نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 49
پرینت

شير مادر بهترين مدافع کودکان در برابر کم خوني

 نويسنده: فاطمه زارع

 

کم خوني فقر آهن، شايع ترين بيماري خوني در دوره شيرخوارگي و نوزادي است. بي اشتهايي تحرک بيش از حد، ناسازگاري، سرگيجه، افت فشار و همچنين رنگ و روي پريده از جمله نشانه هايي است که مي تواند به علت کم خوني در کودکان ايجاد شود. خوشبختانه اين مشکل قابل درمان است و به درمان به خوبي پاسخ مي دهد ولي اگر در دوران کودکي کنترل نشود. مي تواند در بزرگسالي با فرد همراه شود و مشکلات زيادي را براي سلامت او به بار آورد. « دکتر محمد علي رئيسي »، متخصص کودکان از جمله پزشکاني است که در اين زمينه تحقيقات زيادي کرده است. وي معتقد است که براي جلوگيري از بروز کم خوني حاد در کودکان، مادران بايد از همان ماه هاي اول بارداري به ويژه سه ماه نخست، تحت نظر قرار بگيرند. وي همچنين در اين گفت و گو به عوامل پيشگيري کننده از عارضه کم خوني اشاره کرده است که مشروح آن را در ادامه مي خوانيد.

ادامه مطلب: شير مادر بهترين مدافع کودکان در برابر کم خوني
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 49
پرینت

 علائم کم خونی و راه های درمان آن

 

 

 

 

 

کم خونی فقط فقر آهن نیست بلکه عوامل بسیاری در بروز این بیماری موثر هستند که شاید از وجود آنها بی خبر باشیم مانند اختلالات روده ای،بارداری،خونریزی و ....با مهمترین علائم کم خونی و را ههای تشخیص و درمان کم خونی در ادامه آشنا شوید.

کم خونی و نمام نکاتی که باید در مورد آن بدانید را در ادامه ببینید.

کم خونی یا آنمی اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول های قرمز و یا هموگلوبین کافی در خون برای رساندن اکسیژن به سایر بافت های بدنتان وجود ندارد. کم خونی وضعیتی است که در آن گلبول های قرمز قادر نیست وظیفه اکسیژن رسانی به سلول ها را انجام دهد و به همین دلیل است که کم خونی با مشکلات تنفسی و احساس ضعف و خستگی همراه است

ادامه مطلب: علائم کم خونی و راه های درمان آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 47
پرینت

کاهش سریع فشار خون بالا با رژیم "دش"

 

کاهش سریع فشار خون بالا با دنبال کردن رژیم موفقی به نام رژیم "دش" پیشنهادی است که متخصصان برآن تاکید دارند. این رژیم مانند هر رژیم غذایی دیگر انواع گروههای غذایی را با کمی تغییر دارد.

کاهش سریع فشار خون بالا با این رژیم

فشار خون بالا یکی از بیماری های رایج امروزی است که نتیجه ی استرس و بی تحرکی عصر تکنولوژی می باشد. با تغییر شیوه ی زندگی می توان از بیماری های غیرواگیر دور ماند .همانطور که می دانید  کاهش فعالیت های فیزیکی در طول وز، تغییر نوع خوراک و افزایش پشت میزنشینی، باعث شده چاقی، اضافه وزن و بیماری های غیرواگیری مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا، چربی خونبالا، سرطان ها و ناراحتی های قلبی و عروقی، بسیاری از ما را رنج دهند و آمار مرگ و میرها را بالا ببرند. یکی از راه های رهایی از این مشکل، اصلاح الگوهای تغذیه ای و پیروی از رژیم های غذایی سالم تر (مانندن رژیم DASH) است.

 بیشتر ما می دانیم رژیم غذایی مدیترانه ای یکی از سالم ترین انواع رژیم غذایی در سراسر دنیا محسوب می شود که به دلیل استفاده فراوان از غذاهای دریایی و روغن های گیاهی سالم تری مانند روغن زیتون توانسته است نرخ مرگ و میر را در بین طرفداران خود کاهش دهد و طول عمر همراه با سلامت را برای آنها به ارمغان بیاورد.

ادامه مطلب: کاهش سریع فشار خون بالا با رژیم "دش"
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 88
پرینت

نشانه های غلظت خون و درمان آن

 

 

غلظت خون به دو دلیل اتفاق می افتد. علت اولیه و علت ثانویه، اگر مغز بدون دلیل شروع به ساختن گلبول قرمز کند علت اولیه وجود دارد و اگر نرسیدن اکسیژن کافی به بدن باعث تولید گلبول قرمز شود علت ثانویه پیش روست.

 

تمام نکاتی که باید در مورد غلظت خون و راه های درمان آن بدانید.

غلظت خون بیماری است که در سالهای اخیر زیادتر شده است. هرگاه میزان هموگلوبین خون (درصد گلبول قرمز خون) از حد معمول بالاتر برود، غلظت خون رخ می دهد که حد طبیعی آن در مردان 45 درصد و در زنان پایین تر از این مقدار است که اگر این غلظت در مردان بالاتر از 60 درصد و در زنان بالاتر از 55 درصد شود، باید مورد بررسی قرار بگیرد.

غلظت خون یعنی بخش گلبول های قرمز، چند درصد از خون کامل را اشغال کرده است. نحوه کار نیز به این شکل است که از فردی 2 سی سی خون گرفته می شود. سپس این خون در دستگاه سانتریفیوژ با دور زیادی به چرخش درمی آید و بر اثر این چرخش، بخش های مختلف خون از هم جدا می شوند. در ادامه یک ستون که به گلبول های قرمز اختصاص داده شده است، از سایر بخش های خون جدا می شود و درصد را اعلام می کند. اما چه زمانی هموگلوبین خون در حد طبیعی است؟ در زنان، اگر میزان هموگلوبین بین 16-12 (48- 36 درصد) و در مردان بین 18- 14 (56-42 درصد) باشد، طبیعی است. اصطلاح غلظت خون را ما زمانی به کار می بریم که میزان گلبول های قرمز خون، از عدد 52 در زنان و از عدد 56 در مردان تجاوز کند. در این صورت بیمار دچار پرفشاری و غلظت خون شده است.

ادامه مطلب: نشانه های غلظت خون و درمان آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 63
پرینت

 

کاهش سریع “فشار خون بالا” در 5 دقیقه

 

کاهش سریع “فشار خون بالا” برای حفظ جان فرد مبتلا با راه و روش طبیعی ممکن است. درست است که داروها در این زمینه خوب عمل می کنند ولی بدون دارو هم می توان فشار خون را کاهش داد.

با این روش فشار خون بالا ی خود را سریع پائین بیاورید

 کاهش سریع فشار خون با دانستن نکات تخصصی روشی است که یادگیری اش به هر کسی توصیه می شود. شاید شما مبتلا به فشار خون بالا نباشید اما ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که دانستن این روش ها لازم باشد پس با ما همراه شوید.

 درمان های طبیعی هستند که زود مشکل شما را حل می کنند. بسیاری از عوامل باعث فشار خون بالا می شود که عبارتند ازنمک بیش از حد، قند، پروتئین ناکافی  ورزش ناکافی…. که پایین آوردن فشار خون بالا کار آسانی نیست ولی این درمان سنتی و قدیمی در عرض 5 دقیقه فشار خون شمارا  پایین می آورد.

ادامه مطلب: کاهش سریع “فشار خون بالا” در 5 دقیقه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 79
پرینت

راه‌هایی طبیعی جهت کاهش سریع فشار خون

 

مترجم: رزیتا ملکی‌زاده


فشار خون بالا، که در اصطلاح پزشکی به آن هایپرتنشن (hypertension) گویند، با فشار خون 90/140 میلی‌متر جیوه یا بیشتر از آن مشخص می‌شود. این وضعیت می‌تواند فرد را در معرض خطر دچار شدن به مشکلات جدی برای سلامتی قرار دهد. این مقاله راه‌هایی طبیعی جهت پایین آوردن فشار خون را در دسترس شما قرار می‌دهد.
فشار خون نشان دهنده‌ی میزان فشار اعمال شده توسط خون در دیواره رگ‌های خونی است. هنگامی که فشار بالا باشد، قلب مجبور است که سخت‌تر کار کرده تا خون را به اندام‌ها پمپ نماید. در مورد افراد سالم، فشار خون خوانده شده 80/120 میلی‌متر جیوه می‌باشد. در حالی که عدد 120 اشاره به فشار سیستولیک دارد، مقدار 80 به فشار دیاستولیک برمی‌گردد. هنگامی که فشار سیستولیک به طور مداوم در محدوده‌ی 139-120 میلی‌متر جیوه باشد و فشار دیاستولیک در محدوده‌ی 89-80 میلی‌متر جیوه را نشان دهد، پری هایپرتنشن یا پیش فشار خون بالا (prehypertension) در فرد تشخیص داده می‌شود. فشار خون بالا به دو مرحله تقسیم می‌شود. در مرحله 1، فشار سیستولیک بین 140 میلی‌متر جیوه و 159 میلی‌متر جیوه و فشار دیاستولیک بین 90 میلی‌متر جیوه و 99 میلی متر جیوه است. در مرحله 2، فشار سیستولیک و دیاستولیک به ترتیب بیش از 160 میلی متر جیوه و 100 میلی متر جیوه می‌باشد. هنگامی که فشار سیستولیک بالاتر از 180 میلی متر جیوه بوده، و فشار خون دیاستولیک بیشتر از 110 میلی متر جیوه باشد، در فرد فشار خون بالای بحرانی تشخیص داده می‌شود.

ادامه مطلب: راه‌هایی طبیعی جهت کاهش سریع فشار خون
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 49
پرینت

درمانی مؤثر برای نوعی خاص از سرطان خون

 

 

ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری
 

لوسمی یا سرطان خون، مانند سایر انواع سرطان، به دلیل اختلال در ساز و کارهای محدود کننده‌ی یاخته‌ای به وجود می‌آید، و نتیجه‌ی آن تکثیر انفجاری گویچه‌های سفید خون است. از آن جا که این یاخته‌ها در تمام بدن پخش هستند، تحمل درمان‌های معمول، یعنی شیمی درمانی و پرتو درمانی، برای بیمار دشوار است.
پژوهشگران در شانگهای، پاریس، و نیویورک روش ملایم‌تری را برای مهار دست کم یک نوع سرطان خون یافتند و به جای کشتن یاخته‌های سرکشِ مبتلایان به لوسمی پرومیلیوسیتی حاد (APL)، با یکی از مشتق‌های ویتامین A یاخته‌هایشان را مجدداً به نحوی برنامه ریزی می‌کنند که از تقسیم باز ایستند. نتایج به دست آمده، تلاش‌های وسیعی را برای تعیین کارایی این روش در مورد سایر سرطان‌ها بر انگیخته است.
این درمان، که تمایز درمانی خوانده می‌شود، بر این اصل مبتنی است که اغلب مشاهده می‌شود که یاخته‌های سرطانی در مرحله‌ی نابالغی از سیر تکاملی خود متوقف شده‌اند. بیش از سه دهه است که پژوهشگران پی برده‌اند که بعضی از مواد شیمیایی قادرند که یاخته‌های نابالغ را تحریک کنند تا به یاخته‌های رسیده و بالغ تبدیل شوند و در این مرحله است که تقسیم یاخته‌ای متوقف می‌شود. اما نتایج کوشش‌هایشان در جهت تبدیل این نظریه به درمانِ عملی، نا امید کننده بوده است.

ادامه مطلب: درمانی مؤثر برای نوعی خاص از سرطان خون
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 65
پرینت

 چربی خون از پیشگیری تا کنترل بیماری

 

افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می شود.

افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می شود. درمان به موقع و مناسب افزایش چربی خون، نه تنها قادر است از تنگی عروق قلبی جلوگیری کند، بلکه می تواند از پیشرفت آن نیز جلوگیری کرده و حتی باعث بهبود آن شود.

به طور کلی، عموم افراد جامعه باید از سن 20سالگی نسبت به آزمایش چربی خون خود اقدام کنند. چنانچه سطح چربی خون شما طبیعی است، هر پنج سال یک بار (از سن 20 سالگی به بعد) و در صورت بالا بودن چربی خون، باید هر دو تا شش ماه، یک بار چربی خون خود را آزمایش کنید. به منظور حذف اثر چربی موجود در غذا، ضروری است آزمایش چربی خون پس از 12 تا 14 ساعت ناشتا بودن انجام شود. این کار دقت آزمایش را افزایش می دهد.

ادامه مطلب: چربی خون از پیشگیری تا کنترل بیماری
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 49
پرینت

تري گليسريد

 

نويسنده: دبورا تکاک

مترجم: مينا اسماعيلي

8 روش براي کاستن تري گليسريد خون

تري گليسريد نيز همانند کلسترول از عمده ترين منابع چربي خون به شمار مي رود. نقش کلسترول در ساختن سلول هايي مستحکم، و نقش تري گليسريد توليد انرژي است. پس وجود هر دو براي بدن لازم است و تنها وقتي مشکل آفرين خواهند بود که مقدار آن ها براي مدتي طولاني بيش از حد طبيعي باشد. زيادي کلسترول منجر به مسدود شدن عروق مي شود ولي عوارض ناشي از تري گليسريد بالا هنوز به روشني مشخص نيست. از دو نقطه نظر تخصصي احتمالاً تري گليسريد به تنهايي نقش مهمي در بروز بيماري هاي قلبي به عهده ندارد (1). اما در عمل، افزايش تري گليسريد با کاهش کلسترول HDL که براي بدن مفيد است، همراه است. در نتيجه ي اين کاهش، ذرات چربي موجود در خون زياد شده و زمينه براي ابتلا به بيماري هاي قلبي فراهم مي شود. پس افزايش تري گليسريد را بايد به عنوان يک زنگ خطر جدي تلقي کرد. ميزان طيف تري گليسريد نسبتاً گسترده بوده و از 40تا 250 ميلي گرم در دسي ليتر طبيعي محسوب مي شود. غالباً تري گليسريد بين 250تا500 ميلي گرم در دسي ليتر گرفته مي شود. مطمئن ترين حالت، نگه داشتن ميزان تري گليسريد زير 150 ميلي گرم در دسي ليتر است. به خاطر داشته باشيد که ميزان تري گليسريد را نيز در بسياري موارد مي توان با روش هايي نظير کاهش کلسترول کنترل کرد. هنگامي که ميزان يکي از اين دو در خون پايين مي آيد از مقدار ديگري هم کاسته مي شود. اگر پزشک کاهش ميزان تري گليسريد را براي شما ضروري تشخيص داده باشد، مطمئناً خواندن مطالب زير سودمند خواهد بود. چنانچه پزشک کاهش کلسترول خون را براي شما لازم مي داند باز هم دانستن نکات زير خالي از فايده نخواهد بود. جالب آن که رعايت نکات زير به منظور کاستن يکي از اين دو (کلسترول و تري گليسريد) در مورد ديگري با مشکلي مواجه نخواهيد شد.

ادامه مطلب: تري گليسريد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 83
پرینت

پیشرفت ها در ژنتیک مولکولی سرطان خون کودکان

 

 

مترجم: حبیب الله علیخانی

 

چکیده

واژه ی سرطان خون یا لوسمی به یک گروه بزرگ و غیر هموژن از بیماری ها اشاره دارد که پاسخ به درمان و خروجی درمانی آنها به نوع خاصی از بدخیمی بستگی دارد. کمک این مقاله ی مروری، مهیا نمودن بینش در زمینه ی پیشرفت هایی است که در درمان سرطان خون انجام شده است. این کار بواسطه ی پیشرفت هایی ایجاد شده است که در زمینه ی ژنتیک مولکولی در طی چند دهه ی گذشته، ایجاد شده است. روش های تشخیصی پیچیده و جدید به ما اجازه می دهد تا نه تنها مریضی را پیش بینی کنیم، بلکه همچنین درمان های خاصی را با توجه به ویژگی های ژنتیک و مولکولی بیماران، مهیا کنیم. بررسی ما براساس 25 مقاله ای است که در آنها روش های درمانی جدید و فاکتورهای پیش بینی کننده آمده است. این مقالات در بین سال های 1992 و 2011 منتشر شده اند. آن دسته از مقالاتی که بر روی آزمون های ژنتیکی و سیتوژنتیکی تمرکز دارند، به ما اجازه می دهد تا بیماران را طبقه بندی کنیم و نوع لوسمی آنها را ارزیابی کنیم. این کار به آنکولوژیست و هاموتولوژیست کودکان اجازه می دهد تا شدت درمان را تعیین کنند. همچین این کار موجب بهبود خروجی، مینیمم کردن سمیت درمان ها و کاهش قابل توجه در ریسک اثرات جانبی می شود. در چند دهه ی گذشته، بهبودهای قابل توجهی در زمینه ی زنده ماندن کودکانی مشاهده شده است که از بیماری بدخیم رنج می برند. پیشرفت های ایجاد شده در زمینه ی ژنتیک مولکولی اجازه ی ایجاد پروتکل های درمانی جدید را می دهد. این روش ها دارای نرخ بهبودی بالاتری هستند در حالی که میزان سمیت را کاهش می دهد.

ادامه مطلب: پیشرفت ها در ژنتیک مولکولی سرطان خون کودکان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 79
پرینت

 برتری “فصد خون” بر حجامت و بادکش

 

فصد یکی از روش های پاکسازی بدن است که بسیاری از سموم از بدن دفع می شود، به خصوص در مواردی که مواد زائد در خون رسوب کرده و فصد آن را دفع می کند.

تمام نکاتی که باید درمورد فصد خون و دلایل برتری آن نسبت به حجامت و بادکش بدانید:

فصد خون یکی از روش های خون گیری در طب سنتی است. این عمل باعث دفع بسیاری از سموم بدن به خصوص در مواقع غلبه سودا شده و مواد زائدی که در خون رسوب و افزایش پیدا می کند را نیز دفع می کند.فصد در واقع همان رگ زدن است ، ولی بایستی توسط افراد ماهر و متخصص صورت گیرد.

حکما بدن انسان را تشکیل یافته از چهار خلط خون، بلغم، صفرا و سودا می دانند و معتقدند اگر میزان این چهار خلط در حد تعادل و تناسب باشد بدن در حالت سلامت قرار دارد، اما اگر تعادل و تناسب بدن به سبب کاهش یا افزایش این اخلاط دستخوش تغییراتی شود بدن دچار بیماری می شود.

علاوه بر حجامت و بادکش، یک شیوه درمانی و پیشگیری دیگری وجود دارد که از قدیم از آن استفاده می شده، اما امروزه کمتر به کار می رود و واژه آن برای اغلب افراد ناآشناست.

ادامه مطلب: برتری “فصد خون” بر حجامت و بادکش
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 62
پرینت

افزايش فشار خون

 

نويسنده: دبورا تکاک

مترجم: مينا اسماعيلي

 

17 روش کنترل افزايش فشار خون

طبق آخرين آمار موجود در حدود 30ميليون نفر در آمريکا به فشار خون بالا مبتلايند و به اين ترتيب اين بيماري پس از سينوزيت و آرتريت سومين بيماري مزمن شايع در ميان مردم آمريکا به شمار مي رود. اما آنچه بيش از تعداد زياد مبتلايان به فشار خون بالا حائز اهميت است، مسأله اي است که با بررسي اين آمار و ارقام مي توان در مورد سالمندان آمريکايي پيشگويي کرد. از ميان تمامي عوامل خطرزا در بروز حمله ي قلبي، فشار خون عاملي است که با توجه به آن مي توان احتمال بروز بيماري هاي قلبي -عروقي را در افراد بالاي 65سال با صحت و دقت زيادي پيش بيني نمود. در حدود 70% از افراد به افزايش فشارخون خفيف دچارند. يعني فشارخون دياستول (يا حداقل(1)) آنان بين 90و 105 ميلي متر جيوه است. خوشبختانه در درمان اين افراد پيشرفت هاي قابل توجهي حاصل شده است. در حال حاضر بيشتر، درمان هاي غير دارويي مورد توجه واقع شده اند. دکتر «نورمن کاپلان» مي گويد: «در مورد درمان افزايش فشار خون خفيف امروزه تقريباً همه معتقدند بايد به عنوان اولين انتخاب از روش هاي درماني غير دارويي بهره جست؛ يا حداقل يک بار آن ها را امتحان کرد». روش هاي درماني زير تنها براي کمک به بيماران مبتلا به افزايش فشار خون خفيف جهت کنترل مؤثر فشار خون توصيه شده اند. اگر هم اکنون از دارو براي کنترل فشار خون استفاده مي کنيد و قصد به کاربستن توصيه هاي زير را داريد ممکن است لازم باشد دوز داروهاي مصرفي تغيير يابد. بنا بر اين قبل از اعمال هر گونه تغيير، مشورت با پزشک ضروري است.

ادامه مطلب: افزايش فشار خون
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 88
پرینت

از کجا بفهمیم فرزندمان کم خون است؟

 

گفت و گو با دکتر بهرام دلاور در مورد میزان شیوع کم‌خونی در شیرخواران

آقای دکتر! آیا کم‌خونی در شیرخواران شایع است؟

بله، بروز کم‌خونی در شیرخواران شایع است و بیش از 40 درصد کودکان حتما کم‌خونی دارند اما اینکه چه درصدی از کودکان دچار کم‌خونی طبیعی‌اند و چقدر نیاز به مصرف دارو دارند، روشن نیست و آماری در این زمینه در کشور ما وجود ندارد.

منظور از کم‌خونی طبیعی چیست؟

وزن کودکان در 3 ماهگی به طور طبیعی 2 برابر می‌شود ولی آهن دریافتی از طریق شیر مادر یا شیرخشک تغییری نمی‌کند بنابراین عملا دچار کم‌خونی طبیعی می‌شوند.

یعنی در این صورت نیازی به تجویز دارو نیست؟

نه، اگر کم‌خونی شدید و از حد استانداردی که خود پزشک می‌داند، کمتر نباشد، نیازی به تجویز دارو نیست اما وقتی پزشک برای شیرخوار قطره آهن تجویز کرد، لازم است این قطره حتما به شیرخوار داده شود.

دلایل شیوع کم‌خونی بین شیرخواران چیست؟

گاهی کودک تغذیه خوبی ندارد و گاهی هم خود مادر دچار کم‌خونی است. کم‌خونی در نوزادان کم‌وزن و نارس هم بسیار شایع است.

ادامه مطلب: از کجا بفهمیم فرزندمان کم خون است؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: خون / فشار خون
نمایش از 23 فروردين 1395 بازدید: 68
پرینت

آنچه در مورد فشار خون باید بدانید

فشار خون بیماری است که هیچ علامتی ندارد و از طریق معاینات دوره ای می توان به آن پی برد. در واقع فشار خون اندازه گیری نیرویی است که بر دیواره های سرخرگ اعمال می شود. این نیرو اگر خیلی پایین و یا خیلی بالا باشد شخص باید به پزشک مراجعه کند.

تمامی مواردی که باید در مورد فشارخون بدانید

فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکثرا هیچ علامتی ندارد، فشار خون یکی از بارزترین بیماریهای کشنده بوده که در ظاهر بی خطر است وتا زمانی که اندازه گیری

نشود اطلاعی از بالا بودن آن نبوده تا اینکه صدمات جبران ناپذیری بزند . در طول روز و عمر هر فرد میزان فشار خون متغیر است بطوریکه در زمان فعالیت ، فشار خون افزایش می یابد و درهنگام استراحت افت می کند. اما در افراد بیمار حتی در زمان استراحت نیز فشار خون از حد طبیعی بالاتر و یا پایین تر است.

نشانه های اطمینان از سلامت بیمار

ادامه مطلب: آنچه در مورد فشار خون باید بدانید
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 198 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید