نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 46
پرینت

 سریعترین راه درمان تبخال روی لب

 

برای درمان تبخال لب روش های متفاوتی وجود دارد که برخی دارویی و برخی طبیعی است. اما سریعترین و مناسبترین راه برای درمان تبخال دور دهان روشی خانگی است که بسیار مفید می باشد.

 

درمان تبخال لب با روش های خانگی

پیدایش تاول های بسیار کوچک و دردناک معمولاً در اطراف دهان از علایم تبخال لب است. این تاول ها گروهی ظاهر میشوند و در اطراف هر کدام یک حلقه قرمز وجود دارد. داخل این تاول ها مایع وجود دارد اما پس از مدتی تاولها خشک شده و ناپدید میشوند.درمان تبخال خود به خودی در عرض چند روز تا یک هفته و گاهی بیشتر اتفاق می افتد عود تبخال امری معمول است. ویروس برای تمام عمر در بدن باقی میماند اما معمولاً در حالت خفته قرار دارد.

 


درمان های خانگی سریع برای بهبود تبخال دور لب

 

تبخال دهان خطرناک نیست ولی بسیار آزاردهنده و ناخوشایند است. هنگام ایجاد تبخال در اطراف دهان، لازم نیست وحشت زده و ناراحت شوید، بلکه می توانید آن را در منزل در عرض یک دقیقه درمان کنید.

ادامه مطلب: سریعترین راه درمان تبخال روی لب
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 75
پرینت

 جلوگیری از ترک خوردن لب با مسواک یا روغن زیتون

 

 

پوست لب نیز مانند سایر اعضای بدن احتیاج به مراقبت و زیبایی دارد .در صورت عدم توجه به آن ترک برداشته و پوسته پوسته می شود و لبخند شما را با مشکل رو به رو می کند.برای جلوگیری از ترک خوردن پوست لب با ما همراه باشید.

 

ترک خوردن لب

لبها مانند دیگر قسمت های پوست نمی توانند در برابر از دست دادن رطوبت مقاومت کنند. لایه های پوست لب بسیار نازک و فاقد غدد چربی هستند و بهمین دلیل مستعد خشک شدن و ترک خوردن می باشند. اگر لبهایتان خشکیده، چروک و دردناک شده اند، احتمالا شما از ترک خوردگی لب رنج می برید. ترک های کوچک و بزرگ باعث می شوند شما کمتر لبخند بزنید.

عواملی متعددی می توانند منجر به خشکی و ترک خوردن لب شوند، اما مواردی همچون استرس، خستگی، سوء تغذیه، زندگی در مناطق گرم و مناطق سرد و خشک، عفونتهای باکتریایی، استفاده مکرر از صابون و محصولات آرایشی غیر استاندارد، کمبود ویتامین B، تنفس از دهان، خشکی هوای خانه، کم شدن آب بدن و عادت لیسیدن و جویدن لبها از مهمترین عواملی هستند که می توانند باعث تبخیر رطوبت و نهایتاً خشک شدن لبها گردند.

ادامه مطلب: جلوگیری از ترک خوردن لب با مسواک یا روغن زیتون
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 44
پرینت

پانزده نکته‌ای که دندان پزشکتان به شما نخواهد گفت

 

مترجم: حمید وثیق زاده

 

آیا تا کنون به این فکر افتاده‌اید که دندان پزشکتان برخی نکات را تا به حال به شما نگفته و احتمالاً هم هرگز نخواهد گفت؟ خوب، حقیقت این است که، یک دندانپزشک ممکن است اطلاعات خاصی را از شما مخفی نگه دارد، لیکن در اینجا تمامی آنها را به شما می‌گوییم.

 


چیزهایی که دندانپزشک به شما نمی‌گوید

 

دندانپزشک شما ممکن است به شما نگوید...

... که دندان مصنوعی آسیب دیده و یا فرسوده می‌تواند موجب آپنه خواب (وقفه تنفسی هنگام خواب) و سایر مشکلات تنفسی شود.

فکر می‌کنید هنگامی که وقت ملاقات با دندان پزشکتان می‌گذارید، چه چیزهایی را به شما خواهد گفت؟ خوب، یک دندانپزشک به ما اطلاعات عمومی در مورد راههایی برای حفظ بهداشت دهان و مراقبت مناسب از دندانها و لثه‌ها می‌گوید. با این حال، گاهی اوقات، دندانپزشک شما ممکن است موارد خاصی که نیاز به دانستن دارید را به شما نگوید. در حالی که برخی از اطلاعاتی که به عمد محرمانه نگه داشته می‌شوند، چیزهایی هستند که اگر شما اهمیت داده و بپرسید، می‌توانید نسبت به آنها آگاهی بدست آورید. قبل از رفتن به دندان پزشکی توصیه می‌شود لیستی از سؤالاتی که می‌خواهید بپرسید را آماده کنید. برای کمک به شما در این امر، تلفیقی از چیزهایی که باید بدانید، اما دکترها خیلی مشتاق نیستند آنها را با شما درمیان بگذارند، آورده شده است.

مسائلی که دندان پزشکتان به شما نمی‌گوید

  تنفس از طریق دهان می‌تواند موجب بروز مشکلاتی برای بهداشت دهان و دندان شود.

اکثر دندانپزشکان این حقیقت را نمی‌گویند، بدان علت که این مسئله یک مشکل عمومی است و به ندرت آن را جدی می‌گیرند. با این حال، حقیقت این است که، این کار می‌تواند شما را مستعد ابتلا به کرم خوردگی دندان کند.

  فلوراید بیش از حد می‌تواند به دندان‌های شما آسیب برساند.

ادامه مطلب: پانزده نکته‌ای که دندان پزشکتان به شما نخواهد گفت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 40
پرینت

امپلنت های دندانی کوتاه

 


مترجم: حبیب الله علیخانی
 
پیش زمینه
هدف از این مقاله، ارزیابی استفاده از امپلنت های دندانی کوتاه (short dental implants) به منظور بازسازی ارتفاع استخوان لثوی (alveolar bone)کوتاه شده می باشد. در این مقاله، از MedLine (PubMed و Ovid)، دانشنامه ی وب ISI و دیتابیس های مربوط به Cochrane برای آنالیز، استفاده شده است. کلمات کلیدی سرچ شده در این پایگاه های اطلاعاتی شامل عباراتی همچون: امپلنت های دندانی (و برخی عبارات دیگر بوده است) می باشد. چکیده ها بوسیله ی دو بررسی مجزا مورد بررسی قرار گرفته است. مقالات مورد استفاده در این آنالیز، به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است و داده هایی در مورد استفاده از امپلنت های با طول کمتر از 10 میلی متر در ناحیه ی عقبی گزارش شده است. در واقع با کاهش ارتفاع استخوان، امکان قرارگیری امپلنت درازتر بدون استفاده از عمل جراحی اضافی، ممکن می باشد. مقالاتی که در زمینه ی امپلنت های ارتودنسی و همچنین برش های متعاقب مربوط به بازسازی جراحی ها، در این آنالیز، مورد استفاده قرار نگرفته اند. هر مورد متناقض میان دو بررسی، بوسیله ی یک مرور سوم حل شد. هیچ چارچوب زمانی مورد استفاده قرار نگرفت.

ادامه مطلب: امپلنت های دندانی کوتاه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 37
پرینت

 شکست ایمپلنت دندان با مصرف این قرص ها

 

 

ایمپلنت دندان درصد موفقیت بالایی دارد امادر مسیر اجرا با شکست هایی هم روبرو می شود که یکی از دلایل اصلی شکست ایمپلنت دندانی مصرف دسته از از قرص ها است.

 

مصرف این قرص ها باعث شکست دندان میشود!

ایمپلنت دندان و کاشت دندان نیازمند داشتن فاکتورهای خاص برای موفقیت دارد تا نتیجه ی معکوس ندهد و این پروسه با شکست موجه نشود.

پژوهش محققان دانشگاه مک گیل نشان می دهد فرایندهای درمانی ایمپلنت دندانی می تواند در بیماران مصرف کنندۀ ضد افسردگی ها، دو برابر با شکست مواجه شود.

 محققان دریافته اند مصرف ضد افسردگی ها موسوم به "SSRIs" نظیر Celexa, Paxil, Lexapro, Prozac, and Zoloftمی تواند رشد استخوانی را کاهش دهد که همین امر می تواند روند "استئو اینتگریشن" که وقوعش برای عمل ایمپلنت دندان ضروری است را با مشکل رو به رو کند.

ادامه مطلب: شکست ایمپلنت دندان با مصرف این قرص ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 43
پرینت

سلامت دهان و دندان به سبک سنتی

 

با توجه به هزینه های بسیار بالای دندان پزشکی ها شاید خالی از لطف نباشد از گیاهان دارویی و مواد طبیعی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری های دهان و دندان استفاده کنید .

 

با روش های سنتی دندان ودهان سالم داشته باشید.

با برفک خداحافظی کنید

یکی دیگر از گیاهان دارویی که باید در آشپزخانه تان داشته باشید تخم گشنیز است. تخم گشنیز دارویی معجزه آسا برای درمان برفک های دهانی است و هم در بزرگسالان و هم در نوزادان موثر است. برای درمان برفک بزرگسالان علاوه بر آنکه می توان از عصاره های صنعتی تهیه شده از تخم گشنیز استفاده کرد، می توان جوشانده تخم گشنیز را پس از سرد شدن چندین بار غرغره کرد و این کار را چند روز متوالی تکرار کنید تا برفک دهان برطرف شود. اما در مورد نوزادان به دلیل حساسیت و توان اندک سیستم ایمنی آنها توصیه می شود حتما از عصاره صنعتی تهیه شده از تخم گشنیز که در داروخانه ها یا فروشگاه های گیاهان دارویی فروخته می شود، استفاده کنید. برای استفاده از این عصاره کافی است یک قطره از آن را روی پنبه گوش پاک کن بریزید و آن را به آرامی روی برفک های دهانی نوزاد یا کودک بزنید.

هزینه جرم گیری دندان را پس انداز کنید

ادامه مطلب: سلامت دهان و دندان به سبک سنتی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 56
پرینت

سفید کردن دندانها در خانه برای عید

 

سفید کردن دندانها در خانه و با مواد طبیعی همچون لیمو و جوش شیرین بسیار بهتر از استفاده از روش هایی همچون جرم گیری و استفاده از داروهای شیمیایی است و نتیجه ی بهتری خواهد داشت.

 

اگر به دنبال راهی شگفت انگیز برای سفید کردن دندانها در خانه هستید این مطلب را از دست ندهید

 

سفید کردن دندانها و راه های سفید کردن دندان ها از راه و روش های طبیعی نسبت به روش های دارویی ارجحیت داردسلامت و استحکام دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، زیبایی آنها نیز مهم است و تاثیر زیادی در زیبایی لبخند و صورت دارد.

درست است که بعضی ها با سیگار کشیدن و برخی عادت های نادرست دیگر به زیبایی دندان هایشان رحم نمی کنند، اما کم نیست تعداد افرادی که از آن ور بام می افتند و به دنبال بلیچینگ و سفید کردن دندان ها با روش های عجیب غریب هستند.

 

ادامه مطلب: سفید کردن دندانها در خانه برای عید
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 39
پرینت

 سفید کردن دندان با پوست چند میوه

 

برای سفیدی و براق کردن دندانهای خود علاوه بر استفاده مرتب از مسواک ما توصیه دیگری نیز برای شما داریم. برخی از میوه ها خاصیت جرم گیری و تمیزی دندان را دارا می باشند.

 

سفید کردن دندان با استفاده از پوست این میوه

اغلب افراد زمانی به فکر سفیدی دندانهای خود هستند که احساس می کنند جرم روی دندانهایشان لبخندی نازیبا را برایشان به همراه دارد. به جای مراجعه به دندانپزشک و جرم گیری دندان بهتر است از ابتدا به فکر سلامتی و سفیدی دندان های خود باشید.

در ادامه اشاره ای به چند میوه داریم که سبب درخشندگی و سفیدی دندان می شوند.

 

ادامه مطلب: سفید کردن دندان با پوست چند میوه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 49
پرینت

 دندان قروچه چه بلایی بر سر دندانهای شما می آورد؟

 

  چرا زمانیکه در خواب هستیم دندان قروچه می کنیم؟ آیا دندان قروچه ، واکنشی ناخودآگاه و ناشی از اضطراب و استرس بوده یا این که ناشی از مشکلات فکی یا حتی بیماری های دیگر است؟علت ساییده شدن دندانها چه می تواند باشد؟

 

دندان قروچه ؛ از عوارض تا راههای درمان آن

ساییدن دندان ها به هم یا دندان قروچه بیماری ای است که بیشتر در خواب رخ می دهد، ولی در طول روز هم به صورت ساییدن یا کوبیدن دندان ها در برخی افراد دیده می شود. البته در چنین حالتی، بیمار پس از بیدار شدن از خواب از انجام این اعمال آگاهی ندارد و معمولا منکر آن می شود.

مثلا زمانیکه از خواب بیدار شده اید، احساس خوبی ندارید، فک‏ درد عجیبی دارید و کلافه اید. بیشترین دلیل کلافگی تان هم این است که نمی دانید منشا این درد چیست. تا به حال کسی به شما نگفته که هنگام خواب بسیار ناآرام هستید و به شدت دندان های تان را به هم می سایید؟ با یک پرس و جوی ساده می توان فهمید که شب تا صبح را بدون آنکه خودتان بدانید با دندان قروچه سپری کرده اید. البته این مشکل فقط مخصوص شب ها نیست؛خیلی از افراد ممکن است به غیر از شب ها در روز هم به طور ناخودآگاه با این مشکل روبه رو شوند.

ادامه مطلب: دندان قروچه چه بلایی بر سر دندانهای شما می آورد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 53
پرینت

درمان سریع تبخال با گیاهان

 

تبخال یک بیماری واگیردار است که معمولا در اطراف لبها ایجاد می شود، اگر چه این بیماری وخیم نیست اما در بسیاری از موارد می تواند آزار دهنده باشد. تبخال درمان قطعی ندارد اما می توان توالی بروز آن را کاهش داد.

 

تبخال یک تاول کوچک قرمز رنگ است که معمولاً در یکی از گوشه های خارجی لب به وجود می آید و بیشتر وقت ها پر از یک مایع آبکی است. معمولاً 7 تا 10 روز طول می کشد تا تبخال برطرف شود. تبخال معمولاً روی لب ها ظاهر می شود. اما گاهی روی سوراخ های بینی، چانه یا انگشتان دست هم دیده می شود. گرچه غیر معمول است، اما ممکن است تبخال در داخل دهان هم بروز کند، اما تنها بر روی لثه ها یا کام سخت که در سقف قرار دارد.

ادامه مطلب: درمان سریع تبخال با گیاهان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 58
پرینت

 پوسیدگی دندان شیرخواران چگونه اتفاق می افتد؟

 

 

پوسیدگی دندان در نوزادان به دلیل این که از شیر مادر و یا شیشه شیر استفاده می کنند در سنین 2 تا 4 سالگی اتفاق می افتد. و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های نوزاد باید سعی کنید پس از هر بار شیر خوردن دندانهای کودک را تمیز کنید.

 پوسیدگی دندان شیرخواران اتفاق شایعی است که برای بیشتر آنها پیش می آید و علت آن استفاده مداوم شیرخوار از شیر مادر و یا شیشه شیر است. علاوه بر این نوزادان در هنگام شب هم چندین مرتبه از شیر استفاده می کنند و پس از آن امکان تمیز کردن دندان ها وجود ندارد و بزاق دهان هم هنگلم شب کمتر است در نتیجه نوزاد دچار پوسیدگی دندان می شود.

 

عوامل پوسیدگی دندان

دکتر گلپایگانی در این زمینه  گفت: غذا خوردن طولانی مدت کودک با شیشه شیر یا حتی شیر مادر ممکن است باعث به وجود آمدن نوعی از پوسیدگی زودرس در سنین 2 تا 4 سالگی شود که به آن پوسیدگی شیشه شیر می گویند.

ایشان اظهار داشت: این نوع پوسیدگی در ابتدا از سطوح بیرونی دندانهای جلوی فک بالا شروع شده سپس اولین کرسی های بالا و پایین را درگیر می سازد. جالب است بدانیم که در این نوع پوسیدگی، دندانهای جلو فک پایین مبتلا نمی شود. وی در تشریح چگونگی ایجاد این نوع پوسیدگی گفت: کودک درهنگام خواب در بعدازظهرها یا شب، از یک شیشه محتوی شیر یا شیر مادر استفاده کرده و بارها در طی شب از خواب بیدار شده و شیر می خورد

ادامه مطلب: پوسیدگی دندان شیرخواران چگونه اتفاق می افتد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 27 فروردين 1395 بازدید: 40
پرینت

 پوسیدگی دندان

 

 

پوسیدگی دندان بیماری عفونی قابل انتقالی است که با فعالیت میکروبها در سطح دندان آغاز می شود و در ساختمان آن پیشرفت می کند عدم رسیدگی به موقع باعث از دست دادن آن می شود.

 

راه های جلو گیری از پوسیدگی دندان

همانطور که میدانیم دندان یکی از مهمترین اعضای بدن برای گوارش غذا می باشد و اگر غذا بدرستی جویده نشود  برای هضم غذا دچار مشکلات گوارشی خواهیم شد.

منابع غذایی بسیار در پوسیدگی دندانها وجود دارند که به تخریب دندان های ما کمک میکنند مانند مواد غذایی شیرین,خوراکی هایی نظیر پفک,بستنی,سیگار,چایی,قهوه و .......

برای ایجاد پوسیدگی، مواد قندی هم باید در دسترس میکروبها باشند تا عامل خراب کننده ساختمان معدنی، یعنی اسید تولید گردد. در واقع پوسیدگی دندان تخریب بافتهای سخت دندان است. وقتی یک بیماری در اثر فعالیت میکروبها ایجاد شود آن را بیماری عفونی می نامند. و اگر بیماری بتواند از محلی به محل دیگر منتقل شود آنرا بیماری قابل انتقال می گویند. با تعریفی که از پوسیدگی دندان شد، می فهمیم که پوسیدگی می تواند از یک دندان به سایر دندانها سرایت کند.

ادامه مطلب: پوسیدگی دندان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 25 فروردين 1395 بازدید: 39
پرینت

 روشی فوری برای تسکین “درد دندان”

 

اگر تا به حال دندان درد را تجربه کرده باشید حتما می دانید که چقدر سخت و عذاب آور است. در این بخش روشی جالب برای تسکین این درد به شما معرفی می کنیم.

 

درمان فوری درد دندان با استفاده از این روش ها

متخصصان می گویند: فردی که دندان درد دارد و مشغول تماشای بازی فوتبال است، به دلیل تمرکز و علاقه نسبت به این بازی، درد کمتری را احساس می کند.

آنها اظهار دارند که  هنوز علت پیچیدن درد در بدن معلوم نشده است. 3 درد وجود دارد که پیدا کردن علت درد آن مشکل است. درد اول به درد شبه معروف است و بر اساس آن وقتی فرد یکی از ارگان هایش را بر می دارد در آن موضع احساس درد می کند.

 

 درد دیگر به صورت احساس آتش گرفتن صورت است و فرد مبتلا احساس می کند آب جوش بر صورت او ریخته اند. وقتی باد به صورت می خورد یا چراغ روشن می شود این درد آغاز می شود و معمولاً اعصاب محیطی در اندام های فوقانی در این دردها درگیر هستند.

ادامه مطلب: روشی فوری برای تسکین “درد دندان”
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: دهان و دندان / دندان درد/ لثه ( ورم لثه )
نمایش از 25 فروردين 1395 بازدید: 55
پرینت

 دندان شما چه زمانی قاتل شما می شوند؟

 

دندان های شما شاه راهی برای ابتلا به بیماری های خطرناک هستند پس بایستی توجه خواصی به سلامت دندان و لثه داشته باشید تا از شر بیماری هایی همچون ناباروری و دیابت و.. در امان بمانید.

 دندان و لثه یکی از مهمترین اعضای بدن هستند که علاوه بر حساسیت در خوردن غذا و سلامت دهان رابطه ای نزدیک با اعضای مهم بدن همچون قلب و مغز دارند. جالب است بدانید که بیماری های دندان و لثه حتی منجر به ناباروری می شوند پس بایستی به سلامت این عضو مهم توجه خاصی داشته باشیم.

این نکته را بدانید که بیماری های دهان و دندان می توانند باعث بروز بیماری های بزرگتر و حتی مرگ شما شوند.

 

ارتباط دندان و قلب

بیماری های دندان و لثه می تواند باعث بروز بیماری های قلبی مختلفی شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که درصد ابتلا به بیماری قلبی در افرادی که بهداشت دهان را رعایت نمی کنند دوبرابر بیشتر است. تئوری های خاصی ارائه شده است که می گوید باکتری های دهان وارد رگ های خونی شده و به قلب می رسند از همین نظر می توانند قلب شما را آلوده کنند و مانع از کار کردن درست آن شوند.

ادامه مطلب: دندان شما چه زمانی قاتل شما می شوند؟
 

صفحه1 از14

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 134 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید