نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 76
پرینت


نکته های جراحی زیبایی بینی
بعد از عمل رینوپلاستی و برداشتن گچ بینی یا splint بینی، ورم فراوانی روی بینی مشاهده خواهد شد که جای نگرانی ندارد زیرا به مرور فروکش می کند. نوک بینی شما در چند ماه اول ....


چند نکته که قبل از جراحی بینی بهتر است بدانید:
نکاتی در مورد جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی:
1. نوک بینی شما درچند ماه اول بعد از عمل جراحی بیشترین میزان ورم راخواهد داشت لذا باید صبور بود.
2. در ابتدا نوک بینی تا حدودی بالاتر از حد نهایی خود خواهد بود و به تدریج نوک بینی حدود 1-2 میلیمتر پایین تر خواهد آمد ، لذا نگران بالا بودن نوک بینی خود نباشید .گاهی اوقات تا 6 ماه طول میکشد تا نوک بینی به حد مطلوب خود برسد.
3. در اوایل بعد از عمل ، مختصری عدم تقارن بیشتر خواهد بود و بعد از 3 ماه وفرو کش کردن تورم ، عدم تقارن به تدریج اصلاح میشود وبعد از یکسال به ندرت عدم تقارن ، دیده خواهد شد.

ادامه مطلب: نکته های جراحی زیبایی بینی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 81
پرینت

 

علت و نشانه خون دماغ شدن زیاد چیست ؟

 

خون دماغ، می تواند خطرناک باشد. بنابراین هر زمان که دچار خونریزی بینی هستید باید آن را متوقف کنید. خون دماغ شدن به دلیل فشار به رگ های خونی در داخل بینی بوجود می آید اما اگر زیاد اتفاق بیفتد باید به پزشک مراجعه شود.

 

خون دماغ شدن امری است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد و معمولا هم اتفاق نگران کننده ای نیست اما اگر خون دماغ مکرر پیش بیاید باید آن را جدی گرفت و بررسی کرد.

دکتر ابراهیم رزم پا فوق تخصص گوش و حلق و بینی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت : افرادی که در بینی دچار مشکلات موضعی هستند مثلاً مشکل عروقی دارند یا دچار خشکی مخاط بینی هستند یا اینکه توده یا جسم خارجی در بینی شان وجود دارد به خونریزی بینی دچار می شون همچنین افرادی که دارای اختلالات خونی، فشار خون، بیماری های قلبی، بیماری های مزمن کلیوی، کبدی یا مشکل در انعقاد خون هستند، می توانند در زمره افرادی قرار بگیرند که به خونریزی بینی مبتلا می شوند.

ادامه مطلب: علت و نشانه خون دماغ شدن زیاد چیست ؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 138
پرینت

 

راههای جلوگیری از خونریزی بینی

 

خونریزی بینی ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، اگر روشهای پیشگیری از خونریزی بینی را بدانید می توانید در مواقع لازم از دانسته های خود استفاده کنید.

خونریزی بینی یا خون دماغ شدن ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، اما اگر بتوانید در زمان خونریزی از بینی جلوی آن را بگیرید و آن را متوقف کنید به شخص مورد نظر کمک فراوانی کرده اید. در این مطلب روش های جلوگیری از خونریزی بینی را به شما می آموزیم.

جلوگیری از خونریزی بینی

به محض اینکه متوجه خونریزی از بینی تان شدید در حالت نشسته یا ایستاده قرار بگیرید و هرگز دراز نکشید. وزن خود را به جلو متمایل کنید و سوراخ های بینی خود را با هم بگیرید (مثل زمانی که نیشگون می گیرید). این کار هم جلوی خونریزی از مویرگ های پاره شده را می گیرد و هم اجازه نمی دهد خون از گلویتان پایین برود. حدود 10 دقیقه به همین صورت روی بینی فشار آورید. در برابر این وسوسه که مرتب دست تان را بردارید تا ببینید خونریزی بند آمده یا نه مقاومت کنید. بعد از 10 دقیقه ست تان را بردارید تا ببینید آیا خونریزی تمام شده یا نه. اگر هنوز خون دماغ تان بند نیامده بود 5 دقیقه دیگر سوراخ های بینی را بگیرید.

ادامه مطلب: راههای جلوگیری از خونریزی بینی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 105
پرینت


راه های جلوگیری از خونریزی بینی
خونریزی بینی یکی از مشکلاتی است که به خصوص برای کودکان بیشتر از بزرگسالان اتفاق می افتد، خونریزی بینی معمولا نگران کننده نیست اما اگر شدت پیدا کند و یا مداوم باشد باید به پزشک مراجعه شود.

جلوگیری از خونریزی بینی با انجام این نکات:
هر زمان که دچار خونریزی بینی می شوید باید آن را متوقف کنید خونریزی بینی  به دلیل فشار به  رگ های خونی در داخل بینی بوجود می آید. کودکان بین دو تا ده سال  معمولا دچار خونریزی بینی  می شوند  زیرا  رگ های  بینی ضعیف تر دارند و  عروق خونی به پوسته مخاطی بینی در کودکان نزدیکتر است .خونریزی بینی می تواند بعد از آسیب دیدن بینی، تحریک یا فین کردن زیاد یا زمانی که هوا در محیط بسیار خشک می باشد، اتفاق بیفتد. علاوه براین صدماتی هم که به صورت وارد می شوند نیز ممکن است سبب خونریزی بینی شوند. تکنیک های ساده کمک های اولیه می توانند به طور طبیعی به شما برای متوقف کردنخونریزی بینی کمک کنند.
 راه های جلوگیری از خونریزی بینی

ادامه مطلب: راه های جلوگیری از خونریزی بینی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 70
پرینت


راه درمان خونریزی بینی یا خون دماغ شدنخونریزی بینی یا در اصطلاح عام خون دماغ شدن ممکن است در هر سنی اتفاق بیافتد.اما میزان خونریزی بستگی به عوامل مختلفی دارد که ممکن است باعث ترس و وحشت فرد بیمار شود. اما علت و راهکارهای بند آوردن این بیماری را در ادامه مشاهده نمایید.
درمان خون دماغ شدن با انجام این کارها
سرماخوردگی های مکرر و گرفتن مداوم بینی، مصرف داروهای ضدحساسیت و آنتی هیستامین و قرص سرماخوردگی، همچنین خشکی و گرمی هوا می تواند باعث خشک شدن مخاط بینی شده و خون دماغ را به دنبال داشته باشد..خونریزی از بینی که بهخون دماغ نیز معروف است، مشکلی شایع در بیش از 50 درصد مردم  است.
اطلاعات بیشتر و راهکارهایی برای بند آوردن ریزش خون از بینی را در ادامه از زبان یک متخصص بخوانید.
نکاتی در مورد خون دماغ شدن کودکان
خونریزی از بینی بویژه وقتی به مقدار زیاد باشد می تواند فرد را دچار ترس کند، وحشت از اینکه به چه دلیل بینی خونریزی می کند معمولاً استرس زیادی بخصوص در کودکان ایجاد می کند.

ادامه مطلب: راه درمان خونریزی بینی یا خون دماغ شدن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 89
پرینت

راه‌های درمان‌ بینی گرفته‌ی کودکان

 

تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری


 
بینی گرفته می‌تواند کودک شما را تحریک پذیر، زود رنج و بی قرار کند. بینی گرفته یک مشکل رایج سلامتی است که نوزادان با آن مواجه می‌شوند و می‌تواند به راحتی با کمک برخی درمان‌های خانگی درمان شود. این مقاله شما را با ارائه‌ی برخی درمان‌های ساده و آسان راهنمایی می‌کند.

بینی گرفته در نوزاد می‌تواند کاملاً رنج آور باشد و نیاز است هر چه سریع‌تر درمان شود. هر چند، هیچ دلیلی برای مضطرب بودن نیست زیرا بینی گرفته می‌تواند سریعاً با استفاده از مواد خانگی برطرف شود.
قبل از تلاش برای بر طرف کردن گرفتگی بینی کودکتان، به خاطر داشته باشید که کودکان برای استفاده از داروهای بدون نسخه بسیار کوچک هستند، پس این داروها برای آن‌ها مناسب نیست. بنا بر این، اگر سن کودک شما کمتر از 3 ماه است، شما باید از داروهایی که بدون نسخه برای سرما خوردگی‌ها داده می‌شوند، و نیز قطره‌های مختلف بر طرف کننده گرفتگی اجتناب کنید، این داروها و قطره‌ها ممکن است در بزرگ سالان مؤثر باشند اما برای کودکان اگر گزینه‌های دیگری در دست رس است، نباید استفاده شوند. با هم نگاهی به برخی درمان‌های خانگی که می‌توانند در درمان بینی گرفته‌ی کودک شما مفید باشند، می‌اندازیم.

ادامه مطلب: راه‌های درمان‌ بینی گرفته‌ی کودکان
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 72
پرینت


درمان آبریزش بینی با خوراکی های خانگیبدترین مرحله سرماخوردگی ، زمانی است که آبریزش بینی اتفاق بیفتد.مشکلی که می تواند به راحتی در منزل و با استفاده از برخی خوراکی های در دسترس درمان کرد .

بدون شک برای شما نیز در فصل پاییز و زمستان سرماخوردگی و به دنبال آن آبریزش بینی پیش آمده که از خود سرما خوردگی بدتر است.بدترین شرایط سرما خوردگی این است که به قولی واشر دماغ شل شود و یا این که برعکس دماغش کیپ شود و راه نفس بسته شود! اگر این اتفاق بیفتد دماغ نه موقعیت اجتماعی می شناسد و نه دلش به حال دستمال هایی که خیس می شوند می سوزد!
در واقع بی وقفهآبریزش دارد و انرژی را به صفر می رساند. در نتیجه اعصاب برای فردی که دچار آبریزش بینی شده است و چه بسا برای اطرافیانش باقی نمی ماند. البته این مشکل صرفاً به آبریزش ختم نمی شود و مشکلات دیگری مانند قرمز شدن بینی و حتی خشک شدن پوست و ترک برداشتن گوشه های آن را نیز در پی دارد.
مقابله با آبریزش بینی و بینی ای که کیپ شده است کار سختی نیست اما به همین سادگی ها نیز قابل حل نیست. با این حال می توان به چند ماده ی غذایی اعتماد کرد تا رفع این مشکل را سرعت بیشتری بدهد. با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص 7 ماده ی غذایی مقابله کننده با مشکلات بینی آشنا شوید.

ادامه مطلب: درمان آبریزش بینی با خوراکی های خانگی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 75
پرینت


درمان گرفتگی بینی
درمان گرفتگی بینی در خانه با استفاده از راه و روشی خانگی و طبیعی برای درمان سریع و فوری گرفتگی بینی شامل مصرف نوشیدنی ها و مواد غذایی است که در این ادامه با انها آشنا می شوید.

اگر به دنبال راهی برای رهایی از گرفتگی بینی هستید این مطلب را ازدست ندهید
درمان گرفتگی بینی به سرعت و یا درمان سریع و فوری گرفتگی بینی بهتر است از راههای خانگی و روش های طبیعی باشد که قبلا استفاده شده و تاثیر آن ها ثابت گردیده است. هرچند استفاده از دارو ها و قطره های بینی تاثیراتی دارند اما مزیت درمان های خانگی و سنتی کم عوارض بودن و حتی گاهی بی عارضه بودن انهاست.
یکی از اشتباهاتی که مردم اغلب در این مواقع انجام می دهند، دائما فین کردن یا بالا کشیدن مخاط بینی است این کار مشکلگرفتگی بینی را تشدید می کند چون مخاطی که از این طریق به بینی می رود می تواند موجب بروز عفونت شود.
 
راه های رفع گرفتگی بینی
برای رفع گرفتگی بینی چه کنیم؟

ادامه مطلب: درمان گرفتگی بینی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 78
پرینت

خون ریزی بینی و فشار خون بالا

 

مترجم: حمید وثیق زاده
منبع: راسخون 

 

خونریزی از بینی می‌تواند ترسناک و مضطرب کننده باشد. اغلب از یک فوریت پزشکی، آزار دهنده‌تر است. با این حال، خونریزهای بینی ناشی از فشار خون بالا، شامل مواردی مزمن هستند. مطلب زیر را بخوانید تا اطلاعات بیشتری بیاموزید...

 

خونریزی بینی مشکلی بسیار شایع در میان کودکان به شمار می‌آید. در اصطلاح پزشکی، خونریزی بینی را اپیستاکسی (epistaxis) می‌نامند. اگرچه ترسناک و وحشتناک به نظر می‌رسند، اما آرام ماندن، جهت مقابله با خونریزی بینی نیازی فوری است. دلایل بسیاری برای خونریزی بینی همچون کمبود کلسیم، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی محرک، سینوزیت، ارتفاع بالا، استفاده زیاد از مواد مخدر و فشار خون بالا (HBP) وجود دارند. HBP وضعیتی است اورژانسی که هیچ علامت خاصی ندارد. این وضعیت تنها می‌تواند توسط یک پزشک با کنترل منظم فشار خونتان تشخیص داده شود.

ادامه مطلب: خون ریزی بینی و فشار خون بالا
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 70
پرینت

خون دماغ

 

 

نويسنده: دبورا تکاک
مترجم: مينا اسماعيلي

17نکته جهت بند آوردن خون دماغ

هيچ چيز مانند جاري شدن خون از بيني، شما را متوجه حجم بالاي خوني که در سر جريان دارد نمي کند، که البته مقداري زيادي از آن در مويرگ هاي بيني در گردش است. توصيه هايي که اينک به شرح آن ها مي پردازيم تقريباً به قطع هر نوع خون دماغ کمک مي کنند؛ چه از خشکي مخاطي بيني در يک روز خشک زمستاني ناشي شده، چه عارضه ي جانبي فشار خون بالا برده، چه تصلب شرايين مسبب آن شده و چه در کودکان در اثر فرو بردن انگشت به داخل بيني باشد.

هشدار پزشکي

چه وقت به پزشک مراجعه کنيم؟

با آنکه پنبه اي در داخل بيني گذاشته ايد، بيني را محکم گرفته ايد و مدتي منتظر مانده ايد، هنوز جريان خون متوقف نشده است. چه بايد کرد و چه اقدام ديگري مي توان انجام داد؟ هرچه سريع تر به بخش اورژانس بيمارستان و يا پزشک خود مراجعه کنيد. خون دماغ در صورت طولاني شدن مي تواند به مرگ منجر شود. در موارد نادري خونريزي پيوسته ي بيني خبر از وجود سرطان مي دهد.

ادامه مطلب: خون دماغ
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 93
پرینت

خشکی بینی


 
مترجم: رزیتا ملکی‌زاده

مجرای بینی می‌تواند به دلیل قرار گرفتن در شرایط سخت محیطی یا استفاده طولانی مدت از داروهای خاص، که به نوبه خود می‌توانند موجب خونریزی بینی در فرد شوند، کاملاً خشک گردد. در این مقاله، اطلاعاتی از عوامل مؤثر و درمانی خشکی بینی آورده شده است.
مواظب باشید!
بسیاری از افراد جهت کاهش خشکی بینی، از وازلین داخل بینی استفاده می‌کنند. هرچند وازلین می‌تواند وارد نای شده و به همراه ترشحات بینی به ریه‌ها برسد. و چنانچه وازلین به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند در ریه‌ها تجمع یافته، در نتیجه باعث به وجود آمدن بیماری ذات‌الریه شبه چربی ( lipoid pneumonia) ‌شود. از اینرو به هنگام استفاده از هرگونه کرم یا مرطوب کننده در داخل بینی مراقب باشید.
بینی به عنوان بخشی از دستگاه تنفسی بدن، وظیفه‌ی حیاتی تصفیه‌ی هوای استنشاقی و مرطوب ساختن آن را به انجام می‌رساند. همچنین هوای سرد را به میزان دمای طبیعی بدن گرم می‌کند. بنابراین هوای استنشاقی پیش از آنکه وارد نایچه و ریه‌ها گردد، توسط بینی مورد پردازش قرار می‌گیرد. چنانچه بینی قادر به انجام صحیح وظیفه‌ی خود نباشد، هوای سرد و خشک ممکن است وارد نایچه و ریه‌ها گردد که به نوبه‌ی خود می‌تواند موجب خشکی جدار ریه‌ها گردد. در موارد شدید، هنگامی که بینی مسدود می‌شود، فرد ممکن است از طریق دهان نفس بکشد. این کار موجب می‌شود، مواد آلوده وارد ریه‌ها شوند. بنابراین، بایستی مراقب بود تا از عوارضی مانند خشکی بینی و احتقان یا گرفتگی بینی جلوگیری شود.

ادامه مطلب: خشکی بینی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 66
پرینت

 چانه هایی که نیاز به جراحی دارند

 

 

 

این روزها شاهد بالا رفتن آمار جراحی بینی هستیم و متأسفانه آمار جراحی پروتز چانه نیز افزایش داشته است. ولی آیا جراحی چانه نیاز است؟ چه زمانی باید چانه را جراحی کرد؟

همه چانه ها نیاز به عمل جراحی ندارند...

این روزها با وجود جراحی های زیبایی مانند جراحی بینی و گونه می توان برای تغییر چهره و نزدیک شدن به چهره ایده آل اقدام کرد. حالا در این گیرو دار علاوه بر این جراحی های رایج جراحی های دیگری هستند  که می توانند در این فهرست جای بگیرند و چه بسا پرطرفدار هم باشند. جراحی چان برای زیبایی فک یکی از همین انواع است.

 

هماهنگی و تناسب اجزای صورت در زیبایی آن نقش مهمی دارد. تناسب چانه تاثیر مهمی در ظاهر صورت بخصوص در نمای نیم رخ و سه ربع دارد. یک چانه کوچک می تواند باعث برجسته تر به نظر رسیدن بینی شود. اغلب کسانی که چانه آنها عقب است و پزشک به آنها پیشنهاد عمل جراحی جلو آوردن چانه را می دهد، معمولا از این عیب خود آگاه نبوده و به دلیل دیگری به جراح زیبایی صورت مراجعه کرده اند. به عملی که در آن شکل چانه اصلاح می شود، منتوپلاستی گفته می شود.

ادامه مطلب: چانه هایی که نیاز به جراحی دارند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 103
پرینت

بو درمانی

ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری

 

 

 

آیا ممکن است بوییدن مولکولی که در عرق انسان وجود دارد نگرانی و تنش را فرو نشاند؟ بعضی از دانشمندان چنین تصوری دارند و استدلال می‌کنند که بو درمانی به لاغر شدن و ترک سیگار کمک می‌کند.
نگرانی، تنش، و بی‌خوابی، میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان به استفاده از آرام بخش‌هایی که مصرف دراز مدت آن‌ها ممکن است زیان بار باشد سوق داده‌اند. اکنون بسیاری از مردم به داروهای جانشینی روی آورده‌اند که نوید آن‌ها برای درمان طبیعی و بدونِ آثار جانبی وسوسه انگیز است. ولی بوهای ملایم که در عطر درمانی به کار می‌روند و به شکل روغن‌های خوش بو به بدن مالیده می‌شوند چگونه می‌توانند با قدرت درمانی والیوم یا لیبریوم برابری کنند؟ پژوهش‌گرانِ گروه شیمی دانشگاه وارویک بر این عقیده بودند که پاسخ این پرسش با استشمام ماده‌ی دارویی خود بدن، یعنی یک مولکول استرویید در عرق بدن، معلوم می‌شود که به ادعای آنان خُلق و خوی را تغییر می‌دهد، همان طور که آرام بخش‌ها چنین می‌کنند. این مولکول که اسمون1 نام دارد از حیث شیمیایی شبیه به دیگر مُشک‌های جانوری و مواد تشکیل دهنده‌ی روغن صندل است و این مواد تقریباً به طور جهان شمول برای حس بویایی انسان جذاب‌اند و قرن‌هاست که در داروها و عطرها به کار رفته‌اند.

ادامه مطلب: بو درمانی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: جراحي هاي مربوط به بيني
نمایش از 19 فروردين 1395 بازدید: 80
پرینت

 از خطرات پولیپ بینی چه میدانید؟

 

پولیپ بینی یکی از بیماری های شایع تنفسی است که اغلب بیماران تا مدتها از وجود آن بی اطلاع بوده و علایم آن را داشته اند. این بیماری دارای علائم مختلفی بوده و با چد راهکار مناسب می توان از بروز آن پیشگیری کرد.

پولیپ بینی توده هایی به رنگ قهوه ای مایل به زرد یا صورتی بوده و شبیه قطرات اشک هستند که در اثر التهاب مزمن ناشی از عفونتها (سینوزیتهای مزمن قارچی یا باکتریایی) و یا آلرژی ایجاد می شوند. این توده ها با انسداد نسبی یا کامل حفرات بینی و سینوسها, تنفس از بینی را مشکل یا غیر ممکن می سازند. معمولا انسداد بینی همراه با آبریزش بینی و کاهش حس بویایی بوده و گاهی برای بیمار خرناس در حین خواب ایجاد می کند.

پولیپ بینی معمولا در هر دو سوراخ بینی ظاهر شده و ممکن است به تنهایی یا به صورت دستهای رشد کنند.

 

پولیپ بینی

علائم شایع  پولیپ بینی عبارتند از:

معمولا افرادی که پولیپ بینی دارند، در جداره ی مجراهای بینی و سینوسی، دچار التهاب مزمن می شوند. اگر دستهای از پولیپهای گسترده در این مسیر باشد، مجراهای بینی بیمار و سینوس های او مسدود خواهد شد. افرادی که پولیپ های کوچکی در بینی دارند هیچ نشانه و علائمی از این بیماری در آن ها وجود نخواهد داشت. برخی علائم آن عبارتند از:

 

ادامه مطلب: از خطرات پولیپ بینی چه میدانید؟
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید