نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 28 فروردين 1395 بازدید: 39
پرینت

 روشی فوری برای افزایش رشد موهای ابرو

 

از آنجایی که ابروها در زیبایی صورت بی تاثیر نیست و فرم ابروها نیز به چشم ها شکل می دهد بنابر این کم پشت یا خالی بودن ابروها می تواند مشکل ساز شود. بنابر این...

 

راه های افزایش رشد ابروهای کم پشت به صورت زیر است.

 

1- استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل علاوه بر تغذیه پوست، به نرم نگه داشتن پوست نیز کمک زیادی می کند. چند قطره از روغن نارگیل را به ابروهای خود بمالید و ماساژ دهید.

 

 2- استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک، روغن مغذی دیگری برای تسریع رشد ابروها می باشد. سه قطره روغن کرچک را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن منطقه از پوست کنید. این کار را حداقل یک بار در روز انجام دهید و ماساژ دادن آن را برای مدت 30 تا 60 ثانیه انجام دهید.

ادامه مطلب: روشی فوری برای افزایش رشد موهای ابرو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 28 فروردين 1395 بازدید: 48
پرینت

عمل جراحی جای گذاری زانو

 

 ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری


 

طبیعی است تا با خود فکر کنید که آیا می‌توانید پس از انجام عمل جراحیِ جای گذاری زانو محبوب‌ترین تفریح خود را دو باره از سر گیرید.

گلف بازان، گلف بازان در هر کجا . . .

شمار افراد بالاتر از 50 سالی که احتمال دارد عمل جراحی جای گذاری زانو انجام دهند به نحو فزاینده‌ای در حال رشد می‌باشد و در حدود 6 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا مشغول گلف بازی می‌باشند که سن آنها بالای 50 سال می‌باشد.
بالا رفتن سن علائم خود را به طرق مختلفی نشان می‌دهد. یکی از بارزترین آنها درد مداوم در ناحیه‌ی زانو می‌باشد. ورم مفاصل از جای خود تکان نمی‌خورد و تسلیم درخواست‌های پزشک شدن برای انجام عمل جراحی بر روی زانو تنها گزینه‌ی موجود می‌باشد. برای بسیاری از افراد، سؤال نگران کننده این می‌باشد که آیا بعد از انجام عمل جراحی جای گذاری زانو قادر به انجام بازی گلف محبوبشان خواهند بود.

ادامه مطلب: عمل جراحی جای گذاری زانو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 28 فروردين 1395 بازدید: 42
پرینت

زانو درد

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي


16 روش براي غلبه بر زانو درد

از 187 مفصل موجود در بدن شايد هيچ يک به اندازه مفصل زانو موجب رنج و عذاب شما نشوند. اکنون که جمعيت جهان بيشتر و فعال تر شده، مشکلات مربوط به زانو هم در واکنش به اين افزايش فعاليت، فزوني گرفته است. در آمريکا قريب به 50 ميليون نفر از درد زانو يا صدمات وارده به آن رنج برده و مي برند. لازم نيست براي دانستن اين مطلب متخصص باشيد. از هر سه سانحه ي رانندگي يکي منجر به صدمات وارده به زانو مي شود. کارهاي پرخطر و محيط هاي مختلف چطور؟ چه ميزان از صدمات و آسيب هاي وارده به زانو را در بر مي گيرند؟ کافي است با کمي دقت به اطراف خود نگاه کنيد. بالا رفتن از پله، شستن و نظافت کف ساختمان، پياده روهاي لغزنده و دهها مورد ديگر. ظاهراً اين فهرست را تا بي نهايت مي توان ادامه داد.
بخشي از مشکل به شکل و فرم زانو يا به عبارت ديگر به ناتوان زانو در سازش با همه خواسته هايي که بشر امروزي از آن دارد، مربوط مي شود. بدون شک فرم و شکل زانو براي انجام کارهايي که ما انجام مي دهيم مناسب نيست. دکتر «جيمز فاکس» در اين باره مي گويد: «زانوهاي ما براي فوتباليست، نجار و لوله کش شدن يا از صبح تا شب چمباتمه و زانو زدن و يا تصادف کردن ساخته و طراحي نشده اند. البته طراحي زانو در ابتدا به بهترين شکل ممکن صورت گرفته است. ولي نه براي همه کارهايي که ما امروز مجبور به انجام آن ها هستيم.» اگر شما هم يکي از آن هزاران جنايتکار استفاده نابهنجار از زانو هستيد، حداقل نکات زير را براي بهبود بخشيدن به وضعيت زانوهايتان، مطالعه کنيد.

ادامه مطلب: زانو درد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 38
پرینت

 

علل و درمان درد ساق پا یا شین اسپیلنت

 

یکی از دردهای رایجی که ورزشکاران در پیاده روی یا ورزش دو به آن دچار می شوند درد در ناحیه ساق پا است. با پیگیری دو برنامه ورزشی که معرفی خواهیم کرد این درد را تا حدود بسیاری کم کنید.

 

درد ساق پا یا شین اسپیلنت

درد جلوی ساق پا یا شینت اسپلینت (Shin Splint) یک عارضه رایج است که ممکن است پس از دویدن روزانه یا سایر فعالیت های جسمی دچار آن شوید که به آن سندرم استرس تیبیا میانی هم می گویند.این بیماری بخصوص در ورزشکارانی که زیاد میدوند و فعالیت پرش زیادی دارند بیشتر دیده میشود.

در حقیقت، مطالعات نشان داده بیشتر از 20درصد دوندگان، شین اسپلینت را تجربه می کنند. تحقیقات گسترده تر هم نشان داده 35درصد از سربازان نیروی دریایی هم درتمرینات پایه ای شان، با این درد روبرو می شوند.

وقتی درمورد بیومکانیک های طرز راه رفتن و دویدن فکر می کنیم، می بینیم عجیب نیست که خیلی از ما با این مشکل مواجه می شویم. شما چه بدوید و چه راه بروید، با هر قدمی که می گذارید، با بیشتر از دو برابر نیروی وزن بدن خودتان به زمین می آیید. این فرایند فشار خیلی زیادی روی عضلات، استخوان ها، مفاصل و تاندون ها وارد می کند. مخصوصا استخوان ساق یا تیبیا، با هر ضربه ای که به زمین می زنید خمیده یا کج می شود. فشار مکرری که به این استخوان ها وارد می شود می تواند بعدا موجب دردی به نام شین اسپلینت گردد.

ادامه مطلب: علل و درمان درد ساق پا یا شین اسپیلنت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 38
پرینت

پاي ورزشکاران (کچلي پا)

 

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

 

18 روش خلاصي از آن

آيا يک آدم تنبل نيز (که بيشتر وقتش را صرف نشستن و تماشاي تلويزيون مي کند) ممکن است به مشکل پاي ورزشکاران دچار شود؟ بله. حتي ابتلا از راه دور هم امکان پذير است! اين قارچ از نوعي است که مي تواند در هر شرايطي موجب ناراحتي و بيماري فرد گردد. اين قارچ به اين که سرباز باشيد، دربان باشيد يا حتي مؤنث باشيد ربطي ندارد. (هر چند مردان بيشتر به اين عفونت آزاردهنده مبتلا مي شوند. ولي زنان هم به هيچ عنوان در برابر آن مصون نيستند.) بيماري پاي ورزشکاران يا کچلي پا توسط ارگانيسمي ايجاد مي شود که بر روي پوست زندگي مي کند و گرما و رطوبت بهترين شرايط را براي رشد و تکثير آن بوجود مي آورند. اگر چه به احتمال زياد هواي گرم رشد آن را افزايش مي دهد، اما اغلب پوشيدن کفش هاي مملو از عرق عامل ايجاد بيماري است. پس از ابتلا به اين بيماري، در موارد شديد دست کم به 4 هفته براي پيش رفتن به سوي بهبودي زمان لازم است. بدتر از همه اين که اگر شرايطي که ابتدا باعث بروز بيماري شده اند حذف نگردند، بيماري مجدداً عود خواهد کرد. بنا بر اين در اين جا به نکاتي براي مبارزه با عفونت فعال و روش هايي به منظور جلوگيري از بازگشت بيماري اشاره مي کنيم.

ادامه مطلب: پاي ورزشکاران (کچلي پا)
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 32
پرینت

 

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوب است یا بد؟

 

بسیاری از خانمها که به زیبایی و مد اهمیت بسیاری می دهند نمی توانند پوشیدن کفش پاشنه بلند را کنار گذاشته و عوارض آن را قبول دارند.به این افراد باید گفت که این گونه کفشها همیشه هم بد نیستند.

اهمیت پوشیدن کفش پاشنه بلند

علاقه به زیبایی و میل به بهتر بودن باعث بالارفتن میزان استفاده از کفشهای پاشنه بلند شده است. مصرفی که میانسالی خیلی از خانمها را با درد و ناراحتی زیاد در ناحیه پا و ستون فقرات همراه کرده است. 

همانطور که اکثر زنان در طول تاریخ فهمیده اند، مد های دوست داشتنی اغلب کمی راحتی را از ما می گیرد. از لباس ها و گن های بسیار تنگ و چسبان گرفته، تا کفش های پاشنه بلند. زیبا به نظر آمدن، گاهی به قیمت بسیار سنگینی برایمان تمام می شود. کفش های پاشنه بلند انگشتان پا را بهم می چسباند و به سمت پایین می کشاند و گاهی موجب فرو رفتن ناخن در پا می شود. در هر حال لزومی ندارد که کفش های دوست داشتنی پاشنه بلندتان را دور بیاندازید، و (خوشبختانه) راهکارهای زیر تا حدودی مشکل تان را حل خواهد کرد.

خانم هایی که کفش پاشنه بلند می پوشند در حقیقت تنها زمانی دچار مشکل خواهند شد که تصمیم به پوشیدن کفش تخت بگیرند. تاندون آشیل آن ها هنگام راه رفتن با کفش تخت به شدت کشیده می شود و احساس ناخوشایندی را در پا ایجاد می کند.

ادامه مطلب: پوشیدن کفش پاشنه بلند خوب است یا بد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 42
پرینت


ترک کف پا و پیشگیری از آنکف پا به دلایل متعددی ترک می خورد.یکی از علت های شایع آن، راه رفتن مداوم روی فرش، موکت و سطح های زبر است.افرادی که پا برهنه راه می روند بر اثر سایش کف پا دچار این مشکل می شوند.

راه های پیشگیری از ترک کف پا
هنگام خواب نیز پاها را با کرم های مخصوص ترک پا ماساژ دهند.
دلایل ترک کف پا ها
وراثت و ترک پا
گاهی هم ترک کف پا می تواند به دلیل جنبه های وراثتی باشد.در این شرایط برای برطرف کردن این عارضه لازم است از نرم کننده ها مانند وازلین طبی استفاده شود و در کنار آن با پوشاندن پاها، آنها را از آسیب ها حفظ کرد.
شستن پاها و ترک پا
البته شستن بیش از حد پاها نیز یکی از دلایل خشکی پا به خصوص میان خانم های خانه دار است.برای رفع این مشکل بهتر است پس از هر بار شستن پاها، آنها را با حوله نرم کاملا خشک کرده و سپس از کرم های مرطوب و چرب کننده برای حفظ زیبایی و سلامت پاها استفاده کنید.

ادامه مطلب: ترک کف پا و پیشگیری از آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 38
پرینت

لنگش متناوب

 

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي


8روش رفع درد

لنگش متناوب (1) درد مزمني است که در ساق پا هنگام راه رفتن تظاهر مي کند و سالانه بيش از يک ميليون نفر از بالغين بالاي 50 سال را در آمريکا مي آزارد. هرچند اين بيماري به نوبه ي خود دردناک و جدي است، اما در حقيقت علامت يک مشکل بزرگ و جدي است. يعني: بيماري عروق محيطي. درست همان طور که انسداد عروق خوني قلب به آنژين (دردهاي قفسه ي سينه) منجر مي گردد، بروز لنگش متناوب(2) نيز خبر از شروع محدود شدن جريان خون محيطي در دست ها و پاها مي شود. يعني نقاطي که از قلب بيشترين فاصله را دارند. دکتر «جس يانگ» در اين باره مي گويد: «صحبت ما در مورد مرحله ي علامت دار بيماري شرياني است. اگر دچار بيماري هاي شرياني قلب شويد، به آنژين صدري و حمله ي قلبي دچار خواهيد شد. اگر همين اتفاق در عروق سر اتفاق بيفتد، منجربه بروز سکته ي مغزي مي شود. در مورد لنگش متناوب نيز به همين صورت است. با اين تفاوت که در بازوها و پاها اتفاق مي افتد. از اين رو نبايد اين بيماري را کم اهميت در نظر گرفت. اگر اين وضعيت در مورد شما تشخيص داده شده لازم است مرتباً به پزشکتان مراجعه نماييد تا او بتواند بيماري زمينه ايي را که منجر به درد کنوني شما شده تحت نظر بگيرد. با همه ي اين ها، درد تنها يک علامت از بيماريي است که ممکن است کشنده باشد. کارهايي وجود دارند که با انجام آن ها در خانه مي توانيد خود را از درد ناشي از بيماري رهايي بخشيد و روند پيشرفت بيماري عروق محيطي را کاهش دهيد.

ادامه مطلب: لنگش متناوب
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 49
پرینت

ميخچه و پينه

 


 نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

20 روش براي نرم کردن

شايد مثل هرکول قوي و مثل زئوس باهوش باشيد. اما اگر پايتان درد کند، آن وقت است که نقطه ضعفي پيدا کرده ايد. در واقع درد ميخچه و پينه ممکن است دلتان را ببرد - اما با کلي رنج و سختي! اين برآمادگي و برجستگي هاي کوچک چيزي جز توده اي از سلول هاي مرده ي پوست نيستند که در نتيجه ي سايش پا و کفش و يا حتي در اثرسايش دو استخوان مجاور در يک نقطه از پا به وجود آمده اند. به عقيده ي دکتر « نيل کِرَمر » پينه راهي است که بدن براي محافظت از شما در برابر فشار اتخاذ مي کند. وقتي فشار بيشتر مي شود پينه نيز ضخيم تر و ضخيم تر مي شود. اگر پايه ي آن سفت شود تبديل به ميخچه مي شود. ميخچه هاي نرم که بين انگشتان ايجاد مي شوند و به خاطر تعريق پا نرم باقي مي مانند، وقتي ظاهر مي شوند که استخوان هاي دو انگشت مجاور پا بيش از حد دوستانه در کنار هم قرار گيرند! در اين صورت پوست ميان آن ها ضخيم مي شود تا از فشار دايم وارده به انگشتان بکاهد. دکتر « ريچارد کويين » مي گويد: « با پينه راحت تر از ميخچه مي توان کنار آمد و زندگي کرد. درد شديد ميخچه بين انگشتان مثل يک دندان درد شديد است. درد شديد مي تواند يک روز شما را کاملاً خراب کند. پس براي آن که هر روزتان را با پايي سالم آغاز کنيد به توصيه هاي زير توجه نماييد.

ادامه مطلب: ميخچه و پينه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 43
پرینت

واريس رگ هاي پا

 

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي


15عامل کمک کننده و شفابخش

اگر قرار باشد که فردا صبح در حالي بيدار شويد و از جا برخيزيد که تعداد زيادي تمساح با دهان هاي باز پايين تخت منتظر شما باشند، آيا اولين فکري که به ذهنتان مي رسد تنها اين است که «آه خداي من. چه خزندگان زشتي!؟» البته که چنين فکر نمي کنيد. اما اگر قرار باشد هنگام برخاستن، وقتي که به پايين نگاه مي کنيد براي اولين بار متوجه رگ هاي واريسي شويد، احتمالاً افکارتان متوجه قيافه و ظاهر پاهايتان مي شود. اکثر مردم رگ هاي واريسي را حتي به عنوان بيماري نمي شناسند و به آن تنها از جنبه ي زيبايي و ظاهر قضيه نگاه مي کنند؛ مطمئناً چنين تصوري صحيح نيست. دکتر «برايان مک دونا» مي گويد: «افرادي که داراي رگ هاي واريسي هستند در واقع مبتلا به نوعي بيماري اند. بيماريي که در ظاهر و زيبايي بدن نيز تأثير گذار است. وجود سياهرگ هاي متورم، آبي رنگ و ناهموار - و سياهرگ هاي قرمز رنگ به نام "وريدهاي عنکبوتي" - از بارزترين علايم و نشانه هاي بيماري رگ هاي واريسي محسوب مي شوند. بيماراني که مدت ها به اين بيماري دچار بوده اند همه ي اين علايم را به خوبي مي شناسند و مي دانند که اين علايم درد، خستگي و ضعف پاها را به دنبال خواهند داشت. اين بيماري غالباً زندگي فرد را (در مقايسه با آن تمساح هاي منتظر پايين تخت که از آن ها ياد کرديم!) تهديد نمي کنند. بنابراين دليلي براي وحشت کردن و با شتاب هرچه بيشتر به پزشک مراجعه کردن وجود ندارد. اما اگر دچار اين عارضه هستيد، هم براي شما و هم براي پاهايتان بسيار بهتر است که بدانيد چگونه با آن ها رفتار نماييد. در اين جا به ذکر برخي از توصيه هاي کارشناسان در اين زمينه مي پردازيم.

ادامه مطلب: واريس رگ هاي پا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 55
پرینت

پا درد

 

نويسنده: دبورا تکاک

مترجم: مينا اسماعيلي

 

17 روش درمان پادرد

آه! بيچاره سگ هايتان. نه اشتباه نکنيد. منظورم في في و پي ير نيست. مطمئنم با في في و پي ير رفتار احترام آميزي داريد. آن ها را ناز و نوازش مي کنيد. لوسشان مي کنيد و مثل اشراف در ناز و نعمت بزرگشان مي کنيد. هرگز آن ها را براي خريد کردن آن قدر در کفش هاي پاشنه بلند نمي فشاريد که از پا بيفتند. هرگز وادارشان نمي کنيد يک سير و سياحت يک ماهه را ظرف پنج روز انجام دهند. هرگز آن ها را براي روزها و سال ها راه نمي بريد. اما بيچاره پاها! دوستان، پاها داستان ديگري دارند. آه، که شما تنها کسي نيستيد که به اين سگ هاي بيچاره - پاهايتان را مي گويم- کم محلي و بي توجهي مي کنيد.

کمتر کسي تا وقتي پاهاي سالمي دارد به ياد آن ها مي افتد. هميشه وقتي پاها سالمند چنان از آن ها کار مي کشيم که گويي فردايي در کار نيست و امروز آخرين روز کار آن ها است. حال با اين توصيف در پايان يک روز سخت و طولاني براي پاهاي خسته چه مي توان کرد؟ مسلماً نمي شود پاهاي خسته را دور انداخت و يک جفت پاي نو به جاي آن ها خريد. نه که نمي شود. فقط يک جفت به هر نفر مي رسد که آن را هم اکنون در اختيار داريد. اگر مي خواهيد پاهايتان تا وقتي زنده ايد در خدمتتان باشند و عمر کنند، بهتر است همين حالا بنشينيد و نصايح کارشناسان را در اين مورد به دقت مطالعه نماييد.

ادامه مطلب: پا درد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 42
پرینت

بوي پا

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

 

19 راز خوشبو شدن پا

بوي چي مي آيد؟ نمي تواند بوي پاهاي شما باشد. مگر نه؟ نه. نه. البته که نه. خيلي شرم آور است که پاهاي آدم بو بدهند. پس حتماً بو از جاي ديگري مي آيد. مثلاً شايد بوي يک تکه همبرگر است که از ماه پيش پشت کاناپه افتاده. بله خودش است. يک تکه پنير است که پشت کاناپه افتاده و مدتي همانجا مانده و بو گرفته.
خب. خدا را شکر اين دفعه به خير گذشت. حالا که معلوم شد منشأ بو از کجا بوده مجبور نيستيد حتي زحمت خواندن توصيه اي کارشناسان را در مورد رفع بوي پا به خود بدهيد. مي توانيد برويد و به کار ديگري مشغول شويد. اما مي شود لطفاً قبل از اين که دنبال کار خود برويد کفش هايتان را دوباره بپوشيد و همانجا بايستيد و توصيه هاي زير را بخوانيد؟
- پاها را مرتب بشوييد
کارشناسان هم قبول دارند که اين توصيه ممکن است به نظر ابتدايي بيايد. اما بايد پاها را بطور مرتب و با دقت و وسواس زيادي شست. هر زمان که شستن پاها لازم است - اگر زياد عرق مي کنيد يا بوي نامطبوعي احساس مي کنيد بايد روزي چند بار اين کار را انجام دهيد - از آب گرم و صابون استفاده نماييد. با استفاده از يک برس نرم به آرامي پاها و حتي لابلاي انگشتان را بشوييد و سپس آن ها را به طور کامل خشک نماييد.
- پودر زدن به لابلاي انگشتان
پس از شستشوي پاها از پودر مخصوص پا، نشاسته ي ذرت يا اسپري هاي ضد قارچ بين انگشتان پا استفاده نماييد. يک روش خوب ديگر براي خنک و خشک نگه داشتن پاها توجه بيشتر به کفش هاست- مقداري پودر تالک (1) يا نشاسته ي ذرت داخل کفش هايتان بپاشيد.

ادامه مطلب: بوي پا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 42
پرینت

التهاب وريدي

 

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

 

10روش درمان التهاب وريدي

التهاب رگ (1). اکثر مردم اگر هم چيزي راجع به التهاب رگ ها بدانند، تنها همين قدر مي دانند که «ريچارد نيکسون» رئيس جمهور اسبق آمريکا به آن مبتلا بود و ديگر اينکه اين بيماري به وريدهاي پا مربوط مي شود. اگرچه اين دو مورد هر دو صحيح اند. اما افرادي که خود به اين بيماري مبتلايند بسيار بيشتر راجع به آن مي دانند - مثلاً اين افراد التهاب وريد ها را به عنوان بيماري دردناک و خطرناکي مي شناسند که مي تواند بدون بروز هيچ علامتي زندگي آنان را در نتيجه ي گير کردن لخته در سياهرگ هاي ريه، به خطر بياندازد. اين بيماري بيشتر با عنوان ترومبوفلبيت - که البته صحيح تر نيز هست - شناخته مي شود. «ترومبو» به لخته ي خوني اطلاق مي شود که خطرناک بودن بيماري بيش از هر چيز به آن مربوط است. دو نوع التهاب وريدي عمده وجود دارد: ترومبوفلبيت وريدهاي عميقي يا DVT(2) که نسبت به نوع ديگر خطرناک تر است و ديگري فلبيت وريدهاي سطحي نزديک به پوست که ما اکنون به آن خواهيم پرداخت. دکتر «مايکل ديک» تفاوت اين دو را چنين توصيف مي کند: «فلبيت تنها به معني التهاب وريد است. حال اين التهاب ممکن است در وريدهاي سطحي نزديک پوست رخ دهد و يا در وريدهاي عمقي پا». وي در ادامه مي افزايد: «ترومبوفلبيت وريدهاي عمقي چيزي است که ما هميشه در صورت روبرو دشن با آن به شدت احتياط مي کنيم. زيرا در اين افراد احتمال حرکت و جابجايي لخته در نتيجه ي جدا شدن آن از ديواره ي رگ و گردش آن در خون و رسيدن مستقيم آن به ريه ها وجود دارد. در برخورد با DVT گاهي به بستري شدن و درمان توسط داروهاي ضد انعقاد نياز است.

ادامه مطلب: التهاب وريدي
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پا
نمایش از 30 دی 1394 بازدید: 43
پرینت

مشکلات بعد از جراحی مفصل زانو


________________________________________
در شرایط ایده‌آل عمر پروتزهای زانو بین 10 تا 15 سال است که پس از آن می‌توان پروتز دیگری را جایگزین کرد. وزن بالا هم علاوه بر آنکه باعث تخریب مفصل می‌شود، روی مفصل مصنوعی نیز اثر مخرب دارد.
________________________________________
عمل جراحی تعویض مفصل زانو یا پروتز زانو، در غالب موارد بدون بروز عارضه خاصی انجام می شودو بیمار پس از آن می تواند زندگی فعالی داشته باشد.
با این حال مانند هر عمل جراحی دیگری، تعویض مفصل آسیب دیده زانو و گذاشتن مفصل مصنوعی نیز ممکن است با عوارض احتمالی همراه باشد.
 
وقوع این عوارض، سیر بهبودی بیمار را طولانی کرده و می تواند مشکلات جدیدی را برای بیمار بوجود بیاورد.

در شرایط ایده‌آل عمر پروتزهای زانو بین ۱۰ تا ۱۵ سال است که پس از آن می‌توان پروتز دیگری را جایگزین کرد.
 
تعدادی از مشکلات بعد از تعویض مفصل زانو عبارتند از :

عفونت مفصل زانو
گر چه احتمال عفونت مفصل مصنوعی زانو بعد از تعویض مفصل کمتر از دو درصد است، ولی به علت اینکه در صورت وقوع بسیار خطرناک است، اقدامات سختگیرانه زیادی صورت می گیرد تا عفونت ایجاد نشود.

با این حال احتمال عفونت در کسانی که زخم های پوستی دارند، کسانی که عفونت ادراری یا تنفسی دارند، کسانی که مشکلات و عفونت های دهانی و دندانی دارند و در بیماران دیابتی و روماتیسمی بیشتر است.

اگر سیستم ایمنی بدن فرد ضعیف باشد (مانند بیماری های مزمن کبدی، کلیوی، سرطان و ...) احتمال عفونت بعد از جراحی بیشتر است.

ادامه مطلب: مشکلات بعد از جراحی مفصل زانو
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 81 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید