نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 52
پرینت


آیا طب سوزنی مثل بوتاکس عمل می کند؟

 

 طب سوزنی روشی است که برای زیبایی پوست صورت و جوان سازی و شادابی کاربرد فراوانی دارد. برخی طب سوزنی را جایگزین مناسبی برای بوتاکس می دانند اما متخصصان پوست با این مسئله مخالفند.
طب سوزنی و فواید فوق العاده آن برای پوست..
طب سوزنی که به زبان چینی به آن جن جیو گفته می شود روشی است که با فروکردن سوزن های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن باعث تسکین درد و یا درمان مشکل خاصی از بیمار می شود. تاریخچه استفاده از طب سوزنی در کشور چین به عصر حجر باز می گردد ،سوزن های سنگی طب سوزنی مربوط به پنج هزار سال پیش توسط باستان شناسان در کشور چین کشف شده است.
به گفته متخصصان طب سوزنی کلاژن سازی و افزایش میزان کشش پوستی یا الاستیته پوست یکی از مهم ترین خاصیت های استفاده از طب سوزنی است که می تواند به مرور به جوانسازی و افزایش نشاط و شادابی پوست کمک کند. متخصصان این طب معتقدند با سوزن های کوچک شان می توانند دردهای شما را بدون کوچک ترین عارضه جانبی برطرف سازند اما آیا تا به حال در مورد تاثیر این طب بر زیبایی و جوانی پوست و مو چیزی شنیده اید؟! برخی از درمانگران طب سوزنی مدعی اند این روش می تواند جایگزین بوتاکس شود و از ایجاد چین و چروک های پوستی جلوگیری کند! از طرفی حتی گفته می شود این سوزن ها در حجم دهی گونه ها و برطرف سازی افتادگی و رفع جوش ها و لک های صورت موثر است اما متخصصان پوست و مو با این عقیده مخالف هستند.

ادامه مطلب: آیا طب سوزنی مثل بوتاکس عمل می کند؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 64
پرینت

لکه‌های قرمز روی پوست

 


 


لکه های قرمز بر روی پوست می‌توانند کاملاً بی ضرر بوده، و یا ممکن است نشانه‌ای از چندین بیماری حاد باشند. برای این عارضه چندین علل نهفته وجود دارد. اجازه دهید نگاهی به آن بیاندازیم...
لکه‌های قرمز در زمره‌ی رایج‌ترین انواع ناراحتی‌های پوستی است. تقریباً یکی از علائم اولیه‌ی تمام بیماری‌های پوستی، وجود لکه‌های قرمز است. لکه‌های قرمز می‌توانند در هر نقطه‌ای از بدن ظاهر شوند. گاهی اوقات، ناحیه‌‌ای از بدن که تحت تأثیر این لکه‌ها واقع شده، به تشخیص علت دقیق ظاهر شدن این نقاط قرمز بر روی پوست فرد کمک می‌کند. اگر چه، نقاط قرمز پوستی به احتمال زیاد بی‌ضررند، اما ضرورت دارد آنها را با دقت تحت نظر بگیرید. دانه‌ یا جوشهای پوستی بظاهر بی ضرر ممکن است نشانه‌ای از برخی بیماری‌های کشنده باشند. در بعضی از موارد، ممکن است نشان از شروع یک بیماری باشند.
لکه‌های قرمز ممکن است همراه با خارش، درد، تورم، و علائمی از این قبیل باشند. بعضی نقاط قرمز روی پوست نیز ممکن است با مایع پر شده باشند. از سوی دیگر، ممکن است نقطه‌های قرمز رنگی روی پوست خود داشته باشید که نه درد می‌کنند و نه در طی سالیان درازی تغییر شکل داده‌اند. در حالی که بی ضرر قلمداد کردن این نقاط قرمز امری طبیعی است، اما بهتر است چکاپی از آنها صورت بگیرد و از آن مهم‌تر چنانچه در طول دوران بلوغ شکل گرفته‌اند، تحت معاینه قرار گیرند. در این مقاله، برخی از علل به وجود آمدن لکه‌های قرمز پوستی را نشان داده‌ایم که بایستی ماهیت و محدوده‌ی تشکیل آنها در هر فرد مشخص شود.

ادامه مطلب: لکه‌های قرمز روی پوست
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 43
پرینت

کهير

 


 
10 روش متوقف کردن خارش
کهير روشي است که پوست گاهي براي واکنش نشان دادن به آلرژي، تحريک فيزيکي، اضطراب يا هيجان ها برمي گزيند. سلول هاي خاصي شروع به ترشح و آزاد ساختن هيستامين که موجب خروج مايع و آب از عروق خوني به عمقي ترين لايه هاي پوست مي شود، مي کنند. کهير که غالباً با خارش شديد همراه مي باشد ممکن است ظرف چند دقيقه يا چند ساعت و معمولاً طي چند روز ناپديد گردد. اما شايد با کهير، پوست کاملاً متورم و در حال خارش مايل به ظاهر شدن در انظار نباشيد. در اينجا به نکاتي اشاره مي کنيم که احتمالاً به شما در رهايي از خارش و تورم ناشي از کهير کمک مي کنند. اين روش ها هم مثل روش هاي درماني ديگر ممکن است در مورد برخي افراد مؤثر بر عده اي ديگر بي تأثير باشند. بنابراين بايد به ترتيب مورد امتحان قرار گيرند.
آنتي هيستامين را به کمک بفرستيد
آنتي هيستامين هاي مجاز بدون نسخه تقريباً جزء بهترين داروهايي هستند که مي توانند بدون در دست داشتن نسخه به شما کمک کنند. ديفن هيدرامين و کلر فنيرآمين بيش از ساير داروها در اين گونه موارد مصرف مي شوند و اغلب در داروهاي مخصوص سرماخوردگي و تب يونجه وجود دارند.
هشدار: اکثر آنتي هيستامين ها موجب خواب آلودگي مي شوند.

ادامه مطلب: کهير
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 56
پرینت

کهیر یا ورم پوستدر این مطلب درباره انواع کهیر مزمن، کهیر فیزیکی، کهیر حاد و همچنین علل ایجاد هر یک از انواع کهیر و ویژگیهای این عارضه پوستی خواهید خواند. کهیر نتیجه فعال بودن سلولهای ایمنی در پوست به نام ماست سل است که مسوول انتشار تعدادی مواد شیمیایی به داخل بافت ها است.
همه انچه که باید در مورد کهیر بدانید را در ادامه بخوانید.
کهیر نتیجه فعال بودن سلولهای ایمنی در پوست به نام ماست سل است که مسوول انتشار تعدادی مواد شیمیایی به داخل بافت ها است . یکی از مواد شیمیایی که باعث قرمزی و تورم قسمتی از پوست می شود، هیستامین نام دارد . در اغلب موارد به نظر می رسد که کهیر به طور ناگهانی و در عرض چند ساعت ناپدید می شود .

طبقه بندی کهیر
کهیرها بر اساس مدت زمانی که مشکل ایجاد می کنند طبقه بندی می شوند .
انواع کهیر : حاد (کوتاه) و مزمن (طولانی) که در ظاهر یکسان اما علل مختلفی دارند .هنگامی که بدن شخصی کهیر می زند، نمیتواند تشخیص دهد که نوع حاد یا مزمن است.

ادامه مطلب: کهیر یا ورم پوست
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 43
پرینت


فعلا پیلینگ صورت نکنید!

 پیلینگ یا همان لایه برداری پوست این روزها به طور گسترده و با میزان تقاضای بالا از سوی خانم ها در مراکز مختلف و کلینیک های زیبایی انجام می شود. بهتر است قبل از کاهش منافذ باز پوست و رفع لک، در این زمینه بیشتر بدانید.
اگر قصد پیلینگ صورت دارید فعلا دست نگه دارید!!!
 پیلینگ پوست صورت برای جوانسازی پوست و رفع منافذ باز و لک صورت بسیار مورد اتفاده قرار می گیرد که البته همانند هر روش درمانی و زیبایی دیگر خط قرمزهایی دارد که دانستن آنها نقش مهمی در کسب نتیجه ی بهتر خواهد داشت.
بهتر است پیلینگ حتما تحت نظر متخصص انجام شود نه زیرنظر آرایشگرها، چرا که متخصص پوست فقط به فکر انجام لایه برداری نیست؛ او جنس پوست، لک هایی که روی آن وجود دارد و خصوصیت ذاتی پوست را می شناسد و چه بسا با در نظر گرفتن این عوامل به شما توصیه کند از تصمیمتان منصرف شوید.
در تابستان پیلینگ نکنیدیکی از تقاضاهای افرادی که به متخصص پوست مراجعه می کنند، لایه برداری پوست یا پیلینگ شیمیایی است. با افزایش سن و به دنبال آثار مخرب آفتاب، پوست صورت دچار تغییرهای پیری یعنی چین وچروک، لکه های تیره و نمای کدر می شود.
 از سوی دیگر، با ضخیم شدن لایه شاخی، پوست سفت، خشک و چرمی می شود و دیگر طراوت و شادابی دوران جوانی را نخواهند داشت اما پیلینگ شیمیایی یا برداشتن لایه های سلول شاخی و نرم شدن کراتین پوست، ظاهر پوست صورت را نرم تر، شفاف تر و شاداب تر می کند و فرد جوان تر به نظر می رسد.

ادامه مطلب: فعلا پیلینگ صورت نکنید!
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 54
پرینت

عفونتهای قارچی پوست: علائم و درمان


 

عفونت های قارچی پوست به وسیله ی قارچ هایی مانند پوست رست و کاندیدا ایجاد میگردند. برخی از انواع معمولی عفونتهای پوستی در این دسته عبارت هستند از عفونت های قارچی و عفونت های کپکی. این مقاله به ما بینشی در باره ی برخی از عفونت های معمول پوست که به وسیله ی قارچ ها پدید میآیند به همراه علائم و روش های درمان آنها می‌دهد.
قارچها ریز جان دارانی هستند که در محیط زیست ما زیست می نمایند و ممکن است آنها را در هوا، خاک، آب، گیاهان و حتی انسان ها نیز یافت. بله، بدن شما در درون خود نوع خاصی از قارچ ها را جای داده است که معمولاً بی خطر هستند. با این وجود زمانی که بنا به دلایلی خاص رشد نماید و به نحوی بیش از حد خود را در سیستم بدن ما تکثیر نماید میتواند منجر به بروز عفونت قارچی گردد.
قارچ هایی که منجر به بروز عفونت های پوستی در بدن ما میگردند از پروتئینی به نام کراتین در بدن ما تغذیه می نمایند. این نوع پروتئین در لایه ی بیرونی پوست بدن و همین طور به خوبی در ناخن ها و مو نیز موجود هستند. انواع مختلفی از قارچ ها وجود دارند که مسئول عفونت های مختلف پوستی میشوند، معمولترین آنها عبارت هستند از کاندیدا آلبیکانها و درماتوفیتها. عفونت های پوستی میتوانند در هر نقطه ای از بدن ما پدید آیند، از جمله نواحی ای مانند پاها، ناخنها، پوست سر و ناحیه ی کشاله ی ران. اکثر این عفونت ها با تجویز داروهای موضعی و دهانی قابل کنترل هستند. با این وجود آنها میتوانند موجب بروز برخی از بیماری های حاد در برخی از نقاط بدن شوند، به خصوص زمانی که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد.

ادامه مطلب: عفونتهای قارچی پوست: علائم و درمان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 45
پرینت


رابطه پیری زودرس پوست در زنان با کمبود خواب!

 


بر اساس نتایج پژوهشگران دانشگاهی در کشور اسکاتلند علائم تسریع روند پیر شدن پوست مانند خطوط عمیق، رنگ دانه های غیر معمول، شل شدن پوست و کاهش قابلیت ارتجاعی آن در افرادی که خواب مناسب نداشتند بیشتر به چشم می خورد.

کم خوابی چه تاثیری بر روی پیری زود رس پوست دارد؟
پژوهشگران علوم پزشکی در بیمارستان دانشگاهی مرکز پزشکی کیس در کلولند کشوراسکاتلند می گویند بی خوابی چین و چروک های صورت را افزایش می دهد .
پیش از این مطالعات ارتباط میان اختلالات مزمن خواب با مشکلات سلامتی مانند چاقی مفرط، دیابت، سرطان و آسیب به سیستم دفاعی بدن را نشان داده بودند.

ادامه مطلب: رابطه پیری زودرس پوست در زنان با کمبود خواب!
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 60
پرینت


دلایل تیره شدن پوست و روش های درمان آن

 


تیره شدن پوست یکی از مشکلات پوستی است که به دلایل مختلف رخ می دهد و باعث می شود انسان حس خوبی نسبت به خود نداشته باشد ، بنابراین باید برای سلامتی و زیبایی پوست خود تلاش کنید.
دلایل تیره شدن پوست
سلامت پوست و زیبایی و شفافیت پوست صورت در زیبایی و اعتماد به نفس انسان بسیار موثر است ، بنابراین باید سعی شود به بهترین نحوه ممکن از پوست صورت مراقبت کرد تا از تیره شدن پوست جلوگیری شده و پوستی شاداب داشته باشیم.
تغییرات رنگ پوست باعث ایجاد مشکلات روحی و اجتماعی در افراد شده و به خصوص در کسانی که به دلیل نوع شغل خود تماس چهره به چهره و مستمر دارند میتواند موجب افسردگی یا تاثیر گذاری بر فعالیت فرد شود.از این رو شناخت علل این اختلالات رنگدانه ای و درمان صحیح آنها بسیار مهم است و گاه درمانهای ناصحیح میتواند مشکل بیمار را زیادتر کند.
مهم ترین عواملی که می تواند موجب بد رنگی پوست شود، بیماری های مزمن، غم، ترس، ناامیدی، نفرت، حسد، زیاده روی در نزدیکی با همسر و استفاده بیش از حد از مسهل هاست. یکی از کارهایی که به تازگی شایع شده خوردن سرکه سیب و عرق زیره برای کاهش وزن است.

ادامه مطلب: دلایل تیره شدن پوست و روش های درمان آن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 53
پرینت


درمان اگزما و خارش پوست به روشی ساده

 خارش پوست و اگزما که گاهی به حساسیت پوستی نسبت داده می شود، واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل محرک است که به دلیل تغذیه ی نامناسب و یا عوامل دیگری همچون استرس و.. بروز می کند.
خارش پوست و اگزما را با این روش ها درمان کنید...
خارش پوست کلافه کننده است و فرد مبتلا مدام در حال چنگ زدن پوست تن و بدنش است . به سراغ کرم ها و لوسیون های مختلف می رود ولی هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود. بهتر است قبل از انجام هر کاری برای تسکین خارش پوست یا اگزمای پوستی ، ریشه ی مشکل را کشف کنید و با توجه به علت ، به درمان بپردازید.
 خارش پوست یکی از واکنش های طبیعی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل محرک محسوب می شود اما گاهی اوقات این خارش تمامی ندارد و به تدریج باعث التهاب، قرمزی و پوسته ریزی می شود. در چنین حالتی حتی کرم های مرطوب کننده نیز چاره ساز نیستند و پوست روزبه روز خشک تر و ملتهب تر می شود تا حدی که ممکن است دچار خونریزی شود.

ادامه مطلب: درمان اگزما و خارش پوست به روشی ساده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 42
پرینت


درماتیت پوستی بلای آشپزی برای پوست

 


درماتیت پوستی نوعی التهاب پوستی است که به دلایل و علل متفاوتی بروز می کند و انواع مختلفی دارد. آشپزها و نانواها به دلیل شرایط شغلی بیشتر در معرض این بیماری هستند.
درماتیت پوستی از مضرات آشپزی برای پوست است
درماتیت پوستی یکی از بیماری ها و التهابات آلرژیک پوستی است که در نوع های مختلف بروز می کند . در این بخش به طور خلاصه و مفید به بررسی علائم و انواع درماتیت پوستی می پردازیم
یک متخصص پوست و مو در مجله دنیای زنان نوشت: شاید برای شما هم پیش آمده باشد گاهی در تماس با ماده غذایی خاصی دچار خارش یا قرمزی پوست شوید. ممکن است برای ما که در منزل غذا درست می کنیم، آسان باشد که از دست زدن به یک ماده غذایی پرهیز یا کار با آن را به یکی از اطرافیان واگذار کنیم اما این کار برای کسانی که به صورت حرفه ای به کار آشپزی مشغول هستند و به آن به عنوان یک شغل نگاه می کنند، جدی تر است. درماتیت ها در همه افراد ایجاد نمی شود و ممکن است پوست افراد، به مواد مختلف واکنش نشان دهد.

ادامه مطلب: درماتیت پوستی بلای آشپزی برای پوست
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 35
پرینت


در این ساعات بخوابید تا پوستتان شفاف شود


یک متخصص پوست گفت: خوابیدن در ساعت 11شب تا 6 یا 7 صبح، بهترین زمان برای حفظ شادابی پوست است.
در این ساعات بخوابید تا پوست شاداب داشته باشید:
دکتر ریحانه مهرگان  با اشاره به این که زمان خواب شبانه تاثیر زیادی در حفظ سلامتی و شادابی پوست دارد، اظهار داشت: در مواردی که زمان شروع خواب شبانه 2 یا 3 ساعت تغییر کند حتی اگر مدت زمان خواب کافی باشد ولی سلامت پوست تضمین نمی شود.

ادامه مطلب: در این ساعات بخوابید تا پوستتان شفاف شود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 51
پرینت


خواص آب برنج برای پوست و سلامتی بدن

 


خواص آب برنج برای زیبایی و جوانی پوست و سلامت بدن یکی از دلایل استفاده ی بسیار ازآن در میان مردمان چین و ژاپن است. مردمانی که زیبایی و جوانی پوستشان شهرت جهانی دارد.
آب برنج و تاثیر بینظیر آن برای سلامت پوست و بدن
خواص آب برنج تنها برای زیبایی پوست و مو نیست بلکه به دلیل دارابودن ویتامین ها و املاح معدنی آب برنج برای تامین انرژی و تقویت دستگاه گوارشی توصیه می شود.
گاهی بهترین درمان برخی از ناخوشی ها، ساده ترین چیزهایی است که اتفاقا به جای استفاده، متأسفانه دور ریخته می شوند. یکی از همین مواد درمانی که خیلی از ما قدرش را نمی دانیم آبی است که برنج در آن جوشیده است و آن را آبکش کرده، دور می ریزیم. باید بدانید که این آب برخلاف تصور ما خوش طعم بوده بلکه خواص آن رفع کننده برخی مشکلات از جمله مشکلات گوارشی استبرای رفع مشکلات گوارشی مفید است.

ادامه مطلب: خواص آب برنج برای پوست و سلامتی بدن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 06 بهمن 1394 بازدید: 51
پرینت


خواص نمک دریایی برای پوست و مو


نمک علاوه بر ارزش غذایی در بهداشت و سلامت پوست و مو تاثیر بسیاری داشته و با داشتن منابع معدنی نقش بسیار مهمی در شادابی و جوانسازی پوست و مو دارد.
نمک دریایی و فواید فوق العاده آن برای سلامت پوست ومو
یکی از مهمترین منابع طبیعی برای زیبا سازی و بهداشت پوست و مو استفاده از نمک دریایی است که به وفور در دریاها یافت می شود.این منبع مقوی در ایجاد تعادل، محافظت و بازگرداندن پوست به حالت طبیعی موثر است. یکی از بزرگترین تفاوت هاینمک دریا و نمک معمولی، محتوای معدنی آنهاست. نمک دریا مملو از مواد معدنی همچون منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم است که همگی نقش بسیار مهمی در سلامت و عملکرد پوست و ارتباط سلولی ما دارند. زمانی که تعادل مواد معدنی پوست به هم می ریزد علائمی مانند خشکی و سوزش بروز پیدا می کند، به ویژه درصورتی که هوا سرد و خشک باشد.
 
درواقع نمک دریا باعث می شود پوست سدی حفاظتی برای خود ایجاد کند. به این ترتیب ارتباط بین سلولی نیز افزایش پیدا کرده و آبرسانی به این ارگان مهم راحت تر انجام می شود، درنتیجه روند پیری کندتر خواهد شد. این عنصر معدنی به شما کمک می کند پوستی نرم تر، دندان هایی روشن تر و ناخن های سالم تری داشته باشید. ما راه های استفاده از این ماده حیاتی و طبیعی را برای هرچه زیباتر شدن به شما نشان می دهیم.
 

فواید شگفت انگیز نمک برای پوست ومو
 
ماسک ضدخشکی بسازید

ادامه مطلب: خواص نمک دریایی برای پوست و مو
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پوست
نمایش از 05 بهمن 1394 بازدید: 45
پرینت


فندق جادویی برای پوست و مو

 فندق جادوگر یکی از گیاهانی است که به تازگی در زمینه ی زیبایی پوست و مو شناخته شده است. کاربردهای این دانه ی خوشمزه برای ریزش مو و رفع آکنه تنها بخشی از دنیای خواص فندق است.
فندق و فواید شگفت انگیز آن برای پوست و مو
 فندق برای پوست و مو یک معجزه گر محسوب می شود. فندق و روغن فندق برای تهیه ماسک های زیبایی و رفع مشکلات ریزش مو و.. این روزها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.
خواص و فواید فندق برای پوست و مو
- ضماد سوختة فندق با پی بز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است.برای جلوگیری از ریزش مو پوست فندق رابسوزانید و خاکستر آنرا با پیه مخلوط کرده و قسمت هایی را که مو ریخته با آن ماساژ دهید
- کسانی که موخوره دارند فندق را سوزانده با سرکه مخلوط کنند با آب رقیق نمایند سر موها را با آن محلول ماساژ دهند.
- فندق اختلال در رشد مو را برطرف می کند.

ادامه مطلب: فندق جادویی برای پوست و مو
 

صفحه1 از21

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 149 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید