نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 16 مرداد 1392 بازدید: 161
پرینت

تغذیه خرما و تاثیرات آن بر بدن

عامل شادابى، طراوت و درمان بيمارى ها
صديقه پارسانيا

خرما ميوه اى بسيار قديمى است و نام آن در قرآن كريم ۴۲ بار تكرار شده است. اين ميوه پرخاصيت براى مردم كشورهاى اروپايى و آمريكايى تا حدى نا آشناست و آن را فقط در كيك و شيرينى مصرف مى كنند ولى در خاور ميانه مخصوصاً در كشورهاى عربى به عنوان يك غذاى اصلى به كار مى رود. مى گويند درخت خرما از قديم در فلسطين به فراوانى وجود داشته به طورى كه در ناحيه بين درياى گاليله و درياى مرده جنگل بزرگى از خرما بوده است.
در مسيحيت برگ درخت خرما سمبل و نشانه شهادت و شهدايى است كه در راه ديانت حضرت مسيح جان باخته اند.
خرما (Dates) ميوه اى بسيار مقوى است كه مواد معدنى بسيارى چون آهن، پتاسيم، روى، و منگنز و ويتامين A-B-E را داراست.

ادامه مطلب: تغذیه خرما و تاثیرات آن بر بدن
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 152
پرینت

تحمل بوی بد سیر و پیاز، ارزشش را دارد

  از درمان سرطان گرفته تا بهبودی بیماری های قلبی عروقی ، خوردن سیر و پیاز مزایایی دارد که ارزش تحمل بوی بد آنها را به انسان می دهد . خانم شوارتز ، پزشک خانواده می گوید : « خوردن سیر و پیاز را هیچگاه ترک نکنید چون خاصیت درمانی زیادی دارند و این حرف که پیاز را از غذا جدا کنید را هم به کلی فراموش کنید . با توجه به قدرت درمانی این مواد مغذی ، باید مقدار مصرف آنها را در سبد غذایی خانواده بیشتر کنید . »

ادامه مطلب: تحمل بوی بد سیر و پیاز، ارزشش را دارد
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 175
پرینت

تاریخچه حجامت- تفاوت خون حجامت با خون اهدا شده

 تاریخچه حجامت

 حجامت یک روش درمانی آزموده شده است که بر اساس قدیمی ترین سند موجود از 3300 سال قبل از میلاد مسیح در مقدونیه انجام می شده است. حجامت بعدها از مقدونیه به یونان باستان رخنه کرد به گونه ای که در آن زمان ملاک شاخص بودن یک پزشک ، مهارت حجامت کردن و داشتن ابزار آن بوده است .

ادامه مطلب: تاریخچه حجامت- تفاوت خون حجامت با خون اهدا شده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 169
پرینت

پاسخ امام صادق(ع) به 20 سوال پزشکی

با گذشت 14قرن از طلوع خورشید اسلام و فروغ امامان شیعه و پیشرفت چشمگیر علوم درعرصه های مختلف ازجمله علم پیچیده پزشکی هنوز بسیاری ازسوالات بشر درخصوص خود و مسایل مبتلا باقی مانده است .

 این درحالی است که علی (ع) میگوید: بپرسید ازمن هرآنچه که درزمین وکهکشانها اتفاق می افتد وچه زیبا اندیشمند مسیحی حسرت میخورد ازسوال ابلهانه آن عرب که باتمسخر تعداد موهای سرش را ازحضرت سوال میکند.

درحالی که اگرسوالی درست از پیشوای اول شیعیان پرسیده میشد و یا حتی از آن ماجرا درس میگرفتند و از10ذخیره الهی پس از او بدرستی بهره میگرفتند شاید امروز انسان اینقدر برای کشف حقایق بشری خود را به زحمت نمی انداخت .

ادامه مطلب: پاسخ امام صادق(ع) به 20 سوال پزشکی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 155
پرینت

افشای راز طب سوزنی

 گروهی از پژوهشگران آمریکایی با کشف یک مکانیزم مولکولی موفق شدند راز طب سوزنی با قدمتی چهار هزار ساله را فاش کنند.

 به گزارش مهر، محققان دانشگاه روچستر در نیویورک که نتایج یافته های خود را در مجله نیچر نوروساینس منتشر کرده اند یکی از مکانیزمهای مولکولی که اثرات تسکین دهنده درد طب سوزنی را القاء می کند، کشف کردند.

این محققان دریافتند که سوزنهای به کار رفته در طب سوزنی موجب می شود که در سطح بافت تحت درمان، ماده ای به نام "آدنوزین" آزاد شود. این ماده همانند یک مسکن طبیعی عمل می کند.

ادامه مطلب: افشای راز طب سوزنی
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 139
پرینت

اطلاعات پزشكي / حجامت يعني چه ؟

*  حجامت يعني چه ؟
حجامت اصطلاحاً به روشي از خونگيري اطلاق مي‌شود كه جهت درمان بعضي از بيماري‌ها به كار مي‌رود و داراي سابقه تاريخي هفت هزار ساله مي‌باشد و به عنوان يك سنّت الهي در روايات و سيره پيامبران و ائمه‌اطهارعليهم السلام  مطرح گرديده و جزء احكام امضايي اسلام است و در طبّ سنّتي نيز به عنوان ركن درمان به حساب مي‌آيد. در زبان علمي‌از حجامت با عنوان زير ياد مي‌شود:

ادامه مطلب: اطلاعات پزشكي / حجامت يعني چه ؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 169
پرینت

ازدیاد خلط سودا در درازمدت موجب سرطان می‌شود

یک محقق طب اسلامی گفت: سرطان از دیدگاه ابوعلی‌سینا ناشی از غلبه خلط سودا در بدن است و هر غذایی که غلبه خلط سودا را در بدن افزایش دهد، می‌تواند موجب بروز سرطان شود.

سید محمدابراهیم ابراهیمی اظهار داشت: سرطان از دیدگاه ابوعلی‌سینا ناشی از غلبه خلط سودا در بدن است و هر غذایی که غلبه خلط سودا را در بدن افزایش دهد می‌تواند موجب بروز سرطان شود.

وی گفت: غذاهایی که با مواد شیمیایی و افزودنی‌ها تهیه می‌شود همچنین کودهای شیمیایی که به گیاهان می‌زنند، موجب افزایش سودای خون می‌شود همچنین مصرف گوشت گاو، سوسیس و کالباس موجب غلبه سودا در خون می‌شود.

ادامه مطلب: ازدیاد خلط سودا در درازمدت موجب سرطان می‌شود
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 161
پرینت

اثر گیاه درمانی در کاهش چربیهای خون و مروری بر آیات قرآن کریم

مقدمه
ما مسلمانان از نعمت بزرگی به نام قرآن کریم برخورداریم، خداوند متعال غذای اصلی، مفید و لازم را برای انسان در کتاب خود بوضوح بیان کرده است. در قرآن بیش از 300 آیه مطالبی در مورد تغذیه انسان بیان شده است. اندیشه و افکار انسان در گرو غذایی است که می خورد. حضرت علی (ع) میفرماید "معدۀ خود را گورستان حیوانات نکنید"، پس بهتر است بیشتر از گیاه استفاده کنیم. استفاده از ریشه و گیاهان علفی به عنوان دارو از 4500 سال پیش تا کنون در طب سنتی چین رواج دارد. امروزه مردم معتقدند که با گیاه درمانی می توان علاوه بر درمان بیماریها ظاهر پوست را هم زیباتر کرد.سویا یک منبع غنی از پروتئین است و دارای فیتواستروژن که خاصیتی شبیه به استروژن دارد و باعث کاهش کلسترول و LDL می شود.

ادامه مطلب: اثر گیاه درمانی در کاهش چربیهای خون و مروری بر آیات قرآن کریم
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 136
پرینت

حنا ؛ ضد تعريق و خوشبو كننده

 يك متخصص پوست با اشاره به آغاز فصل گرما و افزايش تعرق بدن گفت: صبح‌ها بهترين زمان براي استفاده از مواد خوشبوكننده و ضد تعريق است.

دكتر زهرا حلاجي، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در گفتگو با ايسنا درباره به‌كارگيري مواد خوشبوكننده و دئوورانت‌ها در فصل تابستان اظهار كرد: بهترين زمان براي استفاده از مواد خوشبوكننده براي بدن صبح بعد از استحمام است، زيرا اين مواد مجاري غدد را مي‌بندند و موجب كاهش تعريق بدن در طول روز مي‌شوند. استفاده از اين مواد براي افرادي كه بوي عرق آنها زياد است مشكلي ايجاد نمي‌كند.

ادامه مطلب: حنا ؛ ضد تعريق و خوشبو كننده
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 139
پرینت

نعناع ضد درد و مسكن قوي است

فارس:  نعناع فلفلي ضد اسپاسم گوارشي، ضد نفخ، مسكن، ضدعفوني كننده،‌ ضد سرفه، ضد خارش، ضد درد و مسكن قوي است.  نعناع فلفلي داراي طبيعي گرم و خشك بوده و همچنين ضد ورم و صفراست.

* فوايد نعناع فلفلي

نعناع فلفلي ضد اسپاسم گوارشي، ضد نفخ، مسكن، ضدعفوني كننده،‌ عرق‌آور، خلط‌آور، ضد سرفه، ضد خارش، آرام‌بخش، بي‌حس كننده موضعي، خنك‌كننده پوستي، گرم‌كننده بدن، رقيق‌كننده خون و صفرا آور است.

ادامه مطلب: نعناع ضد درد و مسكن قوي است
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 163
پرینت

مضرات لبنیات: ماست ـ دوغ ـ شیر پاستوریزه

امام کاظم(ع) فرمود: هرکس می خواهد ماست بخورد و ماست او را زیان نرساند! روی آن هضم کننده ای هم بخورد. پرسیده شد: هضم کننده چیست؟ فرمود : نانخواه.    اصول کافی

از این حدیث بخوبی مشهود است که ماست ذاتا" مضر برای سلامتی می باشد.

مضرات لبنیات ( دوغ -ماست - پنیر - کره - غارا -بستنی) 

ریزش مو
سفید شدن مو زودتر از موعد 
بیماری های چشم
سینوزیت 
صرع 

ادامه مطلب: مضرات لبنیات: ماست ـ دوغ ـ شیر پاستوریزه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 158
پرینت

مضرات شكر

مختصری از ضررهای شکر - ماده کریستالی سفید رنگی که بعنوان شکر می شناسیم، یک ماده مصنوعی و فرآیند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح، ویتامین ها، پروتئین، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می شود.

چیزی که بعد از فرآیند باقی می ماند، ماده مصنوعی غلیظ شده ای است که استفاده از آن نه تنها چندان فایده ای برای بدن انسان ندارد بلکه مضراتی هم دارد که در ذیل خواهید خواند :

ادامه مطلب: مضرات شكر
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 157
پرینت

لبنیات برای چه كسانی ضرر دارد؟

درمانگران طب سنتی پیاده‌روی صبحگاهی یا عصر گاهی مستمر و روزانه را در بهبود علائم حملات سیاتیك بسیار موثر می‌دانند و معتقدند نرمش و ورزش ملایم به مرور زمان مانع از گرفتگی و درد این عصب می‌شود.
سلامت نیوز: درد عصب سیاتیك یكی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است كه به دلایل مختلف از قبیل تخریب غشای دیسك، جابه‌جایی لگن، آسیب‌دیدن استخوان خارجی، فشارهای عصبی و استرس ممكن است در افراد بزرگسال دیده شود.

ادامه مطلب: لبنیات برای چه كسانی ضرر دارد؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: طب سنتي
نمایش از 11 آبان 1391 بازدید: 177
پرینت

فلفل دلمه اي; مسکن طبيعي و معجون رشد مو

 فلفل دلمه اي هزاران سال است که در رژيم غذايي انسان وجود دارد و در رنگ هاي مختلف قرمز، زرد و سبز موجود است.  به گزارش ايسنا، اين سبزي خوش عطر و طعم خواص درماني بسياري دارد. خوردن فلفل دلمه اي به شفافيت و پاکسازي پوست و پيشگيري از بثورات و لکه هاي پوستي کمک مي کند. هم چنين اين سبزي منبع مهمي از ويتامينA  است که براي سلامت چشم ها مفيد بوده و از بروز بيماريهاي چشمي پيشگيري مي کند.  فلفل دلمه اي حاوي ترکيباتي موسوم به کاسپايسين است که از فعاليت مواد سرطان زا جلوگيري مي کند و مانع از چسبيدن آنها به مولکول وراثتي دي ان آ مي شود.  کاسپايسين هم چنين مانع از انتقال درد از پوست به نخاع شده و از بروز احساس درد جلوگيري مي کند.

ادامه مطلب: فلفل دلمه اي; مسکن طبيعي و معجون رشد مو
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 87 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید