریزی همراه با بیرون زدگی که خودبه خود جا می رود.
درجه سوم: خونریزی به همراه بیرون زدگی که با دست جا می رود.
درجه چهارم: خونریزی به همراه بیرون زدگی که با دست جا نمی رود.

ادامه مطلب: اجابت مزاج با درد و خونریزی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 67
پرینت

11 دلیل بوی غیرعادی ادرار


بوی طبیعی ادرار، خفیف و غیر قابل توجه است. ولی گاهی اوقات بوی ادرار تغییر می کند و باعث نگرانی شما در مورد وجود یک مشکل می شود.
بوی بد
بوی ادرار به حجم و غلظت مواد مختلفی که توسط کلیه ها دفع می شوند، بستگی دارد.
 
به طور طبیعی، ادراری که آب زیادی دارد، بو ندارد و یا بوی آن خیلی کم است. ولی اگر ادرار غلیظ شود، یعنی میزان آب آن کم و میزان مواد زائد آن زیاد شود، بوی آمونیاک تندی می دهد.
 
بسیاری از مواد غذایی و داروها مانند مارچوبه و یا برخی مکمل های ویتامینی، بوی ادرار را تغییر می دهند.
 
گاهی اوقات بوی غیرعادی ادرار، نشان دهنده یک مشکل یا بیماری در بدن است، مانند :
1- عفونت مثانه
2- سیستیت (التهاب مثانه)
3- کم آبی بدن

ادامه مطلب: 11 دلیل بوی غیرعادی ادرار
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: ادرار / بيماري هاي مجاري ادراري
نمایش از 28 دی 1394 بازدید: 49
پرینت

10 راه مقابله با بی اختیاری ادرار در خانم ها


________________________________________
بی اختیاری ادرار، میلیون ها خانم 45 تا 65 سال را درگیر کرده است و متخصصان دلیل اصلی آن را ضعف عملکرد عضلات پرینه در دوران یائسگی می دانند. متاسفانه در سرتاسر جهان زن های زیادی از ترس نشت غیرارادی ادرار دچار ترس و حتی خانه نشینی شده اند، اما این مشکل نیز راه حل هایی دارد. می توان با در پیش گرفتن روش های ساده، از بروز بی اختیاری ادرار پیشگیری نمود و یا آن را درمان کرد.
________________________________________
از مصرف قهوه، الکل و غذاهای تند بپرهیزید
کافئین موجود ددر قهوه، تئین موجود در چای، اتانول موجود در الکل، ادویه های موجود در غذاهای تند و غیره باعث تحریک مثانه می شوند. در نتیجه مصرف آنها باعث ایجاد احساس نیاز به دفع ادرار ایجاد می شود.

البته در این حالات، از نظر فیزیولوژیکی هنوز مثانه پر نشده و این احساس نیاز یک حس واقعی نیست. همین حس کاذب نیز باعث ضعیف شدن عضلات مثانه شده و باعث بی اختیاری و نشت ادرار می شود.

در نتیجه اگر از این مشکل رنج می برید، بهتر است از مصرف موادغذایی تحریک کننده مثانه بپرهیزید.
 
بار سنگین بلند نکنید
حمل بار سنگین امکان کمردرد را بالا می برد. اما مشکل به همین جا ختم نمی شود.

باسن که در تماس مستقیم با کمر قرار دارد به نوبه ی خود بار زیادی را تحمل می کند و این مسئله نیز به ضعیف شدن عضلات لگن ختم شده و بی اختیاری ادراری ایجاد می کند.

ادامه مطلب: 10 راه مقابله با بی اختیاری ادرار در خانم ها
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید