نمایش حالت دستکاپ خاموش
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 42
پرینت

وقتی که ریزش مو ارثی نیست


شایع ترین نوع ریزش مو، ریزش موی وراثتی است که به آن ریزش موی آندروژنتیک گفته می شود. در افراد مبتلا به ریزش موی ژنتیکی، موها بی وقفه می ریزند و این ریزش مو با گذشت زمان و افزایش سن بیشتر و بیشتر می شود و بعد از مراجعه به پزشک، پزشک بیماری فرد را طاسی با الگوی مردانه و یا طاسی زنانه معرفی می کند.
 
این ژنتیک برای مردها قوی تر است!
در مردانی که ریزش موی شدید و یا نازک شدن یکباره موها را تجربه می کنند، در حالی که هیچ علت بالینی خاصی برای آن پیدا نشده، به احتمال زیاد پای ژنتیک و وراثت در میان است. در حقیقت می توان گفت بیشتر ریزش موها در مردان وراثتی است. یک مرد می تواند این ژن را از پدر یا مادر خود و یا از هر دو به ارث ببرد و معمولا شروع این ریزش مو در آقایان دوران بلوغ است، چرا که هورمون های جنسی خاصی شروع کننده این ریزش مو هستند.
 
اگر بخواهیم علمی تر نگاه کنیم، مجرم اصلی در ریزش موی وراثتی آقایان به آنزیم 5 آلفا ردوکتاز برمی گردد که وظیفه تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT) را بر عهده دارد.
 
دی هیدروتستوسترون، اندازه و تعداد فولیکول های مو در مردان دارای استعداد ژنتیکی را کاهش می دهد و مشکل آنجاست که فولیکول های کوچکتر، موهای کوتاه تر و نازک تری را تولید می کنند.

ادامه مطلب: وقتی که ریزش مو ارثی نیست
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 56
پرینت

موها در تابستان چه مراقبتی می خواهند؟


________________________________________
فصل تابستان شروع شده و مراقبت از پوست و مو در مقابل خطرات نور خورشید یکی از نگرانی های این فصل است. افزایش رطوبت و گرمای هوا از یک طرف و طولانی تر شدن روزها از طرف دیگر مواجهه با پرتوهای نور خورشید را در این فصل بیشتر می کند.
________________________________________
همه ما می دانیم که برای مراقبت از پوست خود در روزهای آفتابی باید از کرم های ضد آفتاب و محصولات مراقبت از پوست استفاده کنیم. خیلی از ما حتی بدون استفاده از کلاه آفتابگیر از خانه بیرون نمی رویم.
 
اما لازم است بدانید، به همان میزان که نور شدید خورشید برای پوست مضر است، سلامت موها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. این نکته مخصوصا برای آن افرادی که علاقمند به آفتاب گرفتن هستند حائز اهمیت است: همانقدر که شما دوست دارید در معرض آفتاب باشید و از آفتاب گرفتن لذت می برید، موهای شما از آفتاب ونور خورشید بیزارند! چراکه این درجه حرارت بالا و تعریق نقش قابل توجهی در خشکی موها و ریزش مو خواهد داشت.
 
به خاطر داشته باشید که تابش نور خورشید نقش بسیار مهمی در تخریب و تجزیه پروتئین در مو دارد، یعنی همان ترکیبی که بخش اصلی ساختار موها از آن تشکیل شده است. نتیجه این تخریب پروتئین در موها چیزی جز تغییر رنگ و خشکی و شکنندگی موها نخواهد بود.
 
در اینجا می خواهیم چند راهکار ساده، اما تاثیرگذار در مراقبت از موها در طول تابستان را به شما پیشنهاد کنیم.

ادامه مطلب: موها در تابستان چه مراقبتی می خواهند؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 36
پرینت

موها، افشاگر رازهای سلامت


 
می توان بر اساس نوع موی یک زن، حقایقی راجع به او کشف کرد؛ برای مثال خلق و خو، برنامه غذایی، میزان توجه به زیبایی و یا حتی رنگ مورد علاقه رازهایی هستند که موی خانم ها آن را فاش می سازد. گرچه نوع و ویژگی مو به عوامل متعددی از جمله ژنتیک، برنامه غذایی و آب و هوای محل زندگی بستگی دارد، اما می توان بر اساس برخی از این ویژگی ها به میزان سلامت صاحب مو نیز پی برد.

 
ریزش زیاد موها
اصلی ترین دلیل ریزش مو می تواند فقر آهن در بدن یا همان کم خونی باشد. از آن جا که بیشترین حجم آهن مورد نیاز بدن از طریق گوشت به دست می آید به افراد گیاهخوار پیشنهاد می شود، برای رفع این مشکل از قرص آهن و مولتی ویتامین استفاده نمایند.
به غیر از آهن، ریزش مو اغلب به دلیل اختلالات هورمونی مانند سندروم تخمدان، یائسگی، بارداری و کم کاری تیروئید اتفاق می افتد. تغییر و یا توقف کنترل بارداری هم می تواند باعث ریزش مو شود. همچنین باید بدانید دیابت و آنفلوانزا هم سبب ریزش مو خواهند شد. بنابراین در صورت مشاهده چنین مشکلی حتما نزد پزشک بروید.
خشکی مو
خشکی موها می تواند معانی زیادی داشته باشد. ماندن در محیط هایی با درجه حرارت زیاد، آب و هوای خشک زمستان، ورزش هایی مانند شنا و رنگ کردن مو می تواند خشکی مو را سبب شود. در این صورت باید برای مرطوب کردن مو چاره ای بیاندیشید.

ادامه مطلب: موها، افشاگر رازهای سلامت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 41
پرینت

مشکل پُرمویی در خانم هاهیرسوتیسم یا پرمویی یک مشکل ناخواسته در برخی خانم هاست که در آن، رشد موهای صورت و بدن مثل آقایان است.
در این عارضه موهای ضخیم و تیره رنگ در قسمت هایی از بدن که در آقایان دیده می شود مثل صورت و قفسه سینه، رشد می کنند. موهای ضخیم صورت بیشتر در اطراف لب ها و چانه رشد می کنند.
 
میزان موهای بدن شما تا حد زیادی تحت تاثیر ژنتیک است.
 
هیرسوتیسم می تواند ناشی از افزایش هورمون های مردانه به نام آندروژن ها و اصولا هورمون تستوسترون در بدن خانم ها باشد. همچنین می تواند یک مشکل خانوادگی باشد (یعنی در برخی خانواده ها، مشکل پرمویی در خانم ها وجود دارد).
 
استفاده از درمان های خانگی و درمان های پزشکی می تواند مشکل پرمویی را در خانم ها بهبود دهد.
 
موهای تیره و ضخیم روی قسمت هایی از بدن که معمولا خانم ها آن ها را ندارند، ظاهر می شوند.
 
زمانی که مقادیر بالای هورمون های مردانه باعث پرمویی در خانم ها می شود، سایر علائم به تدریج و طی فرآیندی به نام مردانگی ظاهر می شوند.

ادامه مطلب: مشکل پُرمویی در خانم ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 45
پرینت

علل احتمالی ریزش موی خانم ها


________________________________________
انجام برخی کارها روی مو و استفاده از برخی محصولات آرایشی بهداشتی مو مانند استفاده از رنگ موها، صاف کردن موها، فر، استفاده مکرر از سشوارهای داغ، اتوی مو و غیره می تواند باعث بروز و تشدید ریزش مو در خانم ها می شود.

________________________________________
موها بخشی از زیبایی صورت را تشکیل می دهند. امروزه ریزش مو در بین آقایان مسئله کمابیش پذیرفته شده ای است و مردهای طاس، بدون مشکل خاصی در جامعه حضور دارند، اما این مسئله در مورد خانم ها کاملا متفاوت است.
 
برای یک زن، ریزش مو و خدای نکرده کچلی بسیار سخت و حتی یک کابوس است. خوشبختانه کچلی در بین مردها رایج تر از زن هاست، اما در هر حال خانم ها نیز دچار این مشکل می شوند.
 
دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد. در این مطلب به بررسی اجمالی علل ریزش مو در خانم ها می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.
 
عوامل ریزش موقتی مو در خانم ها
ریزش موقتی مو بین سه تا چهار ماه طول می کشد و تمام پوست سر را درگیر می کند، یعنی اینکه موی تمام قسمت های سر شروع به ریزش می کند، نه تنها یک قسمت آن.

ادامه مطلب: علل احتمالی ریزش موی خانم ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 42
پرینت

درمان پُرمویی در خانم ها


________________________________________
درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای زائد و مصرف دارو است.
________________________________________
 
هیرسوتیسم یا پرمویی یک مشکل ناخواسته در برخی خانم هاست که در آن، رشد موهای صورت و بدن مثل آقایان است.
 
در قسمت اول این مطلب علائم، علل، عوامل خطر و عوارض پرمویی در زنان را برایتان گفتیم. حالا راه های تشخیص و درمان آن را می گوییم.
 
راه های تشخیص
آزمایشاتی که مقدار هورمون های موجود در خون و از جمله هورمون تستوسترون را اندازه می گیرند، می توانند نشان دهند که آیا بالا بودن سطح آندروژن ها (هورمون های مردانه) باعث هیرسوتیسم شده است یا نه.
 
اگر مقدار آندروژن ها در خون بالا باشد، پزشک روش سونوگرافی و یا سی تی اسکن را برای بررسی وجود تومور یا کیست در تخمدان ها و غدد فوق کلیه (آدرنال) تجویز می کند.
 
درمان پزشکی
درمان هیرسوتیسم اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای زائد و مصرف دارو است.
 
داروهای پرمویی
1- قرص های ضدبارداری

ادامه مطلب: درمان پُرمویی در خانم ها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 46
پرینت

چرا موهای زائدتان را لیزر می کنید؟


________________________________________
امروزه در میان اقدامات درمانی و غیردرمانی رایج در حوزه زیبایی، یکی از موارد پرطرفدار، رهایی از موهای زائد با استفاده از لیزر است، زیرا تنها راه تضعیف دائمی موهای ناخواسته، لیزر است.
________________________________________
این روز‌ها تعداد مردانی که برای رفع موهای ناخواسته به مراکز لیزر مراجعه می‌کنند، رو به افزایش است. دلیل این افزایش مراجعه چیست؟
واقعیت این است که این میزان مراجعه در نسل جدید بیشتر است. بر‌ خلاف نسل قبل که شاید بسیاری از آقایان پر مو بودن بدن را نشانه مردانگی و جذابیت می‌دانستند، ظاهرا گروهی از مردان امروزی بدن بی‌مو را می‌پسندند.

البته در کشور ما در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی که 20 درصد مردان برای لیزر موهای زائد مراجعه می‌کنند، مردان فقط برای لیزر موهای نواحی خاصی که بیشتر در معرض دید است، مثل ناحیه پشت گردن یا سرشانه و کمر، مراجعه می‌کنند.
 
یعنی فقط به قصد زیبایی لیزر می‌کنند؟
دلایل بهداشتی و پزشکی هم دخیل است. مو‌ها محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها و قارچ هستند که خود مولد بوی بد می باشند. برای آقایانی که از بوی نامطبوع زیر بغل یا ناحیه تناسلی شاکی‌اند یا تعریق بیش از‌ حد دارند، این کار راه‌حل خوبی است.

از سوی دیگر، برای برخی افراد مخصوصا ورزشکاران نیز داشتن بدن بدون مو مزیت محسوب می‌شود، زیرا در صورت بروز صدمه و جراحت، پانسمان ناحیه راحت‌تر خواهد بود.

مو‌ها ممکن است به‌راحتی باعث انتقال آلودگی‌های باکتریایی به زخم شوند و طول مدت بهبود زخم را افزایش دهند. این موضوع را هم نباید فراموش کرد که تراشیدن مرتب مو‌ها به پوست آسیب می‌رساند و می‌تواند باعث رشد موهای زیر پوستی یا التهاب ریشه مو شود، خصوصا در مردانی که موی فر دارند و این برگشت مو به داخل پوست اذیتشان می‌کند، حتی پزشکان هم انجام لیزر را توصیه می کنند.
به افراد توصیه می‌شود بعد از لیزر، تماس پوستشان با آفتاب کمتر باشد و قبل از لیزر نیز حمام آفتاب نگرفته باشند و پوستشان را برنزه نکرده باشند

ادامه مطلب: چرا موهای زائدتان را لیزر می کنید؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 48
پرینت

این 12 گروه لیزر موی زائد نکنند


________________________________________
در صورت وجود یک زخم عفونی روی محل لیزر، انجام این کار توصیه نمی شود، زیرا ممکن است عفونت را به سایر مناطق منتقل کند.
________________________________________
لیزر نوری تک رنگ و تک طول موج است. در لیزر موهای زائد، عمدتا نور لیزر توسط رنگدانه ملانین که در موها به وفور یافت می شود، جذب شده و سبب تخریب سلول های سازنده مو می شود.
 
هر چقدر مو ضخیم تر و مشکی تر باشد، ملانین بیشتری دارد و نور لیزر را بهتر جذب کرده و راحت تر از بین می رود.
 
در عین حال چون ملانین در پوست هم وجود دارد هرچه مقدار آن کمتر باشد، یعنی بیمار سفیدتر باشد، انرژی کمتری در پوست جذب شده و احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو کمتر می شود.
 
کدام بیماران برای لیزر موهای زائد مناسب تر هستند؟
بیمار ایده آل، بیماری است که پوستی روشن، اما مویی مشکی و ضخیم داشته باشد. انتظاراتش واقع گرایانه بوده و اختلال هورمونی نداشته باشد.
 
هرچند که با پیشرفت هایی که در زمینه لیزر و روش های سرد کردن پوست به وجود آمده است، بیمارانی که پوست های تیره هم دارند را می توان به شکل موثری درمان کرد.
در مورد موهای بلوند، سفید یا قرمز، کاهش دائمی موهای زائد غیرممکن است.
 
اگرچه رشد موهای زائد را می توان با انجام لیزر گاهی تا سه ماه هم به تاخیر انداخت، اما معمولا با همان تعداد و ضخامت و رنگ قبل مجددا رشد می کنند، بنابراین افراد در صورت تمایل می توانند با انجام لیزر هر سه ماه یکبار، رشد موهای زائدشان را کنترل کنند.
بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد کسی است که پوست روشن و موهای ضخیم و تیره دارد
کدام افراد برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند؟
لیزر موهای زائد برای برخی افراد کاربرد چندانی ندارد و یا ممنوع است. در این مطلب با این گروه از افراد آشنا خواهید شد.
 

ادامه مطلب: این 12 گروه لیزر موی زائد نکنند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 42
پرینت

از دست این موهای چرب کلافه ام


________________________________________
چرب شدن موهای سر از سن بلوغ در افراد آغاز شده و چربی در سطح پوست پخش می‌شود و با خود مواد ضدباکتری و ضدقارچ را به همراه دارد و موجب مرطوب شدن پوست و مو نیز می‌شود.
________________________________________
اغلب مردم به اشتباه علت اصلی چربی شدن موها را وابسته به چربی پوست سر می دانند، در حالی که قضیه کاملا برعکس است، یعنی علت اصلی چرب شدن موها در اغلب افراد، خشکی پوست سر است.

پوست خشک، منجر به ترشح بیش از اندازه چربی از غدد و ریشه موها در زیر پوست شده و این چربی به موها منتقل می شود.

در نتیجه می توان گفت رفع مشکل چربی موهای بسیاری از افراد، با تمرکز روی رفع خشکی پوست سر برطرف می شود.
 
دکتر اکرم انصار، متخصص پوست و مو در این باره می گوید:

«پوست سر از سه لایه تشکیل شده و دارای منافذی است که مو از آن خارج می‌شود. در کنار ریشه مو نیز یک غده چربی وجود دارد که تنظیم چربی را بر عهده داشته و تحت تاثیر هورمون ها قرار دارد.

چرب شدن موهای سر از سن بلوغ در افراد آغاز شده و چربی در سطح پوست پخش می‌شود و با خود مواد ضدباکتری و ضدقارچ را به همراه دارد و موجب مرطوب شدن پوست و مو نیز می‌شود.

در صورت عدم رعایت بهداشت فردی پوست و مو، چربی‌هایی که بر روی پوست وجود دارد، آلوده شده و موجب پوسته‌ریزی می‌شود.
چنانچه موهایی بسیار چرب دارید، بهتر است از نرم کننده مو استفاده نکنید. در صورت لزوم، نرم کننده را تنها برای سر موها استفاده نمایید
شست‌وشوی مداوم موها به صورت یک روز در میان و استفاده از شامپوهای مخصوص مو‌های چرب می‌تواند از انتشار باکتری‌ها و عفونت‌های پوستی جلوگیری کند.

شامپوهای ایرانی و خارجی از لحاظ کیفیت تفاوتی با یکدیگر ندارند و تمامی آن‌ها دارای فرمول‌های یکسانی هستند، فقط دسته‌ای از شامپوهای طبی هستند که در ترکیبات‌شان از دارو استفاده شده است.

افزایش سطح هورمون‌های مردانه در زنان موجب افزایش چربی پوست و مو می‌شود، به طوری که برخی افراد دارای گیرنده‌های قوی برای دریافت هورمون‌های مردانه هستند.

ادامه مطلب: از دست این موهای چرب کلافه ام
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 70
پرینت

آیا رنگ مو سرطان زاست؟


________________________________________
از هر سه خانم، یک خانم به طور مرتب موهای خود را رنگ می کند. خبر هشداردهنده این است که محققان انگلیسی به این نتیجه رسیده اند که رنگ موهای شیمیایی می تواند برای سلامت فرد مشکل ساز شده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.
________________________________________
نتایج یک پژوهش انگلیسی که در Dailymail به چاپ رسیده است نشان می دهد که رنگ موها، حاوی ترکیبات شیمیایی سرطان زا هستند.

به عقیده این متخصصان تمام رنگ موهایی که در بازار به فروش می رسند و در سالن های آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند، حاوی این ترکیبات آسیب رسان هستند.

این ترکیبات شیمیایی برای هفته ها و حتی ماه ها و سال ها روی پوست سر و موها باقی می مانند.

به عقیده محققان، این ترکیبات شیمیایی با دود سیگار و آلودگی هوا واکنش نشان شده و یک ترکیب شیمیایی خیلی سمی به نام ان- نیتروزامین را به وجود می آورند که سرطان زا می باشد.

در واقع این نتایج، زنگ خطری است که محققان انگلیسی در خصوص رنگ مو به صدا در آورده اند.

درست است که از سال های 80 میلادی اکثر مواد شیمیایی مضر از ترکیبات رنگ موها حذف شده است، اما به عقیده ی محققان انگلیسی خطر همچنان سلامتی استفاده کننده ها را تهدید می کند.
در سال 2010 اکثر رنگ موهای موجود، به دلیل خطرات آنها از بازار جمع آوری شد، اما همچنان خانم ها از این رنگ ها استفاده می کنند و برخی از آنها، در این کار به افراط روی می آورند
آمار حساسیت های ایجادشده در پی استفاده از رنگ موها در سال های اخیر رو به رشد بوده است که نشان دهنده ی حساسیت زا و آسیب رسان بودن آنهاست.

ادامه مطلب: آیا رنگ مو سرطان زاست؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 47
پرینت

آنچه موها از سلامتی تان می گویند


________________________________________
بدون شک موها تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارند و همه در آرزوی داشتن موهایی سالم، پرپشت و درخشان هستند. اما داشتن موهای سالم همیشه به این سادگی ها نیست. گاهی برای همه پیش می آید که دچار ریزش مو می شوند و یا در پوست سرشان احساس خارش می کنند و غیره. واقعیت این است که تغییرات ایجادشده در وضعیت موها، اتفاقی و بی اهمیت نیست و هر یک از علائم ارسالی توسط موها، نشان دهنده ی مشکل یا تغییراتی در درون بدن است. در این مطلب شما را با علائمی که بدن از طریق موها ارسال می کند بیشتر آشنا می کنیم. لطفا با ما همراه باشید.
________________________________________
ریزش موی شدید
اگر متوجه شده اید موهایتان در یک یا چند قسمت از سرتان دچار ریزش شدید شده است به پزشک مراجعه کنید، چون ریزش موی شدید، مسئله ای بی اهمیت و یا نشان دهنده ی پیری نیست و باید تحت درمان قرار بگیرید.

توجه داشته باشید که عواملی مانند استرس شدید یا عصبانیت زیاد، بیماری های خودایمنی، عفونت ها، بیماری های جنسی قابل انتقال و مشکلات تیروئیدی باعث ریزش مو می شوند.

باید بدانید که از دست دادن موها به شکل کلی قابل مقایسه با ریزش مو در برخی از نقاط سر نیست. در این صورت امکان دارد که یک ناحیه از سر کاملا خالی شود که لازم است به پزشک مراجعه شود.

خوشبختانه زمانی که دلیل اصلی ریزش مو مشخص شود، روش هایی برای درمان آن وجود دارد. البته باید بدانید که برای مقابله با ریزش موی ارثی، کار چندانی نمی توان انجام داد.
 
موهای آسیب دیده، مو خوره و موهای شکننده
همه ی ما دورانی را سپری کرده ایم که موهایمان شکننده و حساس شده است. اما این مشکل از چه ناشی می شود؟ آیا پای کم خونی در میان است؟

همانطور که می دانید در خانم ها ریزش موی گاه به گاه می تواند نشان دهنده ی کمبود مواد معدنی باشد. این امکان وجود دارد که پای کمبود آهن در میان باشد، اما بهتر است بدانید که در برخی موارد ریزش مو در اثر ابتلا به کمبود روی، کروم، منگنز و حتی پتاسیم بروز می کند.
عوامل استرس زا مانند زمان امتحانات، پروژه های کاری سخت و غیره باعث تحریک و خارش پوست سر می شود
لازم است که تغذیه متنوع و سالمی در پیش بگیرید. اگر گیاهخوار هستید، توجه بیشتری به جذب آهن و ویتامین ها داشته باشید. اگر در خصوص تغذیه تان مشکل دارید، به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

حتما در برنامه ی غذایی تان مغزهایی مانند گردو و بادام را وارد کنید. این مواد غذایی حاوی میزان قابل توجهی مواد معدنی است که کمبودها را جبران می کند.

لازم است که آزمایش خون بدهید تا از میزان ویتامین ها و مواد معدنی بدن تان آگاه شوید.
 
موهای خشک
خشکی موها اغلب به دلیل عوامل خارجی مانند نور خورشید، رنگ مو و ترکیبات شیمیایی بروز می کند. البته داشتن موهای خشک نمی تواند نشان دهنده ی مشکل یا بیماری خاصی باشد.

ادامه مطلب: آنچه موها از سلامتی تان می گویند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 54
پرینت

6 عامل مهم ریزش مو در آقایان


ریزش مو یک اتفاق تلخ در زندگی آقایان است، بخصوص اگر این ریزش مو ناشی از عوامل ژنتیکی باشد و کاری از دست فرد برای درمان آن برنیاید.  برخی از آقایان با مشاهده ی ریزش موهایشان اعتماد به نفس شان را از دست می دهند و با دیدن موهای پرپر شده شان روی بالشت یا کف حمام احساس ناخوشایندی را تجربه می کنند.با وجود اینکه در بیشتر موارد ریزش مو ارثی است، اما وراثت همیشه تنها عامل مشکل از بین رفتن موها نیست. عوامل دیگری نیز وجود دارند که ریزش مو را تسریع می کنند. در این مطلب به شش عامل مهم که در ریزش موی آقایان نقش دارند اشاره می شود.
فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان

ریزش مو؛ مشکلات غده تیروئید
تیروئید غده ای کوچک است، اما تاثیر زیادی در عملکرد متابولیکی بدن دارد. کم کاری تیروئید یکی از مشکلات رایجی است که باعث تنبلی این غده شده و باعث بروز مشکلات زیادی در سلامتی حتی سرطان می شود. کم کاری تیروئید علائم زیادی دارد و یکی از این علائم ریزش مو است که هر دو جنس زن و مرد را درگیر می کند.
اگر در بدن خود علاوه بر ریزش مو علائم دیگری مانند خستگی، فشار دادن دندان ها به هم، گردن درد و یا احساس ناخوشی کلی می کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و تیروئیدتان را بررسی کنید.
ریزش مو؛ استرس زیاد

ادامه مطلب: 6 عامل مهم ریزش مو در آقایان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 13 خرداد 1392 بازدید: 136
پرینت

وقتی رنگ از موها می پرد

شما هم از فراوان شدن موهای سپیدتان نگرانید؟ مگر چند بهار از زندگی تان گذشته است؟ چرا خیلی ها حتی تا چهارمین دهه از زندگی هم رنگ سپید موهایشان را نمی بینند و خیلی ها هنوز به دومین دهه نرسیده برای پنهان کردن همان موهای سپید، به فکر چاره می افتند؟

تبلیغات گسترده ای که در مورد رفع سفیدی موها می شود نیز نشان دهنده همین دغدغه و افزایش بی شمار تعداد افرادی است که با سپیدی موها روبه رو هستند.

ادامه مطلب: وقتی رنگ از موها می پرد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: مو / ريزش مو و ....
نمایش از 13 خرداد 1392 بازدید: 125
پرینت

استفاده از رنگ مو، سفیدی را تشدید نمی کند

استفاده از رنگ مو، سفیدی را تشدید نمی کند یا آن را به تاخیر نمی اندازد.

 دکتر نصرت پورسینا در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه یزد، اظهار داشت: رنگ موی انسان تابع عوامل متعددی است که مهمترین عامل ژنتیک است و عوامل تغذیه ای، بیماریهای متابولیک و ارثی و عوامل محیطی از دیگر عوامل موثر بر رنگ مو هستند.

ادامه مطلب: استفاده از رنگ مو، سفیدی را تشدید نمی کند
 

صفحه1 از12

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 747 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید