نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 81
پرینت


علت و درمان عدم تقارن سینه هازیبایی و سلامت بدن برای همه انسانها مهم است. اما گاه توجه به برخی از نکات ریز در بدن مانند عدم تقارن سینه ها می تواند باعث کمبود اعتماد به نفس مخصوصا در خانمها شود که علت و راه درمان آن کاملا مشخص است.
موارد زیادی پیش می آید که دختران جوان و زنان از عدم تقارن یا بزرگتر بودن یکی از سینه ها شاکی هستند و می خواهند بدانند که آیا این موضع غیرطبیعی و یا نشانه یک بیماری خطرناک است؟
امروزه با استفاده از تکنیک سی تی اسکن سه بعدی به افراد نشان داده می شود که سینه ها تقریبا متقارن هستند و در واقع مشکلی وجود ندارد.
به دلایل فیزیولوژیکی، بدون هیچ دلیلی در برخی زنان هر دو سینه برابر نمی باشد. تحقیقاتی که در این مورد انجام گرفته اگرچه این مورد را تایید می نماید با این حال آنها از این حالت ناراحت می باشند. بطور مادرزادی، بعد از زایمان نسبت به شیردهی متفاوت در پستانها، عملهای که بر روی پستان انجام می گیرد و یا تروماهای مختلف می توانند همگی تفاوت زیادی بین پستانها بوجود آورند.

ادامه مطلب: علت و درمان عدم تقارن سینه ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 58
پرینت


دلایل تیرکشیدن و درد قفسه سینه

 


درد قفسه سینه که به یکباره ممکن است شما را غافلگیر کرده و باعث نگرانی شما شود در شرایط مختلفی بروز می کند و همیشه نشانه مشکلات قلبی و ریوی نیست.
درد عجیبی در قفسه سینه ات احساس می کنی؛ دردی تیز و کشدار که ناگهان سراغت می آید و فروکش می کند. معمولا از آنجایی که چنین دردی فقط برخی اوقات بروز می کند، کم اهمیت تصور می شود، اما چنین دردی ممکن است فاجعه آفرین باشد.
درد قفسه سینه در سمت چپ می تواند با انواع شرایط ایجاد شود بنابر این ارزیابی علائم مهم است و اگر شما درد دارید برای تعیین علت درد نیاز به توجه پزشکی است.
وقتی فردی شروع به احساس درد در قفسه سینه دارد این احتمال وجود دارد که آنها نگران شوند درد قفسه سینه در سمت چپ بدن که می تواند حتی به دلیل این اثر جانبی ترسناک تر شود که اغلب با یک حمله قلبی همراه است
در صورت حمله قلبی شما دریافت مراقبت های پزشکی با بیشترین سرعت ممکن را می خواهید اما نشانه های دیگر که می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند ممکن است همین نوع از مراقبت های اضطراری را نیاز نداشته باشد دانستن علائم حمله قلبیو سایر علل احتمالی درد قفسه سینه می تواند وضعیت تهدید یا غیر تهدید را در زندگی شما مشخص کند.
درد قفسه سینه در سمت چپ و حمله قلبی

ادامه مطلب: دلایل تیرکشیدن و درد قفسه سینه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 60
پرینت

درد قفسه سینه ناشی از استرس و اضطراب درد قفسه سینه اغلب با بیماری‌های قلبی ارتباط دارد. اما، آیا می‌دانید که این درد می‌تواند یکی از عوارض جانبی استرس یا فشار روانی و اضطراب نیز باشد؟ در این قسمت اطلاعات دقیقی در مورد ماهیت درد قفسه سینه ناشی از استرس را متذکر شده‌ایم.
در حالت عادی، درد قفسه سینه، نشانه‌ای از مشکلات مربوط به قلب، و یا بیماری‌های مرتبط با دستگاه تنفسی مانند ذات الریه و برونشیت است. بنابراین، هنگامی که افراد درد قفسه سینه را تجربه می‌کنند، معمولاً عجولانه پیشدستی کرده و نتیجه گیری می‌کنند که این درد باید به علت حمله‌ی قلبی باشد. شاید تعداد افرادی که از این مسئله آگاهی داشته باشند، زیاد نباشد، اما باید گفت که درد سینه ناشی از استرس و اضطراب نسبتاً معمول می‌باشد. اما، نبایستی آن را نادیده گرفت. توصیه می‌شود با دکتر مشورت کرده و در اسرع وقت این علائم تشخیص داده شوند.
درد قفسه سینه و استرس
شیوه‌ی زندگی مدرن امروزی که به سرعت پیش می‌رود، یکی از دلایل به وجود آمدن استرس می‌باشد. استرس می‌تواند به دلایل متعددی به وجود آید که از آن جمله: استرس شغلی، استرس مربوط به خانواده، امور مالی، روابط، و مانند آن که فرد را از لحاظ جسمانی و روانی تحت تأثیر قرار داده و منجر به ایجاد مشکلات زیادی در سلامتی می‌شود. درد قفسه سینه یکی از علائم اصلی استرس است، و معمولاً با سرگیجه و یا عرق کردن همراه می‌باشد. بنابراین، چگونه درد قفسه سینه و استرس با یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند؟

ادامه مطلب: درد قفسه سینه ناشی از استرس و اضطراب
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 68
پرینت

درد در سمت راست قفسه سینه درد در سمت چپ قفسه سینه معمولاً با حمله قلبی و یا بیماریهای تنفسی در ارتباط بوده که ممکن است به حملات درد منجر شود. با این حال، درد در سمت راست قفسه سینه می‌تواند به دلایل کاملاً متفاوتی اتفاق افتد. این مقاله را بخوانید تا در مورد علل احتمالی درد در سمت راست قفسه‌ی سینه بیشتر بیاموزید.
همه ما تمایل داریم درد قفسه‌ی سینه را به اختلالات تنفسی، مشکلات قلبی، یا بیماری‌های ریوی ارتباط دهیم. با این حال، هنگامی که درد در ارتباط با قفسه‌ی سینه باشد، ناحیه و سمتی از قفسه‌ی سینه که درد در آن احساس می‌شود، از جنبه‌ی مهمی برخوردار است که بایستی در نظر گرفته شود. همانند درد در سمت چپ قفسه سینه، درد در سمت راست قفسه سینه نیز نشان دهنده‌ی مشکل جدی در رابطه با سلامتی است که ممکن است نیاز به فوریتهای پزشکی داشته باشد. بنابراین درد در قفسه‌ی سینه را نباید هرگز نادیده گرفت.

ادامه مطلب: درد در سمت راست قفسه سینه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 62
پرینت

درد در درمان سرطان سینه


 
هدف این مقاله ارزیابی درد در زنانی است كه مبتلا به سرطان پستان درگیر با سیستم لنفاوی هستند و همچنین بررسی ویژگی های فاكتورهای تشدید كننده (aggravating factors) و مكانیزم های مقابله ای (Coping mechanism) است. این مقاله در برزیل و با استفاده از یك گروه متشكل از 46 زن انجام شده است كه به خاطر سرطان پستان عمل جراحی انجام داده اند. متغیرهای زیر مورد ارزیابی قرار گرفت: نوع و طول جراحی، تعداد جلسات پرتودرمانی و شیمی درمانی، احساس پیوسته ی در مورد پستان برداشته شده (اندام خیالی)، عفونت، شدت درد و فاكتورهایی كه درد را بهبود یا شدت آن را افزایش می دهند. درصد رویدادها برای آنالیز آماری مورد استفاده قرار گرفت. تقریباً نیمی از شركت كنندگان (52.1 %) تحت جراحی اساسی و اصلاح شده قرار گرفتند كه 91.3 % از آنها تنها یك سینه ی آنها برداشته شد و 82.6 % آنها تحت عمل ترمیم پستان قرار نگرفتند. درد ناچیز در 32.6 % از زنان گزارش شد و 67.3 % از آنها گفته اند كه از درد رنج می برند. این درد در 28.8 % ملایم (1 تا 5 درجه) و در 34.8 % متوسط (6 تا 9 درجه) و در 4.3 % وخیم گزارش شده است. مكانیزم های اصلی مورد استفاده برای فایق آمدن بر درد در 41.30 % مشاركت كننده ها استفاده از داروی مسكن بوده است، 21.73 % استراحت، 17.39 % با شركت در مراسم های مذهبی و 8.69 % با گپ زدن با افراد دیگر، درد خود را تسكین می دهند. به عنوان نتیجه گیری باید گفت: بسیاری از بیمارانی كه در آنها عمل سینه برداری انجام شده است، از درد شكایت می كنند اما درد اغلب به اندازه ی كافی مورد بررسی و شناسایی قرار نگرفته است.

ادامه مطلب: درد در درمان سرطان سینه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 62
پرینت

پیش گیری از سرطان سینه و امیدواری‌های تازه


 
مترجم: زهرا هدایت منش

سرنخ ماهیت هر تومور سینه درون آن نهفته است: بود یا نبود گیرنده‌های هورمون استروژن.
رشد تومورهای غنی از گیرنده، به استروژن وابسته است، و برخی دانشمندان اعتقاد دارند كه این تومورها نسبت به تومورهایی كه بدون گیرنده‌های استروژن هستند كمتر بدخیم‌اند. افزون بر این، زنانی كه گرفتار تومورهای وابسته به استروژن باشند، بیماران مناسبی برای استفاده از یك داروی نسبتاً غیر سمی به نام تاموكسیفن شناخته می‌شوند، كه رشد تومور را با ممانعت از اتصال استروژن به گیرنده متوفق می سازد. كشف تاموكسیفن در دهه‌ی 1970 هم به منزله‌ی دارویی نجات بخش، و هم به منزله‌ی گریز از عوارض جانبی شدید شیمی درمانی با یاخته كش‌ها مغتنم شمرده شد.
در عین حال، وجود گیرنده‌های استروژن در تومور سینه ممكن است مایه امیدی كاذب و چه بسا مرگ بار باشد، زیرا پژوهش‌های جدید حاكی از این هستند كه گیرنده‌های استروژن در بعضی از تومورهای سینه معیوب هستند، و اجازه می‌دهند كه سرطان به شدت تكثیر و گسترش یابد.

ادامه مطلب: پیش گیری از سرطان سینه و امیدواری‌های تازه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 75
پرینت

آنژين صدري


 
17روش متوقف کردن درد
«اُلي» در حاليکه پرخوري کرده و تا آنجا که جا داشته از غذاي مورد علاقه اش يعني کباب با سيب زميني پخته و خامه ي ترش، بلال کره ماليده ي داغ و پاي سيب خورده، روي کاناپه مي افتد. سيگاري روشن مي کند. اما نمي تواند آرام بگيرد. زيرا مشاجره ي شبانه ي بعد از شام او با «يولاما» دارد شروع مي شود- اين دفعه دعوا بر سر اين است که برف ها را کي پارو کند. طولي نمي کشد که «الي» با چهره اي برافروخته و عصباني از کاناپه پايين آمده و در هواي سرد شب ژانويه از خانه بيرون مي رود تا برف ها را پارو کند. چند دقيقه بعد «الي» نفس زنان قفسه ي سينه خود را که در آن درد فشاري شديدي در سمت قلب احساس مي کند، محکم مي فشارد و مي گويد: «آي خداي من». «يولاما»! «يولاما»! اين دفعه ديگر دفعه ي آخر است. اين دفعه حتماً رفتني ام! مي خواهم زنده بمانم! اما خوشبختانه اين بار هم دفعه ي آخر نيست و «الي» راهي آن دنيا نخواهد شد. حال بعد از پنج دقيقه در فروکش کره و او صحبت هاي دکتر«هارتبيست» را که هفته پيش گفته بود به ياد مي آورد. درد او به خاطر حمله قلبي نيست؛ بلکه «الي»، به آنژين صدري مبتلاست. اين نشانه ي آن است که سرخرگ هاي قلب او به وسيله ي چربي ها مسدود شده اند. در نتيجه خون نمي تواند در رگ ها گردش کند و قلب را تغذيه کند. آن غذاي پرچربي و پرنمک و آن مشاجره يا «يولاما» و بعد هم رفتن به هواي سرد و پارو کردن برف ها باعث ناراحتي و آزار «الي» شدند. هر يک از اين عوامل مي توانند به بروز دردهاي قفسه ي سينه در افراد مستعد منتهي شوند. دکتر«هارتِبيست» به او گفته بود: «هر وقت درد احساس کردي مي تواني اين قرص ها را بخوري. اما «الي» دارم به تو هشدار مي دهم اگر روش زندگي ات را عوض نکني حسابي دچارمشکل مي شود». «اُلي» بيچاره و ديگر افرادي که به مشکل او دچارند چه بايد بکنند؟ به توصيه هاي کارشناسان در اين باره توجه کنيد.

ادامه مطلب: آنژين صدري
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 83
پرینت

وقتی قفسه سینه تان تیر می کشد


________________________________________
درد عجیبی در قفسه سینه‌ات احساس می‌کنی؛ دردی تیز و کشدار که ناگهان سراغت می‌آید و فروکش می‌کند. معمولا از آنجایی که چنین دردی فقط برخی اوقات بروز می‌کند، کم‌اهمیت تصور می‌شود، اما چنین دردی ممکن است فاجعه‌آفرین باشد.
________________________________________
البته درد قفسه سینه بیماری نیست، بلکه صرفا یک علامت هشداردهنده محسوب می‌شود که ممکن است ناشی از دردهای عصبی در اثر التهاب اعصاب بین‌ دنده‌ای باشد، یا این‌که از بعضی بیماری‌های ویروسی مثل زونا ناشی شود.

جالب آن‌که در گذشته، درد ناشی از التهاب اعصاب بین دنده‌ای و عوارض ناشی از آن، قولنج تلقی می‌شد که با خوددرمانی از طریق مصرف مسکن به‌طور موقت تسکین پیدا می‌کرد. غافل از این‌که درد قفسه سینه می‌تواند به دردی بسیار جدی و شدید و حتی مرگبار تبدیل شود.
 
دکتر پرویز دریایی، متخصص جراح عمومی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این‌باره می‌گوید:

بیشترین علل درد قفسه سینه از نظر پزشکان داخلی، بیماری‌های قلبی و ریوی است.

ادامه مطلب: وقتی قفسه سینه تان تیر می کشد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 60
پرینت

قفسه سینه ای که فرو رفته


________________________________________
در برخی افراد استخوان قفسه سینه به طرف داخل فرو می رود. در موارد شدید، گویی وسط قفسه سینه را کنده اند و یک گودی عمیق به جای مانده است.
________________________________________

در حالیکه مشکل قفسه سینه فرورفته طی مدت کوتاهی بعد از تولد نوزاد معلوم می شود، ولی هنگام جهش رشدی دوران بلوغ بدتر می شود.
 
قفسه سینه فرورفته را قفسه سینه قیفی شکل نیز می نامند. این مشکل در پسرها شایع تر از دخترها است.
 
در موارد شدید، قفسه سینه قیفی شکل مانع از عملکرد صحیح قلب و ریه ها می شود. حتی موارد خفیف این مشکل باعث خجالت کشیدن کودک از ظاهر خودش می شود.
 
با عمل جراحی می توان بدشکلی قفسه سینه را اصلاح کرد.
 
در بسیاری از افراد مبتلا، تنها علامت این مشکل کمی فرورفتگی در ناحیه قفسه سینه است. در برخی افراد، عمق این فرورفتگی در دوران بلوغ بدتر می شود که می تواند تا بزرگسالی ادامه یابد.
 
در موارد شدید، استخوان سینه روی قلب و ریه ها فشار وارد می کند.
 
علائم این مشکل عبارتند از:
- کاهش تحمل ورزشی
- ضربان تند قلب یا تپش قلب
- عفونت های تنفسی عودکننده
- خس خس سینه یا سرفه
- درد قفسه سینه
- مور مور قلبی
- خستگی
 
علت
اگرچه علت دقیق قفسه سینه فرورفته مشخص نیست، ولی می تواند یک بیماری ارثی باشد، زیرا گاهی اوقات در افراد یک خانواده دیده می شود.
این مشکل در پسران شایع تر است.

ادامه مطلب: قفسه سینه ای که فرو رفته
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 96
پرینت

علل و درمان خارش و درد سینه ها


 
گاهی خانم ها دچار خارش یا درد در ناحیه ی سینه ها می شوند که اسباب نگرانی آنها را فراهم می سازد. در این مطلب به طور اجمالی به عوامل ایجاد کننده خارش یا درد در ناحیه ی سینه ها و درمان آن اشاره می کنیم.
فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان

در گام اول لازم است که علت اصلی این خارش مشخص شود. در اکثر موارد، دلیل آن مسائل کم اهمیتی مانند استفاده از لباس زیر نامناسب است، اما در برخی موارد همین مشکل می تواند نشان دهنده ی بیماری های جدی تر باشد.
این عضو از بدن زنان بسیار حساس هستند و در برابر کوچکترین ناراحتی واکنش نشان می دهند. خارش یا درد در سینه ها جزو علائم رایج در بین خانم ها هستند که امکان دارد در نتیجه عوامل متعددی بروز کند.
در هر حال لازم است که علل احتمالی مشکل ریشه یابی شود و در صورت وجود هر نوع مشکل یا بیماری، نسبت به رفع آن اقدام شود.
علل احتمالی درد سینه ها
درد سینه ها معمولا قبل و یا حین دوره ی قاعدگی طبیعی می باشد و علت اصلی آن تغییرات هورمونی است که در این دوره در بدن خانم ها ایجاد می شود. در این صورت می توانید با استفاده از ژل های مخصوص و یا روغن گل پامچال یا روغن گیاه مریم گلی این نواحی را ماساژ دهید. این کار باعث تسکین درد می شود.

ادامه مطلب: علل و درمان خارش و درد سینه ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: سینه / سینه پهلو
نمایش از 12 آبان 1391 بازدید: 215
پرینت

در مورد «ذات‌الريه يا سينه پهلو» چه مي دانيد؟

ذات‌الريه يا سينه پهلو يکي از بيماري‌هاي عفوني پارانشيم ريه است و بر اثر آلودگي به باکتري‌ها، ويروسها، قارچها، انگل‌ها و يا صدمات شيميايي و فيزيکي ريه ايجاد مي‌شود. اين بيماري در تمام گروه‌هاي سني ممکن است رخ دهد و يکي از علل اصلي مرگ در سالمندان و نوزادان است. سازمان بهداشت جهاني برآورد کرده‌است که يک‌سوم مرگ‌ومير نوزادان زير يک‌سال ناشي از ذات‌الريه است. بهبودي بستگي به نوع بيماري، انتخاب روش درماني مناسب و سلامت جسمي شخص دارد.

ادامه مطلب: در مورد «ذات‌الريه يا سينه پهلو» چه مي دانيد؟
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 197 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید